al_sahra napisała: > Ludzka seksualność jest bardzo skomplikowana i na razie słabo wyjaśniona, ale a > kurat to, że istnieje mocny komponent genetyczny, zostało pokazane w różnych du > żych badaniach (twin studies, GWAS). Poza elementem czysto genetycznym są inne > czynniki
jest bardzo skomplikowana i na razie słabo wyjaśniona, ale akurat to, że istnieje mocny komponent genetyczny, zostało pokazane w różnych dużych badaniach (twin studies, GWAS). Poza elementem czysto genetycznym są inne czynniki biologiczne (np. wpływ hormonów matki w okresie rozwoju prenatalnego
Jednocześnie nie można ignorować faktu, że dożycie bardzo późnego wieku wciąż pozostaje rzadkością i w dużej mierze zależy od czynników losowych. Nawet najlepsze nawyki zdrowotne nie gwarantują długiego życia, jeśli organizm nie posiada odpowiednich predyspozycji biologicznych. Dlatego niektórzy
Na długość życia wpływa bowiem znacznie więcej czynników, niż zwykle chcemy przyznać. Każdy człowiek zaczyna swoje życie z innym zestawem warunków biologicznych i środowiskowych. Geny, przebieg ciąży, warunki dorastania, a nawet przypadkowe zdarzenia zdrowotne w młodości składają się na coś, co
Ejajem to ja też potrafię. Można do tego dodać jeszcze parę innych wyjaśnień np. czysto biologiczne (spadająca ilość i jakość komórek rozrodczych) - oczywiście nie jako jedyne, tylko jako jeden z czynników, bo przyczyny procesu są złożone. Ale, zauważ, nigdzie nie ma tu mowy o emeryturach.
wcale, czasem to kompilacje czynników wynikające z przypadków. Trudna do odkrycia świadomość tego, co zaszwankowało, o ile w ogóle u nas zaszwankowało, nie za bardzo na tym etapie jest w stanie cokolwiek zmienić. Dlatego najważniejsze według mnie, zamiast zadręczania się, jest określenie, jakie się
stworzonych dzięki budowie wałów na dużą skalę . Od lat 80. zmienione i bardziej intensywne zarządzanie gruntami oraz zmiany w zarządzaniu wodą doprowadziły do ciągłej utraty siedlisk . Czynniki przyczyniające się do tego spadku obejmują przejście na zboża ozime, rosnącą mechanizację rolnictwa, konsolidację
stworzonych dzięki budowie wałów na dużą skalę . Od lat 80. zmienione i bardziej intensywne zarządzanie gruntami oraz zmiany w zarządzaniu wodą doprowadziły do ciągłej utraty siedlisk . Czynniki przyczyniające się do tego spadku obejmują przejście na zboża ozime, rosnącą mechanizację rolnictwa, konsolidację
) i czynniki chelatujące koenzymy ( flawoproteina , awidyna). Ta aktywność biologiczna może być związana z ochroną jaja przed mikrobiologicznym zepsuciem. Zawartość lipidów w białku jaja jest znikoma i wynosi 0,03%. Węglowodany (około 1%) są mniej więcej w połowie związane z białkiem, a w połowie
czynników, nie tylko od jakiegoś gena - ale np od środowiska, podłoża, temperatury i zapotrzebowania? Tatuś Nemo w naturze nie byłby tatusiem Nemo, tylko szybko stałby się Mamą Nemo II i zrekrutował Tatę Nemo II z haremu samców. >Ja cały czas nie rozumiem jaki jest >problem w tym, żeby osoby
No dobra, ale jednak nikt nie mówi “jestem gonadalną kobietą, ale hormonalnym mężczyzną”. Wiadomo że przy tworzeniu płci jest wiele różnych czynników, ale finalnie wynikiem jest osobnik z siuraczkiem albo z cipką, nie ma kilku różnych rodzajów genitaliów. Można mieć ewentualnie jakieś kombo tych
engine8t napisał: > vogon.jeltz napisał: > > > Idź obciągnij pomarańczowej małpie i nie zawracaj nam tu dúpy > > Ma sie poswiecic dla Waszego dobra? LOL Zaoferujcie wiec mu cos na zachete? Wpływ na zachowania agresywne i przemocowe mają czynniki biologiczne
. No ale dobrze, pomyślałam - wypróbuję dwa, wydałam prawie 500 zł. Stosowałam regularnie, efekt żaden, co mnie specjalnie nie zaskoczyło znając INCI. Ale żeby nie być gołosłowną - rozbiorę na czynniki pierwsze skład jednego z kosmetyków Pat&Rub. Hasło dumnie brzmi, że aż 51 składników. Ale już nie
, że chcesz dalej iść w tym kierunku, awf > ? Postulujesz o karanie nie tylko dzieci-sprawców ale i ich rodziców? Niczego nie postuluje. Przeczytaj uważnie. Daj screeny (koniecznie z kontekstem). > > > Bo łatwiej zwalić na czynnik biologiczny, niż przyznać, że zawiodłem jako
? > Bo łatwiej zwalić na czynnik biologiczny, niż przyznać, że zawiodłem jako rodzić. ale przepraszam, rodzice tej dwunastolatki są tu na forum i tak się usprawiedliwiają? Bo jak nie (a nawet, gdyby byli, to jest ich tylko dwoje, a pisze tu dużo więcej osób), to nadal, niestety, należałoby brać pod