Gość portalu: piotr.ny napisał(a): > Klajpeda, niemieckie chyba Memel lub Mamel, nigdy nie byla czesci carskiej > Rosji. W 1918 stala sie czescia Litwy, potem w 1939 znowu Niemiec, i w 1944 > znalazla sie w ZSRR jako czesc Litewskiej SRR. Kłajpeda stała się litewska dopiero
autonomii polityczno-kulturalnej w łonie Rosji z dostepem do morza" (przypominam, że wówczas jeszcze Rosji carskiej!). Zaznaczę, że równe dobrze tym "dostępem do morza" mogła byc rosyjska Kłajpeda albo Lipawa, a nie piastowski Gdańsk i Szczecin. Cieszy mnie zatem, że nawet młodzi ludzie zaczynają
Kłajpeda Do dzisioj niymiecka widać tukej rynka Trza sie z tego cieszyć a niy yno kwynkać. -- Ruda Śląska - stolica fraszki
www.youtube.com/watch?v=9J8qzPD66ZU www.youtube.com/watch?v=2hOu-F2b6s8 niedz., 01-09-2013 Forum: Narodowość Słowiańska Wątek: Kłajpeda
W swoim czasie wrzuciłem to pytanie na ogólnym, ale jakos nikt nie zareagował. Może tutaj wśród specjalistów od Wschodu się uda. Jestem zainteresowany informacjami na temat autobusów z Kaliningrady na Litwę (szczególnie Nida, Kłajpeda). Czy ktoś korzystał, wie coś na temat cen, rozkładu jazdy
Jechałem w tym roku z Kaliningradu do Kłajpedy, oto kilka info: -bilet mnie kosztował 100 rubli -są cztery połączenia, ale odradzam to ostatnie jeżeli chce się potem jechać gdzieś dalej, ponieważ jest potem brak połączeń, ja z niego skorzystałem, efekt: nocleg na plaży :) -na granicy
Czy ktoś jechał autobusem rejsowym na tej trasie i może podzielić się informacjami na temat kupowania biletów, ich cen, stanu pojazdów itd. Z góry dziękuję. Darek
Kłajpeda Do dzisioj niymiecka widać tukej rynka Trza sie z tego cieszyć a niy yno kwynkać. -- forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=261
Sława! Na swietnie utrzymanym carterze30 w dniach 0909-1609. Rejs poprowadzi moj kolega doswiadczony sternik ( praktycznie juz morski). Równiez ja bede organizował rejs w drugiej plowie wrzesnia, poczatek pażdziernika. Ceny bardzo umiarkowane, po kosztach, jednak ostatecznie zalezec be
ortodox napisał: > ignorant11 napisał: > > > ortodox napisał: > > > > > Załóżmy, że do Kopenhagi. Jak wyglądałby plan i koszty? > > > pozdrawiam > > > > > > Sława! > > > > To musimy zalozy
Znajduje się nieopodal portu. -- Miasto moje, a w nim ... Być może... piosenka o Mazowszu
Wyczytałam, że w XIX-wiecznej Kłajpedzie magazyny-spichrze miały symbole i nazwy własne np.: Dwaj bracia, Hermes, Leopard, Trzy dachy, Wielki magazyn, Zielony magazyn, nie wiem jak to brzmiało po niemiecku, bo tłumaczyłam z angielskiego, a z litewskiego się nie odważyłam. ;-) Te poniżej
To już ostatni delfinowy odcinek i delfiny jakby najlepiej tu widoczne. :-) -- Miasto moje, a w nim ... Być moż