6 614 wyników w czasie 519 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Nadal odchodzimy od tematu i pytania z postu 1

HEV. Budowa, biegi, sprzęgła: Silniki ułożone szeregowo na jednym wale. 6 biegów (skrzynia dwusprzęgłowa DCT), 2 sprzęgła główne + 1 sprzęgło rozłączające spalinówkę. Realizowane tryby: EV (elektryk pcha koła i zmienia biegi w DCT); Równoległy (spalina i elektryk pracują razem na tym samym

Re: Jaki HEV lepszy i dlaczego? (1)

qqbek napisał: > Zależy, jaki kto ma słuch. Bzdura. Przekladni nie slychac, bo nie ma jej jak być słychac. To co słychac to silnik a nie przekładnia. A silnik spalinowy 4 cylindrowy słychać (bardziej/mniej) na wysokich obrotach w każdym aucie. Im ch...owej wygloszone, tym

Re: Ë- C3 aircross - niewypał stellantis

I tu dochodzimy do ciekawej zależności w elektrykach. Czym większa moc silnika tym większa możliwa rekuperacja. Wiecie do jakiej mocy dochodzą hamulce w naszych autach? 1000-1500KM! Czyli teoretycznie, paradoksalnie, czym mocniejszy elektryk tym bardziej oszczędny :) Takie BMW i7 potrafi hamować

Re: Silniki spalinowe pracujące bez paliwa

Zrób sobie taką małą lekcję: włącz na wyświetlaczu komputera chwilowe spalanie, rozpędź się do jakiejś prędkość, nawet miejskie 50 km/h wystarczy, puść gaz i zanotuj, jakie cyferki widzisz. A potem j#bnij z bańki w ścianę. Po puszczeniu gazu silnik nadal działa - w sensie: kręci się - ale nie

Re: Szansa z rękojmie? Uszkodzone auto przy zakup

Co do szans, to zależeć to będzie od dobrej woli sprzedającego. Jak tej nie będzie, to w sądzie dwa lata (bez kasy i auta), a wynik zależy od też od tego, po jakim przebiegu walnęła ta uszczelka - bo w tydzień można zrobić kilkadziesiąt kilometrów, kilkaset (jak robi większość aut), albo ponad

Re: Jakiej marki byś nie kupił ponownie?

vogon.jeltz napisał: > Technicznie ZAZ w żaden sposób nie rżnął z NSU. Jedynym wspólnym rozwiązaniem b > yło umiejscowienie silnika i jego chłodzenie powietrzem, ale to też było pospol > ite w tamtych czasach (VW, Fiat, Renault, Skoda, BMW). Dużo dużo bardziej Polon > ez był

Re: Jakiej marki byś nie kupił ponownie?

się dopiero w latach 90-tych, jak już produkowali to bardziej dla hobbystów. > jak jechalem nowym ze 2 lata temu, to juz bylo co innego Bo to BMW jest teraz. Nawet te same wadliwe silniki opracowane z żabojadami tam znajdziesz. A BMW... cóż nie uchodzą ostatnio za najlepiej dopracowane

Re: Katarinka bumcykcyka dziala bez zaklocen

> c, ze to jest cos innego, niz on sam chcialby miec. > Ja nie przypadkiem wspomnialem w dyskusji z Toba program Sojuz - Apolo, i opi > nie amerykanskiego inzyniera o tym, jak radziecki program kosmiczny wygladal w > jego oczach. Nieprzypakowo wspomnialem o olowku kopiowym. Moge

Re: Olej do frytek

dodekanezowiec napisał: > Była taka przeróbka piosenki "Mietek ciągle chlał". > Tymczasem w motoryzacji to Wołga chlała. > Podobno do Wolgi silniki z Mietka taxiarze dawali? > Ileż motoryzacja była wówczas prostsza.. Z mietka, ale też podobno z NRD-owskiego Multicara

Re: Maroko

w ogóle firm z branży (produkcja silników, części itp.itd.) powstało. Silniki do toyoty opla czy fiata. A jak u nas Fiat 500 czy Ford Ka czy Astra byly robione to se polski Seba wolał polo z Niemiec za 25k 4-letnie przywiezc też 3drzwiowe niż kupić za 38k auto z Polski. Jeszcze se na tym

Re: Kupowanie kota w worku, czyli ...

donvito52 napisał: > Kupowanie kota w worku czyli auto z USA. > Chcę zmienić samochód, zięć sugeruje Granda Szerokiego. Nawet, nawet mi się pod > oba ... ale w kategorii cenowej ( do 80-90k ) większość aut to sprowadzane z US > A. > Sprowadzane, nie sprowadzone

Re: A taki ładny był. Niewidzialny

Rosjanie nie dorobili się "silnika V generacji” i używają w związku z tym silnika staromodnego Su-35 IV generacji, a jak się dorobili w końcu takiego w postaci Saturn AL-51, to musieli usunąć z niego wektorowanie ciągu i już nie staje na ogonie, a na pewno nie bardziej niż F-22. Bo nie da sie pogodzić

1 2 3 4 5 6