jetbang 03.08.04, 23:02 a czy arcybaca sam idzie na piechotę ???? czy podjedzie do częstochowy swoja furka ???? heh chyba go nie stać na taki wysiłek Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
blood_free Re: Antykoncepcja, pielgrzymi i żołnierze 03.08.04, 23:04 A ja panie biskupie sprzeciwiam sie zboczeniom, tak licznie ostatnio wystepujacym w panskiej grupie zawodowej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zorbi Re: Antykoncepcja, pielgrzymi i żołnierze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.04, 23:20 Palnij się księże biskupie w swój pusty, ograniczony, tępy łeb. Szkoda, że twoi rodzice nie mieli kłopotów z wydaniem na świat takiego kołka. Wtedy nie było in vitro i taki pacan nie mógłby się narodzić... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja2004 Re: Antykoncepcja, pielgrzymi i żołnierze IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 04.08.04, 14:48 Kolego ZO(R/M)BI pomyśl o czy piszesz, tzn. najpierw pomyśl a potem napisz. Chyba jesteś bardzo nieszczęśliwy, albo może ktoś cię kiedyś wykorzystał seksualnie? Polecam ci dobrego psychiatrę, nawet zgodzę się na refundację twojego leczenia z kasy NFZ. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zorbi Re: Antykoncepcja, pielgrzymi i żołnierze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.04, 11:24 Widzę, że środowisko arcyziutka to ma jakąś taką dziwną dewiację. Wszystko im się kojarzy z seksem. Czy to może przez ten słodko-łagodny głos zwierzchnika? I dodam jeszcze na poważnie. Porozmawiaj najpierw z rodzicami, którzy przeżywali dramaty, bo nie mogli mieć dzieci a in vitro im to umożliwiło. A potem zastanów się nad sobą i może ci ten tępochrześcijański pogląd się trochę przewietrzy. Odpowiedz Link Zgłoś
mloda_komunistka Re: Antykoncepcja, pielgrzymi i żołnierze 05.08.04, 11:47 Gość portalu: zorbi napisał(a): > Widzę, że środowisko arcyziutka to ma jakąś taką dziwną dewiację. Wszystko im > się kojarzy z seksem. Czy to może przez ten słodko-łagodny głos zwierzchnika? I > > dodam jeszcze na poważnie. Porozmawiaj najpierw z rodzicami, którzy przeżywali > dramaty, bo nie mogli mieć dzieci a in vitro im to umożliwiło. A potem zastanów > > się nad sobą i może ci ten tępochrześcijański pogląd się trochę przewietrzy. Kochanie to do mnie? Może coś adoptujemy razem?. Twoja Musia-komusia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman Re: młodej komunistce IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.08.04, 14:06 Sądząc po Twoich pogladach to na Ciebie nawet żyrandol nie poleci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zorbi Re: młodej komunistce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.04, 16:32 Cóż, potwór, nie potwór... :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman Re: młodej komunistce do zorbiego IP: *.lublin.mm.pl 05.08.04, 17:11 i wodą święcona pokropi, a może da łyczek mszalnego.Wszak chłop jej sie nieczęsto trafia ( no bo czarny to nie facet). Odpowiedz Link Zgłoś
mloda_komunistka Re: młodej komunistce 05.08.04, 19:22 Gość portalu: bosman napisał(a): > Sądząc po Twoich pogladach to na Ciebie nawet żyrandol nie poleci. Co Ty wiesz o tych sprawach ignorancie, jak by tak było to komunistów by brakło. Dzięki upodobaniom takiego zorbiego idea nie zaginie. Wasza Musia-Komusia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman Re: młodej komunistce IP: *.lublin.mm.pl 05.08.04, 20:25 Wolę być ignorantem w tych sprawach niz spłodzić coś takiego jak Ty, bo miał bym kaca moralnego do końca dni swoich. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zorbi Re: młodej komunistce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.04, 08:24 Bosman, ona jest jeszcze młoda, mało wie o świecie, wybacz jej... :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bozman Re: młodej komunistce IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 06.08.04, 08:37 ....wybaczam, bowiem nie wiedzą co czynią. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zorbi Re: młodej komunistce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.04, 08:41 Bardzo ładnie :) Tylko mi się tu w chrześcijanina nie zamień :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szpwracz Re: Antykoncepcja, pielgrzymi i żołnierze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.04, 22:14 I mordowane dzieci w beczkach lub ........ smietnikach . Antykoncepcja wedlug Arcy jest mordowaniem dzieci? Pomieszalo sie w glowie chlopinie . Odpowiedz Link Zgłoś
jakka antykoncepcja 04.08.04, 00:35 Pochodze z katolickiej rodziny, przez cztery lata chodzilam do katolickiej szkoly i bede studiowala na katolickiej uczelni (i zapewniam, ze tych katolickich powiazan mam jeszcze wiecej), ale jako przyszla podatniczka deklaruje, ze z checia zaplace podatki na refundacje antykoncepcji i zaplodnien in vitro. Nie wszyscy w tym kraju sa katolikami, ostatecznie nie jestesmy panstwem wyznaniowym, a wobec konstytucji wszyscy musimy byc rowni, wiec dlaczego nie - katolicy maja byc traktowni gorzej ze wzgledu na wartosci, ktorych nie uznaja? Przeciez nikt nie kaze katolikom isc do apteki i kupowac srodkow antykoncepcyjnych, nikt nie zmusza ich do zaplodnien in vitro. Maja wolna wole, moga robic co chca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman Re: antykoncepcja IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.08.04, 09:44 Nie żyjemy w kraju wyznaniowym?!!!!!!!Ha ha ha ha tak mnie mrozśmieszyłas ze mi zajady popękały! A te wszystkie ceremonie koscielne przy kazdej okazji to pryszcz? a ta kasa za wszystko i na wszystko dla kleru to pryszcz? a przymusowa religia w szkole to pryszcz? a ci "kapelani" od kibla po pałac prezydencki za państwowe pieniadze (tego nawet przed `39r. nie było) to pryszcz? Mam wymieniac dalej? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Misiek Księża na Księżyc IP: *.daewoo.lublin.pl / *.daewoo.lublin.pl 04.08.04, 11:27 Nikt tego świętoszka nie zmusza, zeby się zapładniał in vitro. A prezerwatywy i tak stosuje co drugi ksiądz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hyper Bójki towarzyskie - wakaty i zdrajcy.Towarzyszka S IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.04, 12:03 "Lepszy towarzysz wakat, niż towarzysz zdrajca" Ludzi, którzy z SLD przeszli do partii Marka Borowskiego, wyrzuca się z posad Gdy Marek Borowski tworzył w marcu SdPl, mówiło się o separacji lewicy. Dziś to już rozwód. - Koledzy z SLD dają nam odczuć, że są obrażeni. Na początku witali się serdecznie, teraz są chłodni i naburmuszeni - mówi Mirosława Kątna, wiceszefowa klubu parlamentarnego SdPl. Partia Borowskiego prowadzi własną politykę z rządem Belki, bez pośrednictwa SLD. To doprowadza Sojusz do szewskiej pasji. Posłanka SdPl Izabella Sierakowska przyznaje, że nasila się dyskryminacja. - Zgłosił się do mnie młody człowiek, po prawie i studiach rolniczych, mówiąc, że musi zrezygnować z członkostwa w SdPl, bo nie dostanie pracy w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Taki warunek postawiły mu lokalne władze SLD. Sierakowska czeka na rozmowę z ministrem rolnictwa Wojciechem Olejniczakiem: - Premier Belka zapowiedział: koniec z obsadzaniem stołków swoimi, ale poza Warszawą wciąż pokutuje zasada: utrzymać to, co udało się nachapać na początku. Po zmianie partii prestiżową funkcję stracił senator Zbigniew Zychowicz. - Byłem przedstawicielem Szczecina w Stowarzyszeniu Europejskich Regionów Granicznych, do którego należy 140 regionów Europy. Wybrano mnie wiceprezydentem organizacji, jedynym z Europy Środkowo-Wschodniej. Kilkanaście dni po odejściu z SLD pozbawiono mnie funkcji. Nie pomogły argumenty, że Polska straci stanowisko wiceprezydenta, bo mój SLD-owski następca już nim nie jest. Prawica w Szczecinie stanęła za mną murem, ale karząca ręka SLD zrobiła swoje - mówi senator Zychowicz. Inny członek SdPl zapłacił tę samą cenę. 32-letni Norbert Mastalerz był wicemarszałkiem na Podkarpaciu. - Odpowiadałem za unijne fundusze i służbę zdrowia. Gdy tylko pojawiły się spekulacje, że przejdę do partii Borowskiego, SLD zaczęło kąsać. Podkarpacki baron SLD Krzysztof Martens groził, że stracę stanowisko wicemarszałka i możliwość powrotu do poprzedniej pracy - mówi Mastalerz. - Na sesji sejmiku Martens oświadczył: "Lepszy towarzysz wakat, niż towarzysz zdrajca". Następcę z SLD udało się przepchnąć jednym głosem. Czułem się szykanowany. SLD próbowało mi udowodnić, że dało wszystko, a ja jestem niewdzięcznym bachorem. Działacze SdPl z Podkarpacia opowiadają, że innych też szykanowano: - Jeden usłyszał, że prowadzony przez niego dom kultury nie dostanie pieniędzy. Drugi, że będzie musiał zwalniać ludzi. Innemu zagrożono, że kontrola przyciśnie współmałżonka prowadzącego własny biznes i pójdą z torbami. - Polityka to nie zabawa w kotka i myszkę. Jak stanowisko przypada jednej partii, to trudno, by nie walczyła o jego utrzymanie. Ale my nie idziemy na otwartą wojnę z SdPl - zapewnia sekretarz generalny SLD Marek Dyduch. Jego dawna partyjna koleżanka, Mirosława Kątna, z SdPl, twierdzi jednak, że właśnie z obawy o utratę pracy, wielu członków SLD zostało tylko sympatykami partii Borowskiego, ale nie doszło z Sojuszu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krepa Jak towarzyszka S. agituje walczy z sld. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.04, 12:04 "Lepszy towarzysz wakat, niż towarzysz zdrajca" Ludzi, którzy z SLD przeszli do partii Marka Borowskiego, wyrzuca się z posad Gdy Marek Borowski tworzył w marcu SdPl, mówiło się o separacji lewicy. Dziś to już rozwód. - Koledzy z SLD dają nam odczuć, że są obrażeni. Na początku witali się serdecznie, teraz są chłodni i naburmuszeni - mówi Mirosława Kątna, wiceszefowa klubu parlamentarnego SdPl. Partia Borowskiego prowadzi własną politykę z rządem Belki, bez pośrednictwa SLD. To doprowadza Sojusz do szewskiej pasji. Posłanka SdPl Izabella Sierakowska przyznaje, że nasila się dyskryminacja. - Zgłosił się do mnie młody człowiek, po prawie i studiach rolniczych, mówiąc, że musi zrezygnować z członkostwa w SdPl, bo nie dostanie pracy w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Taki warunek postawiły mu lokalne władze SLD. Sierakowska czeka na rozmowę z ministrem rolnictwa Wojciechem Olejniczakiem: - Premier Belka zapowiedział: koniec z obsadzaniem stołków swoimi, ale poza Warszawą wciąż pokutuje zasada: utrzymać to, co udało się nachapać na początku. Po zmianie partii prestiżową funkcję stracił senator Zbigniew Zychowicz. - Byłem przedstawicielem Szczecina w Stowarzyszeniu Europejskich Regionów Granicznych, do którego należy 140 regionów Europy. Wybrano mnie wiceprezydentem organizacji, jedynym z Europy Środkowo-Wschodniej. Kilkanaście dni po odejściu z SLD pozbawiono mnie funkcji. Nie pomogły argumenty, że Polska straci stanowisko wiceprezydenta, bo mój SLD-owski następca już nim nie jest. Prawica w Szczecinie stanęła za mną murem, ale karząca ręka SLD zrobiła swoje - mówi senator Zychowicz. Inny członek SdPl zapłacił tę samą cenę. 32-letni Norbert Mastalerz był wicemarszałkiem na Podkarpaciu. - Odpowiadałem za unijne fundusze i służbę zdrowia. Gdy tylko pojawiły się spekulacje, że przejdę do partii Borowskiego, SLD zaczęło kąsać. Podkarpacki baron SLD Krzysztof Martens groził, że stracę stanowisko wicemarszałka i możliwość powrotu do poprzedniej pracy - mówi Mastalerz. - Na sesji sejmiku Martens oświadczył: "Lepszy towarzysz wakat, niż towarzysz zdrajca". Następcę z SLD udało się przepchnąć jednym głosem. Czułem się szykanowany. SLD próbowało mi udowodnić, że dało wszystko, a ja jestem niewdzięcznym bachorem. Działacze SdPl z Podkarpacia opowiadają, że innych też szykanowano: - Jeden usłyszał, że prowadzony przez niego dom kultury nie dostanie pieniędzy. Drugi, że będzie musiał zwalniać ludzi. Innemu zagrożono, że kontrola przyciśnie współmałżonka prowadzącego własny biznes i pójdą z torbami. - Polityka to nie zabawa w kotka i myszkę. Jak stanowisko przypada jednej partii, to trudno, by nie walczyła o jego utrzymanie. Ale my nie idziemy na otwartą wojnę z SdPl - zapewnia sekretarz generalny SLD Marek Dyduch. Jego dawna partyjna koleżanka, Mirosława Kątna, z SdPl, twierdzi jednak, że właśnie z obawy o utratę pracy, wielu członków SLD zostało tylko sympatykami partii Borowskiego, ale nie doszło z Sojuszu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zniesmaczony Re: Antykoncepcja, pielgrzymi i żołnierze IP: 195.114.160.* 04.08.04, 12:15 Poziom dyskusji napawa mnie zażenowaniem, nie mogę jednak zmilczeć, gdy gardłowy krzyk koleżanek Pani Labudy czy Jarugi Nowackiej wołających o refundację środków antykoncepcyjnych zagłusza wzdychania tych, którzy zmuszenie są z własnej kieszeni płacić za leczenie bezpłodności (a medoda in vitro nie jest jedyna, niezastąpiona i nie każdemu wskazana).Na marginesie komentarzy do wystąpienie ks. arcybiskupa: czego Państwo oczekujecie od głowy lokalnego KOścioła? Może tego, by poparł antyklerykalne i antyludzkie inicjatywy Pseudo- Euro-bo-wschodniacko-pachnących środowisk?Gratuluję pomysłowości ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zorbi Re: Antykoncepcja, pielgrzymi i żołnierze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.04, 12:45 Nie żeby poparł tylko żeby zamknął ograniczonego ryja i niewypowiadał się w sprawach o których nie ma pojęcia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: errata Re: Antykoncepcja, pielgrzymi i żołnierze IP: 195.114.160.* 04.08.04, 13:24 Chyba napisał to ZOMBI nie ZORBI ? Co do ograniczeń: z serca Ci życzę, byś przez całe swoje marne życie posiadł 1% tej wiedzy, którą dysponuje Arcy-Ziutek. Na początek mała pomoc ode mnie : "nie wypowiadał" - "nie" z czasownikami zawsze oddzielnie (rzecz jasna, możesz o tych sprawach nie mieć pojęcia ...) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zorbi Re: Antykoncepcja, pielgrzymi i żołnierze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.04, 13:47 Z pewnością ty jak piszesz to nie zdarzają ci się literówki, omyłki pisarskie, masz wzorową interpunkcję itp. Arcy-ziutek ma wiedzę tzw. bonusową, czyli wiedzę, o którą wszyscy cię podejrzewają bo masz określone stanowisko np. wyjątkowo tępi profesorowie uważani za cadyków tylko dlategp że mają prof. przed nazwiskiem itp. Obiecuję, że dla ciebie będę pisał nie z czasownikami oddzielnie, a z przymiotnikami razem i dołożę wszelkich starań żeby pisać miodkową polszczyzną. :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zorbi cholera, zapomniałem przecinka :((( IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.04, 13:49 Wybaczysz mi errato ??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman Re: errata IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.08.04, 09:51 Twoja reakcja jest typowa dla osobnika któremu brak rzeczowych argumentów w dyskusji - "a w Ameryce murzynów biją!!!" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman Re: Antykoncepcja, pielgrzymi i żołnierze IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.08.04, 09:53 Ech zorbi, wypił bym z Toba chłodnego browarka, a jak to by była dyskusja!!!? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman Re: Antykoncepcja, pielgrzymi i żołnierze IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.08.04, 09:55 Errata: jaka to by była dyskusja. Odpowiedz Link Zgłoś
mloda_komunistka Re: Antykoncepcja, pielgrzymi i żołnierze 05.08.04, 10:12 > Nie żeby poparł tylko żeby zamknął ograniczonego ryja i niewypowiadał się w > sprawach o których nie ma pojęcia Och, Ach, Zombi jak mi się to podoba. To tak po naszemu, rewolucyjnemu!!! Ta nasza siła argumentu, gdyby nie te okoliczności napisałabym Boski jesteś!. Twoja Musia-Komusia. p.s. czuję, że się znowu zakochałam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zorbi Re: Antykoncepcja, pielgrzymi i żołnierze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.04, 16:31 Musiu, czuję do ciebie nieodparty pociąg. Co zrobimy z tak pięknym uczuciem ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bangi Re: Antykoncepcja, pielgrzymi i żołnierze... IP: 129.81.192.* 04.08.04, 17:14 Mnie poziom dyskusji NIE napawa wcale obrzydzeniem. Widywalem juz dyskusje stojace na znacznie gorszym poziomie... Faktycznie punktem wyjscia powinno byc ustalenie, czy Polska JEST panstwem religijnym gdzie kosciol ma REALNY wplyw na wladze, czy jest panstwem opartym na podstawach swieckich i tak jak, np. w USA - funkcjonuje (czy ma funkcjonowac) ROZDZIAL panstwa od kosciola. Oczywiscie, w panstwie demokratycznym kazdy biskup ma prawo wyrazac swoje poglady, czy poglady kosciola, ktory reprezentuje! Zle zaczyna sie zas dziac wtedy kiedy te poglady usiluje sie narzucac calemu spoleczenstwu, wlaczywszy to ludzi stojacych poza katolicyzmem w rzymskiej postaci! p.S. Dodatkowe pytanie - czy wysylanie zolnierzy na pielgrzymki ma im obecnie zastepowac dawne "pogadanki" na tematy polityczne? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ono Re: Antykoncepcja, pielgrzymi i żołnierze IP: *.pronet.lublin.pl 04.08.04, 20:16 dobrze ze zabrali ze soba antykoncepcje - to mniej dziewczyn i kobiet z pielgrzymki wroci w stanie blogoslawionym !!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
qavtan Re: Antykoncepcja, pielgrzymi i żołnierze 05.08.04, 10:11 gdyby antykoncepcja byla tansza i jeszcze bardziej dostepna ogolnie rozreklamowana to mielibysmy mniej problemow z aids z pomoca spoleczna, z rozbojami... tylko dajcie ludziom "gumki" i bedzie lepiej przynajmniej troche... kiedy kosciol sie zreformuje? ja rozumiem ze to grzech lub cos tam...ale to jest nowy wspanialy swiat mogliby przemilczec grzech...z reszta to chyba grzech lekki przynajmniej wg mnie...chociaz jakis skrajny wierzacy powiedzialby ze to zycie...z grzechow lekkich jest spowiedz na poczatku kazdej mszy... ehhh zobaczymy co to bedzie ale nawet ja niewierzacy zastanawiam sie nad pojscia na pielgrzymke zobaczyc jak to jest co tam sie dzieje, moze sie nawroce, a moze dojrzeje bardziej...cos tam moze sie stac, ale co to nikt nie wie... niech chrzescijanie traktują to jako pomoc bliźniemu (placenie podatkow na cos czego nie wyznaja) i problem z glowy:) katecheza w szkolach nie jest obowiazkowa mozna napisac "nie chce" i dziecko tam chodzic nie bedzie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman do qavtan IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.08.04, 14:03 nie słyszałeś nigdy co wyrabiaja rówieśnicy (dzieci zagorzałych lub obłudnych katolików)z kolegami nie chodzacymi na religię? to mało wiesz. Odpowiedz Link Zgłoś