Forum   kaplice

kaplice

(394 wyniki)
 • wszystko ekstra,ale po co kolejna kaplica? przeciez na Piatkowie sa juz koscioly!!!
 • No to całe szczęście. Bo bez kaplicy to bym nie poleciał. Po co ILS, albo jakieś inne techniczne piordoły, kiedy jest kaplica! Rewelacja po prostu. Teraz to jest port lotniczy o światowym znaczeniu! Gratuluję! PS Chyba pora zostać słoikiem w Warszawie, bo tutaj to się już żyć nie da.
 • Szanowni Państwo Gajewscy. Wywalcie tę kaplicę z waszego domu i nikogo nie pytajcie się. Postawcie płot aby już nikt Was nie nękał. To jest wasz dom wasza posesja. Krzyże zanieście do sąsiedniego kościoła i już.
 • Pani Agato, wiadomo kto namalował freski w kaplicy Hochberga. Był nim jeden z najwybitniejszych freskantów doby baroków działających na terenie europy środkowej - Wenzel Lorenz Reiner.
 • Takie kaplice postawić na skrzyżowaniach chodników - Wszyscy będą musieli przejść wtedy liczba wiernych wzrośnie a i skarbonki będą pełne! Tak trzymać!
 • zgodnie z zapisami Konstytucji mówiącymi o neutralności światopoglądowej Państwa Polskiego tzw kaplica sejmowa powinna w zostać zlikwidowana w trybie pilnym gdyż nie ma miejsca na tego rodzaju przybytki w budynkach urzędowych -- www.racjonalista.pl/ks.php/k,1888
 • Naiwny myslałem - urządzili sobie nasi dewoci kaplicę ekumeniczną. Żeby i prawosławny i protestant Buzek mogli się pomodlić. Ale gdzie tam! Katolicy nazwali ją pod wezwaniem Maryi Bogurodzicy. Co automatycznie wyłącza protestanta z przekroczenia jej progów. Bo protestanci nie uznają kultu Maryi, dodatkowo też uważają, że szczęścia wiekuistego nie kupisz sobie za ziemską forsę. A to poważny błąd w polskim Kościele, ktory forsę stawia uber alles.
 • Na ile pamiętam, to podczas wojny nikt tej kaplicy nie dewastował.
 • Niesiołowski w TVN24 mówił też że " każda złotówka zainwestowana w kościół to najlepsza inwestycja ". On wie co mówi, głupi nie jest. Głupiego w TV by nie pokazywali, prawda ?
 • Im dalej od śmierci JP2-tym więcej Stasiek ma ampułek z jego krwią.
 • I tak oto mamy bezprawie w państwie prawa. Gdyby to nie była czarna mafia, to już dawno problem byłby rozwiązany, albo przez rozbiórkę samowoli budowlanej, albo przez jej wykupienie i szybką legalizacje (sprawy związane z wiarą załatwia się prawie od ręki). A tak widać klecha czuje się na tyle nietykalny, że tylko szerzy chaos i agresję. I to ma być głoszenie Słowa Bożego?
 • Pierwsze co przychodzi na myśl, to pewna przypowieść o wielbłądzie, uchu igielnym, i bogaczu. Ale druga myśl jest taka, że ten artykuł to trochę granie na niskich instynktach, bo w sumie, co to kogokolwiek, poza rodziną i znajomymi, obchodzi, gdzie zmarły będzie pochowany?
 • Krzyż w Sejmie zawieszono 14 lat temu, bezprawnie, bez zgody marszałka Sejmu. To niedopuszczalne, aby takie rzeczy działy się w miejscu, gdzie tworzy się prawo. Czas to zmienić i przenieść krzyż do sejmowej kaplicy. Należy to zrobić jeszcze teraz przed pierwszym posiedzeniem Sejmu, aby nie było później niepotrzebnych przepychanek.
 • "Pierwsza w regionie kaplica ....." No, chyba nie ostatnia, potrzeby są ogromne! Trzeba przyznać że jednego w Polsce nie brakuje : świątyń ! W starożytnym Rzymie także świątyń nie brakowało, tylko bogów mieli więcej, no i ludzie byli ciemni i nie wykształceni. Nie to co w Polsce...
 • www.sport.pl/euro2012/1,109156,8942252,Tak_bedzie_wygladac_kaplica_na_Stadionie_Narodowym.html Stacje kolejowe Zachodni, Powisle,Stadion..inne, gdzie tlum kibicow bedzie sie przewalal to obraz nedzy i rozpaczy...kaplice na[b] stadionie pilkarskim[/b] buduja????? Pewnie by kibice mogli podziekowc najwyzszemu,ze przez ten syf "stacyjny" przebrneli. Druzyne pilkarska na Euro2012 nie wiadomo z kogo kompletowac(same miernoty) ale kapelana w tej kaplicy to juz pewnie dawno wybrali.
 • czy ktoś z Państwa nie ma w archiwach zdjęć rodzinnych fotografii kaplicy wieliszewskiej ? czasem w starych albumach można znaleźć prawdziwe perełki... dodam, że takie materiały mogłyby zostać wykorzystane w zacnych celach dla popularyzacji historii Wieliszewa...
 • poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,16749598,Pierwszy_krok_archeologow_do_pokazania_palatium_na.html Miasto, mieszkańcy i jego władze nie zapomniały o państwotwórczej roli tego najbardziej znaczącego epizodu w historii naszego narodu, jakim był chrzest Mieszka...
 • Bardzo ciekawe forum. Ponieważ był tutaj poruszany temat nauk Gurdżijewa, źródeł chrześcijaństwa i innych religii (ich ew. pochodzenia pozaziemskiego) pozwolę sobie zamieścić link do strony na temat przesłanie odczytanego z fresków Kaplicy Sykstyńskiej, którą wyszperałem niedawno w sieci. Ciekawostką wpisującą się w obecny klimat zainteresowania rokiem 2012 jest fakt, że w tym roku mija 500 lat od namalowania fresków przez Michała Anioła. Autor lub autorzy cały czas publikują coś nowego. Prez...
 • "Co prawda wniesiono doń krzyż, ale z opisu wynika, że potem go wyniesiono, aby "na stałe nie było w nim (obiekcie, czyli stadionie) symboli ani wizerunków żadnej z religii monoteistycznych ani wyznań chrześcijańskich" (co ciekawe "pasy czarnego kamienia wskazujące kierunek Mekki" jakoś są). Na "poświęcenie" zaproszono całą rzeszę heretyków, schizmatyków, żydów i pogan. Nie wiem po co. Czy na stadionie narodowym w katolickim kraju nie można zrobić normalnej, katolickiej kaplicy? Tym bardziej,...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.