Dodaj do ulubionych

polityka Rainbow

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.06.11, 12:38
Na początku roku zapłaciłam zaliczkę na wczasy do Czarnogóry, a tu obecnie biuro daje promocję do 30% - tak jest na oficjalnej stronie Rainbow lecz po kontakcie z BP okazuje się że to jedynie do 30% a faktycznie 15 % nie obejmuje ona osob które wcześniej zawarły umowę chcąc mieć zaklepane miejsce, obejmuje jedynie zwierających umowę obecnie i chcąc otrzymać rabat należy zerwać poprzednią umowę zapłacić karę i zawrzeć ją ponownie - to przecież paranoja, więc opłacją się jedynie "lastki" i to dotyczy wszystkich zawieranych wcześniej umów. Naprawdę nie mam już ochoty na to biuro. Takie działanie nie powiększa grona zwolennikow lecz odwrotnie.
Obserwuj wątek
    • shluger Re: polityka Rainbow 09.06.11, 19:39
      Skąd się Krysiu urwałaś??? To jest oczywiste, że tego typu promocje obejmują tylko zawierających umowy. Tak samo jest z telefonami komórkowymi, abonamentami TV itp. Promocja jest dlatego, że biuro nie może sprzedać swojej oferty. Marketingowo chodzi o to samo co w ofercie last minute. Nie jest to zła wola biura. Oni chętnie wszystko sprzedaliby po normalnych cenach, Tylko niestety sytuacja jest znacznie gorsza niż sobie to mogli wcześniej wyobrazić. Generalnie robiąc takie upusty nie myśli się już o zarobku. Bo dając taki upust już sie nie zarabia a ucieka się już tylko przed kosztami które czy klient pojedzie czy nie i tak trzeba zapłacić., jak choćby miejsce w samolocie. To właśnie na takich klientach jak Ty biuro miało szansę jedynie zarobić. Teraz już tylko broni się, przed większymi kosztami...
    • Gość: shirley Re: polityka Rainbow IP: *.adsl.inetia.pl 09.06.11, 19:51
      > nie obejmuje ona osob które wcześniej zawarły umowę chcąc mieć zaklepane miejsce,
      > obejmuje jedynie zwierających umowę obecnie

Że powtórzę po przedmówcy - skąd się urwałaś?
      Jeśli kupisz sukienkę za 100 złotych, a za jakiś czas przecenią ten model o 30 zł, to uważasz, ze sklep powinien ci zwrócić te 3 dychy?
      • Gość: anty_z_choinki Re: polityka Rainbow IP: *.wroclaw.vectranet.pl 09.06.11, 21:23
        Niekiedy i dziś można kupic auta z 2010, taniej niż w kwietniu 2011, taniej niż w lutym 2011, taniej niz w grudniu 2010...
        A po drugie - tam nie było jednak w RT gwarancji najniższej ceny? (nie obejmującej lastów wprawdzie, ale jeżeli biuro oznacza oferty: promocja 30 % taniej, a inna last, to jednak jeśli była gwarancja najniższej ceny, można wyjsc z roszczeniem).
        Kolejna kwestia - kara za wypowiedzenie pierwszej umowy nie powinna być z kosmosu, a jeśli jest to na m-c przed czy 45 dni przed, to w warunkach uczestnictwa jest chyba że 5% tylko potrącają.
        • Gość: anty_z_choinki Re: polityka Rainbow IP: *.wroclaw.vectranet.pl 09.06.11, 21:29
          na pocz. roku też była promocja - do iluś tam proc. rabatu od cen katalogowych.
          a w ogóle to kretyńskie są procenty rabatowe.
          jak już podawałem przykład z autami - może fiat wprowadzi cenę katalogową na fiata pandę 99.999 zł i będzie się chwalił że sprzedaje do 70 % rabatu bo od 29.999 zł (wersja z szybą otwieraną na korbkę i silnik 50 koni).
          Biuro wprowadza cenę katalogową 6.000, robi halo z rabatu 35 % (2.100) - jest 3.900, i tak przesada jak np. na *** na coś nawet w Portugalii czy na Cyprze, last idzie za 2.900.
            • Gość: Krystyna Re: polityka Rainbow IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.06.11, 09:11
              Zareagowałam emocjonalnie i wiem że takie rabaty zadarzają się wszędzie i pewnie na określony termin jest mniej chętnych i dlatego wprowadzono obniżki ale wycofałm poprzednią umowę płacąc 5 % kary i zawarłam ponownie na ten sam termin i hotel zyskując w sumie przeszło 600 zł. Na przyszły rok nie będę juz taka wyrywna i poczekam na lasty chociaż z nimi też bywa różnie i zniżki z tego tytułu mogą byc mniejsze niż promocja na początku roku.
              • Gość: gratuluję Re: polityka Rainbow IP: *.wroclaw.vectranet.pl 10.06.11, 15:05
                ja od kilku lat kupuję w listopadzie - grudniu,
                2007 - na 2008: bdb pomysł, bo 2008 (przed jesienią 2008 i kryzysem) to było apogeum optymizmu gospodarczego Polaków, dolar za 2 zł i euro za 3,30 - wszyscy jechali, nie bylo miejsc, nawet mimo tych tanich walut,
                2008 - na 2009: ceny w listopadzie skalkulowane za euro po 3,50, ale w 2009 skakało między 4 a 4,50, więc wyszło duuużo taniej;
                teraz obserwuję że wiele hoteli ma ceny podobne w first, last i poza promocjami, ale na tych firstach korzytsam, że jak oni zmieniają np. lotnisko wylotu czy dzien wylotu, to ja proszę w biurze żeby tydzien pozniej termin czy tydzien wczesniej, bo tak mi lepiej pasuje np. i idą na to bezkosztowo.
                • Gość: no super BT :) Re: polityka Rainbow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.11, 22:15
                  no tak polityka, super do bani
                  wystarczy wybrać ofertę last minut lub masakra cenowa, gdzie 'podpowiada' się dopłata 78 zł za osobę za gwarancję niezmienności ceny, na np, 2 dni przed wyjazdem :)
                  no bardzo śmieszne, co prawda można to odznaczyć, ale sam fakt, że biuro niezgodnie z ustawą próbuje tak naciągnąć nieświadomych klientów- a np, Pani Karolina w innym wątku jest tak 'miła' że odpowiada na maile klientów na forum:) i integruje się z' plebsem', szkoda tylko że na exlusive kierunkach :)
                  HIPOKRYZJA na maxa i chyba trzeba to BT omijać bardzo szerokim, turystycznym wyborem:)
                  78 zł za osobę, nie majątek, ale fakt takich praktyk - no niech każdy pomyśli za co chce zapłacić:(
              • nchyb Re: polityka Rainbow 18.06.11, 14:05
                > Na przyszły rok nie będę juz taka wyry
                > wna i poczekam na lasty

kiedy zależy mi na konkretnym hotelu w konkretnym terminie - nie piszę się na lasty. one sa dobre tylko wtedy, gdy chcesz leciej mniej więcej w określonym czasie w mniej więcej określone miejsce :-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka