W jaki sposób to napisać ? Wiem, że można to zrobić między sobą i ew potwierdzić podpisem świadka. Niech to ma jednak ręce i nogi. Czy wymieniać pozycje, które są do spłaty czy też wystarczy napisać, że strony umówiły się na dana kwotę i nie będą wnosiły żadnych roszczeń z tego tytułu w przyszłości
projekt ugody o zgodny podział majątku wspólnego. Czy ktoś dysponuje takim wzorem projektu i poratuje biedaka?? Drugi problem mój jest taki, że do podziału jest tylko mieszkanie własnościowe, spółdzielcze warte 200tys, ale i na 200tys zadłużone. W praktyce nie mamy się więc czym dzielić i umówiliśmy się
najprostszy wzór: Miejscowość, dnia ............................ Umowa o podział majątku wspólnego stron zawarta pomiędzy: ................................ a ................................ Strony zgodnie oświadczają, że w skład majątku wspólnego wchodzą następujące ruchomości: 1
jeśli chodzi,co napisałam we wniosku,to znalazłam wzór,że" wszystko zostanie uzgodnione podczas rozprawy"....i tak napisałam....no i mam termin,czyli sąd to uznał....a na prawnika mnie nie stać...jestem sama z 4-ką dzieci i to ja uciekłam( było niebezpiecznie) od byłego ....zostawiłam wszystko....
W kilkanaście dni po rozwodzie. Intercyza małżeńska. W mieszkaniu męża - majątek dorobkowy, który chcemy podzielić. Jak ? Może jest jakiś wzór stosownej/stosowanej umowy ? Z podziału majątku dorobkowego, chcemy wyłączyć wyposażenie pokoii dziecięcych, z zaznaczeniem, że wszystko co tam się
Prześlę Ci popołudniu wzór takiej umowy. Ogólnie: Strony .... i .... zgadzają się, że na majątek wspólny składają się ..... i powyższy majątek dzielą zgodnie w następujący sposób, że następujące składniki..... przypadają...., a następujące ...... przypadają ..... Data podpisy
Dziewczyny pomóżcie! Chciałabym jeżeli oczywiście bedzie to możliwe podzielić nasz wspólny majątek z mężem w drodze umowy. Nie posiadamy wspólnie żadnych nieruchomości więc nie będa to duże wartości , jedynie dwa samochody i trochę sprzętu. Jak powinna wyglądac taka umowa??? możecie
Cześć, Postanowiliśmy z moim byłym mężem podzielić się majątkiem poza sądem. Chcemy spisać umowę i poświadczyć podpisy u notariusza. Czy ktoś posiada wzór takiej umowy? Pozdrawiam Ania
Witam, czy ktoś mógłby mi podesłać wzór wniosku o podział majątku po rozwodzie? Dodam, że chodzi mi o zgodny wniosek obydwojga byłych małżonków. Czy my się na takim wniosku obydwoje podpisujemy? Będę wdzięczna za odpowiedź Pozdrawiam Agnieszka
wzory umów. UWAGA - fundusze nie honorują dokumentu podziału majątku, gdzie np. dzieli się nieruchomości czy samochodów a co do reszty widnieje zapis typu "powyższy podział wyczerpuje wzajemne roszczenia stron" - mimo tego, ze logika wskazywałaby że przy takim zapisie strony zrezygnowały z
nabyte przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę, chyba że spadkodawca lub darczyńca inaczej postanowił. Art. 35. W czasie trwania wspólności ustawowej żaden z małżonków nie może żądać podziału majątku wspólnego. Nie może również rozporządzać ani zobowiązywać się do rozporządzania udzia
Dziewczyny, Wy jesteście dobrze zorientowane w temacie. Muszę przeprowadzić podział majątku z żonką, z którą się rozstaję. Wiem, że można zrobić to w formie umowy (dogadaliśmy się). 1. Czy umowa musi mieć formę aktu notarialnego? 2. Czy któraś z Was ma wzór takiej umowy? Będę NIEZMIERNIE