3 212 wyników w czasie 467 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: badania na wykrycie nowotworu

az69 napisała: > jakie badania nalezy wykonac aby sprawdzic ze nie rozwija sie u mnie choroba > nowotworowa? W zasadzie zadnych. Tak jak nie rozbierasz samochodu na czesci jesli wszystko gra tak nie przeprowadzasz inwazyjnych badan rentgenowskich jesli nie ma wskazan. Po pierwsze to

usg wykryło guza.. (początek wątku)

Bylam na usg i lekarka powiedziała, ze mam guza umiejscowionego za macica- 5 cm. Kazala mi zrobić badanie krwi na markery rakowe C125 i w sumie nic więcej nie powiedziała. tyle tylko, ze będę musiala mieć operacje. Mam pytanie, które mnie bardzo nurtuje: czy to usg nie powinno pokazac co to za

jakie badania na wykrycie powaznych chorob? (początek wątku)

np. na raka? wiem ze co pare lat trzeba sie przebadac, problem w tym ze trzeba zawsze prosic lekarza bo sami tego nie zrobia, wiem o tych: -cytologia -badanie krwi, proby watrobowe i cholesterol -badanie piersi -ogledziny skory i pieprzykow co jeszcze? Slyszlalam o tescie ktory ma wykryc

Re: Badania z krwi w kierunku wykrycia nowotworów

ajriszka napisała: > Dziękuję za opis. Chyba raczej nikt nie wykonuje USG piersi co pół roku... Ja wykonuje. Babcia zmarła na raka piersi i ja od 25rz robię usg co pół roku, a moja mama co roku mammografie i usg. Dzięki temu rak piersi u mojej mamy został wykryty na etapie 5mm guza bez

Re: Badania z krwi w kierunku wykrycia nowotworów

Tak, prawidłowy opis to podstawa. Moja mama miała opis mammo, ze wszystko ok (a wyczuła sobie guzka w piersi!). Inny lekarz, gdy zobaczył to zdjęcie, to od razu wskazał guz i powiedział, ze tylko ślepy by go nie zauważył...

Re: badanie piersi na kontroli ZUSu

Nie do końca - z mojego przykładu. Lekarz ginekolog nie wyczuł u mnie guza (okazał się gęsta torbielą, dość sporą). Guz wyszedł na USG które miałam robione w szpitalu miesiąc później. Pani która mnie kierowała na to USG powiedziała, że należy mi się ono "jak psu buda" bo mam taką budowę piersi, że

Re: badanie piersi - onkolog

Nie ma takiego zalecenia, że piersi powinien badać tylko onkolog! Wręcz przeciwnie- piersi powinien badać i lekarz rodzinny,i ginekolog, i specjalista medycyny pracy. Plus samobadanie kobiet. Inaczej do tego onkologa trafiałyby tylko kobiety z guzem wielkości pomidora albo z połową piersi zjedzoną

GUZ PIERSI

. Zgodze sie natomiast z faktem, ze wiele dziewczyn bioracych pigulek moze miec wykryte guzki w piersi i moze byc tych kobietek wiecej, a to dlatego, ze po prostu sa pod stala kontrola lekarza, ktory po prostu zauwaza takie rzeczy podczas badania. Natomiast dziewczyny ktore pigulek nie biora, zdarza sie

Re: Karmienie, a badanie piersi.

Ja karmie i badam piersi. ostatnio okazało sie ze zrobił mi sie ogromny guz i teraz bedzie biopsja i chyba wycinanie. Co prawda zaczełam robić badania jak wykryłam guza, przez nie robiłam badań profilaktycznie -- Chustownik z

Badanie piersi (początek wątku)

Zbadałam sobie ostatnio piersi i mam pewne wątpliwości... otóż gdy badam wyczuwam różne zgrubienia- pewnie gruczoły- ale w jednej piersi są one w tym samym miwjscu większe, w drugiej mniejsze...i już się boję czy to nie jakiś guz... szczegołnie w gornej części piersi bardziej z boku mam cos

Badanie piersi !!! (początek wątku)

W DNIACH 26-30.10.2009 W GODZ. OD 16.OO DO 18.OO W ZESPOLE MEDYCZNYCH SZKÓŁ POLICEALNYCH W RADOMIU PRZY UL. KELLES - KRAUZA 3 ODBĘDZIE SIĘ NAUKA SAMOBADANIA PIERSI DLA KOBIET Z RADOMIA I OKOLIC. CHĘTNE PANIE ZOSTANĄ ZBADANE PRZEZ PRZYGOTOWANE DO TEGO UCZENNICE NASZEJ SZKOŁY. W RAZIE WYKRYCIA

Re: Badanie usg w celu wykrycia raka

to nieraz - też nikomu nie życzę tego widoku Żadne badanie USG nie wykryje raka- nie ma takiego sposobu - ewentualnie może wykryć jakieś zmiany typu guzy ale na pewno nie w 1 i 2-gim stadium tylko raczej w stadium zaawansowanym w 2-gim stadium wykryje je bardzo dobry lekarz na

1 2 3 4 5 6