Dodaj do ulubionych

Wybory, wybory, wybory...

01.04.20, 16:28
Od tygodni gardluja i pienia sie... i znowu Kaczor pozwolil im szczuc i wyc i skakali jak malpy w klatce.
W 2015 roku sama glosowalam korespondencyjnie i to trzy razy... hahaha takie byly zasady wprowadzone wtedy przez Plaforme teraz po pieciu latach im sie to nie podoba, bo? bo wystawili na kandydatke niepismienna idiotke, ktora nie ma szans nawet z Kosiniakiem a jak jeszcze dluzej bedzie pieprzyc swoje glupoty to by i z Bosakiem przegrala... no i zagranica tez zawiodla big_grin

"Komisja Europejska zawiodła polską opozycję. Rzecznik KE: "Decyzja ws. organizacji wyborów należy do władz"

Opozycji tym razem nie pomoże zagranica. KE zabrała głos ws. wyborów w Polsce. Jej stanowisko może zasmucić rywali Dudy

KE w środę na konferencji była pytana, czy kampania wyborcza w Polsce w okresie obostrzeń wprowadzanych w wyniku pandemii może być uznawana za sprawiedliwą i prowadzić do sprawiedliwych wyborów prezydenckich.

To do państw członkowskich należy decyzja, czy utrzymać lub przełożyć planowane wybory w obecnym kontekście. Biorąc pod uwagę wyjątkową sytuację, zdrowie i bezpieczeństwo obywateli europejskich jest oczywiście absolutnym priorytetem. Wszelkie takie decyzje powinny oczywiście być zgodne ze zobowiązaniami państw członkowskich wynikającymi z prawa międzynarodowego oraz z ich uregulowaniami konstytucyjnymi

— powiedział rzecznik KE Christian Wigand."

--
http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg
www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
Obserwuj wątek
    • al-szamanka Re: Wybory, wybory, wybory... 01.04.20, 18:10
      No i co teraz opozycja zrobi. Przecież zawsze uważała się za inteligencję, a prawicę za analfabetów i nieuków. Jeżeli taaaaaacy niewykształceni poradzą sobie z głosowaniem korespondencyjnym, to lewica chyba tym bardziej. Wg ich rozumowania wybory korespondencyjne powinny być dla niech o niebo korzystniejsze, a bezpieczne na pewno. Bayern w Niemczech już tak zrobił, a oni przecież z największą lubością właśnie na Niemcach się wzorują.

--
      AL

Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...
    • rena-ta49 Re: Wybory, wybory, wybory... 01.04.20, 19:52
      Im nie chodzi o korespondencyjne wybory.Chodzi o przesunięcie wyborów i o zmianę kandydata.Chodzi o możliwość za wszelką cene dorwać się do koryta.
      Posłuchajcie tego:
      twitter.com/pikus_pol/status/1245261147118407682
      "kwestia veta prezydenckiego" -wyrażnie mówi o co dchodzi!!
      • rena-ta49 Re: Wybory, wybory, wybory... 01.04.20, 19:54
        rena-ta49 napisała:

> Im nie chodzi o korespondencyjne wybory.Chodzi o przesunięcie wyborów i o zmian
        > ę kandydata.Chodzi o możliwość za wszelką cene dorwać się do koryta.
        > Posłuchajcie tego:
        > twitter.com/pikus_pol/status/1245261147118407682
        > "kwestia veta prezydenckiego" -wyrażnie mówi o co dchodzi!!

Tego też posłuchajcie,chodzi o zmiane Kidawy,oni już wiedzą ,że ona ich pogrąży.
        twitter.com/pikus_pol/status/1243455115727638531
        • al-szamanka Re: Wybory, wybory, wybory... 01.04.20, 20:26
          rena-ta49 napisała:

> Tego też posłuchajcie,chodzi o zmiane Kidawy,oni już wiedzą ,że ona ich pogrąży
          > .
          > twitter.com/pikus_pol/status/1243455115727638531

Ich każdy kandydat pogrąży... bo kogo mają lepszego? Nikogo! Wszyscy u nich prezentują ten sam parciany poziom sokuzburaka.

--
          AL

• rena-ta49 Re: Wybory, wybory, wybory... 01.04.20, 20:52
            al-szamanka napisała:

> rena-ta49 napisała:
            >
            > > Tego też posłuchajcie,chodzi o zmiane Kidawy,oni już wiedzą ,że ona ich p
            > ogrąży
            > > .
            > > twitter.com/pikus_pol/status/1243455115727638531
            >
            >
            > Ich każdy kandydat pogrąży... bo kogo mają lepszego? Nikogo! Wszyscy u nich pre
            > zentują ten sam parciany poziom sokuzburaka.
            >

Dlatego teraz opozycja żre się miedzy sobą,a każdy z nich podobny poziom prezentuje.
              • czarek_sz Re: Wybory, wybory, wybory... 02.04.20, 11:51
                Właśnie w Bawarii przeprowadzono wybory korespondencyjne i okazało się że frekwencja była nawet wyższa niż w tradycyjnych w pierwszej turze. Można ? można. Opozycja która gdy to jej pasuje zawsze powołuje się na standardy niemieckie - ale tylko gdy im to wygodne. Decyzja /pewnie człowieka który nie ma konta w banku smile/ o wyborach korespondencyjnych to szach mat dla totalnych.
                • rena-ta49 Re: Wybory, wybory, wybory... 03.04.20, 08:04
                  czarek_sz napisał:

> Właśnie w Bawarii przeprowadzono wybory korespondencyjne i okazało się że frekw
                  > encja była nawet wyższa niż w tradycyjnych w pierwszej turze. Można ? można. Op
                  > ozycja która gdy to jej pasuje zawsze powołuje się na standardy niemieckie - al
                  > e tylko gdy im to wygodne. Decyzja /pewnie człowieka który nie ma konta w banku
                  > smile/ o wyborach korespondencyjnych to szach mat dla totalnych.

ich "młodzi,wykształceni z wielkich miast " postawią krzyżyk na kopercie? tego sie boją partyjni działacze?
                  https://pbs.twimg.com/media/EUnnEMsWoAg2muo.jpg
    • m.maska Re: Wybory, wybory, wybory... 07.04.20, 13:12
      Cos tam przeglosowali... wybory korespondencyjne - ok...
      Ja tam politykiem nie jestem ale niekiedy wierze w spiskowe teorie a do takiej konkluzji doszlam zupelnie samodzielnie wink
      Zalozmy, ze wybory odbeda sie w konstytucyjnym terminie - korespondencyjne czy inne... opozycja to oprotestuje, wplyna skargi do PKW, do Sadu Najwyzszego i... wybory zostana uniewaznione i co? bez wprowadzania stanu nadzwyczajnego odbeda sie po raz drugi w innym terminie.... i o to szlo, o to szlo smile

--
      http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-ly-288c.gif
      • m.maska Re: Wybory, wybory, wybory... 07.04.20, 18:11
        Nie wiem tylko czy te opozycyjne tumany to zrozumieja - raczej nie...

"Nie Prawo i Sprawiedliwość chce zrobić wybory, ale musi je przeprowadzić państwo polskie - zgodnie z prawem. Prezydent bez mandatu demokratycznego będzie natychmiast podważany w swojej prawomocności, a piekielna roczna czy dwuletnia kampania wyborcza to kres marzeń o sprawnym i możliwie szybkim wyjściu z kryzysu."

--
        http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-o3-3d8e.gif
        • a74-7 Re: Wybory, wybory, wybory... 07.04.20, 18:45
          I tu pies pogrzebany !"Prezydent bez mandatu demokratycznego będzie natychmiast podważany w swojej prawomocności"
          ,Identico u nas w tej chwili : Boris w szpitalu , zastepuje go min Raab , a opozycja juz szaty drze i dzieli skore na misiu: ze wszystko co Raab zarzadzi,nie ma mocy prawnej .
          Pozostajemy w nadziei ze Boris wyjdzie z tego obronna reka , bo zrobia burdel w kraju wiekszy od tego w Polsce.
        • rena-ta49 Re: Wybory, wybory, wybory... 07.04.20, 19:39
          m.maska napisała:

> Nie wiem tylko czy te opozycyjne tumany to zrozumieja - raczej nie...
          >
          > "Nie Prawo i Sprawiedliwość chce zrobić wybory, ale musi je przeprowadzić pa
          > ństwo polskie
          - zgodnie z prawem. Prezydent bez mandatu demokratycznego będ
          > zie natychmiast podważany w swojej prawomocności, a piekielna roczna czy dwulet
          > nia kampania wyborcza to kres marzeń o sprawnym i możliwie szybkim wyjściu z kr
          > yzysu."
          >

Gdyby wybory nie odbyły się w konstytucyjnym terminie to po 6 sierpnia cała opozycja i ich unijni prowadzący darli by ryje że Andrzej Duda nie jest już prezydentem.
      • rena-ta49 Re: Wybory, wybory, wybory... 07.04.20, 19:18
        Jeśli wybory odbędą się w maju, będą one nieważne. Unieważni je Giertych Roman. Przy okazji unieważni wybory w Bawarii i Szwajcarii, a dobrze rozgrzany także w Korei. Wszyscy, którzy wezmą udział w wyborach w Polsce będą siedzieć. Wtedy zapanuje demokracja.
        twitter.com/aw_rzepka/status/1247405507436064770
        • m.maska Re: Wybory, wybory, wybory... 07.04.20, 21:33
          rena-ta49 napisała:

> Jeśli wybory odbędą się w maju, będą one nieważne. Unieważni je Giertych Roman.
          > Przy okazji unieważni wybory w Bawarii i Szwajcarii, a dobrze rozgrzany także
          > w Korei. Wszyscy, którzy wezmą udział w wyborach w Polsce będą siedzieć. Wtedy
          > zapanuje demokracja.
          > twitter.com/aw_rzepka/status/1247405507436064770

hahaha.... dobre...

--
    • m.maska Re: Wybory, wybory, wybory... 10.04.20, 01:50
      Motto IV RP - "damy radę!", motto III RP - "Nie da się". Nie da się uratować stoczni, i nie da się przeprowadzić wyborów. To ta sama bezradność

Nie da się uratować polskich stoczni. Po prostu się nie da.

Nie da się uratować LOT-u. Po prostu się nie da.

Nie da się powstrzymać milionów młodych Polaków przed emigracją. Po prostu się nie da.

Nie da się walczyć z kryzysem demograficznym. Po prostu się nie da.

Nie da się nie oddać Rosjanom śledztwa smoleńskiego. Po prostu się nie da.

Nie da się przeciwstawić Niemcom i Brukseli w jakiejkolwiek sprawie. Po prostu się nie da.

Nie da się przekopać Mierzei Wiślanej. Po prostu się nie da.

Nie da się walczyć z korupcją. Po prostu się nie da.

Nie da się odeprzeć kłamstw o naszej historii. Po prostu się nie da.

Nie da się znaleźć pieniędzy na programy socjalne, bo „piniendzy nie ma i nie będzie”.

Nic się się nie da.

Wyborów w konstytucyjnym terminie też przeprowadzić się nie da. Po prostu się nie da.

Każdy ma swoje motto. IV RP - „damy radę!”, a III RP - „Nic się nie da”.

Źródła tych jakże różnych postaw są głębokie. Jedne duchowo są z wolnej Polski, niedoskonałej, ale wierzącej w siebie, inni z zaborów, z uwewnętrznioną już bezradnością wobec wyzwań tego świata.

autor: Jacek Karnowski

--
    • a74-7 Re: Wybory, wybory, wybory... 10.04.20, 17:09
      Podstawa wyborow nie jest durny bojkot (ktory grozi umoczeniem doopska bojkotujacego)
      ale wolny ,nieprzymuszony spacerek do urny i glosowanko na swojego faworyta smile
      Tudziez glosowanko korespondencyjne. Kropka.
      A jak sie nie ma kandydata ,to sie przegrywa, prawda ?
      Wiec skad te wilcze ,pardon, rozszerzone strachem oczy ???
    • a74-7 Re: Wybory, wybory, wybory... 17.04.20, 20:42
      U nas info w sprawie wyborow w Poolandii bedzie ogloszone po 19 kwietnia . ale ciekawostka odnosnie wyborow w Korei PLd
      Frekwencja byla rekordowa pomimo pandemii smile
      www.standard.co.uk/news/world/south-korea-sees-highest-election-turnout-in-almost-three-decades-despite-being-held-amid-a4415651.html
      Byc moze tez rekordowa ilosc wyborcow wybierze sie "na spacer " w Polsce,kto wie ?
    • ravenheart2 Re: Wybory, wybory, wybory... 27.04.20, 13:03
      Co Ty w ogóle porównujesz ?!
      Uprawnienie niewielkiej liczby osób przerzucone nagle na wszystkich ?
      Czy jak głosujesz korespondencyjnie to wszystkie lokale wyborcze sa zamkniete? komisje wyborcze nie działają ?
      A jak w takim przypadku maja głosować osoby zza granicy , jeżeli tam poczta polska nie działa ?

I żeby nie było: jestem przekonany że Dupa pewnie wygrałby te wybory (raczej w II-ej niż w I-ej turze), a skoro tak to dlaczego nie można ich przeprowadzić tak, żeby nie zagrażały życiu i zdrowiu wyborców ?

• m.maska Re: Wybory, wybory, wybory... 27.04.20, 14:05
        ravenheart2 napisał(a):

> Co Ty w ogóle porównujesz ?!
        > Uprawnienie niewielkiej liczby osób przerzucone nagle na wszystkich ?
        > Czy jak głosujesz korespondencyjnie to wszystkie lokale wyborcze sa zamkniete?
        > komisje wyborcze nie działają ?
        > A jak w takim przypadku maja głosować osoby zza granicy , jeżeli tam poczta pol
        > ska nie działa ?

Uuuuuuuups... tyle sie nawypluwales jadu na tym forum... pytania na poziomie polactwa, tumanku: osoby zza granicy glosuja ZA GRANICĄ... a nie zza granicy - wiem, ze to trudne, niech ci to ktos narysuje, moze bedzie latwiej - albo popros o mema.
        >
        > I żeby nie było: jestem przekonany że Dupa pewnie wygrałby te wybory (raczej w
        > II-ej niż w I-ej turze), a skoro tak to dlaczego nie można ich przeprowadzić ta
        > k, żeby nie zagrażały życiu i zdrowiu wyborców ?
        >
        >

Dlatego, ze to twoj idolek Tusek wprowadzil ustawe z 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi i - ja wiem, ze to dla ciebie za trudne, znowu bedziesz musial poprosic kogos o wytlumaczenie... nie ma w zwiazku z tym podstaw do wprowadzenia stanu kleski zywiolowej...

--
      • m.maska Re: Wybory, wybory, wybory... 27.04.20, 14:12
        ravenheart2 napisał(a):

Wiesz czym rozni sie polactwo od Polakow? tym, ze jesli Polakowi powie sie: wynos sie, to pojdzie i juz nie wroci, a polactwu mozna mowic i bedzie sie pchac na chama, bez kregoslupa moralnego, bez ambicji bez geby nawet, bo o twarzy nie mozna tu mowic... ty zaliczasz sie do tych drugich... wypierdalaj stad i nie wracaj - idz swoje madrosci wyglaszac gdzie indziej... jakim trzeba byc tumanem zeby chociazby pomyslec, ze ktokolwiek za granica bedzie glosowal zza granicy ... to juz sobie wystawiles swiadectwo tumanstwa...
        Dla wyjasnienia, od 40 lat glosuje nie "zza granicy" a ZA GRANICA - inteligencja na poziomie Kidawy i dla kazdego test... hahahahahaa....

--
    • m.maska Re: Wybory, wybory, wybory... 28.04.20, 10:46
      Liczba osob wpisanych na listy wyborcze w Niemczech, powieksza sie... a ja mam nadzieje, ze po 3 maja tutaj otworza juz rozne obiekty, i wybory odbeda sie w normalnym trybie... bo jesli nie, to znowu nie dojade do moich ukochanych zamkow i palacow...
      Tak to bylo planowane w drodze powrotnej po wyborach: Schloss Augustusburg, Schloss Falkenlust i Drachenburg... wprawdzie dwa pierwsze odwiedzilysmy juz przy okazji wyborow w 2007 roku, ale byl to listopad i pogoda byla dosyc wredna jak na spacery po lesie - poniewaz ten drugi to palacyk mysliwski i znajduje sie wlasnie w lesie w pewnej odelglosci od tego pierwszego. Obydwa pierwsze dzieli od Drachenburg(Smoczy Zamek) okolo 36 km... a Kolonie i katedre i tak mamy juz kilkakrotnie obejrzana, wiec czas na obiekty w poblizu Kolonii/Bonn.
      Wszystko oczywiscie zalezy od tego, czy to sie po 3 maja pootwiera... mam nadzieje.

--
    • m.maska Re: Wybory, wybory, wybory... 04.05.20, 13:13
      No ja juz sie nie moge wrecz tych wyborow doczekac i mam nadzieje, ze odbeda sie w normalnej formule, przy urnach, a przynajmniej w takiej formule beda poza granicami Polski - bardzo by mnie rozczarowalo gdyby mi przyslali formularze wyborcze poczta... mnie sie juz chce pojechac w plener.
      Moj upatrzony zamek jest jeszcze wprawdzie zamkniety z powodu koronawirusa, ale... tylko do 8.05. a to oznacza, ze nawet jesli wybory odbeda sie 10.05 to juz beda miala okazje w koncu tam dojechac - a pogode tez zapowiadaja ladna.

--
      http://fs1.directupload.net/images/user/150112/w8kfc76t.gif
      • rena-ta49 Re: Wybory, wybory, wybory... 07.05.20, 08:03
        m.maska napisała:

> No ja juz sie nie moge wrecz tych wyborow doczekac i mam nadzieje, ze odbeda si
        > e w normalnej formule, przy urnach, a przynajmniej w takiej formule beda poza g
        > ranicami Polski - bardzo by mnie rozczarowalo gdyby mi przyslali formularze wyb
        > orcze poczta... mnie sie juz chce pojechac w plener.
        > Moj upatrzony zamek jest jeszcze wprawdzie zamkniety z powodu koronawirusa, ale
        > ... tylko do 8.05. a to oznacza, ze nawet jesli wybory odbeda sie 10.05 to juz
        > beda miala okazje w koncu tam dojechac - a pogode tez zapowiadaja ladna.
        >

Jednak bedą korespondencyjne.Dla mnei nie ma to znaczenia ,ja i tak zagłosuję.
          • m.maska Re: Wybory, wybory, wybory... 07.05.20, 09:16
            No to sie im Grodzki "przysluzyl" - trzymal do ostatniej chwili - no i PKW odmowila organizacji wyborow w ten sposob znowu, jak zwykle zreszta, strzelili sobie samobója big_grin

--
                • m.maska Re: Wybory, wybory, wybory... 07.05.20, 14:10
                  No i mi Kaczor pomieszal szyki, a tak chcialo mi sie poojechac na wycieczke, do Brühl, do Bonn w drodze powrotnej z Kolonii - a tak... korespondencyjnie bedzie - dla nas tez, niestety. Wycieczke trzeba bedzie inaczej rozplaanowac.

--
              • m.maska Re: Wybory, wybory, wybory... 07.05.20, 16:06
                Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński skomentował wczorajsze oświadczenie liderów PiS i Porozumienia.

– Najważniejsze jest to, że znaleźliśmy rozwiązanie, które daje to podstawowe prawo do udziału w wyborach i wybór prezydenta Rzeczpospolitej- ocenił Dominik Tarczyński, który był dziś gościem Polskiego Radia 24.

Odnosząc się do zmiany terminu wyborów, polityk wskazał, że opozycja może teraz zarówno ogłosić swój sukces, jak i atakować Zjednoczoną Prawicę za przełożenia wyborów, której sama niedawno się domagała.

– Wszystkie postawy opozycji musimy brać pod uwagę, nawet zaprzeczenie własnych oczekiwań i tego, czego się domagali. Trzeba by było przypominać teraz wszystkie wypowiedzi z ostatnich tygodni i zestawiać je ze sobą, aby pokazać, jakimi hipokrytami są. Dlatego że oni będą teraz zmieniać zdanie, będą krytykować takie, a nie inne rozwiązania. To są ludzie, którym kompletnie nie zależy na przeprowadzeniu wyborów- ocenił europoseł Tarczyński.

W ocenie europosła, prezes PiS Jarosław Kaczyński to polityk wybitny, który – czasem szorstko i twardo – doskonale „wychowuje” innych polityków. Jak stwierdził, także jego w ten sposób wychował, za co Dominik Tarczyński darzy lidera partii rządzącej szczególnym szacunkiem.

– Jarosław Kaczyński jest mistrzem. Jest arcymistrzem, jeśli chodzi o politykę-ocenił polityk. Tarczyński wskazał, że nie mówi tego jako europoseł PiS, lecz „jako obserwator i uczestnik”.

– Jest absolutnym arcymistrzem- powtórzył.

big_grinbig_grinbig_grin

--
                http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-ly-288c.gif
    • m.maska Re: Wybory, wybory, wybory... 04.05.20, 17:42
      No i sie zaczelo... z netu:

OSZOŁOMY Z TOTALNE OPOZYCJI PODNOSZĄ LAMENT
      " To jest kpina. Mam podpisać oświadczenie, że głosowalem w sposób tajny. Następnie podać imię nazwisko pesel i wysłać razem ze swoim głosem oddanym na karcie wyborczej."
      Pytanie
      Czy podając te dane na liście kandydata na Prezydenta RP ci co dysponowali tymi danymi mieli przeszkolenie i podpisane oświadczenie o przestrzeganie RODO tak jak pracownicy POCZTY POLSKIEJ, którzy nawet nie będą mieli wglądu do zaklejonych kopert??

https://s12.directupload.net/images/user/200504/ywlexdyy.jpg

--
        • m.maska Re: Wybory, wybory, wybory... 07.05.20, 08:56
          rena-ta49 napisała:

>
          > Opozycja znowu została "rozjechana" przez PiS zgodnie z prawem. P. Kaczyński,
          > to jednak mistrz.

od kilku tygodni, ciagle niepokoje, oprocz pandemii wieczna hustawka z opozycja, cieciem, Budka, Kidawa i tak w kolko - stan kleski zywiolowej, ale to juz!!!! a tu prosze bardzo, Kaczor rozegral ich jak dzieci - po tym co wczoraj ogloszono spalam jak niemowle big_grin
          No i co panie Grodzki - hahaha gdybys nie trzymal ustawy 30 dni, nie pozostawilbys Kaczorowi & Co tyle czasu na poszukiwanie wyjscia z tego clinchu - a tak... wyjscie zawsze sie jakies znajdzie i nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo. Wszelkie kanalie mialy bardzo duzo czasu zeby sie pozapluwac i pokazac swoje oblicze... hej Tusku, o! jeszcze Jourova sie martwila strasznie - troszke na zapas sie martwila, ale zawsze - taka trsokliwa.

--
    • m.maska Re: Wybory, wybory, wybory... 08.05.20, 00:12
      Najnowszy komunikat MinPrawdy: Postępowa opinia całego świata należycie oceniła zbrodniczy Pakt Kaczyński-Gowin, zawarty w dniu 6 maja. Takiej podłości nie znała historia ludzkości! Na nic zdały się łzy tow. Hołowni, na nic zdały się głosy ekspertów TVN-u. Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja, ale tak na prawdę wcale ich nie będzie. Będą to tak zwane wybory-widmo, których wyniki nie zostaną uznane przez rząd kaczystowski. Jest to oczywiście zbrodnia konstytucyjna i próba pacyfikacji sił postępowo-demokratycznych, które przecież nie mogą nie uznać wyborów nieuznawanych przez Kaczyńskiego...

--
    • m.maska Re: Wybory, wybory, wybory... 09.05.20, 02:03
      Stanisław Karczewski w wyborach parlamentarnych uzyskał mandat senacki, zdobywając ponad 70 tys. głosów. Nie udało mu się jednak zostać Marszałkiem Senatu, tak jak to miało miejsce w IX kadencji. Tomasz Grodzki został ogłoszony kandydatem Koalicji Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Lewicy a 12 listopada większością 51 głosów został wybrany na Marszałka wyższej izby X kadencji.

Wicemarszałek Senatu był gościem Radia ZET. Tam wypowiedział się o terminie wyborów:

„Bardzo się cieszę, bo zwyciężył rozsądek, demokracja – dodał Karczewski. Senator powiedział również, że obozowi rządzącemu zależy, aby wybory odbyły się jak najszybciej. – Wolałbym, żeby wybory odbyły się szybciej, bo wysoka temperatura sporu politycznego na pewno nie służy Polsce i Polakom. Nie udało się tego zrobić w trybie majowym więc wybory będą w innym terminie”

„Nie ma potrzeby wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. (…) Czy jest przepis w konstytucji czy w jakimkolwiek innym prawie, że aby przełożyć wybory trzeba wprowadzić stan klęski żywiołowej? No nie ma”.- tłumaczył polityk

„Nie chciałbym rozczarować Pana Marszałka, ale owszem, jedynym opisanym w konstytucji sposobem opóźnienia wyborów jest stan nadzwyczajny”– odnosi się do wypowiedzi Stanisława Karczewskiego dziennikarz prowadzący program publicystyczny „Kawa na ławę” Konrad Piaseczny.

Swoje zdanie również postanowił wyrazić urodzony w Piasecznie komentator polityczny i publicysta „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz, ostro wypowiadając się o temacie wprowadzenia stanu nadzwyczajnego w naszym kraju:

„Czy ktokolwiek tę kon-sty-tuc-ję czytał czy to już tylko OTUA? Stan nadzwyczajny wolno wprowadzić tylko po to by zwalczać klęskę wobec której zawodzą środki normalne. B***el z wyborami nie jest klęską żywiołową. Stan nadzwyczajny tylko dla opóźnienia wyborów byłby deliktem dla TS”

i to jest sedno tej calej awantury... a ja nie pojade na wycieczke, a tak sie cieszylam... sad

--
      • al-szamanka Re: Wybory, wybory, wybory... 09.05.20, 08:07
        m.maska napisała:

>
        > Wicemarszałek Senatu był gościem Radia ZET. Tam wypowiedział się o terminie wyb
        > orów:

> „Bardzo się cieszę, bo zwyciężył rozsądek, demokracja – dodał Karczewski. Senat
        > or powiedział również, że obozowi rządzącemu zależy, aby wybory odbyły się jak
        > najszybciej. – Wolałbym, żeby wybory odbyły się szybciej, bo wysoka temperatura
        > sporu politycznego na pewno nie służy Polsce i Polakom. Nie udało się tego zro
        > bić w trybie majowym więc wybory będą w innym terminie”

> „Nie ma potrzeby wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. (…) Czy jest przepis w k
        > onstytucji czy w jakimkolwiek innym prawie, że aby przełożyć wybory trzeba wpro
        > wadzić stan klęski żywiołowej? No nie ma”.- tłumaczył polityk
        > Swoje zdanie również postanowił wyrazić urodzony w Piasecznie komentator polity
        > czny i publicysta „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz, ostro wypowiadając się o temac
        > ie wprowadzenia stanu nadzwyczajnego w naszym kraju:

>
        > „Czy ktokolwiek tę kon-sty-tuc-ję czytał czy to już tylko OTUA? Stan nadzwyc
        > zajny wolno wprowadzić tylko po to by zwalczać klęskę wobec której zawodzą środ
        > ki normalne. B***el z wyborami nie jest klęską żywiołową. Stan nadzwyczajny tyl
        > ko dla opóźnienia wyborów byłby deliktem dla TS”

>
        > ***
        > i to jest sedno tej calej awantury... a ja nie pojade na wycieczke, a tak sie c
        > ieszylam...
        sad

Mam jeszcze gorzej, 4 dni pracy i następny urlop do końca maja, a ja muszę siedzieć w domu zamiast jechać do Polski, co planowałam sad sad sad sad sad

--
        AL

• rena-ta49 Re: Wybory, wybory, wybory... 09.05.20, 09:48
          Gdyby ta durna opozozycja zgodziła się na zmiany w komuszej,dziurawej konstytucji,to kadencja PAD byłaby skrócona o 3 lata i wybory by się odbyły w terminie.Ale totalni nie maja nic innego na celu tylko obalenie rządu.
          Sami się we własne nogi zaplątują,a rządu i tak nie obalą.
          Ja sądzę ,że wybory najwcześniej moga się odbyć w czerwcu,a nawet w lipcu.
          • m.maska Re: Wybory, wybory, wybory... 11.05.20, 12:16
            No i mamy jasnosc... oni jeszcze liczyli, ze teraz to im SN pomoze - stad zapewne ta obstrukcja przy wyborach na kandydata na prezesa SN... tak sobie to juz ladnie skalkulowali, SN zrobi obstrukcje, przetrzyma sprawe 30 dni, potem ciecia osoba w panstwie, Kopertnik przetrzyma kolejnych 30 dni i jak nic dotrzemy do 6 sierpnia i panstwo polskie zostanie sparalizowane a tymczasem, takie "piekne" plany znowu udowodnily, ze w Polsce jednak wiekszosc to nie sa zdrajcy i sprzedawczyki...

Uchwała Państwowej Komisji Wyborczej: „Marszałek Sejmu ma 14 dni na ponowne zarządzenie wyborów”

UCHWAŁA NR 129/2020PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
            z dnia 10 maja 2020 r.w sprawie stwierdzenia braku możliwości głosowania na kandydatów w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Na podstawie art. 293 § 1 w związku z § 3 oraz w związku z art. 160 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2019 r. poz. 684 i 1504 oraz z 2020 r. poz. 568) Państwowa Komisja Wyborcza uchwala, co następuje:
            § 1. Stwierdza się, że w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. brak było możliwości głosowania na kandydatów.
            § 2. Fakt wskazany w § 1 równoważny jest w skutkach z przewidzianym w art. 293 § 3 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy brakiem możliwości głosowania ze względu na brak kandydatów.
            § 3. Uchwała podlega przekazaniu Marszałkowi Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, podaniu do publicznej wiadomości i ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej.
            § 4. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

aha, no i jest werdyktem ostatecznym i nie podlega zaskarzeniu do SN... no lemingi - teraz bedzie kolejna jazda... tylko, ze te metody ulica i zagranica jak na razie zwolennikow wam nie przysparza - wrecz odwrotnie, jest coraz gorzej, no i ta kandydatka hahaha, tragedia.

--
            • al-szamanka Re: Wybory, wybory, wybory... 11.05.20, 13:35
              To ona jeszcze jest kandydatka? Przeciez przecietnie normalny czlowie, a nawet lekko uposledzony, po takiej jezdzie w dol zapadlby sie ze wstydu az na druga strone Ziemi, a ta nadal kandyduje!!!???

--
              AL

• m.maska Re: Wybory, wybory, wybory... 11.05.20, 15:38
                Nie tylko, to najnowsze:

"Teraz jest pewna? Kidawa-Błońska ogłasza, że kandyduje. Ma też nową narrację: Mamy w Polsce zamach stanu."

To jest dopiero odkrywcze... PiS sie wzial zamachnal na wlasny rzad, czy jak rozumiec pani "zlote mysli" kandydatko na prezydenta? Boze chron Polske przed idiotami...

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka