Moj continent :) U mnie dopiero 8:47 pm - definitely jeszcze za wczesnie na spanie :) Zagralismy z mezem w Carcassonne, teraz popatrze na jakis news i ematka na full :D No i jeszcze moze cos z Olympics ale tu mam tzw. moralniaka - nie popieram niczego zwiazanego z China a sporty zimowe lubie wiec
Catan dla dwojga to nie planszowka, tylko gra karciana, trochę co innego niz macierzysta wersja. Sporo strategii, pojedynki, ja bardzo lubię w zimowe wieczory. Za Carcassonne nie przepadam, ale wielu osobom się podoba. Jeżeli to cos dla Was, Alhambra jest dość podobna. A gry typowo strategiczne
U nas będzie Dobble, Pandemia i zimowa edycja Carcassonne. Z poprzednich gier sprawdziły się Zakazana wyspa (dziecko nie przegrywa bo gra razem z rodzicami w jednej grupie przeciwko wyspie). Dla mniejszych dzieci może być fajne Panic lab - dobre na spostrzegawczość i koncentrację.
Rzeczywiście bardzo ładna ta zimowa wersja. Dużo więcej szczegółów (jakieś zwierzęta, ślady na śniegu, bałwany) niż w wersji klasycznej. Fajny klimat ;) I w stosunku do tej wersji klasycznej ma 84, a nie 72 płytki, więc to na plus. Przeczytałam, że całość jest utrzymana w tematyce zimowej
Jest to wersja podstawowa + 12 płytek dodatkowych. Nie wiem tylko czy wszystkie kafelki w tej wersji utrzymane są w zimowej kolorystyce. Wygląda ładnie, ale pozostałe dodatki do Carcassonne są "zwyczajne" i grając w wersję zimową + ewentualne dodatki możemy mieć nieco bujny krajobraz wiosenno-zimowy
Pelczarko, ja jeszcze przed świętami kupiłam 3 nowe gry-nie jako prezenty,ale dla umilenia zimowych wieczorów. Zaczęliśmy od Dobble-to taki rodzaj gry karcianej, do wykorzystania w każdym miejscu i o każdym czasie. czas jednej rozgrywko-dosłownie parę minut. Gra ćwiczy spostrzegawczość i refleks
Nikt nie gra w Clue? To faworyta naszej rodziny - gra na dobre i zle - na zimowe wieczory po nartach i letnie na campingu przy swieczce ;) Lata mijaja, dzieci juz dorosle a my wciaz jak sie zbierzemy razem to bez Clue sie nie obejdzie :D Catan jest cool i Carcassonne tez, przyznaje.
www.planszomania.pl/rodzinne/3/Osadnicy-z-Catanu.html Carcassonne www.planszomania.pl/rodzinne/229/Carcassonne.html Dołożyłbym jeszcze Rummikub, Ubongo, Wikingowie... może Agricola dla bardziej już wprawionych.
www.rebel.pl/product.php/1,606/8794/Carcassonne.html Świetna gra - moja ulubiona, grał w nią już 6-latek. -- Tosia (i Zosia) - dalsze losy