czesc. mam problem z demonem cron. otuz nie chce wykonywac polecen. mam skrypt ktory po uruchomieniu recznie, wykonuje swoje zadanie archiwizacji logow, natomiast wpisany w crontab nie dziala. skrypt wyglada tak: #!/bin/sh tar -zcf /home/marek/Desktop/`date +%Y.%m.%d.%H.%M.%S`.tar /var
Nie jestm pewien, czy to to, ale spotkałem się kiedyś z tym, że cron ignorował ostatnią linię z pliku crontab... Czyli jeżeli twój skrypt konczy się na linii "20.16...", to wstaw za nią jedną lib dwie puste linie.
. Ponieważ nie ma w nim takiej opcji pomyślałem, ze mój skrypt będzie wykonywał cron, a wynik jego działania zapisywany będzie w pliku tekstowym. Niestety są problemy :( Skrypt wygląda tak: === #! /bin/sh echo "mój@adres.mail " playing=`dcop amarok player now
Strzelam: 1) Czy cron znajduje polecenie dcop bez podania mu pełnej ścieżki; 2) Jako kto cron uruchamia dcop 3) Co mówią logi - cron powinien coś mądrego powiedzieć, gdyby napotkał błąd...
Co za ku..., dają syfa co chce zmienić stronę startową, a dopiero ten syf pobiera rodzimy program. Ku...ą tym tak jak by to był ich program. Abyście padli na pysk w sieci.
Cron działa jak chce. Raz włącza raz nie. Tak go testuję. Nastawiam, żeby uruchomił coś za minutę, czy dwie i czekam. Czasem się doczekam, a czasem nie. Dałem polecenie crontab i wpisałem: 55 14 * * 1-5 mplayer -playlist lista -really-quiet -nojoystick (ten -nojoystick bo zawsze go szuka i
Za dużo myślenia windowsowego :-) Po pierwsze jak edytujesz crontab, czy zgodnie z regułami sztuki używasz crontab -e? Jeśli nie, to cron może nie zauważyć zmian jakie wprowadzisz. Po drugie, program uruchamiany przez cron jest zupełnie niezależny od Twojego logowania. Program ten nie ma
Witam Czy ktoś ma jakieś informacje o warszawskiej firmie informatycznej CRON? Chodzi mi o jej kondycję, atmosferę pracy i inne dane, które mogły by pomóc w decyzji, czy warto tam pracować.
Czy za pomocą CRONA (i ew. jakiegoś skryptu) można o określonej porze odpalić playera z playlistą (pliki avi, mpg). Najlepiej jeszcze na całym ekranie... Np. chciałbym o 12.00 odpalić film, po nim według playlisty jeszcze dwa - trzy wideoklipy, później zrobić to samo go o 16.00 i 22.00. Czy je
> Czy za pomocą CRONA (i ew. jakiegoś skryptu) można o określonej porze odpalić Mozna.
PILNIE poszukuję lekarstwa dla psa, które nazywa się THERANE CRON (wyciąg z jadu tarantuli - w ampułkach, jako zastrzyk). Podobno pomaga ono w zwalczeniu/wstrzymaniu nowotworu (we wczesnej fazie) u psa. Będę wdzięczny za WSZELKIE informacje.
Witam Swego czasu była super firma jeansów CRON-X świetne gatunkowo i niedrogie, teraz nigdzie nie można ich znaleźć... istnieje jeszcze ta marka ?????
tak, teraz to cross
Witam Czy ktoś korzystał z ich usług szkoleniowych, biznesowych itp, proszę o opinie. Ich adres to ul Malczewskiego 56
> Kiedy odbywa sie archiwizacja? Kiedy cron odpali logrotate (man cron, man crontab, man logrotate)