riki_i napisał: > Ty za to szkoda, że nie zatrudniłaś się jako rządowa propagandystka. W bezmyśln > ym powtarzaniu komunałów o konieczności długiej wytężonej pracy przypominasz mi > najlepsze wzorce ideolo-zapiewajłów z czasów komuny. Nie odpowiadam za twoje skojarzenia, a
Ty za to szkoda, że nie zatrudniłaś się jako rządowa propagandystka. W bezmyślnym powtarzaniu komunałów o konieczności długiej wytężonej pracy przypominasz mi najlepsze wzorce ideolo-zapiewajłów z czasów komuny. Jesteś impregnowana na rzeczywistość, w której masz przecież żywe osoby wypowiadające
> Jak sięgnąłem pamięcią to akcja Wisla i takie zaolzie byly nauczane w szkole. Akcja "Wisła" nie była w sumie żadną tajemnicą nawet za komuny. Pamiętam, że była taka lektura w podstawówce(!) "Ślady rysich pazurów" - o walkach z bandami UPA w Bieszczadach zaraz po wojnie, które oczywiście
🔴❗🔴 Manipulacja i propaganda 🔴❗🔴 ,,Niesamowite, w jakim kraju żyjemy! Jakie padalce w nim rządzili przez 8 lat. Jaką trzeba być kreaturą, żeby ludzi zasłużonych dla Polski gnoić i poniżać. No ale PIS musiał coś robić, bo tylko kłamstwem i manipulacją mógł oszukiwać że walczył z komuną (a było
dają. Jak śpiewał dawno temu, w piosence o propagandzie w telewizji za czasów komuny, znany bard Jacek Kleyff: "Świeże groby zawsze wzruszą Nie wiadomo gdzie kopane Poźniej tylko wyjdzie na jaw Kto szczuł i co było grane" -- Jeśli przechodzisz przez piekło nie zatrzymuj się. Winston Churchill
rena-ta49 napisała: > Tym damym ten cwelebryta przyznal,ze wyłudzil tyle kasy? > Jaki bedzie wyrok dla tego zlodzieja? > Ale to PiS kradl wmowili złodzieje z pedofilii obywatelskiej Jesli ktos mial nadzieje, ze w koncu komuna wymrze, niech szybko o tym zapomni, jak na tym
Kiedy dawali takie punkty, w latach 50 tych, czy 60 tych, kiedy była twarda komuna? Kiedy milicjanci kończyli zaocznie licea? Stąd dowcipy. Dziecko inteligenckie zawsze miało łatwiej, bo miało znajomych. Po rozpadzie PRLu w liceum miałam w klasie córkę nauczycielki matematyki z innej szkoły, była
pies.na.czarnych napisała: > /.../ Trzeba kultywować nienawiść do Ruskich i wpajać tą nienawiść dzieciom już od niemowlęctwa, tak jak się wpaja religię katolicką. Tak mi dopomóż bóg! Amen! Słuchaj, niekumaty Rusku. Mylisz się co do tego wpajania. Rosja (po upadku komuny) przez moment
Nie mam pojęcia jaki miałby być współczesny przekaz tej "reaktywacji". Film był alegorią życia w PRL, w komunie, zasad panujących w systemie totalitarnym, a że pokazuje to jako "państwo kobiet", to mamy i satyrę na feminizm. Ale i na patriarchat też, dostaje się i mężczyznom i kobietom po równo 🙂
bmc3i napisał: > j0rl.1 napisał: > > > > Poza tym to firma zyje ze zlecen panstwowych conajmniej glownie. Dla mnie > to da > > lej mniej czy bardziej komuna. > > Vide SpaceX ??? To firma, ktora dokonuje kolejnych przełomów super
j0rl.1 napisał: > Poza tym to firma zyje ze zlecen panstwowych conajmniej glownie. Dla mnie to da > lej mniej czy bardziej komuna. Vide SpaceX > W takim Reinmetall, niemiecka zbrojeniowa bylem bo dla nich urzadzenie skonstru > owalismy. Zapachnialo mi tam komuna