Witam. Syna ma skończone 7 miesięcy między 8.00 a 9.00 rano pije mleko modyfikowane BEBIKO 2 210ml choć nie wypija całego tak 90ml zostawia. 12.00 kaszka z owocami pół żółtka i pół skibki białego chleba z masłem 15.00 obiad zaczęłam gotować mu sama od czasu do czasu dostanie słoik i zjada 190
. Agnieszka Leleń lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
Witam, Chciałam prosić o ocenę schematu żywienia mojego prawie 7-miesięcznego synka. Mały od urodzenia jest niejadkiem, jest karmiony piersią. W wieku 4,5 miesiąca zgodnie z zaleceniem pediatry zaczął mieć rozszerzaną dietę i od tej pory dostawał 2 razy dziennie Sinlac. Po Sinlacu przybierał
Witam! Co do rodzaju kaszek, to zależy on od tego, czy Pani chce wprowadzić mleko krowie do diety malucha, bo kaszki mleczne takie zawierają. Jeśli wywiad alergiczny jest ujemny, to moim zdaniem można:) Reszta OK! Pzdr
Drogie mamy podzielcie sie informcją jak karmiecie swoje 7 miesięczne pociechy.
Witajcie! Moje dziecko za 7 dni kończy 5 mies. Chciałabym się Was poradzić czy wprowadziłam dziecku dobry schemat bo może powinnam coś zmienic... dodam, że dokarmiam synka butlą :) 6 - pierś 9 - pierś + 120 ml mm Enfamil 12- obiadek ( zupka jarzynowa lub przecier warzywny) 15 - pierś 17
Przepraszam, przeczytałam że chodzi o dziecko które za 5 dni kończy 7 m-cy Mój w tym wieku byl tylko na kp ;) -- https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/aj/bi/e83n/A8WTTObXAoZ7NOGD9X.jpg
Gdzie mogę znaleźć dokładne schematy żywienia dla niemowlaków z których pani korzysta. Mam jakieś z internetu ale nie ma określonew nich dokładnie ile posiłków i jakich. Moja córka niebawem skończy 10 miesięczy ale jest wcześniakiem ur. 2 miesiące wcześniej (32 HBD)je mleko o 7.30, 11.00, 15
Witam, Generalnie opieram się na schemacie zywienia sztucznego opracowanym przez Instytut Matki I Dziecka www.nutricia.pl/klub_schemat_zywienia.php Jest on propagowany w wiekszości polskich podrecznikow
www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79410,2321797.html dla dzieci karmionych piersią
Polecam zakładkę Zdrowy Start w przyszlość na stronie Gerbera. Jest tez taki program na TVNStyle, ale nie pamiętam kiedy
Witam. Proszę o opinie dotyczące schematu żywienia 7-miesięcznego dziecka: 5-6.00 - mm2 180 ml 9.00 - kleik ryżowy na mm2 z owocami ok 180 ml 12.30 - mm2 180 ml 16.00 - zupka/przecier warzywny z mięskiem (z żółtkiem co drugi dzień) ok. 200 g 19.30 - mm2 210 ml z jedną miarką kaszki manny
Pani doktor proszę o ocenę, czy taki schemat żywienia jest prawidłowy dla chłopca, który ma 4,5 miesiąca. Waży 8 kg i ma 72 cm długości. 6 - 7 rano mleko mm 180 ml 9 - 9.30 sabłuszko ze słoiczka 11-12 180 ml mleka mm 15.00 marchewka ze słoiczka 17-18 - mleko mm 180 ml 20.30 180 mleko mm
Witam serdecznie Syn urodził się 1.09.2010 waga 3850g dlugosc 56cm potem odpowiednio 2010-10-19 5.5 kg 64 cm 2010-11-30 7.2 kg 67 cm 2010-12-30 8 kg 69 cm 2011-02-02 8.5 kg 71 cm 2011-02-24 9 kg 73 cm po ukonczeniu 5ciu miesiecy z zalecenia lekarki zaczelismy rozszerzac diete
podają, że jogurt w 8 lub 9 m-cu. A słoik od 7-go, to jak to w końcu jest?
Jak to wygląda u was.W schemacie podano 3 razy mleko po 180ml i raz kaszka.To wychodzi 4 posiłki mleczne.U nas mały je mleko rano i wieczorem tylko po120ml więcej nie wypija.Raz kaszka,zupka deser.Nie za mało pije mleka? Pozdrawia.