witam, mam pytanie Czy to, że po pobraniu wycinka celowanego przy kolposkopii wyszedł mi wynik CIN 1 oznacza jednoznacznie, że mam też HPV ? czy mogę mieć tą dysplazję małego stopnia - zaniedbana nadżerka a HPV niekoniecznie ? ;(
> Czy to, że po pobraniu wycinka celowanego przy kolposkopii wyszedł mi wynik CIN > 1 oznacza jednoznacznie, że mam też HPV ? Tak.
Co oznacza ten wynik w pobranych wycinkach z kanału szyjki macicy? Wiem że dysplazja małego stopnia ale co to dokładnie oznacza. Czy jest to duży powód do niepokoju? Jak się leczy taki stan czy operacja czy w inny sposób? Diagnozuję się od VII ub.roku. Niestety najpierw trafiłam na fatalnego
Szansa na samoistne cofnięcie się tych zmian jest rzędu 95%. Przeważnie po prostu się kontroluje częściej, niż zwykle. Tu jest to chyba nieźle wytłumaczone (oficjalna brytyjska publikacja dla pacjentek po polsku): śr., 08-04-2009 Forum: Nowotwory-damy radę ! Wątek: Re: CIN1
odebrałam wynik cytologii, CIN 1, L-SIL koliocytozę kom. czyli hpv. Dostałam skierowanie na wycinek tkankowy ale tak naprawde wiem tylko tyle co przeczytam w internecie. Czy ktoś mi może cokolwiek napisać na ten temat
Ja mam ta sama sytuacje i mam pap3 ja byłam w szpitalu bo plamilam ropa się pojawiła i doktor mi powiedziala ze mozze by początek raka lub może być ale da się rade to pastwucdwo da się. Usunąć lub leczyc
mam mętlik w głowie i prosze o radę. 3 razy z rzedu wyszła mi III gr cytologii wskazująca na dysplzję małego stopnia (CIN1),podejrzenie infekcji wirusowej typu HPV. zrobiłam kolposkopie (u innego lekarza), wynik - ektopia laceracyjna (nadżerka powstala po pęknięciu przy porodzie). Lekarz
onkogennego aby rozwineły sie komórki nowotworowe. Cytologia III gr. zmusza do dalszej diagnostyki.CIN1 można stwierdzić tylko i wyłącznie w badaniu histopatologicznym wycinków z szyjki a nie w cytologii.Jeśli kolposkopia była robiona i nic złego nie wyszło, to znaczy, ze prawdopodobnie masz silny stan
dziewczyny co wiecie na ten temat,to jest moj wynik,wiem ze cytologia jest nie dobra ale to HPV czytam w internecie ale malo mi mowi.jestem po usunieciu nadzerki rok temu bylo ok nawet cytologie mialam 1 a tu po pol roku mam taki wynik jak wyzej napisalam.a nie zmieniam partnera jestem
kolposkopi lekarka zaproponowała konizację, wycinki zbadano hist-pat. i wyszło CIN1.
Hej mam taki wynik napenwo te pierwsze cin1 cyt3 a na hpv czekam na wynik i czekam na zabieg czy ktoras miala tez taki wynik i jak to dale przebiegalo.
Cześć, od dwóch lat wychodzi mi w cytologii cin 1. Za każdym razem po nieprawidłowej cytologii miałam robiony test na obecność virusa hpv. Z badań zawsze wynika, że wirusa nie ma. Czy ktoś miał podobną sytuację ? Skąd zatem to cin 1 ?
jak w temacie..? --
CIN 1 to dysplazja małego stopnia. Dysplazję małą mozna na początek próbować leczyć farmakologicznie, jednak jeśli leczenie nie przynosi rezultatów, wtedy powinno wykonac się konizację szyjki macicy. Ogólnie dysplazja (zwłaszcza duża, czyli CIN III ) uznawana jest jako stan przednowotworowy
Kochani, wczoraj dostałam skierowanie na pobranie wycinków z szyjki macicy połączone z abrazją (mam tez niereguralne krwawienia) aby zdiagnozować histopatologicznie CIN1. Lekarz podczas badania powiedział, że nie podoba mu się moja szyjka - jest skrócona i nabrzmiała. Bardzo się boję, że
Dostałam wynik badania hist.pat. i odrazu wyznaczono mi termin operacji, podobno wycięcia fragmentu szyjki macicy. Poszperałam trochę i wychodzi mi, że cin I to nie jest jeszcze wskazanie do wycinania. Straszliwie się boję poddać takiej operacji, bo chociaż już jestem starą torbą to może
Zapytaj może naszej forumowej pani ginekolog. -- "Zła kobieta należy do tego rodzaju istot, których mężczyźni nigdy nie mają dosyć" PROJEKTUJĘ CIUCHY d.moda | intymneforum