A ja dla odmiany mam ok. 120/80 tylko w gabinecie lekarskim a tak to jakies 95/68 (i na tyle sie czuje :( ) i tez sie martwie. Czy wyzsze cisnienie jest rezultatem efektu bialego fartucha czy to raczej nizsze efektem stosowania domowego urzadzenia do mierzenia cisnienia?
a na ramie nie jest napisane? u mnie pisze 2,9 przod i tyl. i tak robie. zreszta nigdy nie kombinuje tylko tak robie jak karze instrukcja i jest ok.
Witam. Mam zalecone przez lekarza mierzenie codziennie rano i wieczorem ciśnienia. Mierząc na lewej i prawej ręce okazuje się,że jest różnica rzędu 10-30 mmmHG zarówno skurczowego jak i rozkurczowego. Internista się dziwi, kardiolog twierdzi,że tak może być. A wczoraj ginekolog stwierdził
Cisnienie mierzone na lewym i prawym ramieniu powinno byc takie samo w granicach bledu pomiaru. Praktycznie nie powinno sie roznic o wiecej niz 10 mm Hg. Zakladajac, ze cisnienie zmierzono prawidlowo, a to wcale nie jest proste, warto poszukac przyczyny roznicy cisnienia. Zwykle bedzie to jakas
Dziś w nocy jadę po Alfę 146TS, 2.0 i chcę przed wyłożeniem kasy sprawdzić auto w serwisie. Najbardziej martwię się o silnik, bo auto będzie sprawdzane w stacji kontroli pojazdów, a nie w serwisie Alfy. Nie wiem czy oni orientują się jakie ma być prawidłowe ciśnienie w cylindrach w tym aucie
Szanowna Pani, Przy takim wzroście chłopca, właściwie prawidłowe ciśnienia tętnicze w ciągu dnia (wartości średnie) wynoszą ok. 130/90, a wartości średnie w ciągu nocy ok. 120/70, pozdrawiam, dr hab. med. Krzysztof J. Filipiak I Katedra i Klinika Kardiologii Akademii Medycznej w Warszawie
Szanowna Pani, Prawidłowa wartośc zależy od: wieku, płci, wzrostu dziecka. Ponieważ większość pytań, które zadaje Pani na forum dotyczy Pani 9-letniego syna - rozumiem, że to pytanie dotyczy również jego. 9-letni chłopiec, skurczowe: 110-115, rozkurczowe: 70-80 mmHg, jeżeli jego rozwój
A jak było mierzone ciśnienie? Z tego co pamiętam norma to ok 20, może warto się wybrać do okulisty? Skąd jesteś?
Pytanie jak dziecko ma grubą rogówkę? miało robioną pachymetrię? Jeśli dziecko ma grubą rogówkę -zniekształca ona wynik pomiaru i ciśnienie może być wysokie, co wcale nie oznacza żadnych problemów. Mój syn tak ma ciśnienie w okolicach 20/22 a po pachymetrii okazało się, że ma grubą rogówkę i od
wylosowano kostką (4 rzuty) ????? Poza tym przecież pilot Jak-a mógł podać prawidłowe ciśnienie na lotnisku. Wystarczyło pokrętłem ustawiania ciśnienia referencyjnego w wysokościomierzu barycznym ustawić 0m wskazania wysokościomierza i na skali tego pokrętła mieli by ciśnienie na płycie
Masz fach w ręku jednym słowem? A jak się okaże, że uchodzi przez ucho? ;)
Tu wcale nie o to chodzi. Zresztą sam widzisz, taka striptizerka niby obraca się w tłumie facetów, a tu proszę - już jeden nie może na nią patrzyć.
Prawidłowe ciśnienie skurczowe powinno wynosić 120-129 mmHg, a rozkurczowe 80-84 mmHg. Prawidłowe tętno w spoczynku to 60-75 uderzeń serca na minutę. Częstość oddechów w spoczynku u dorosłego człowieka powinna wynosić 12-17 oddechów na minutę. -- Moje forum
U zdrowego człowieka 120/80, chodzi o to, by ta różnica między skurczem a rozkurczem była jak najbliżej 40.Wrzuć w wyszukiwarkę "nadciśnienie tętnicze"- tam znajdziesz dokładne informacje.