Forum   powiększenie śledziony

powiększenie śledziony

(5 wyników)
  • Witam serdecznie. Jestem mamą 4-letniej dziewczynki. Ostatnio moja córka przeszła zakażenie dróg moczowych - leukocyty 50-100 wpw, erytrocyty 15-25 wpw, etc. W badaniu bakteriologicznym stwierdzono E. coli 10^6. Dziecko leczono 10 dni antybiotykiem. Dziś wykonano badanie USG. Nerki są w porządku, jedyną anomalią jest powiększona śledziona. Dziecko od kilku dni uskarża się na bóle brzuszka, zwłaszcza po jedzeniu, wczoraj popłakało się z bólu podczas kąpieli. Kilka dni temu miało tempera...
  • Bardzo proszę o wszelkie informacje na ten temat.Potrzebuję porady dla pewnej osoby która ma powiększoną śledzionę o 14 cm.Lekarz nie zalecił w tej kwestii żadnego leczenia, po prostu było usg i przy okazji zostało to wykryte.Nie wiem czy to ma związek ale u tej osoby często występują infekcje oskrzelowe z gorączką.Od czego ta śledziona się powiększa i czy to można jakoś leczyć? Dodam,że ta osoba od wielu lat bierze leki i ma uszkodzoną od tego wątrobę.
  • Byłem na usg jamy brzusznej i wykryto powiekszoną śledzione o 13 cm.z możliwymi zmianami ogniskowymi.A takze powiększoną trzustke.Innych organów nie wykryto powiększonych.Wyniki krwi mam dobre.Tylko czerwonych krwinek mam bardzo dużo.Mam bóle pleców przy chaotycznych ruchach,tak że aż mnie zatyka!Bardzo często mam biegunke i silną zgage!BARDZO PROSZE O PRZYBLIŻENIE CO MI MOŻE BYĆ? CO TO MOŻE BYĆ Z TĄ TRZUSTKĄ I Z TĄ ŚLEDZIONĄ??Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDZI!
  • Czy ktoś może mi powiedzieć co oznacza powiększona śledzina u nastolatki (ok.140-150 mm). Badania krwi są w normie tzn. wskaźniki dla których podane są normy. Rozmaz jest dla mnie nieczytelny, bo nie znam się na tym. Proszę o odzew.
Pokaż wątki z forum:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?