Witam, Wielkim wsparciem bywają czasami same firmy budujące np. domki jednorodzinne. Ja budowałem z firmą Jandach (www.jandach.pl) i pomagali na właśnie także przy pozyskaniu kredytu. Negocjacje z bankiem zupełnie inaczej wyglądały. Kompleksowe usługi to duże ułatwienie. Wszystkim poznaniakom
http://www.fitout.com.pl A tutaj, jak urządzić dom.
Takie rozwiązanie jest dobre dla kogoś, kto dysponuje funduszami na jego zrealizowanie. W przypadku budowania na kredyt, moim zdaniem koszt odsetek przerośnie oszczędności wynikające z faktu, że wybudowaliśmy dom pasywny czy energooszczędny :)
Wołanie o przymus prawny budowy droższych w budowie domów to zamykanie do nich drogi osobom uboższym. Pewnie, że eksploatacja energooszczędnego domu zwraca poniesione nakłady. Jednak jeśli kogoś nie stać na budowę droższego domu (nie wszyscy mogą liczyć na kredyt) to wybór pozostaje taki: albo
Warto by się również zastanowić nad kosztami budowy takiego domu, a te niestety są ogromne. Budowa małego, parterowego domu to dobre 160 000 zł (za sam stan surowy - http://kalkulatorybudowlane.pl/teksty/2013/06/23/ile-kosztuje-budowa-domu-parterowego-stan-surowy/ na przykład taki kosztorys ), co
W Polsce większość domów buduje się "tanio". A to znaczy, że bardzo trudno budować ładnie. Trzeba by znaleźć piękne miejsce, zapłacić za piękny projekt i świetnego wykonawcę. A pieniądze? -- http://dom-dom.pl projekt domu dla każdego
Mam wielką prośbę! Napiszcie jaką orientacyjnie kwotą muszę dysponować aby zbudować dom "pod klucz" o powierzchni 137 m2 ( parter z użytkowym poddaszem, dach prosty dwuspadowy, garaż).
rispetto napisał: > 1200-1600 zł za m2 za stan z podłogami, kaflami, malowaniem, kominkiem, Duży rorzut tolerancji 1200-1600 zł za m2 ( jak dla mnie ) podaj przykład domu ( projekt )i podstawowe zasady z czego jak bedziesz budował. ( materiały ,,szajs kombinowany ,, i podwyższona
mam pytanie czy ktoś zakupywał tego typu nieruchomość na kredyt. Mam mega problemy z Doradcami którzy nie są w stanie jasno wytłumaczyć mi jak mam przygotować niezbędny kosztorys - dostałam od banku wzór kosztorysu na którym są rozpisane etapy budowy i mam tam wpisać poszczególne koszty. Ja
Trafiałeś pewnie na jakiś mało kompetentnych doradców ;|| Wiem coś o tym niestety... Weź najlepiej udaj się do doradcy Open Finance. Jak ja miałem takie problemy, to tylko oni mi umieli pomóc.
kasiak ''szkieletorów'' ja w ogóle nie uważam za solidne domy. To dla mnie domki letniskowe. -- ''No właśnie Wy wydajecie się nie wiedzieć o czym mowa'' by Zia 86.
plus instalacje. Teraz za ok. 3 tyg. będziemy mieć wszystkie papiery do pozwolenia na budowę. Jak dobrze pójdzie, dostaniemy pozwolenie na pocz. września. Wychodzi mi , że ok. stycznia dom będzie w stanie surowym zamkniętym. O ja naiwna optymistka
Witam, chciałbym uzyskać kredyt na zakup działki i budowę domu. Interesuje mnie kwota 350 tys. pln. Kredyt we frankach i na 30 lat. Mam 32 lata, jestem żołnierzem zawodowym zarobki moje wynoszą 4300 pln miesięcznie, nie mam żadnych zobowiązań finansowych i żadnych osób na utrzymaniu. Szacowana
zasadzić drzewo... bosheee, co za durnota! Jakiś chuj komuszy chciał się podlizać Stalinowi to ściągnął to gruzińskie powiedzenie ludowe i rozpowszechnił w Polsce. Ale to było na początku lat 50-tych ub. wieku! Dzisiaj to tak ma się do rzeczywistości jak gumiak do surduta! A ci debile od reklam
dziadków? Jak nie ma głupek pomysłu na dobra reklamę to niech idzie na budowę, bedzie pod nadzorem majstra mieszał zaprawę! -- https://emoty.blox.pl/resource/dobani.gif
mam propozycje z mBanku 2.7 + 1.0 marzy w CHF na 30 lat, niestety maja duze koszty poczatkowe - ok 12.000zl - mam szanse cos wynegocjowac czy szukac gdzies indziej interesuje mnie wczesniejsza splata ok 150-200 tys po 2,5 roku - warto brac CHF czy moze zlotowki???? Prosze o rade
szczegóły wysłałem na maila gazeta.pl
ale mają dom? mają. bez kredytu? bez nie widze w tym nic zlego bardziej cenie ludzi, ktorym chce sie lopatą pomachac, niz tych co wzieli kredyt na 700 tys na cale zycie "bo ich stac" sytuacje są rozne i powiem szczerze ze nie rozumiem wysmiewania ludzi, ktorzy kombinują jak mogą aby swoje
Inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć. Już któraś osoba z kolei tłumaczy mi jak to zarabiając 1300 czy 1500 wybudowała dom. Jak pytam - oszczędzając. A ja nie oszczędzam to nie mam. Kolejny znajomy buduje dom, po tym jak dostał wypłacone za szkody górnicze. Twierdzi że duży dom, podpiwniczony