467 801 wyników w czasie 1 443 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Myla ci sie ustawy. Zwolnienie kogos z pracy

A jaki problem pozmieniać kodeksy i dostosowac do ustawy

Myla ci sie ustawy. Zwolnienie kogos z pracy na

podstawie nieprawdziwych przeslanek rowna sie przywroceniu do pracy + wyplaty odszkodowania za straty nie tylko moralne, ale i z tytulu utraconych zarobkow. Jesli rozprawa zakonczy sie (optymistycznie) po dwoch latach to sam zobaczysz jaka kasa wchodzi w gre. Upublicznienie danych kogos

Re: zwolnienie z pracy

Czasem dobrze jest poprosic o rechtsbijstand. Moj szwagier zostal jesienia minionego roku zwolniony w taki sam sposob jak Ty. Wiekszosc jego kolegow od razu podpisala papiery: zwolnienie od pierwszego dnia nastepnego miesiaca i miesiac odprawy. Szwagier nic nie podpisal, udal sie do kogos z

zwolnienie z pracy (początek wątku)

Dziewczyny uswiadomcie prosze. Dowiedzielismy sie wczoraj ze caly nasz dzial zostaje przeniesiony do innego kraju i w efekcie wszyscy stracimy prace. Tak ze w okresie wakacji dostaniemy wypowiedzenie.I chcialam sie zapytac czy ktoras wie na co mozemy liczys ze strony przedsiebiorstwa

zwolnienie z pracy (początek wątku)

mam pytanie.czy mogę się domagać odprawy jeśli jest to agencja państwowa, zatrudniająca ok. 10 pracowników, praca trwała 2 lata a zwolnienie następuje z przyczyn innych niz wina pracownika. Jednak przełozony stara sie zwolnić pod pozorem winy pracownika?

Re: zwolnienie z pracy

Możesz to ująć np w taki sposób(to wypowiedzenie napisał mi inspektor PIP) Z dniem XXX rozwiązuję umowę o pracę zawartą w dniu XXX między XXX, a XXX z mocy art. 55 Kodeksu Pracy, w trybie natychmiastowym. Przyczyną rozwiązania umowy o pracę jest nieprzestrzeganie przez Pracodawcę przepisów prawa

Zwolnienie z pracy. (początek wątku)

witam. Mam takie pytanie do Pasntwa. Zostałem zwolniony z pracy pracowałem w danej firmie 3 lata 2 miesiące i postanowili mnie zwolnic bo jest kryzys w sumie to zwolnili jakies 20 osób. Zostałem zwolniony jakies miesiąc temu. Dzis gadałem z kolesiem z byłej pracy i powiedział mi ze jeden

Zwolnienie z pracy (początek wątku)

Od poniedziałku Martusia chodzi do żłobka, no i w czwartek odebrałam ją wcześniej z gorączką, dziś do pracy nie poszłam, na poniedziałek też mam zwolnienie. Piszecie, że dzieci dużo chorują, 60 dni zwolnienia to może być mało :(, ale dla pracodawcy i tak dużo :(. Jak sobie z tym radzicie, jak

Re: Zwolnienie z pracy

Też wolałabym żeby Mały zostawał z babcią niż chodził do żłobka, którego jak na razie szczerze nienawidzi. Niestety moja mama nie może zajmowac się Małym na "cały etat", ponieważ sama jeszcze pracuje (prowadzi działalność gospodarczą). Poza tym ostatnio trochę wyjeżdżała, a przecież wycieczek

zwolnienie z pracy (początek wątku)

zwolniono mnie z pracy(umowa o prace) z dnia na dzień, miałam zaległy urlop zamiast okresu wypowiedzenia kazano mi iść na urlop, a mi sięwydaje że powinnam pracować jeszcze na wypowiedzeniu 2 tyg i po tym okresie wykorzystać urlop albo szefowa powinna mi za niego zapłacić, czy szefowa mogła tak

Re: zwolnienie z pracy

chmurka1226 napisała: > zwolniono mnie z pracy(umowa o prace) z dnia na dzień, miałam zaległy urlop zam > iast okresu wypowiedzenia kazano mi iść na urlop, a mi sięwydaje że powinnam pr > acować jeszcze na wypowiedzeniu 2 tyg i po tym okresie wykorzystać urlop albo s

Zwolnienie z pracy. (początek wątku)

miejsce kogoś (mimo tego iż deklarowałam powrót z końcem urlopu) i nie ma dla mnie delikatnie mówiąc miejsca. i co teraz? Jak mam rozwiązać umowę tzn nie chcę tego robić za porozumieniem stron ponieważ myślę że należy mi się odprawa z chwilą zwolnienia, umowę mam na czas określony. Szukałam różnych

Zwolnienie z pracy (początek wątku)

Czy jeśli dostane wypowiedzenie z pracy zgodnie z artykułem 53 należy mi się tzw. ''kuroniówka''?

Re: Zwolnienie z pracy

Trudno powiedzieć, czy jeszcze te zupy wydają dla ubogich. Myślę,że jeśli już to bardziej zimową porą, ale musisz popytać w schroniskach dla bezdomnych.

zwolnienie z pracy (początek wątku)

,5 do 1 godz nieodpłatnie jak twierdzi pracodawca jest to wliczone jako premia czy w takiej sytuacji mam prawo do rozwiązania umowy z winy pracodawcy i co jeśli po prostu odejde i dostane zwolnienie dyscyplinarne, jakie są tego dalsze konsekwencje ?

Re: zwolnienie z pracy

Pewnie że masz do tego prawo. Pracodawca jak jest burak to pewnie tego nie uzna i może zwolnić cię dyscyplinarnie. Wtedy ty idziesz do sądu pracy i udowadniasz że miałeś do prawo w ten sposób postąpić. Jak wygrasz to wychodzisz na swoje, jak nie to masz w siadectwie że odszedł z pracy na

Zwolnienie z pracy (początek wątku)

Dostałam Świadectwo Pracy a tam pisze że rozwiązanie nastapiło z Art.30 & 1 ptk 3 - może ktoś wie co to znaczy? Pozdrwiam :-))

Re: Zwolnienie z pracy

Cześć Siostra :-)

1 2 3 4 5 6