Dziewczyny - dzis rano zaczął mi odchodzić słynny :) czop śluzowy. Jest podbarwiony krwią. Mam nadzieje, że teraz to już szybko pójdzie (nie kolejny tydzień) i nie zdążę już na poniedziałkowe ktg. :) -- Rengii Maciuś
Mi wczoraj po wizycie w szpitalu wieczorem też zaczą odchodzić czop tylko, ze mój jest jakiś brązowy i tak do dziś plamię na brązowo. O 13.40 idę do lekarza bo mam zwolnienie do dziś a jak urodzę dopiero za 2 tyg. to szkoda mi macierzyńskiego. Więc się zapytam. zresztą pewnie mnie zbada. to
wczoraj po południu zaczął odchodzić mi czop - gesty śluz z krwią. Dostałam skurczy bolesnych ale nieregularne. Dosłownie jak przychodzi ten skurcz to nie potrafię siedzieć. Termin porodu mam za 2 dni, jak długo to może trwać?
Na moje oko chodzi najwyżej o kilka dni, rzadziej ponad tydzień. Życzę pieknego porodu, pozdrawiam serdecznie :)
Witam, Mam kilka pytań dotyczących czopu. 1. Czy czop odchodzi w momencie skrócenia szyjki do zera i powstania rozwarcia ? 2. Czy w jakiś sposób można przegapić odejście czopa śluzowego ? 3. Czy akcja porodowa ( skurcze, bóle, odejście wód ) może rozpocząć się bez jego odejścia ? czy to 100
1. czop odchodzi w różnych momentach. 2. można, bo nie zawsze odchodzi on w całości, może przez kilka dni odchodzić po trochu i wówczas może wyglądać jak większa ilość śluzu. 3. Może, czasem czop odchodzi podczas porodu dopiero. Tak, to objaw zbliżającego się porodu, ale dokładnie nie wiadomo
Jak to jest z tym czopem?Wiem,że podobno nie każdej kobiecie on"wypada",ale jesśli już to na ile przed porodem.Ja jestem w 39 tyg.(koniec 39tyg.)i właśnie mi"wypadł".Czuję się dobrze,nawet nie mam skurczy,ale czy moge liczyć na to,że poród sam się zacznie.Jeżeli do niedzieli nic nie będzie
No to trzymaj się!! To już tuż, tuż!! Mi wypadł o 3 w nocy w niedzielę i po południu pojawiły się pierwsze skurcze takie słabiutkie... Pojechałam na izbę przyjęć alelekarz uspokoił powiedział co to jest (bo ja oczywiście- wielka panika-KREW) no i o północy nie wytrzymałam i obudziłam męża,Sław
właśnie zaczął mi ochodzić czop śluzowy czy powinnam od razu jechać do szpitala?
Mnie w pierwszej ciąży czop odszedł w poniedziałek rano. Założyłam podpaskę i pojechałam... do pracy :) Byłam normalnie do końca, we wtorek nad ranem odeszły mi wody a o 11 miałam już córkę po mojej stronie brzucha :) -- ? !
Dziewczyny zauważyałm, że odszedł mi czop śluzowy. Czy tonie za wczesnie? (jestem w 35 tc). Czy biec do lekarza, czy tez to normalna sprawa?
Byłam na izbie przyjęć. Tak się zdenerwowałam, że ciśnienie skoczyło mi na 150/90. Teraz jestem w domum i mam 120/68. lekarka nie stwierdziła czopa, natomiast znowu mam infekcję grzybiczną - znowu Clotrimazolum (dojrzała białe upławy). Więc dalej nie wiem czy to był czop czy nie. Na usg nie
Mam pytanie jak wyglada ten czop sluzowy i po czym mozna rozpoznac ze on juz odszedl a jak już odejdzie to kiedy można sie spodziewac porodu??
Ja wtedy też nie miałam, urodziłam kilkanaście godzin potem. Podobno czop śluzowy może pojawić się w różnym czasie przed porodem. Myslę, że pomału możesz się szykować...
Witam... mam pytanie.. na dzisiaj mam termin porodu... wczoraj okolo godziny 11 odeszedl mi taki śluz podbarwiony krwią?? co to oznacza?? czy to czop śluzowy wieczorem juz nic nie mialam... a dzisiaj znowu jakby takie pozostalosci z tego... czy to moze oznaczać ze wkrótce zacznie sie porod?? Nie
a może już po porodzie?;)
Witam, Chciałam zapytać jak długo może odchodzić czop śluzowy i jak dokładnie wygląda? Przy pierwszym porodzie zaraz po tym jak zaczął mi odchodzić popłynęły też wody płodowe i zaraz byłam w szpitalu. Natomiast teraz po poniedziałkowej wizycie (jestem tydzień po terminie) trochę mnie
Mi czop śluzowy odszedł w 35 t.c. a urodziłam w 39, ale od 37 leżałam na patologii na podtrzymaniu bo zaczęły sie skurcze. U mnie nie był podbarwiony krwią. Najlepiej jedź do lekarza tymbardziej ze jesteś po terminie. Położna mi powiedziała że czop może odejść nawet miesiąc wcześniej
ile czasu minelo od momentu odejscia czopa sluzowego do Waszych porodow? Wczoraj mi odszedl....i czekam niecierpliwie na porod...:)pozdrawiam wszystkie mamusie :)
Udaj się więc na USG do szpitala gdzie chciałabyś rodzić. I BEZ STRESU!!! Spakuj się i w drogę. Trzymam kciuki. PS Jesli masz nr do swojego ginekologa prowadzącego najpierw zadzwoń bez skrępowania że dzisiaj niedziela!