Kupiłam wczoraj dwie roślinki. Przesadziłam. Zauroczyły mnie te "szczotki do mycia butelek" :-) Piękny czerwony kolor pręcików z kuleczką pyłku na końcu - no cudo. Podobno wieloletnie. Cieszę się :-)
... chodziłam dzis kolo niego ,chodziłam ale rozsadek mowil dosc !!! Nie wiem tylko czy jak sie jeszcze spotkamy nie przylezie ze mna do domu :-)))
a kuflik to co? te dzwoneczki czy ten oxalis?
Dostałem niedawno kufila i mam parę pytań: 1. Co robi się z kwiatami po przekwitnięciu? Na końcach gałązek z kwiatami wyrastają nowe pędy, tak że "szczotka" kuflika jest jakby w środku gałązki. I co? Obcinać? 2. Czy to normalne, że część liści jest zielona, a część (młode) czerwona? 3. Jak (czy
Hej hej! 1. Lepiej obciąć, pomijając wszystko inne ładnie się zagęści. 2. Tak, młode są takie czerwonawe, potem pozielenieją. 3. Z sadzonek albo z nasion. Pozdrowionka!
xysztov napisał: > w palmiarni w Wałbrzychu opisany jest, jeśli pamięć mnie nie myli, jako kuflik > szkarłatny. podprowadziłem z tej palmiarnii troche nasion i próbowałem rozmnoży > ć > - niestety bez powodzenia :( > w ubiegłym roku widziałem natomiast w sprzedaży w
Pinkink, odnosnie Twojego "bottlebrush" bylo juz kiedys pytanie, co to takiego i ktos napisal, ze to kuflik wloski, co tez niue bardzo mi sie widzi, gdyz liscie ma jak oleander, a przeciez calkiem inne kwiaty. Czy nie znasz lacinskiej nazwy? Albo rodziny, do ktorej jest zaliczany? jaki wysoki
Utrzyma sie w naszych warunkach(Dolny Sląsk)? Widziałem dosyć duże,prawie kwitnące,ale sprowadzane z Włoch. W sieci nie ma nic konkretnego,żadnych porad. Rośnie u Was? -- Honoru mam dużo,to mi nie szkoda. Ale rozumu mniej to i żal... © Bolko z Sierocińca
negres napisała: > Kwitnie kuflik, wprawdzie tylko dwa kwiaty ale one cieszą mnie bardzo. > Baferko, co tak ukrywasz pod figowym liściem? :) Kuflik miałam piękny,ogromny ale jak piszę miałam. W ubiegłym roku już go nie było :-(
Najbardziej lubie te faze w kwitnieniu kuflika - wezelki.:)
W necie jest dośc dużo na ten temat, poszukaj w google np.tu: www.magazyndomowy.pl/kuflik-cytrynowy-callistemon-citrinus/
Dziękuję bardzo:) szukałam pod nieprawidłowym hasłem.
muszę się podzielić tym,że w końcu kuflik raczył zakwitnąć,trochę powiedziałam mu do słuchu i wziął się do kwitnięcia,żałuję że nie mogę zdjęcia wysłać,czy u kogoś z was też kwitnie?
:) www.motoallegro.pl/show_item.php?item=977606198&apv_visits=1 Kuflik jest rośliną wieloletnią. Może mieć formę krzaczastą lub na pniu. Dorasta do 80-100 cm. W naszym klimacie nie zimuje na zewnątrz. Kwitnie od czerwca do sierpnia. Lubi stanowisko słoneczne lub półcieniste. Podlewamy regularnie, latem dosyć obficie, zimą umiarkowanie. Zasilamy co dwa
Stawiam na 18 euro, to raz. Kto teraz myje butelki? To dwa ;)))