151 wyników w czasie 100 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

CZy nadczynność przysadki mózgowej i wygląd (początek wątku)

niedorozwoja umysłowego świadczy o autentycznej tępocie delikwenta?

Re: przysadka mózgowa a brak miesiączki

Ale to może też mieć związek z tarczycą. Masz niedoczynność czy nadczynność? -- manualus.pl

Re: przysadka mózgowa a brak miesiączki

Niedoczynność łątwo zmienia się w nadczynność, i odwrotnie - bez dobrego leczenia można się leczyć i leczyć z odwrotnym skutkiem. Lekarz musi umieć dobrać leki, ale przede wszystkim odpowiednio zinterpretowac wyniki! Samo tsh i ft4 to stanowczo za mało, musi być tez ft3. Oczywiście nie jest tak

Nadczynność

podwyższone ciśnienie tętnicze (przede wszystkim skurczowe). W badaniach krwi stwierdza się obniżony poziom cholesterolu, wysokie wartości hormonów T3 i T4 oraz niskie (czasami nieoznaczalne) TSH, jako że przysadka mózgowa jest blokowana wysokim stężeniem krążących we krwi hormonów tarczycowych.

Hormony i choroby tarczycy (początek wątku)

hormonów tarczycowych, przysadka zostaje "wyłączona". Jest to tzw. mechanizm ujemnego sprzężenia zwrotnego pomiędzy tarczycą i przysadką mózgową. W medycynie wykorzystuje się go w diagnostyce nadczynności i niedoczynności tarczycy. Żeby dobrze zrozumieć funkcję tarczycy warto poznać objawy jej

Re: hashimoto i nadczynność

masz problem z tarczycą czy z przysadką mózgową. Pytam bo przyjmując hormon tarczycy oznaczasz poziom hormonu przysadki. Ten sposób nigdy nie doprowadzi Cię do eutyreozy. Oznacz bez zązywania tabletki z hormonem T4, poziomy hormonów tarczycy FT4 i FT3 i wróć z wynikami. Na ich podstawie będzie

Re: niedoczynność czy nadczynność

żeby wiedzieć co się dzieje z tarczycą trzeba zbadać poziomy hormonów tarczycy we krwi, czyli ft3 i ft4. tsh jest hormonem przysadki mózgowej. przydałoby się również usg. a czy poza kołataniem serca masz jeszcze jakieś inne objawy? a.

przyczyny nadczynności tarczycy

przysadki mózgowej powoduje nadmierne wydzielanie TSH, które oddziałując na tarczycę powoduje zwiększoną produkcję hormonów. - nadczynność wywołana lekami - niektóre leki, np stosowane w leczeniu arytmii mogą powodować nadczynność. -- pozdrawiam Stapelia www.chorobytarczycy.eu

Re: Co, jeśli nie nadczynność?

Przysadka mózgowa wydziela następujące hormony: hormon wzrostu, hormon tyreotropowy (TSH), hormon kortykotropowy (ACTH), gonadotropiny-FSH, LH, prolaktyna i hormon melanotropowy (MSH). Do zbadania u Ciebie pozostają jeszcze: ACTH, FSH, LH, prolaktyna.

Re: Co, jeśli nie nadczynność?

"Guz przysadki mózgowej. Przysadka jest gruczołem dokrewnym znajdującym się na podstawie czaszki w zagłębieniu kości klinowej, zwanym siodłem tureckim. Główną funkcją przysadki jest wydzielanie hormonów i na tej drodze regulowanie procesów fizjologicznych organizmu. Najczęstszymi nowotworami

Re: Mgła mózgowa.

nadczynność czy tsh wlasnie 2) Obecnie dawka 50 nadal tsh spadło do 3 ( wow jak dla mnie) ale wolne hormony 39%. Niby źle nie jest ale zazwyczaj mam wyżej te hormony do nawet od 60 do nawet 120% normy a tsh stało na 5, 4 max 2 a teraz co hormony spadły tsh też. Be sensu. Przysadka sprawdzona ale chyba nie

Re: nadczynność polekowa ?

Nie jesteś w żadnej nadczynności polekowej, nie wydaje mi się też, aby groził Ci przełom tarczycowy :) Twoje hormony tarczycy są w połowie normy, na dość ładnym poziomie. Nie daj sobie wcisnąć, że na podstawie TSH jesteś w nadczynności. TSH jest hormonem przysadki mózgowej, a nie tarczycy

Re: Niedoczynność przeleczona w nadczynność?

No wiesz..... mając niesprawną tarczycę badamy przede wszystkim JEJ parametry (Ft4 i Ft3) a nie przysadki mózgowej TSH, bo bierzesz syntetyczną tyroksynę, a więc przysadka mózgowa dostaje informację, ze nie musi już tak poganiać tarczycy do produkcji hormonów i poziom TSH naturalnie spada. Ale o

1 2 3 4 5 6