Dodaj do ulubionych

,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,,,,,,,

28.06.20, 19:18

Czujniki monitorowania promieniowania, które znajdują się w Szwecji, wykryły wyższy poziom radiacji. Jego źródło pochodzi prawdopodobnie z okolic Bałtyku lub jego obszaru - podała Organizacja do spraw Traktatu o Całkowitym Zakazie Prób Jądrowych (CTBTO).
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 02.07.20, 02:47
   Chiński rząd zdecydował się na brutalne kroki wobec walczących o niepodległość obywateli Hongkongu. W odpowiedzi na nowe prawo zagrażające wolności jego mieszkańców, setki protestujących wyszły na ulice. Wielka Brytania oferuje pomoc
   • mala200333 Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 18.07.21, 20:02
    Turkish President Recep Tayyip Erdogan heads to breakaway north Cyprus Tuesday, to mark the anniversary of Turkey's 1974 invasion, a visit infuriating Greek Cypriots with island reunification talks in limbo.
   • seremine Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 10.06.22, 20:19
    Niemcy zwiększyły w styczniu-kwietniu bieżącego roku import z Rosji o 60 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego - oznajmił w piątek ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk na Twitterze. Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow udzielił bezczelnej rady Andrzejowi Dudzie. Ławrow pouczył go, "by przestudiował polską historię". Rosyjscy dowódcy sprzedają należące do żołnierzy racje żywnościowe - ci zmuszeni są żywić się psami.
   • black_jotka Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 18.11.22, 10:31
    Chociaż najwyższy sąd UE orzekł ostatnio, że Niemcy, Dania i inne państwa strefy Schengen nie mają podstaw prawnych do przedłużenia kontroli granicznych ponownie wprowadzonych w 2015 r., Komisja Europejska nie wszczyna postępowań w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego.
  • mala200333 Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 02.07.20, 11:27
   O sprawie donosi telewizja CNN, powołując się na informacje niemieckiego europosła Nico Semsrotta.Twierdzi on, że złodzieje włamali się do jego biura, skąd ukradli 2 laptopy zawierające poufne dane, zarówno służbowe, jak i prywatne. Uważa on, że poszkodowanych jest znacznie więcej, mówi nawet o 50 okradzionych w ten sposób europarlamentarzystach.

   Kradzież w swoim biurze potwierdził także włoski europarlamentarzysta Massimo Casanova, któremu jednak na szczęście nie zginęło nic cennego.

   Europarlament pusty, złodzieje grasują

   Do włamań dochodziło wtedy, kiedy budynek Parlamentu Europejskiego był praktycznie opustoszały, gdyż z powodu epidemii koronawirusa prace odbywały się w trybie zdalnym. Niemiecki deputowany Nico Semsrott twierdzi, że o włamaniu powiadomił władze europarlamentu już 6 tygodni temu, ale nic w tej sprawie się nie dzieje. Posłowie czują się bezradni. Semsrott wydrukował i umieścił w różnych miejscach biura kartki "Uprzejmie proszę nie okradać mnie", "Proszę, nie zabieraj tego".

   W ślad za nim poszli jego koledzy - deputowani. Czeski europoseł Tomáš Zdechovský dziękuje w mediach społecznościowych Semsrottowi za pomysł i, naklejając kartki z takimi napisami, ironizuje "W końcu jestem bezpieczny w Parlamencie Europejskim".
  • mala200333 Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 03.07.20, 06:45

   "Mechanizm uzależnienia wypłaty środków unijnych od rządów prawa ma chronić Unię Europejską przed niewłaściwym wykorzystaniem tych funduszy unijnych" - oświadczyła szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, dodając, że jest on w interesie całej "27" i nie jest skierowany przeciwko konkretnym krajom.   Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-unia-europejska/aktualnosci/news-powiazanie-funduszy-ue-z-praworzadnoscia-ursula-von-der-leye,nId,4588876#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
  • mala200333 Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 03.07.20, 19:33
   Po incydencie na Morzu Śródziemnym, Francja oskarżyła Turcję o osłanianie nielegalnych dostaw broni do Libii i agresywne działania jej okrętów. Zdaniem Paryża, turecka flotylla dopuściła się wrogich ruchów najpierw wobec greckiej, a potem francuskiej fregaty, a brak reakcji ze strony NATO, którego członkami są wszystkie trzy kraje, skłonił Francuzów do zawieszenia udziału jego floty w operacjach Sojuszu u libijskich wybrzeży, piszą dziennikarze POLITICO.
  • mala200333 Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 05.07.20, 19:39
   Białorusini są coraz bardziej rozczarowani dyktatorem, który nie radzi sobie z pandemią. W sierpniu odbędą się w kraju kolejne wybory prezydenckie i jak zwykle przy takich okazjach reżim Aleksandra Łukaszenki nasila represje wobec opozycji, ale tym razem obywatelskie protesty mają szerszy zasięg i są brutalniej tłumione, pisze w POLITICO Joerg Forbrig, jeden z dyrektorów think tanku German Marshall Fund.
  • mala200333 Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 06.07.20, 04:49

   W mieście Bayan Nur w chińskim regionie autonomicznym Mongolii Wewnętrznej władze wydały alert trzeciego stopnia w związku ze zdiagnozowaniem w lokalnym szpitalu przypadku dżumy dymieniczej. Obowiązuje zakaz polowania oraz jedzenia mięsa zwierząt, które mogą przenosić bakterie dżumy   Czytaj więcej na fakty.interia.pl/swiat/news-chiny-w-mongolii-wewnetrznej-wydano-ostrzezenie-przed-dzuma,nId,4594174#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
  • mala200333 Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 06.07.20, 12:58
   Australia zamyka granice wewnętrzne. 127 przypadków koronawirusa w jeden dzień zaniepokoiło władze
   Po tym, jak w australijskim stanie Victoria stwierdzono rekordowe 127 przypadków koronawirusa w jeden dzień, sąsiedni stan postanowił zamknąć granice. Tym samym Victoria jest zupełnie odcięta od reszty Australii.
  • mala200333 Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 07.07.20, 20:15
   ...katastrofa kolejowa w Czechach. W miejscowości Pernink czołowo zderzyły się dwa pociągi. Rannych jest około 30 podróżnych. Policja potwierdziła śmierć 3 osób
  • mala200333 Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 09.07.20, 18:38
   Ukraina...ogromny pożar, który strawił 5 tys. hektarów lasów i zniszczył kilkadziesiąt domostw. Nie żyje co najmniej 6 osób. Chociaż ogień został opanowany, to wciąż trwa walka z żywiołem
  • mala200333 Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 09.07.20, 19:28
   Takiego konfliktu między policją a obywatelami nie było w Serbii od 20 lat, odkąd odsunięto od władzy Slobodan Miloševicia. Wszystko niczym bad trip, wróciło do nas w ciągu ostatnich dwóch dni, gdy zaczęły się protesty – najpierw w Belgradzie, później w całej Serbii.
   Obywatelskie protesty trwają w Belgradzie od dwóch dni, odkąd prezydent ogłosił godzinę policyjną, po tym jak liczba osób zarażonych i zmarłych z powodu koronawirusa dramatycznie wzrosła. Serbia osiągnęła rekord – dziennie na Covid-19 umiera 13 osób, trzykrotnie więcej niż wtedy, gdy ogłoszono szczytowy moment pandemii. Obywatele oburzeni surowymi obostrzeniami, które zostały przywrócone niedługo po odbyciu się wyborów, spontanicznie zebrali się przed budynkiem parlamentu, jednak pokojowy protest zamienił się w brutalny konflikt z policją i żandarmerią wojskową. Kilkudziesięciu policjantów i uczestników demonstracji zostało rannych, w tym kobiety i dziennikarze.
  • mala200333 Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 10.07.20, 17:13
   Lud kocha populistów

   Władimir Putin będzie się mógł ubiegać o kolejne dwie kadencje prezydenckie. Umożliwiła mu to nowelizacja konstytucji Rosji. Putin może się jawić jako mistrz wszystkich populistów. Pokazuje, jak sprawować władzę w imieniu "ludu" i dla "ludu", pozostając równocześnie pierwszym zamordystą.
  • mala200333 Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 10.07.20, 17:15
   Putin, jak prawdziwy populista, wmówił Rosjanom, że tylko on, nikt inny, reprezentuje lud, a wszyscy wrogowie reżimu to "elity", czy to te z czasów Jelcyna, liberałowie z epoki transformacji, czy to nowi aktorzy na rosyjskiej scenie politycznej
  • mala200333 Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 11.07.20, 02:05
   Prezydent Turcji Tayyip Recep Erdogan podpisał dekret przekształcający muzeum Hagia Sophia w meczet. Jedno z najpopularniejszych miejsc w Stambule zostało zbudowane 1500 lat temu jako chrześcijańska świątynia
  • mala200333 Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 11.07.20, 06:08
   Koronawirus. W Serbii zamieszki. Dopiero otwierano stadiony, a wracają obostrzenia
   W Serbii walki z policją i protesty. Powód? Zapowiadany powrót do obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. To było jak iskra, która wywołała pożar. - Od dawna nie obserwowaliśmy w Belgradzie czegoś podobnego - mówi nam dziennikarz Milan Dinić.
  • mala200333 Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 13.07.20, 02:02
   Po “wskrzeszeniu Hagia Sophia” jako meczetu, prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan, przysiągł w piątek “wyzwolić meczet Al-Aksa” z rąk Izraela.

   W zeszłym tygodniu została podjęta decyzja o zmianie statusu starożytnej bazyliki Hagia Sophia, która została zamieniona w meczet w 1452 roku, a następnie zamieniona na muzeum w 1934 roku.

   To kolejny krok na drodze coraz bardziej autorytarnej agendy Ankary, która uczyniła z Turcji największe na świecie więzienie dla dziennikarzy, gdzie więzi się dysydentów pod zarzutem terroryzmu i dokonuje coraz dalej idących inwazji militarnych na sąsiednie kraje.

   Wskrzeszenie meczetu w Hagia Sophia Erdogan połączył z zapowiedzią wyzwolenia meczetu Al-Aksa - donosiła strona internetowa tureckiego prezydenta. “Wskrzeszenie Hagia Sophia idzie śladem woli muzułmanów na całym świecie… wskrzeszenie Hagia Sophia jest ponownym rozpaleniem płomienia nadziei muzułmanów i wszystkich uciśnionych, skrzywdzonych, poniewieranych i wykorzystywanych”.

   Przemówienie, wygłoszone po turecku, zostało przetłumaczone nieco inaczej na arabski i na angielski, najwyraźniej jako sposób ukrycia części poglądów Ankary na to, jak wiąże ona sprawę Hagia Sophia z szerszą agendą.

   W arabskim tłumaczeniu zamiana Hagia Sophia w meczet jest częścią “powrotu “Al-Aksy” do wolności, co zasadniczo oznacza zamiar wygnania Izraela ze Starego Miasta Jerozolimy, gdzie mieści się Al-Aksa.

   Prezydent Turcji połączył tę decyzję z odrodzeniem islamu od Buchary w Uzbekistanie do Andaluzji w Hiszpanii. Ta terminologia, wiążąca Al-Aksę w Jerozolimie z Hagia Sophia i Hiszpanią, jest rodzajem zakodowanego komunikatu o szerszej religijnej agendzie. W angielskim przekładzie to nawiązanie do Hiszpanii jest usunięte, choć jest włączone w przekład na arabski.

   Obecny prezydent Turcji od dawna orędował za sprawą palestyńską i jest skrajnym krytykiem Izraela, włącznie z jego znanym wymaszerowaniem ze sceny w Davos podczas rozmowy z byłym prezydentem Izraela, Szimonem Peresem, w 2009 roku. Turcja wysłała następnie do Gazy flotyllę w próbie złamania izraelskiej blokady Gazy, co doprowadziło do śmierci 10 obywateli tureckich, kiedy izraelskie siły zatrzymały statek Mavi Marmara.

   W ostatnich latach religijne i polityczne władze Turcji wypowiadały się coraz bardziej wrogo o Izraelu, przysięgając w czerwcu mobilizację „islamskiej ummah” przeciwko izraelskim planom rozszerzenia izraelskiej jurysdykcji na Dolinę Jordanu.

   Powiązanie tej dużej zmiany w statusie Hagia Sophia z Jerozolimą pokazuje, że ambicje Ankary idą znacznie dalej niż tylko ponowne wprowadzenie islamskich modlitw do historycznej bazyliki w Stambule; jest to część większego, islamskiego planu dla regionu.

   Rządząca Turcją partia AKP jest zakorzeniona w Bractwie Muzułmańskimi. Turcja jest bliskim sojusznikiem Hamasu w Gazie. Hamas jest także zakorzeniony w Bractwie Muzułmańskim. Ta strategia Turcji dąży do rozszerzenia wpływów w regionie dzięki grupom i krajom o podobnych poglądach, takim jak Katar i Rząd Zgody Narodowej w Libii.

   Turcja stara się zająć miejsce Arabii Saudyjskiej i innych krajów w regionie, takich jak Egipt i Jordania, jako główna wyrocznia o tym, co jest “islamskie”.

   Znaczy to, że przywódcy Ankary wierzą, że zmiany w Hagia Sophia są tylko pierwszym krokiem w szerszej, religijno-militarnej agendzie na Bliskim Wschodzie. Turcja dokonała inwazji części wschodniej Syrii w październiku 2019 roku po oczyszczeniu z ludności kurdyjskiego region Afrin w Syrii w styczniu 2018 roku.

   Turcja zwerbowała również syryjskich uchodźców do walk w wojnie domowej w Libii jako część umowy energetycznej i militarnej z Trypolisem. W czerwcu Turcja rozpoczęła naloty w Iraku na kurdyjskie osiedla, twierdząc, że walczy z „terroryzmem”.

   Pewnego dnia Turcja może także skierować się na Jerozolimę. Przemówienie w Hagia Sophia wyraźnie wskazuje, że jest to w jej planach na przyszłość.
  • mala200333 Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 15.07.20, 00:54
   Mieszkańcy białoruskiej stolicy oraz innych miast zaczęli we wtorek (14 lipca) wychodzić na ulice w ramach protestu przeciwko niezarejestrowaniu opozycyjnych kandydatów w wyborach prezydenckich. W Mińsku zatrzymano co najmniej sto osób. Wśród zatrzymanych są dziennikarze, którzy na żywo relacjonowali przebieg akcji solidarności.

   Czytaj więcej na fakty.interia.pl/swiat/news-protesty-w-minsku-sa-zatrzymani-w-tym-dziennikarze,nId,4610968#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other


   Czytaj więcej na fakty.interia.pl/swiat/news-protesty-w-minsku-sa-zatrzymani-w-tym-dziennikarze,nId,4610968#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
  • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 18.07.20, 17:12
   Kolejne kraje mówią, że mają dość. Na ulice wyszli Serbowie i Bułgarzy
   Serbowie i Bułgarzy głośno powiedzieli, że mają dość. Tysiącami wyszli na ulice, manifestują nie tylko przeciwko działaniom swoich rządów w związku z epidemią. Czy to może być początek fali protestów? - Z pewnością koronawirus pokazał, jak słabe są te państwa, jak nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa obywatelom - mówi nam ekspertka.
  • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 18.07.20, 17:19
   Serbowie i Bułgarzy wyszli na ulice. "Powody są podobne"

   Marta Szpala, ekspertka Ośrodka Studiów Wschodnich, wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską, że w Serbii głównym impulsem do wyjścia na ulice było to, w jaki sposób serbskie władze zarządzały zwalczaniem epidemii - Długo mówiły, że wszystko jest opanowane, wszystko jest pod kontrolą. Natomiast okazało się, że dane, jeśli chodzi o statystyki zachorowań i zgonów, są nieprawdziwie - mówi nam Szpala.

   - Próbując znów wprowadzać restrykcje rząd sam przyznawał, że sytuacja nie jest tak dobra, jak się wydawało - zauważa ekspertka. Jak mówi, Serbowie uznali, że rząd naraził zdrowie i życie obywateli, aby przeprowadzić wybory. - Trudno również powiedzieć o tym, że wybory przeprowadzono zgodnie z demokratycznymi standardami - dodaje.
   • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 18.07.20, 17:19
    Ekspertka zauważa, że to nie jedyny impuls, bo w ostatnim czasie w Serbii ujawniono również szereg afer korupcyjnych. - Państwo służy wąskiej grupie wybranych, a nie ogółowi społeczeństwa - ocenia. - Niezadowolenie wśród Serbów jest wyraźnie widoczne, protesty będą powracać. Natomiast to, że do ostatnich protestów dołączyły organizacje skrajnie prawicowe, spowodowało, że większość społeczeństwa się do nich zniechęciła - dodaje.
    • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 18.07.20, 17:20
     Powody niezadowolenia społecznego w Serbii i Bułgarii są bardzo podobne - mówi dalej. - Chodzi przede wszystkim o zawłaszczenie państwa przez grupę oligarchów. Bardzo słabo wygląda w Bułgarii kwestia wolności mediów, chyba najgorzej w Unii Europejskiej. Politycy są bezkarni, wymiar sprawiedliwości nie działa tak, jak powinien - wymienia ekspertka.

     Czeka nas fala protestów Ekspertka wyjaśnia

     Marta Szpala podkreśla również, że Serbowie protestują regularnie od kilku lat, w przeciwieństwie do Bułgarów, którzy dotychczas się nie buntowali - Teraz wystąpili przeciwko elicie - stwierdza. - Kryzys związany z koronawirusem pokazał, jak słabe są te państwa, jak nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa ludziom. Jeżeli kryzys gospodarczy będzie się pogłębiał, to będziemy mieli więcej wystąpień przeciwko władzy - ocenia.

     Protesty w Serbii w ostatnich dniach osłabły, jednak w czwartek na ulice Sofii znów wyszło kilkadziesiąt tysięcy osób. Domagali się odejścia rządu i przeprowadzenia przedterminowych wyborów. Manifestacje odbyły się również w kilku innych, mniejszych miastach. - Problemem tych wszystkich protestów jest to, że łatwiej zorganizować demonstrację, ale trudniej wyłonić liderów. To problem w Serbii, to był też problem w Albanii - podsumowuje ekspertka.
     • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 18.07.20, 17:21
      GROCH
      wczoraj (10:38)
      Na razie PiS trzyma ludzi w zakamuflowanych ryzach , którymi są pieniądze podatników. ( jakieś ochłapy w postaci 500+ , 13 dla emerytów ) wprawiając swój elektorat w stan błogości i dobrobytu . Niedługo nasze pieniądze się skończą , więc polityka rozdawnictwa weźmie w łeb i któregoś dnia obudzimy się z ręką w nocniku . A wtedy
     • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 18.07.20, 17:22
      GROCH
      wczoraj (10:38)
      Na razie PiS trzyma ludzi w zakamuflowanych ryzach , którymi są pieniądze podatników. ( jakieś ochłapy w postaci 500+?. , 13 dla emerytów ) wprawiając swój elektorat w stan błogości i dobrobytu . Niedługo nasze pieniądze się skończą , więc polityka rozdawnictwa weźmie w łeb i któregoś dnia obudzimy się z ręką w nocniku . A wtedy
  • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 19.07.20, 22:41
   Mężczyzna, uchodźca z Rwandy, pracował jako wolontariusz w katedrze i był odpowiedzialny za zamknięcie budynku w piątek wieczorem, relacjonują francuskie media powołując się na prokuratora Pierre’a Sennesa.

   Sennes poinformował, że aresztowany mężczyzna był przetrzymywany w celu wyjaśnienia niespójności w jego harmonogramie. Na miejscu wybuchły trzy pożary i nie było śladów włamania. Władze podały, że wszczęto dochodzenie w sprawie podejrzenia podpalenia.
   • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 19.07.20, 22:42
    W sobotę rano w gotyckiej katedrze pw. św. Piotra i Pawła w Nantes w zachodniej Francji wybuchł pożar. Pierwsze, amatorskie nagrania i fotografie zamieszczane w sieci pokazywały gęsty, ciemny dym wydobywający się z wnętrza świątyni przez wielkie, zdobione okno nad wejściem głównym. Na innych ujęciach widać było szalejące wewnątrz płomienie.

    Wiadomo, że strażacy otrzymali wezwanie o 7:44 czasu miejscowego. Na miejscu z ogniem walczyło około 60 osób.
  • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 19.07.20, 22:44
   Prawie 40 osób zatrzymano we Frankfurcie po tym, jak nocna impreza pod gołym niebem w centrum miasta zamieniła się w zamieszki.

   Jak podaje Deutsche Welle, w sobotnią noc około 3 tysiące osób brało udział w imprezie na Opernplatz we Frankfurcie nad Menem. Plac ten w ostatnich tygodniach stał się miejscem nocnych imprez pod gołym niebem, na które w weekendy przychodziły tysiące ludzi. Według DW do wczoraj imprezy te odbywały się z reguły spokojnie.
   • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 19.07.20, 22:45
    Ostatniej nocy około godziny 1. nastrój tłumu zmienił się na agresywny – twierdzi szef policji we Frankfurcie Gerhard Bereswill, a około godziny 3. doszło do bójki. Policja postanowiła wkroczyć na plac, ponieważ jeden z imprezowiczów leżał na ziemi i nie podnosił się. Wówczas niektórzy ze zgromadzonych zaczęli rzucać w policjantów butelkami. Jak podkreślił Bereswill, spotkało się to z aplauzem tłumu – ludzie klaskali i skandowali antypolicyjne hasło. Na filmach w sieci widać również, że doszło do dewastowania przystanków za pomocą koszów na śmieci.
    • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 19.07.20, 22:45
     W wyniku zamieszek 5 policjantów odniosło obrażenia. Zatrzymano 39 osób, z czego 9 pochodziło z Frankfurtu a pozostali z jego okolic. Oprócz jednej osoby wszyscy zatrzymani to mężczyźni. W niedzielę rano w areszcie pozostawało jeszcze ośmiu zatrzymanych.
     • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 19.07.20, 22:46
      Pisząc o zamieszkach we Frankfurcie Deutsche Welle przypomniało czerwcowe zajścia w Stuttgarcie. Kilku funkcjonariuszy policji zostało rannych w wyniku zamieszek i rabunków dokonanych w niedzielę rano 21 czerwca. Setki ludzi w centrum miasta rzucały kamieniami w funkcjonariuszy i wybijało witryny sklepowe. „Sytuacja jest całkowicie poza kontrolą” – mówił wówczas rzecznik policji. „Rozwija się w prawdziwe zamieszki” – dodawał rozmawiając z mediami. Nieporządki zakończyły się zatrzymaniem kilkudziesięciu ludzi i potępieniem tych wydarzeń przez część polityków.
  • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 19.07.20, 22:48
   Po rozmowach z izraelskim ministerstwem skarbu, które zakończyły się w niedzielę bez porozumienia, izraelskie pielęgniarki rozpoczną w poniedziałek strajk z powodu niedoborów kadrowych – poinformował Times of Israel. To kolejna grupa społeczna, która wyszła na ulice w tym kraju.

   Szefowie związków i dyrektor generalna Ministerstwa Finansów Keren Terner Eyal nie doszli do żadnych wniosków na niedzielnym spotkaniu, co oznacza, że ​​pielęgniarki wyjdą na ulicę – poinformował The Times of Israel.

   Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę, że w kwarantannie przebywa 813 pielęgniarek. One same twierdzą, że nie dodano żadnego dodatkowego personelu, nawet gdy w szpitalach zostały otwarte nowe oddziały specjalnie dla pacjentów z koronawirusem.
   • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 19.07.20, 22:49
    „Wyjaśniliśmy sytuację dyrektor generalnej Ministerstwa Finansów. Należy rozumieć, że niedobór pielęgniarek nie zaczął się od koronawirusa. Odpowiedzialność spoczywa na skarbie i mieli czas, aby rozwiązać ten problem. Jutro strajkujemy”- zapowiedziała w telewizji publicznej Kan Ilana Cohen, szefowa Narodowej Unii Pielęgniarek

    Krajowy Związek Pielęgniarek ogłosił w zeszłym miesiącu strajk pracowniczy, stwierdzając, że duże obciążenie pracą pielęgniarek szkodzi ich zdolności do zapewnienia właściwej opieki pacjentom. W zeszłym tygodniu Cohen napisała do ministra finansów Israela Katza, mówiąc, że „pielęgniarki upadają”.

    „Nie jest już możliwe [kontynuować]. System nie działa, kropka – oświadczyła. „W tej chwili potrzebujemy siły roboczej”. Następnie zarzuciła władzom, że porzucili pacjentów i pielęgniarki, a także „drenaż” systemu opieki zdrowotnej w kraju.
    • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 19.07.20, 22:49
     Skarżyła się, że szpitale zakupiły respiratory nie zapewniając dodatkowego szkolenia co sprawiło, że przez długi czas maszyny były bezużyteczne, nie zwiększyły liczby personelu do poziomu odpowiedniego dla nowych okoliczności i otworzyły oddziały specjalnie dla pacjentów z koronawirusem bez dodawania personelu.

     Brakowało setek, a nawet tysięcy pracowników – powiedział zastępca dyrektora Centrum Medycznego Sheba prof. Arnon Afek w zeszłym tygodniu. „W porównaniu z liczbą łóżek, które obsługujemy w szpitalach, występuje ogromny niedobór pielęgniarek”.

     W lipcu zeszłego roku pielęgniarki w całym Izraelu strajkowały po zerwaniu negocjacji między Narodowym Związkiem Pielęgniarek a Ministerstwem Zdrowia. Pielęgniarki protestowały przeciwko złym warunkom pracy, dużej liczbie spraw i niskim standardom opieki.
  • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 19.07.20, 22:51
   Gdy tylko minie okres przejściowy związany z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, władze Zjednoczonego Królestwa zaostrzą politykę imigracyjną.

   Izba Gmina przedstawiła już zasady nowej polityki imigracyjnej jakie Londyn chce wdrożyć od razu po zakończeniu okresu przejściowego, w styczniu przyszłego roku. „Zbyt długo system imigracyjny, wypaczony przez europejską swobodę przepływu osób, nie spełniał potrzeb Brytyjczyków.” – portal „Dziennika Gazety Prawnej” przypomina lutowe oświadczenie rządu Borisa Johnsona – „Ograniczymy ogólny poziom migracji i nadamy priorytet tym, którzy mają najwyższe umiejętności i największe talenty: naukowcom, inżynierom, pracownikom naukowym i innym wysoko wykwalifikowanym pracownikom”.
   • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 19.07.20, 22:52
    Nowy system zakłada, że imigrant zarobkowy aby zalegalizować swój pobyt w Wielkiej Brytanii będzie musiał spełnić określone kryteria wyrażone w punktach. Imigrant będzie musiał zebrać co najmniej 70 punktów preferencyjnych. Dokument potwierdzający, że przyjezdny ma ofertę pracy od brytyjskiego pracodawcy będzie dawał 20 punktów. Gdy okaże się, że oferta pracy jest na wymaganym poziomie umiejętności imigrant będzie mógł doliczyć sobie kolejne 20 punktów.

    Znajomość języka angielskiego da kolejne 10 punktów. Brytyjskie władze będą również preferować określony poziom zarobków na stanowisku na jakim pracować zamierza imigrant. Jeśli według oferty imigrant ma zarabiać 23 040 a 25 599 funtów rocznie otrzyma dodatkowe 10 punktów. Jeśli zarobki mają przekroczyć 25 600 funtów rocznie – 20 punktów.
    • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 19.07.20, 22:52
     „Punktowy system migracyjny wzorowany jest na systemie, który został przyjęty przez Australię. Australijski model uznaje się za efektywny pod tym względem, że pozwala on ściągać do kraju osoby, które faktycznie tam są potrzebne i eliminuje wielu pracowników niewykwalikowanych. Chodzi przede wszystkim o pracowników, którzy potencjalnie mogą być obciążeni systemem opieki społecznej. Z punktu widzenia interesów brytyjskich po sfinalizowaniu procesu brexitowego to rozwiązanie jest jak najbardziej słuszne, zwłaszcza, że model taki w Australii doskonale się sprawdził” – gazeta zacytowała Krzysztofa Winklera z Uniwersytetu Warszawskiego, Grupy Brytyjskich Studiów Społeczno-Politycznych „Britannia”.
     • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 19.07.20, 22:53
      Rosja znajdzie sposób, by ukarać tych, którzy nakładają prywatne sankcje na rosyjskich obywateli w ramach sprawy Magnickiego – powiedział ambasador Rosji w Wielkiej Brytanii Andriej Kelin w niedzielnym wywiadzie – poinformowała rosyjska agencja prasowa Tass.

      Jak poinformowała w niedzielę rosyjska agencja prasowa Tass, Andriej Kelin, ambasador Rosji w Wielkiej Brytanii przekonywał w wywiadzie, że pojedyncze kraje nie mogą nakładać sankcji na obywateli Rosji i że jego kraj znajdzie sposób na ukaranie tych państw, które to robią. Rozmowa dotyczyła sankcji nakładanych w związku ze sprawą Magnickiego.
      • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 19.07.20, 22:54
       „Uwierzcie mi, jeśli chodzi o akt Magnickiego, znajdziemy sposób na ukaranie tych, którzy nakładają tego typu sankcje, ponieważ są one nielegalne. Jest tylko jeden organ, który może nałożyć sankcje, a jest to ONZ” – przekonywał Kelin w programie Andrew Marr Show przypominając, że Wielka Brytania jest stałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ.

       W komentarzu do pytania czy oznacza to, że Moskwa będzie celować w osoby zaangażowane w proces Magnickiego po stronie Wielkiej Brytanii i USA, ambasador zauważył: „Nie powiedziałem tego, to ty to powiedziałeś. Ale prawdopodobnie to dobry pomysł.”
       • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 19.07.20, 22:54
        6 lipca brytyjski sekretarz stanu do spraw zagranicznych Dominic Raab ogłosił tak zwaną „poprawkę Magnickiego” do ustawy o sankcjach i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Został przyjęty przez Izbę Gmin w maju 2018 roku. I miał wejść w życie natychmiast po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Nowelizacja nosi imię prawnika Hermitage Capital Siergieja Magnickiego, który zmarł w 2009 roku w areszcie śledczym w Moskwie. Londyn uważa, że ​​osoby z listy sankcyjnej były zamieszane w jego tortury i śmierć.

        Oficjalnie jako przyczynę zgonu podano przepuklinę przewodu pokarmowego. Jego obrońcy natomiast twierdzili, że przez wiele miesięcy kierownictwo aresztu śledczego odmawiało mu podjęcia leczenia zapalenia trzustki. Eksperci z zakresu medycyny sądowej nie wykluczyli, że prawnik został przed śmiercią pobity.
        Międzynarodowe organizację obrony praw człowieka uważają, że Siergiej Magnicki stał się ofiarą zmowy osób, dla których niewygodna była jego działalność na rzecz ujawniania mechanizmów korupcji w Rosji. Chodziło między innymi o nielegalne działania służb państwowych i biznesmenów mające doprowadzić do przejmowania zagranicznych spółek.
        • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 19.07.20, 22:55
         W rok po śmierci rosyjskiego adwokata okolicznościami jego śmierci zajęła się rada przy prezydencie Rosji. Na polecenie ówczesnego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa wszczęto śledztwo. Oskarżono dwie osoby z personelu medycznego aresztu oraz kierownictwo placówki. Tajemnicza śmierć rosyjskiego prawnika wywołała napięcia na linii Moskwa-Waszyngton. Amerykańskie władze stworzyły „czarną listę” osób, którym zakazano wjazdu na terytorium USA. Rosyjskie MSZ twierdzi, że odpowiedziało tym samym.
         • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 19.07.20, 22:58
          Na rosyjskim Dalekim Wschodzie mieszkańcy Chabarowska znów tysiącami wyszli na ulice w kolejnym, wielkim proteście przeciwko aresztowaniu gubernatora Kraju Chabarowskiego, Siergieja Furgała.

          W sobotę w Chabarowsku po raz kolejny odbyła się masowa akcja poparcia na rzecz Siergieja Furgała, gubernatora Kraju Chabarowskiego aresztowanego tydzień temu pod zarzutem zlecenia zabójstw dwóch biznesmenów przed kilkunastu laty. Demonstracja odbyła pomimo braku odpowiedniej zgody ze strony lokalnych władz.
  • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 19.07.20, 22:59
   Według rosyjskich mediów, ludzie zdecydowali się tysiącami wyjść na ulice pomimo ponad trzydziestostopniowego upału i ostrzeżeń ze strony władz oraz lekarzy, także w związku z sytuacją epidemiczną dotyczącą COVID-19. Cała akcja trwała prawie pięć godzin.


   Ludzie, podobnie w ciągu minionego tygodnia, zebrali się w południe lokalnego czasu na placu im. Lenina. Wśród aktywistów byli zarówno ludzi młodzi, jak i starsi. Wszyscy przeszli następnie głównymi ulicami miasta, po czym wrócili pod budynek władz regionalnych. Tym razem pikieta odbyła się także po siedzibą władz miejskich, na znak protestu przeciwko merowi Chabarowska, Siergiejowi Krawczukowi, z proputinowskiej partii Jedna Rosja. Wcześniej publicznie twierdził on, że część osób biorących udział w protestach to prowokatorzy, działający za pieniądze.
   • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 19.07.20, 23:01
    Uczestnicy protesty mieli ze sobą m.in. flagi z napisami wyrażającymi poparcie dla Furgała., m.in. „Ja/My Siergiej Furgał”. Niektórzy zabrali ze sobą nagłośnienie, a inni naklejki, które rozdawali. Widoczne były m.in. transparenty z żądaniem jawnego procesu dla Furgała. Ludzie chcą, żeby przewieść go z Moskwy z powrotem do Chabarowska, żeby mógł stanąć przed miejscowym sądem. Domagano się też głośno uwolnienia gubernatora. Protestujących wspierali też kierowcy, trąbiąc klaksonami. Później na placu, na którym marsz się rozpoczął, już po zakończeniu akcji, pozostało jeszcze około 300 osób.

    Według relacji agencji Interfax, policja reagowała spokojnie, a policjantki rozdawały maski medyczne. Z powodu upału lekarze musieli udzielić pomocy kilku osobom. Do tej pory, żaden z protestów, jakie w ostatnim czasie odbywały się w Chabarowsku, nie został rozpędzony przez funkcjonariuszy.
    • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 19.07.20, 23:01
     Poza Chabarowskiem, tego samego dnia akcje poparcia dla Furgała odbyły się również we Władywostoku i w Komsomolsku nad Amurem.

     W sobotnim proteście w Chabarowsku brało udział, według różnych źródeł, od niespełna 10 tysięcy (wg lokalnych władz) do ponad 20 tys., a nawet 50 tys. ludzi (BBC za obecnymi na miejscu korespondentami mniejszych mediów). Według rosyjskich mediów, największą i najliczniejszą jak dotąd demonstracją w tym mieście ws. Furgała była pierwsza akcja, która odbywał się 11 lipca. Oficjalne rosyjskie agencje podają liczbę uczestników na 10-12 tysięcy, przy czym część źródeł uważa, że dane te są mocno zaniżone.

     Media zwracają uwagę na skalę protestów i ich regularność. Opozycyjna względem Kremla „Nowaja Gazieta” zwraca też uwagę, że w czasie niedawnego referendum prawie 38 proc. głosujących z Kraju Chabarowskiego głosowało przeciwko zmianom w rosyjskiej konstytucji. Podkreśla też, że trwające od tygodnia z różnym natężeniem protesty nie były tłumione przez policję, a same demonstracje były pokojowe i spokojne, bez aktów wandalizmu czy agresji. Gazeta sugeruje, że świadczy to o tym, iż dotychczasowe rozruchy podczas różnych wcześniejszych demonstracji, szczególnie w Moskwie, były efektem prowokacji rosyjskich służb. Zaznacza też, że w Chabarowsku służby bezpieczeństwa koncentrują się na ochronie porządku podczas protestów.
     • jutta_t Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 19.07.20, 23:02
      Wczoraj lokalne rosyjskie władze zwróciły się z apelem do mieszkańców, by powstrzymali się od udziału w publicznych demonstracjach, z uwagi na ciągle rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. W ostatnim czasie, codziennie w Chabarowsku notuje się około 100 nowych przypadków. Władze rozważają w związku z tym przywrócenie bardziej restrykcyjnego reżimu epidemicznego.

      Według Jurija Trutniewa, przedstawiciela prezydenta Rosji w Dalekowschodnim Okręgu Federalnym było mocnym i dość niecodziennym wydarzeniem, przez co „jest jakaś reakcja”. Podkreślił przy tym, że organy śledcze nie zdecydowałyby się na aresztowanie urzędującego gubernatora, gdyby nie miały 100-procentowej pewności.

      Furgał jest podejrzany o zlecenie zabójstwa dwóch dawnych rywali biznesowych, a także o próbę zamachu na przedsiębiorcę w obwodu amurskiego. W 2004 roku przedsiębiorca Jewgienij Zorja został zastrzelony na ulicy w Chabarowsku. W 2005 roku zastrzelono innego biznesmena Olega Bułatowa. Jako członek Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimira Żyrinowskiego, został gubernatorem Chabarowska we wrześniu 2018 roku, pokonując ówczesnego p.o. gubernatora Wiaczesława Szporta z proputinowskiej partii Jedna Rosja.
  • mala200333 Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 20.07.20, 11:51
   Rozmowy w Brukseli trwały przez całą noc i wydaje się, że bliski jest kompromis, który zapewni 375 mld euro grantów i 375 mld euro pożyczek na odbudowę gospodarczą
   • mala200333 Re: ,,,,,Prognozy,,,,,,Polityczne......cz.6 ,,,,, 04.09.20, 21:10

    Wojska amerykańskie przybędą na Litwę w piątek i zostaną na dwa miesiące - to dłużej, niż wynikało z wcześniejszych zapowiedzi. Żołnierze będą stacjonowali przy granicy z Białorusią. Władze w Wilnie przekonują, że ćwiczenia nie mają nic wspólnego z sytuacją u wschodniego sąsiada - informuje Reuters

    Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump poinformował w piątek, że Serbia i Kosowo zdecydowały się na normalizację wzajemnych stosunków gospodarczych. Nazwał to "wielkim przełomem" w relacjach tych krajów

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka