Dziś o 15.00 podpisane zostanie porozumienie pomiędzy pracownikami Cukrowni Częstocice a Zarządem KSC „Polski Cukier na mocy którego w zlikwidowanej cukrowni powstanie centrum wypalania wapna, system produkcji komponentów do biopaliw oraz punkt magazynowania buraków cukrowych. KSC
Firmą Pfeifer & Langen (nabywcą KSC) jest dr Bernhard Greubel. Dlaczego nie napisano jakiej jest narodowości?
"Zwłaszcza że zdecydowanie twierdzimy, iż potencjał cukru, jaki mamy, czyli 550 tys. ton, jest zdecydowanie zbyt mały, aby KSC SA się rozwijała, aby wzmacniała swoją pozycję i aby w pewnym momencie nie została sprowadzona do pozycji małego lokalnego producenta, który będzie bardzo podatny na
polak potrafi. Dokapitalizowanie potrzebne od zaraz Krajowa Spółka Cukrowa "Polski Cukier", aby dalej funkcjonować, wymaga dokapitalizowania. Dziś przedstawiciele zarządu spółki i Ministerstwo Skarbu Państwa mają ostatecznie zatwierdzić program restrukturyzacji KSC, co pozwoli rządowi
Dokapitalizowanie potrzebne od zaraz Krajowa Spółka Cukrowa "Polski Cukier", aby dalej funkcjonować, wymaga dokapitalizowania. Dziś przedstawiciele zarządu spółki i Ministerstwo Skarbu Państwa mają ostatecznie zatwierdzić program restrukturyzacji KSC, co pozwoli rządowi na
"Polskiego Cukru" związane są m.in. z wypłatami dla plantatorów. Według informacji przedstawionej posłom sejmowej komisji rolnictwa przez Krzysztofa Kowę, prezesa KSC, kształtują się one na poziomie 545 mln zł. Wypłata rozłożona jest na trzy transze, z których pierwsza największa - 434 mln zł ma
Witam! Oto kolejny pomysł Krajowej Spółki Cukrowej S.A. na wspieranie polskiego rolnictw ;PPP i zapewnienie rynków zbytu dla cukru z europy zachodniej lub z ameryki południowej. Jak nie Cukrownia Lublin to Pewnie Cukrownia Krasnystaw jak wiadomo jest "bardzo przestarzała ponieważ rok temu
Całbecki nie jest marszałkiem Torunia, a całego rozpadającego się województwa. I zamiast martwić się o toruńskie podatki powinien walczyć o cały region. Tymczasem w liście pisze o stratach, jakie region rzekomo poniesie z powodu przeniesienia centrali KSC. Dużo większe straty jednak ponieśliby
). Cytat: >Dużo większe straty jednak ponieśliby mieszkańcy > województwa z powodu zamknięcia cukrowni w Brześciu Kujawskim i Kruszwicy czy > Nakle, co KSC planuje od kilku tygodni. W tej sprawie jednak Całbecki nie > zabrał głosu. Dlaczego? Bo region dla niego się nie liczy. Na pewno
Brawo KSC Teraz pseudo premier Tusk ma argument aby podpisac z europejskimi idiotami kolejna umowe aby w Polsce zamknac kolejna cukrownie
> posób KSC może zwiększyć produkcję i uniezależnić się od tej <sic!> gos > podarki planowej UE. za zamkniecie cukrowni kretyni europejscy zaplacili, zwolnionym ludziom placa zasilki, cukrownia nie przynosi zyskow i podatkow dla panstwa, rolnicy polscy nie maja zbytu Rachunek jest prosty
powinny interweniować władze województwa. Jest PROW - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Bardzo duże środki także na grupy producenckie, na wspieranie konkurencyjności produktów rolnych, przedsiębiorczości wśród rolników. Nigdy nie byłem entuzjastą KSC "Polski Cukier". Ale problem istnieje
kerrville napisał: > Tusk mowi ze jest spekulacja na cukrze. I ma racje! > > Spekulacja polega na tym ze Skarb koniecznie chce sprzedac swoje udzialy w Kraj > owej Spolce Cukrowej. Cukier drozeje, brakuje go, wiec KSC trzeba sprzedac. To > nic ze KSC placi spore podatki