Chorwacka turystyczna miejscowość Slunj ma poważny problem z powodu nielegalnych imigrantów. Mieszkańcy czują się coraz bardziej zagrożeni. -- Lubię
Plitvickie to proponowałbym Rastoke/Slunj - fajnie położone, z urokliwymi wodospadami. -- *** Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe
Ja bardzo na temat:) Zgadzam się z wislok1 w całej okazałości: "jak dla mnie ideałem są gospodarze, których widzę dwa razy - przy odbiorze i przy zdawaniu kluczy". Jedynym wyjątkiem byli kiedyś gospodarze w Rastoke/Slunj - starsi Państwo, którzy opowiadali o swoich wojennych przeżyciach. W głównym
Polecam malowniczą dzielnicę Rastoke na krótki pobyt (czyli min 2 noclegi): fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,164529318,165490881.html i następne posty. bah77
Myślę, że dla pewności dobrze jest wysłać im maila z zapytaniem lub po prostu zadzwonić. Ja w tym roku też prawdopodobnie wybieram się do Chorwacji i również myślałem o tym miejscu na chwilowy postój :) -------------------------------------- http://www.plitwickiejeziora.pl www.plitwickiejeziora
"Gdybys nie poprawial pierwszego posta to by "idiota" pasowalo do autora wątku jak ulał. Jeśli ktos zapie... przez wioskę Slun,gdzie obowiązuje 50 km/h z szybkością 86 km/h to jest idiotą." Święte słowa, specjalnie zerknąłem na mapy google, żeby sobie przypomnieć przejazd przez Slunj... Pamiętałem
Witam. Byłem z rodziną i znajomymi w tym roku na kolejnych wczasach, jechaliśmy na 2 auta, zdecydowali ze wracamy 1-ynką a nie autostradą i masz Ci los, dzisiaj listonosz przyniósł list polecony. Fotoradar wychwycił moją prędkość w miejscowości Slunj 86 km/h przekroczenie o 36 km/h mandat w
kwatery. Ja jadę w ten sposób że po drodze zatrzymuję się w Slunj, Rastoke k/ Zagrzebia. Tam zawsze znajdzie się jakaś kwatera a i jest co pooglądać. Na drugi dzień skoro świt można ruszać w dalszą drogę tak że nad morzem ( w dowolnym miejscu) jestem dość wcześnie i mam czas na poszukiwania. Zawsze coś
My nocowaliśmy w czerwcu w Slunj ( ok.30 km przed Plitwicami). Jest to urocze miasteczko, do Rastoke, które są nazywane małymi Plitwicami ok.700 m od kwatery, gdzie mieszkaliśmy. Stefanac Ul.Gorana Kovacica chyba 12. Za 6 osób dorosłych i 3 małych dzieci zapłaciliśmy w sumie 75€.
Cześć, planuję wybrać się do parku z dzieckiem w wieku prawie 3-latka. Termin to koniec sierpnia (czwartek). Proszę o informację i porady, czy damy radę z dzieckiem, czy lepiej sobie odpuścić? Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Bardzo proszę o pomoc. Alternatywnie myślę o Slunj, ale to
Jesli Schody podobaja sie Tobie to na pewno polubilabys Wodospady Slunj (piewsza czesc nieukonczonej tetralogii wzorowanej na VII symfonii Beethovena). Merowingowie to jedna z najbardziej zwariowanych powiesci jakie czytalem. Obie chyba w Polsce nie byly wydane. Za to przynajmniej czesc zbioru
broch napisał: > > Jesli idzie o Demony to nie wymienialem poniewaz to juz nie bylo moje odkrycie. > "Schody" byly pierwsze. Potem byly "Demony", "Wodospady Slunj", "Merowingowie > albo rodzina totalna" oraz opowiadania "Diwertimenti i wariacje" ('muzyczny' zb > ior
Co przez Zagrzeb ? Skręt na Plitwice ? Są 2 wersje, zjechać w autostrady w Karlovacu i potem przez Slunj do Plitvic Lub zjechać dalej na południe w Ogulin i potem do Plitwic drogą 42 Pierwsza wersja to lepsza droga po zjechaniu z autostrady, szersza. Znowu kwestia gustu