391 290 wyników w czasie 1 023 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Zwracanie się po imieniu do rodzica (początek wątku)

Nie jestem pewna, czy ten wątek nadaje się na to forum. Jeśli nie - proszę moderację o jego usunięcie. Czy spotkałyście się kiedyś z sytuacją, w której (dorosłe bądź nie) dziecko zwraca się po imieniu do swojego rodzica, lub mówi o nim nie: "mój tata" czy "moja mama", a na przykład "Tadeusz

Re: Zwracanie się po imieniu do rodzica

Dziękujemy :)

możesz się zwracać po imieniu

a nie per człowieku:DDDD chociaż człowiek to brzmi dumnie;-)

Zwracanie się pracownika empiku po imieniu do

klienta jest bezczelnością. Jak pierwszy raz do mnie tak się zwrócili to mnie po prostu wryło. I od tamtej pory nie jestem już narażony na takie niegrzeczności - nie kupuję w empiku. Chyba przydałoby się trochę "management" przewietrzyć w tej firmie, bo co pomysł to klapa...

Empik rezygnuje ze zwracania się do klientów po...

Gdzie na swiecie zwracaja sie do klienta sklepu po imieniu ,jaki to krag kulturowy, bynajmniej nie w Stanach , moze w Anglii ale u mnie w Stanach , sprzedawcy zwracaja sie do mnie "sir", nikt nigdy nie zwrocil sie po imieniu bo to niegrzeczna poufalosc.

Zwracanie sie po imieniu

szkole mowia do nauczycieli "Ms" i "Mr"? Wlasnie dlatego, ze gdy robia to po imieniu (a tez takie szkoly sa) to problemow z utrzymaniem dyscypliny jest tyle, ze az boli -- wiem co mowie, bom pedagog i mialam troche stycznosci z anglosaskimi szkolami typu roznego. Ja ze swoimi wszystkimi BYLYMI

Re: Zwracanie sie po imieniu

No właśnie:-) To chyba trudne do wyważenia, ale wydaje mi się, że szacunek do innych wpaja się dziecku niezależnie od używanych form. Chyba rzeczywiście chodzi po prostu o granice w zachowaniu, w reagowaniu, w tonie... Tak się zastanawiam, na co przygotować te nasze dzieciaki, na co im

Nie zwracaj się do mnie po imieniu, proszę

i powtarzam to samo, co przed chwilą : gat45 napisała: > danych osobowych na forum. Dlatego Twój wpis zniknął. > > Nie ma mowy o żadnych żalach, tak jak nie ma mowy o kłótniach. > Możesz spać spokojnie.

zwracanie się do dziecka drugim imieniem (początek wątku)

Za kilka dni mam termin i nie mogę się zdecydować, co do drugiego imienia dla córki. W zasadzie czemu ono służy? Czy dziecko posługuje się drugim imieniem? Można się do niego tak zwracać, pominąwszy pierwsze?

Re: zwracanie się do dziecka drugim imieniem

moja chrześnica dostała dwa imiona, bo mama chciała Różę, a ojciec Annę. więc została Anną Różą, ale kiedy się okazało po roku że i tak wszyscy mówią Rózia - zmienili kolejność... ja się będę zwracać do synka jednym imieniem, drugie ma po tacie :) może jak mu się będzie drugie podobać bardziej

Zwracanie się do dziecka pełnym imieniem (początek wątku)

Co sądzicie o zwracaniu się do dziecka pełnym imieniem? Bardzo podoba mi się imię Tymoteusz. Chciałabym w przyszłości nazwać tak syna, ale zdrobnienia Tymon, Tymek nie znoszę, Tymuś jeszcze jako tako, ale to zdrobnienie tylko do czasów przedszkolnych. Do syna, nastolatka zwracałabym się poprostu

Re: Zwracanie się do dziecka pełnym imieniem

Nie mam pojęcia, co bym zrobiła…Chyba miałabym ochotę zabić ją, że podobają jej się takie brzydkie formy😂😀 Generalnie byłabym na nią bardzo wkurzona, bo nie po to nadałam jej takie ładne dla mnie imię, żeby używała później Kaśki czy Kachy. -- "Pies jest jedynym stworzeniem na Ziemi, które

zwracanie się innym imieniem do dziecka (początek wątku)

Witam! Prosiłabym o wydanie opinii na temat zwracania się do malutkiego dziecka innym imieniem niż ma w rzeczywistości. Matka zwraca się inaczej, ojciec i reszta rodziny inaczej. Jakie to może przynieść w przyszłości konsekwencje?. Czy nie zaburzy to rozwoju dziecka, czy nie doprowadzi do tego

Re: zwracanie się innym imieniem do dziecka

Dziewczyny! Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Jak widać po Waszych opiniach nie jest to znowu taki wielki problem. Matka dziecka jednak katuje się rozmyślaniem nad tym dlaczego zgodziła się nadać dziecku imię którego nieakceptuje (chwila słabości po porodzie). Trochę się zagubiła w tym wszystkim

W imieniu braci studenckiej zwracam się do MZK...

...o zwiększenie częstotliwości autobusów dojeżdżających pod rektorat, szczególnie w godzinach porannych. Bo czasem gdy podjadą na raz 15'tka, 40'tka i 28 to wygląda to jakby się pielgrzymka wysypała, a na Jasną Górę przecież daleko. I zagadka: Czym się różni autobus MZK od wagonu węgla? ;)

Re: Jak się mówi do pacjenta?

Z imieniem się zwracali. Niech Antonina zrobi.

Re: Jak się mówi do pacjenta?

A po co zgadywać? W sklepie czy w urzędzie pracownicy też zgadują imiona klientów, czy zwracają się po prostu "pan/pani"?

1 2 3 4 5 6