Forum   bankowiec

bankowiec

(56 wyników)
 • "20 szefów państw zgodziło się tylko, że pensje bankowców powinny być powiązane z wynikami instytucji, którymi kierują." ******************************* W przypadku banków występuje identyczny problem, co w przedsiębiorstwach socjalistycznych. Chodzi o brak właścicieli. W obu przypadkach właściciele są - ale tylko w teorii. Socjalistyczny naród nie ma praktycznie żadnej kontroli nad dyrektorami, podobnie jak nie ma kontroli rozdrobnione WZA. W obu przypadkach menadżerowie n...
 • tak jakoś śmiesznie wychodzi że to chłopy dostają o 80% za duże. a tak razem wzięci to chłopy o 80-kobitki o 10%. i to będzie właściwa relacja.
 • Terefere dudki.
 • W piśmie i mowie Polaków jest duża dowolność w nazywaniu z angielska naszych przedsiębiorców i zarządzających biznesem. Najwyższy czas by - przynajmniej gronie finansistów - mówiono poprawnie. Wg mnie poprawna nazwa brzmi : MENEDŻER (ang. manager)
 • Bank of Ameryka New Jork Czikago
 • I to jest właśnie klasyka w BGK - każdy oddział mogą tak prześwietlić i w każdym wyjdą takie kwiatki. Nie mówiąc już o centrali bgk - tam wystarczy, żeby sprawdzili zamówienia publiczne z ostatnich kilku lat i sposób procedowania przetargów - Marek Z. przy tym to pikuś.
 • Związek Banków Polskich to po prostu takie samo lobby jak każde inne - niech lepiej się wezmą do opłat bankowych w Polsce, bo tylko w Chinach są wyższe niż u nas!
 • Według Knight rezultatem działań rządu może być "zabicie brytyjskiej branży bankowej". ****************************** To raczej dobrze, bo banków i bankowców jest po prostu za dużo. Banki mają służyć gospodarce, a kryzys spowodowany został odwróceniem ról - gospodarka zaczęła służyć bankom.
 • "A opinia publiczna powinna przyzwyczaić się, że zarabiają wielkie pieniądze. To cena ogólnej prosperity - mówi wiceprezes Goldman Sachs." Wprost przeciwnie - to istnienie molochow takich jak Goldman Sachs (Golden Sacks), JP Morgan (Jay Pee Organ), City Bank (Shity Bank) jest zrodlem destabilizacji gospodarki swiatowej. Rozbic molochy na male organizacje, tak jak to stalo sie w roku 1983 z AT&T !
 • Kryzys spowodował, że w jednej gazecie pisza iż to koniec z absurdalnymi wypłatami dla bankowców z kolei w Dzienniku ostatnio napotkałem się na artykuł o tym iż upadający ING wypłaca wszystkim pracownikom na odchodne astronomiczne wynagrodzenia. W tym kryzysie nie ma mądrych każdy mówi i robi co chce... Pozostaje też kwestia prawna według którego każdy prezes (właściciel firmy) w przypadku jej zadłużenia odpowiada swoim majątkiem prezesów banków to prawo chyba się nie dotyczy ... (ró...
 • Trudno,żeby złodzieje pozytywnie o sobie się wyrażali. Komisja jest potrzebna chociażby po to aby sprawdzić zarzuty postawione przez śp. M. Falzmanna.
 • "Możliwe jest polepszenie koniunktury na rynku kredytowym, chociaż kredyty będą droższe." - czyli ludzie poczekają aż warunki brania kredytów się pogorszą i wtedy ku zadowoleniu bankowców rzuca się do ich zaciągania. A na co te kredyty? Ceny nieruchomości już w kosmosie ... to może teraz Kowalskiego namówić na kupno jachtu?
 • www.bankier.pl/forum/temat_postulat-o-wczesniejsza-emeryture-dla-bankowcow-wpisujcie-sie,6526119.html wpisujcie sie!!!!
 • zwróćcie uwagę na ostatnie słowa tego tekstu ,,Autor jest analitykiem giełdowym i pracownikiem Zespołu Analiz Rynkowych Departamentu Skarbu Gospodarczego Banku Wielkopolski, od grudnia 1997 roku do maja 2008 roku był komentatorem giełdowym ,,Rzeczpospolitej”. Od stycznia 2002 roku do marca 2009 roku był komentatorem Gazety Giełdy ,,Parkiet”. Poglądy przedstawione w niniejszym opracowaniu wyrażają osobiste stanowisko autora tekstu. Jednocześnie autor wyraża głębokie...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?