Panowie z ISIS niszczą bardzo stare zabytki Iraku. Był kiedyś taki film "Bogowie muszą być szaleni" . Z nieba spada butelka coca coli na terytorium plemienia buszmenów i staje się przedmiotem pożądania i walk o butelkę. W końcu jeden z członków plemienia postanawia się jej pozbyć. Jest to
Stare zabytki są jak natura. Są dobrym przypadkiem kultu. Czymś w rodzaju ekologii. Nie należą do nikogo, nie mają wartości, bo nie można ich sprzedać. Ale pokazują człowiekowi jego granice. Kiedyś pisałem tu o pewnych korzyściach z spalenia płócien mistrzów nowoczesnych. Spalono orginały czyli
Właśnie się zaczęli na Polsacie - najcudowniejsza komedia rodzinna wszech czasów. -- Dziejów Polski tenorem było ginąć z honorem. Każdy życiem szafował bez żenad. Pradziadowie i ojce raźno szli w samobojce tylko ten sławę miał,kto był denat.
Tak, doczytałam - byłam nieprzygotowana, a jestem zepsuta przez krytykę kolonialną (czasem to zawęża), no i nie chwyciłam :-( Ale obejrzę kiedyś, bo chyba warto.
właśnie leci na Polsacie :) daaawno sie tak nie obśmiałam, polecam ;) Pozdr. B -- www.kazimierz.com
ups :( a kiedy się kończy mecz??? może się jeszcze załapiesz? warto nawet na kawałek ;) -- www.kazimierz.com
-- http://wydaje.pl/e/przestraszony-umysl Przestrasz swój umysł...
I jak ? Podobało Ci się ? Warto ? Napisz kilka słów proszę .. -- Dobra księgarnia to po prostu elegancka czarna dziura umiejąca czytać. Terry Pratchett.
Przypomniał mi się taki film, "Bogowie muszą być szaleni". Rzecz działa się bodajże w okolicach Kalahari. Była tam m.in. dwójka Buszmeniątek, która zgubiła się wśród skał. Język buszmeński (przepraszam, że się wymądrzam na tematy, na których się zupełnie beztrosko nie znam) najwidoczniej nie
Cz.2 z cyklu przygód o detektyw Dorze Wilk. Kryminał z elementami fantasy lub raczej fantasy z elementami kryminału:). -- "Because murder is more fun away from home"
Gość portalu: yellow napisał(a): > a jaki ma tytul? taki sam? ====== Druga część nosi tytuł "Bogowie są szaleni". I jest piękna. Motyw przewodni: biegnący buszmen. Przez cały film. Więcej nie napiszę, bo aż taka świania nie jestem...
Nie wiem, z ktorego roku jest ten film (sadzac po modzie - lata gdzies siedemdziesiate), ale widzialam go pierwszy raz i szczerze mnie rozbawil. Wyjątkowy oryginał.
ja pitole cud natury!!! -- Jaka jest podstawowa różnica między psem a kotem? Pies rozumuje tak: "Karmią mnie, opiekują się mną, kochają mnie, muszą być bogami". Kot zaś tak: "Karmią mnie, opiekują się mną, kochają mnie, więc jestem bogiem". Autor anonimowy
na drzewo :) narazie z tego co wiem w katalogu są piosenki bojsów :D... nie poddawaj jej dobrych pomysłów bo bóg mi świadkiem żeby się dobrze bawić będę musiał się nawalić wódą :D... a sam robię wóde ;) -- Maksymilian Gabriel moja Duma
grupą szalonych osób?! Wierzę w Boga - a Bóg zostawił mi Dekalog według którego mam się kierować w życiu doczesnym.To wszystko co jest mi potrzebne dla mojej wiary. Wstydzę się za takie szarganie Imieniem Jezusa - który własną krwią chciał odkupić winy i grzechy ludzkie. Chiał - bo jak widać poszło