, ze jest to raczej łojotokowe zapalenie skóry, przepisał białą papkę którą stosuje od kilu dni i widze lekką poprawę. Czy ktoś z Was również przez coś takiego przechodził? Jak sobie z tym poradziłyście? Czy to powraca po zaleczeniu?
dziękuje za Wasze wskazówki, po 5 dniach stosowania papki oraz smarowaniu na zmianę kremem Alantan jest ogromna poprawa, buźka zaczyna wyglądac ładnie Patryk pozbywa sie tego paskudztwa. Wam również tego życze i oby nie było nawrotów pozdrawiam
Cześć, Mam pytanie, bo po kolejnej wizycie u dermatologa u nas nowa diagnoza. Tym razem ma to podobno być łojotokowe zapalenie skóry. Proszę więc mamy, których dzieci miały tę chorobę, aby napisały mi jakie są objawy (które partie ciała zajęte i w jaki sposób), kiedy przechodzi, jakich
Łojotokowe zapalenie skóry? to chyba też może być na tle alergicznym - taka reakcja na alergen. Zmiany głównie w obrębie twarzy ale mogą być na całym ciele, także we włosach, często pojawia się przy tym ciemieniucha. Wejdź na forum kosmetyki dziecięce, tam znajdziesz coś o pielęgnacji skóry
Czy karmiąc piersią malucha z łojotokowym zapaleniem skóry muszę trzymać dietę bezmleczną? Jeden lekarz mówi że tak, inny że nie koniecznie- już nie wiem co robić... Malec ma 3 miesiące, od 4 tygodni jestem bez nabiału a jego skóra nie poprawiła się znacząco. Pomogła dopiero maść sterydowa ale
Jeśli dieta nie wpłynęła na poprawę stanu skóry znaczy, że albo zapalenie nie jest spowodowane obecnością mleczności w Pani diecie tylko jakimś innym składnikiem, albo mleczności jednak w niewielkich ilościach gdzieś się przemycają, albo wcale nie ma związku z Pani dietą. pozdrawiam
Chciałabym uzyskać więcej informacji nt ŁZS. Synek ma 2,5 miesiąca. Pediatra zdiagnozował AZS, natomiast po przeczytaniu odpowiedzi amry1 na mój wcześniejszy post forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=578&w=
Ja miałam łojtokowe zapalenie skóry.......oczywiście doraxnie pomagał szampon, ale to zapalenie okazało sie kandydozą.na Twoim miejscu zrobiłabym badanie mykologiczne kału........
Mój starszy nastoletni od dłuższego czasu ma na głowie, pod włosami, spore, ciemnoróżowe placki. Włosy mocno przetłuszczające się, gęste i długie. Po podgoleniu głowy placki przysuszają się i jaśnieją. Z opisu wynika mi, że to chyba ŁZS. Moje pytania do osób zaznajomionych z tą chorobą: czy obcięcie
Tak - sens wizyty u dermatologa jest. Bo jest to uciązliwe schorzenie. I czasmi leki są potrzebne. Zresztą objawy, które opisałaś mogą mieć inne przyczyny.
Hejka!!Ja mam prawie 18 lat i łojotokowe zapalenie skóry mam już od dobrych kilku lat.Bywałam już u kilku dermatologów. jeden mi powiedział że to choroba genetyczna i nie da isę jej wyleczyć, a drugi taki porządny bo dr nauk spec. dermatologii powiedział ze się da. dawał mi jakieś tam maści
Cześć! Nie wiem czy to coś pomoże, ale podleczyłam mojego (z łojotokowym zapaleniem skóry) psa bardzo skutecznie - odrosła mu piękna, gęsta sierść i prawie zupełnie zniknął łupież. Dawałam mu MSM (biosiarka), firmy Olimp, około 30 zł za 120 kapsułek + Omega-3 firmy Naturelle. Sama też brałam
Mój synek (ma 8 miesięcy) ma czerwoną plamę na prawym policzku. Pani alergolog powiedziała, że to alergia pokarmowa, dała maść i syrop, kazała nie dawać synkowi pewnych rzeczy do jedzenia. Ponieważ to nie pomagało poszłam do dermatologa. Pani doktor powiedziała, że to łojotokowe zapalenie
Witam ! Jestem mamą 5 miesięcznego chłopczyka. Synek ma łojotokowe zapalenie skóry, taka jest diagnoza lekarza, ma następujące objawy skóra łuszczy mu się na całym ciele ale w szczególności na łakciu, ramionkach, za uszami i oczywiście na głowie.Lekarz zalecił mi stosowanie przez 1 m
Droga Pani! Jeżeli jest poprawa po zaleceniach lekarza leczącego to absolutnie proszę niczego nie zmieniać w pielęgnacji skóry.Do dalszej pielęgnacji skóry można zastosować preparaty z emolientami np z serii Oliatum. Odnośnie przyrostu wagi ciała to istotnie za ostatni miesiąc jest ona nieco za
Witam, moje dziecko (2 miesięczne) ma łojotokowe zapalenie skóry (tak stwierdził dermatolog).Dostaliśmy dużo najróżniejszych maści, które nie pomagają (pomagają tylko sterydowe ale to i tak na chwile) czy udało się komuś to wyleczyć? Bardzo proszę o informację jak długo leczy się taką
witam dostaliśmy maść cholesterolową do smarowania po kąpieli, maść robioną w aptece (nie znam składu)doraźnie w przypadku nasilenia objawów. I tyle. Kąpałam małą w Balneum co drugi dzień mniej więcej zamiennie z czystą wodą. ŁZS u nas zaczęło się kiedy mała skończyła 4 mies teraz skończyła
Mam łojotokowe zapalenie skóry twarzy.Jest to nieuleczalne (jeszcze),ale jakoś sobie radze.Ale najgorszy problem mam z doborem podkładu-wałkuje się ,spływa lub uczula.Czy ktoś mógłby mi polecić podkład dla chorej,tłustej cery? Może La-Roche lub Lancome?
czytalam ze kosmetyki la roche posay nadaja sie dobrze do takiej cery. pozdrawiam:))