Dodaj do ulubionych

Decoupage?? W Krakowie widziałam.....

11.12.04, 20:01
....w małym sklepiku z rożnymi róznosiciami przy ul.Gołębiej [idąc w str
Brackiej przy końcu po prawej str] kolekcję bardzo ładnych przedmiotów i cały
czas mnie męczy czy to było decoupage czy nie. Już opisuję - wszystko jakby
drewniane [tudziez jakas sklejka, nie znam sie, cienkie i lekkie,
gladziutkie]-wszelkie pudelka, puzderka, kwadratowe kubelki na dlugopisy,
skrzyneczki, takjze takie z lusterkiem etc etc wykonczone matowo-satynowo
jakby, kolekcje z wzorami: pieski czy tam kotki, tulipany i aniolki bodajze.
Wzorki wydawaly sie identyczne... I na wieczku niektorych tych skrzyneczek
byly takie "zapiski" jakby odreczne drobnym maczkiem ... Wiec troche mi to na
decoupage zakrawa [bo kto by to pisal wink], ale macalam uwaznie i zadnych
nierownosci nie wyczulam absolutnie na kontorach i w ogole robota
perfekcyjna... Efekt super.
Moze ktos wprawnym okiem z grodu Kraka przy okazji na to rzuci?

p.s.oj, nie wiem czy moj opis jest czytelny :\
Bo ciekawam ogromnie!!!
Obserwuj wątek
    • aniadr70 Re: Decoupage?? W Krakowie widziałam..... 30.12.04, 08:44
      Poszłam tam specjalnie, żeby zobaczyć. Faktycznie piękne są te rzeczy. Na pewno
      to nie jest decoupage, bo powierzchnie są idealnie gładkie. Ale jak to jest
      zrobione ? Nie mam pojęcia... Wygląda tak jakby było to drukowane bezpośrednio
      na pudełku. Ale to technicznie niemożliwe. A moze to rodzaj jakiś stempelków ?
      Też bardzo mnie to intryguje. Może ktoś nas oświeci ... Prędzej czy później na
      pewno się dowiemy.
      • qlka_79 A nie prościej... 30.12.04, 12:27
        ...byłoby się po prostu zapytać sprzedawcy?
        W końcu to żadna tajemnica - tak myślę.
        I jeśli sprzedawca trochę kumaty, co sprzedaje, na pewno powiesmile
        • kjkk Re: A nie prościej... 30.12.04, 13:06
          fajnie, że mój wątek podskoczł smile

          hmm, no w sumie można by sie zapytać... ale miałam takie wyobra zenia, że
          ponieważ to sklepik z rękodziełem, to może nie beda chcieli zdradzać tajemnic
          warsztatu wink

          poza wszystkim, to Pani Sprzedawczyni nie wyglądała mi na autorkę dzieł, więc
          nie wiem, czy byłaby zorientowana :\
          • pepe27 Re: to decoupage 30.12.04, 15:20
            To jest najnormalniejszy dekupaż.Sama to robiłam, choć zaznaczam, że nie zawsze
            wychodzi równie ładnie. Trzeba dojść do wprawy. Na surową sklejkę naklejam
            motyw i go lakieruję. Potem opalam i wygładzam- musi być gładki i bez nfałdek.
            Jak lakier jest suchy ( dobrze twardy) szlifuję całość drobnym papierem - 2
            rodzaje. Traeba robić to z wyczuciem, żeby motyw zeszlifować równomiernie.
            Całość zabezpieczyć pastą polerską- koniecznie./
            • kjkk WOW 03.01.05, 10:51
              dopiero teraz, slepota, zauwazywałm odp !!smile
              jestem w szoku i niebywale zaintrygowana - co to znaczy OPALAM I WYGŁADZAM ??
              i co to PASTA POLERSKA? o matko, gdyby mi choc w 1/3 takie cudne cudo wyszlo to
              bym...
              dałoby sie wybłagać kolejnośc działań wraz z produktami od Szanownej Pepe suspicious
              proszeeeeeeee :o)
              kjkk
              • kjkk podbijam prośbę ! :) n/t 05.01.05, 11:21
                • swing Re: podbijam prośbę ! :) n/t 06.01.05, 09:43
                  musiałam to zobaczyć i jestem pod wrażeniem - surowe, proste i subtelne zarazem,
                  nie dziwię Ci się kjkk, że zafrapowała Cię technika wykonania...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka