Dodaj do ulubionych

Wybory samorządowe 2014

22.10.14, 05:33
zamknięty
Czy ktoś wie coś o kandydatach w nadchodzących wyborach samorządowych, idą koło straży wczoraj natknęłam się na banery, takie same jak na przychodni. Kto to jest Rafał Koniczyk?
    • sitting_bull Re: Wybory samorządowe 2014 22.10.14, 21:28
      zamknięty
      Byłoby jeszcze super gdyby te banery nie ograniczały widoczności. Wyjeżdżając z ulicy Szkolnej tak naprawdę nie widać nadjeżdżających samochodów z prawej strony. Wypadało by pomyśleć zanim się powiesi baner.
      • karska77 Re: Wybory samorządowe 2014 23.10.14, 21:55
        zamknięty
        Ja też do tej pory natknełam się na facebooki Rucińskiego www.facebook.com/kwwrucinski
        i Kalinowskiego www.facebook.com/pages/Komitet-Wyborczy-Wyborc%C3%B3w-Kalinowski-W%C3%B3jtem/837541372934842?fref=ts
        I na banery.
        Wiec Kampania się zaczyna. Dostałam też jakąś gazetę z oznaczonym artykułem o machlojkach Kalinowskiego, słyszałam, ze to ten Kończyk prowadzi taki brudny marketing.
        W sumie to nawet nie wiem kto to jest, jakiś małolat, którego wywalili z gminy i pisze, ze pozyska fundusze unijne, jak nie ma żadnych nowych projektów. Takie oszustwo z jego strony.
        Wodnicka to w sumie nic dobrego za poprzedniej kadencji nie zrobiła, wiec ja jej jako poważnego kandydata nie widze.
        Myśle, ze walka będzie toczyła się miedzy Rucińskim, a Kalinowskim.
        Kalinowski dobrze pełnił urząd ale były wpadki jak z wysypikiem w Olesinie czy zZastępcą,
        a Ruciński klaruje się na ambitnego goscia, chce oddac 50% pensji, wiem, że był radnym mocno zaangazowanym i tyle, ale czy to wystarczy zeby pokonać Kalinowskiego nie wiem...
        • 2gosia2410 Re: Wybory samorządowe 2014 24.10.14, 13:44
          zamknięty
          Zapraszam do lektury ostatniego dokumentu na nw. stronie pt. Suplement wyjaśniający......, w którym można przeczytać, jak obietnice aktualnej władzy są realizowane w społeczeństwie

www.dommuzyki.com/center.php?menu=1
        • najlepszy.joko1 Re: Wybory samorządowe 2014 24.10.14, 16:52
          zamknięty
          "a Ruciński klaruje się na ambitnego goscia, chce oddac 50% pensji, wiem, "

Wolałabym żeby brał 100 % pensji i wykonywał "150% normy". Mniejsza kasa gorsza praca.
          Lepiej dla kasy gminnej byłoby gdyby pozyskał inwestora dobrego a nie oddał część swojej pensji.
          • 2gosia2410 Re: Wybory samorządowe 2014 24.10.14, 21:28
            zamknięty
            Jak go stać, niech oddaje. Połowa pensji, to wg aktualnego wynagrodzenia władzy ok. 4 tys. zł netto. Ile osób w gminie tyle zarabia?
            Jeżeli przez 4 lata władza nie pozyskała żadnego inwestora, nawet kasa unijna nie kapie, to przyjmując pesymistyczny wariant planowania, lepiej odłożyć te 50% pensji i pozwolić zadecydować mieszkańcom, co z tą kasą zrobić.
            Może stypendia dla dzieci, może fundament pod dom kultury, ale solidny, może przykład dla radnych, żeby dołożyli do planowanej fundacji, właśnie na fundusz stypendialny dla młodzieży gimnazjalnej.
            Na uczące się dziecko w gimnazjum płaciłam co roku 300 zł, na radę rodziców.Składka i jej wysokość była dobrowolna. Kasa przeznaczona była na stypendia, więc... dlaczego nie u nas?
            W cywilizowanym świcie do władzy, do polityki, idą ludzie finansowo stabilni, nie dla kasy.
            Ile osób w naszej gminie zarabia 8 tys. zł netto miesięcznie?
            Pozdrawiam
            • essa_to_ja Re: Wybory samorządowe 2014 24.10.14, 22:28
              zamknięty
              " Jak go stać, niech oddaje. Połowa pensji, to wg aktualnego wynagrodzenia władzy ok. 4 tys. zł netto. Ile osób w gminie tyle zarabia?"

Proponuję przejrzeć zeznanie podatkowe pana Rucińskiego sprzed 2-3 lat. Jako zeznanie radnego jest to dokument dostępny publicznie na stronie gminy.
              Dodajmy, że radny ten jest rencistą, a jego dochód to wyłącznie renta.
              BTW, zastanawiałam się dzisiaj czy będąc na rencie można podjąć pracę na pełny etat jaką jest "wójtowanie" - wygrana w wyborach nagle nas uzdrawia?
              PS. może sytuacja się zmieniła, nie sprawdzałam stanu aktualnego
              • palkahanna Re: Wybory samorządowe 2014 24.10.14, 23:49
                zamknięty
                Nie zaglądałam do oświadczeń.
                Nie bardzo rozumiem, co ma wspólnego renta i wójtowanie. Faktycznie, jak kogoś interesuje czy można, to trzeba to sprawdzić. Pewno można. Jak się zdecydował, to pewno sprawdził. Rentę można mieć z rożnych!!!!! tytułów. Rentę również się zawiesza. Wszystko regulują przepisy. Jeżeli ktoś decyduje się na pełnienie funkcji publicznej, nie może działać niezgodnie z prawem.
                Radnym był 4 lata, i nie zauważono, że nie jeździ na wózku?
                A gdyby kandydatem był człowiek na wózku, to????? Nie miałby szans na starcie?
              • lady2014 Re: Wybory samorządowe 2014 25.10.14, 14:55
                zamknięty
                Essa na pewno myśli, że wójtowanie jest etatem...takie mamy społeczeństwo, beznadziejnie szukające etatów i ciepłych posadek, a Ty do tego dyskryminujesz niepełnosprawnych??? Wójt to funkcja, która z etatem ma tylko wspólne ustalenia formalne ale jeżeli ktoś myśli, że wójt pracuje to mamy władzę jak Kalinowski i jego zapracowany zastępca, jak Wodnicka, która nie potrafi odnaleźć się nigdzie oprócz pracy w gminie i Kończyk, który szansę w gminie już miał i co? i jakoś nie błysnął, Ruciński dzięki temu, że jest społecznikiem i dobrym gospodarzem, może zajmie się gminą i rozwiązaniem ważnych kwestii gospodarczych, kulejącą oświatą i bezrobociem a nie zrobi skoku na państwową kasę.......
                • essa_to_ja Re: Wybory samorządowe 2014 27.10.14, 10:53
                  zamknięty
                  lady2014 napisał(a):
                  "Essa na pewno myśli, że wójtowanie jest etatem...takie mamy społeczeństwo, beznadziejnie szukające etatów i ciepłych posadek"
                  Dziękuję za epitet - jako osobie beznadziejnej społecznie, rzeczywiście wójtowanie kojarzy mi się z pracą na pełny etat, a nawet na więcej. O ile hodowla koni to praca, w której od biedy można być jedynie zarządcą wydającym polecenia, o tyle, w przypadku wójta, nie wypada wszędzie delegować podwładnych, a osobista obecność na wielu spotkaniach jest niezbędna.
                  Moje pytanie dotyczyło "orzeczonej niezdolności do pracy" i tego jak ją pogodzić z pracą?! Nie dotyczyło pracy na etacie, ale pracy sensu stricto.
                  Poza tym z zeznania pana Tomasza wynika, że nie osiąga innych dochodów poza rentą i stan ten trwa już kilka lat. Funkcjonuje on więc społecznie wyłącznie jako osoba pobierająca świadczenia.
                  Proszę mi wyjaśnić jak to można pogodzić.
                  I jeszcze jedno... Nie mylmy pojęć. Osoba niepełnosprawna i osoba niezdolna do pracy nie są tożsame. Stephen Hawking jest mocno niepełnosprawny, ale żeby był niezdolny do pracy albo na rencie to nie słyszałam.
                    • oto_masz Re: Wybory samorządowe 2014 27.10.14, 18:56
                      zamknięty
                      tomasz_rucinski23 napisał(a):
                      [i]> Szanowna Pani dziękuje za troskę, jaka przejawia się w Pani opiniach a wynika o
                      > na bez wątpienia z troski o moje zdrowie i ogólne samopoczucie. [/i]

Mam nadzieję, że w tym przypadku essie chodzi o troskę o naszą gminę.
                    • essa_to_ja Re: Wybory samorządowe 2014 27.10.14, 19:51
                      zamknięty
                      tomasz_rucinski23 napisał(a):
                      "Szanowna Pani dziękuje za troskę, jaka przejawia się w Pani opiniach a wynika o
                      na bez wątpienia z troski o moje zdrowie i ogólne samopoczucie."

Oczywiście, jest Pan przecież również na moim utrzymaniu.
                      Unikanie odpowiedzi na moje pytanie pozostawię bez komentarza.

• essa_to_ja Re: Wybory samorządowe 2014 27.10.14, 21:21
                  zamknięty
                  Ile dostaje u nas prywatne przedszkole tego niestety nie wiem, Informacja pewnie jest do zdobycia w gminie lub na bipie gminnym. Można też sobie przeliczyć.
                  W necie znalazłam np. coś takiego: "Dofinansowanie dziecka w prywatnym przedszkolu wynosi minimum 75% kwoty, jaką samorząd przeznacza na dziecko w placówce państwowej. W przypadku punktu przedszkolnego, jest to minimum 40% tej kwoty. W zależności od finansów gminy jest to od około 300 do 500 zł za dziecko miesięcznie." Info dotyczy Zielonej Góry i jest z początku tego roku.
        • obiektywny-2 Re: Wybory samorządowe 2014 24.10.14, 23:28
          zamknięty
          Kalinowski miał jeszcze wpadkę z odnowieniem pomnika Armii Czerwonej i nie dotrzymał obietnica umieszczenia tablicy z prawdziwą informacją historyczną do której zobowiązał się publicznie na sesji czy komisji rady gminy.
          Można powiedzieć, że nasz obecny wójt propaguje symbole totalitarne.
          • lady2014 Re: Wybory samorządowe 2014 25.10.14, 15:01
            zamknięty
            Propagator totalitaryzmu i do tego nie może poradzić sobie ze zmianą ulicy XXX-lecia PRL!!!!! Żenada, moi rodzice byli internowani za wolną Polskę, a Pan Siwik (przewodniczący Rady Gminy) przywiązał się do nazwy swojej ulicy i ma duży wpływ na wójta, obaj są siebie warci...wójt w PRL-u miał jeszcze mleko pod nosem (czerwone oczywiście) ale ciekawe czym zajmował się Pan Przewodniczący i jak dużo zawdzięcza czarnej komunie, że nie może rozstać się z przeszłością.....i jak zwykle będzie odpowiedź, czego się czepiacie fajnych chłopaków z gminy.....
          • karska77 Re: Wybory samorządowe 2014 25.10.14, 10:59
            zamknięty
            Taaa słyszałam o tym, gościa wywalili za przekręty w gminie i brak efektywnej pracy, a teraz startuje na wójta to nawet wstyd jest!
            Najgorsze w tym jest to, że obiecuje, ze pozyska miliony z unii co w tym momencie jest kłamstwem bo teraz jest przestój i brak informacji na temat jakich kolwiek projektów, jeszcze w ogóle te na lata 2014-2020 nie były rozpisane więć on po prostu kłamie. Jak może pozyskiwać coś co nie ma pojęcia, że bedzie :)
            • graubek Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 23:57
              zamknięty
              Fakt moze fizycznie przedstawic dokumenty o zwolniemi zawierajace podstawe i ewntualne odwolanie to sprawe szybko roztrzygnie bo moze zwalniajacy zrobil to bezprawnie a wtedy podatnicy musza pokryc koszty odszkodowania itp..
        • pprokopc Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 02:36
          zamknięty
          > "a Ruciński klaruje się na ambitnego goscia, chce oddac 50% pensji,"

Tak przewrotnie zapytam - gołej pensji, bez dodatków? I jednej pensji czy wszystkich?

Tak swoją drogą - wybory idą i znów forum się ożywiło, znów widać nowe loginy wyrastające znikąd
          • tomasz_rucinski23 Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 07:56
            zamknięty
            Witam, ogromnie cieszę się, że moja osoba wywołuje takie zainteresowanie w kontekście zbliżających się wyborów.
            Odpowiadając na Pana pytanie informuję, że na temat idei 50% pensji wójta na potrzeby gminy jest mowa na mojej stronie internetowej - www.rucinskinawojta.pl/ w zakładce program.
            Niemniej jednak korzystając z okazji, że ta kwestia została wywołana pozwoli Pan, że ją przybliżę.
            Idea dotyczy całego 4 letniego okresu sprawowania urzędu wójta, 50 % pensji wójta (całkowitego dochodu, czyli podstawy i dodatków - obecnie jest to kwota blisko 4 tysiące zł netto) przekazywana będzie na konto Fundacji Rozwoju Gminy Dębe Wielkie, fundacji której będę fundatorem. Jako fundator ustalam środki dla fundacji - czyli comiesięczny wpływ 50 % pensji wójta i nie tylko..... Fundacją w moim imieniu - społecznie - zarządzać będzie osoba wskazana przeze mnie. [b]Po 4 latach mieszkańcy w referendum zadecydują na co pieniądze zgromadzone przez Fundację zostaną przekazane.[/b] Jest to początek, "namiastka" budżetu obywatelskiego

Tomasz Ruciński
            kandydat na wójta Gminy Dębe Wielkie
            • colorado24 Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 14:54
              zamknięty
              a mi się wydaje że to taki chwyt marketingowy bo i tak nie może Pan więcej zarabiać jeśli chce Pan zachować prawo do renty:
              Kwota nie powodująca zawieszenia emerytury, renty (130% kwoty przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego) w zł od 01.09.2014 r. do 30.11.2014 r. 4.862,00

.................................................................. :)

• teofil45 Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 21:21
                  zamknięty
                  Trudno Panie Tomaszu mówić o szczerych intencjach, jeśli przez cztery lata pełnienia funkcji radnego, nie przyznawał się pan do przynależności partyjnej. Mówiąc więcej, szedł pan ręka w rękę z obecnym wójtem, a w której partii on ulokował swoje sympatie nie trudno dostrzec. To pozwala mi twierdzić, że jest Pan tylko "farbowanym lisem" który został utworzony jak wiele innych rzeczy na potrzeby kampani wyborczej. Nam mieszkańcom nie potrzebne są rozgrywki partyjne, a człowiek który wyciągnie gminę z zapaści. Jeśli pana obietnica przekazania 50 % pensji na potrzeby gminy jest tak szczera jak powyższe intencje to mam nadzieję, że ludzie dostrzegą co jest zawinięte w papierku, którym ich pan częstuje.
                  • teofil45 Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 21:33
                    zamknięty
                    jeśli chce Pan zrobić coś dobrego, to najlepiej niech Pan zrezygnuje z pomysłu kandydowania na stanowisko wójta. Powiem więcej, niech Pan do tego pomysłu przekona jeszcze Panią Hanne. Czemu Pan? Jestem przekonany, że Pan wie. Niech każdy zajmie się tym co umie robić najlepiej. Ci co postanowili zakończyć pracę zawodową z różnych, czasami niezależnych od siebie powodów, nich nie zabierają miejsc pracy młodym ludziom. Ci którzy kształcili się, żeby zostać nauczycielami wf-u niech aplikuję do szkół, a nie na stanowisko wójta. Jest wiele możliwości pomagania najbliższym sobie mieszkańcom, i Pan z takiej możliwości skorzystał, startując w wyborach do rady gminy. Kompetencje potrzebne do sprawowania funkcji radnego i wójta są zupełnie różne, o ile zdawać by się mogło, że posiada Pan jedne, to tych drugich napewno nie.
                    • pprokopc Re: Wybory samorządowe 2014 27.10.14, 16:39
                      zamknięty
                      Akurat tu stanę w obronie kandydata. To, że uczył się na nauczyciela w-f nie ma znaczenia bo człowiek uczy się przez całe życie a szkoła nie zawsze przygotowuje do wszystkich ról które nam przyjdzie grać w życiu. Znam T.R. z widzenia, syn 2 lata temu chodził do pani Ewy do przedszkola i nie raz i nie dwa widziałem go z książką i zapewniam, że nie było to romansidło czy sensacja :)
                      Przy okazji, proszę powiedzieć jakie kompetencje do sprawowania urzędu wójta ma młody człowiek który jeszcze niedawno był specjalistą do pozyskiwania funduszy czy pani mgr filologii polskiej :)
                      • tomasz_rucinski23 Re: Wybory samorządowe 2014 27.10.14, 18:04
                        zamknięty
                        Dziękuje za wsparcie, Szanowni Państwo i obrońcy i napastnicy - studia w Akademii Wychowania Fizycznego nie są jedynymi, które udało mi ukończyć. Tak się stało, że ukończyłem Wydział Prawa w SWPS oraz pozostało mi 2 lata aby ukończyć studia na kierunku psychologia społeczna w SWPS.
                • graubek Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 21:44
                  zamknięty
                  Ludzie malej wiary beda kwestionowac wszystko z prostej przyczyny sami nie sa w stanie niczego nic zaoferowac innym .Przyczyna tego jest prosta bak im empati a wrodzona chciwosc nie pozwala na dopuszczenie do glowy ze mozna sie dzielic albo zrobic cos dla innychbo tak trzeba
            • oto_masz Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 19:11
              zamknięty
              [i]>Fundacją w moim imieniu - społecznie - zarządzać będzie osoba wskazana przeze mnie.[/i]

Rozumiem, że ta osoba będzie zarządzać charytatywnie.
              Bogata to gmina, w której ludzie chcą pracować za darmo, a renciści pieniądze rozdają.

Renta z tytułu niezdolności do pracy świadczy jednakże o [b]niezdolności do pracy [/b]np. na stanowisku wójta, prawda?
              • tomasz_rucinski23 Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 21:14
                zamknięty
                Widzę, że posiada Pan/Pani dużo informacji na mój temat. Tym bardziej cieszę się, że moja osoba wzbudza takie ogromne zainteresowanie w kontekście nadchodzących wyborów. Martwi mnie tylko jedna rzecz, wszyscy krytykują pomysł mniema przeciwnicy polityczni bądź osoby związane z innymi kandydatami. Dlaczego nikt nie stwierdził fajny pomysł, może zamiast fundacji przekażmy te pieniądze na........, albo zróbmy to i to...........

Tak na koniec posiadam orzekniętą częściową niezdolność do pracy. A przypominam, że do momentu wypadku w 2006 roku pracowałem jako nauczyciel wf, trener piłki nożnej, sędzia piłkarski.
                Orzeknięta niezdolność dotyczy wykonywanego zawodu, tak się stało, że w międzyczasie ukończyłem studia prawnicze........................

Tomasz Ruciński
                kandydat na wójta Gminy Dębe Wielkie

informacje, kt
                • oto_masz Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 23:07
                  zamknięty
                  Mam tyle samo informacji co każdy internauta.

Pod ogólnie dostępnym adresem [url=http://www.bip.debewielkie.pl/index.php?id=130]Biuletym gminy Dębe Wielkie - oświadczenia majątkowe[/url] można się dowiedzieć, jakim (niemałym przecież) majątkiem Pan dysponuje i jakie osiąga dochody.

Interesuje mnie nie tyle pańska osoba, co metody wykorzystywane do osiągania celów.

Mam nadzieję, że się Panu nie uda wygrać wyborów.
              • graubek Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 22:58
                zamknięty
                Powinien pan zapoznac sie z przepisami to po pierwsze.Po drugie nie wszyscy maja jedno kryterium brac do siebie z tego tez powodu ludzie ktorzy nie potrafia dzielic sie z innymi nie powinny wypowiadac sie w ten sposob o innych bo ich kwalifikacje moralne w tym aspekcia sa zerowe
        • grzesiek7905 Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 19:57
          zamknięty
          Czytając posty dotyczące zbliżających się wyborów, faktycznie nie trudno zauważyć, że kampania się zaczęła. To natomiast jedyna rzecz z jaką mogę się zgodzić czytając Twój post. Poza tym, warto zauważyć, że obrzucasz kogoś błotem a sama, a może sam (ale sam to chyba byłby karaś 77) kreujesz ten jak to nazywasz brudny marketing. Nie trudno też zauważyć, że wykonujesz w nim znaną wszystkim czynność przekierowania walki wyborczej na dwóch kandydatów z naciskiem na zwrócenie uwagi na pana Rucińskiego. Nic by w tym nie było złego, gdyby nie to, że kierujesz bezpodstawne, wyssane z palca oskarżenia w kierunku człowieka który zrobił wiele dobrego, nie sprawując jeszcze funkcji wójta gminy. Żeby rozwiać Twoje wątpliwości piszę o Rafale Kończyku. Tak się składa, że znam go bardzo dobrze osobiście i niejednokrotnie miałem przyjemność z nim współpracować, zarówno prywatnie jak i jako prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębem Wielkim. To dzięki jego pomocy i zaangażowaniu udało nam się pozyskać środki Unijne na remont świetlicy oraz zakup wyposarzenia, który będzie służył wszystkim mieszkańcom. Poza projektami z których pozyskaliśmy środki finansowe, pracowaliśmy wspólnie również przy innych ważnych projektach. Jednym z nich była pomoc dla powodzian w trakcie której wspólnie z młodzieżą pomagaliśmy przy usuwaniu jej skutków. Tam ku Twojemu rozczarowaniu, również dał się poznać jako bardzo pracowity i wrażliwy na krzywdę drugiej osoby człowiek. Co do zarzutu wywalenia go z pracy za przekręty, to muszę powiedzieć, że masz ogromną odwagę pisać takie rzeczy na forum ponieważ są to kłamstwa nie mające poparcia w dowodach. Jak już napisałem znam Rafała bardzo dobrze i zapewniam, ze w tym co robi jest zawsze szczery i uczciwy. Odnosząc się do umiejętności, zaangażowania się i pełnej odpowiedzialności za wykonywaną pracę przez Rafała, musze cię rozczarować, ale bardzo się mylisz. W przeciwieństwie do Ciebie, ja mam namacalne dowody. Mimo wkładu jaki wniósł Rafał w poprawę warunków lokalowych naszej straży, zapewniam Cię, że sam musi zabiegać o każdy głos poparcia wśród druhów. Zresztą gdybym miał uczciwie ocenić jego intencje w stosunku chociażby do siebie, to nigdy nie odczułem, że za to co robi będzie oczekiwał spłaty długu wdzięczności. Współpracujemy razem od ponad 6 lat, co bez wątpienia pozwala mi wierzyć, że nie wszystko co do tej pory zrobił miało charakter kampanii wyborczej. Chciałbym jeszcze przy okazji swojej wypowiedzi rozwiać wątpliwości dotyczące oficjalnego popierania, któregokolwiek z kandydatów przez Ochotniczą Straż Pożarną w Dębem Wielkim. Straż jest stowarzyszeniem, które tworzą ludzie mający własne, nie narzucone przez nikogo poglądy. Każdy ma prawo do własnego wyboru, ja ufam w mądrość ludzi których reprezentuje. Przeczytaj uważnie to co napisałaś, najlepiej ze zrozumieniem, a zapewniam Cię, że sama dojdziesz do wniosku, że to właśnie Ty bawisz się w brudną, nieczystą grę.

Ostrowski Grzegorz
          • ziko65 Re: Wybory samorządowe 2014 27.10.14, 04:29
            zamknięty
            Panie komendanci brawo, brawo...... najpierw banery, teraz ten wpis.......
            niech w podobnym stylu napisze Pan o Krzysztofie Kalinowskim, został wójtem to i strażakiem, tak się dwoił i troił, żeby Panu dogodzić (ile środków poszło na sprzęt dla straży.........) , ile pracy z wolnej ręki wykonał Pan dla Urzędu Gminy jako osoba prywatna, a teraz taki numer. Nic tu nie rozumię. Panie Kończyk za 4 lata i Pan może być na miejscu Kalinowskiego.
            • ziko65 Re: Wybory samorządowe 2014 31.10.14, 20:35
              zamknięty
              Panie Komendancie "Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek". To komentarz do zachowania na ostatniej Sesji. Jak musiał się czuć p. Kalinowski odbierając "szczere" podziękowania a jak p. Chruścik, który nie dostał nic - obaj strażacy. A jak wybory wygra ktoś inny, to co wtedy Panie Komendancie. Już nie będzie co remontować i odnawiać - gabinet wójta jest teraz taki ładny.
          • lady2014 Re: Wybory samorządowe 2014 01.11.14, 19:35
            zamknięty
            Panie Grzegorzu, chciałby Pan kreować się na neutralnego gościa, wychowala RK, klepie się z KK ciekawe co obiecał Pan pozostałym kandydatom albo oni dla Pana...bezpiecznie ale mdlo. ...rozumiem dużo do stracenia i jak PSL zawsze w koalicji. Strażak powinien być odważny w poglądach też....
    • pprokopc Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 02:49
      zamknięty
      Właśnie przeglądałem profil Pana Rucińskiego. Jest tam taki wpis:
      www.facebook.com/kwwrucinski/posts/349110521933825
      i niby są to opinie o nim znalezione w internecie. Ja się pytam - gdzie są linki do tekstu źródłowego? I czemu google nie potrafi znaleźć przytoczonych cytatów? Zapytał bym tam ale nie istnieję na twarzoksiążce ;)
      • tomasz_rucinski23 Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 07:35
        zamknięty
        Witam, ogromnie cieszę się, że moja osoba wywołuje takie zainteresowanie w kontekście zbliżających się wyborów.
        Ustosunkowując się do Pana postu pragnę poinformować, iż powyższe opinie znajdują się na jednym z portali oceniających polityków. W chwili obecnej nie pamiętam dokładnego adresu tego portalu. Obiecuję, iż dołożę należytej staranności i w niedługim czasie zlokalizuję ten portal o czym natychmiast Pana poinformuję.
    • furier Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 09:07
      zamknięty
      Komentarze w/w jak i dotyczące innych obecnych radnych pochodzą chyba z tej strony (podany link dotyczy pierwszej osoby z rady wg. alfabetu, po prawej stronie są pozostali radni) radny.co.pl/El%C5%BCbieta-Bober,gmina-D%C4%99be-Wielkie,_ikv
    • sitting_bull Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 10:12
      zamknięty
      Jaka Rada Gminy takie rządy.W programach większości kandydatów na na radnych,mottem wiodącym-nakładki asfaltowe :). Mam wrzenie ze polowa naszej rady nie ma pojęcia o funkcji jaka pełni. Stołek radnego stal się dodatkowym źródłem dochodu.
      • 2gosia2410 Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 10:33
        zamknięty
        Zgadzam się - jaka Rada takie rządy. Z tym dodatkowym dochodem to nie przesadzałaby, chociaż z drugiej strony, jeżeli Radny idzie na sesję nieprzygotowany, to ok - niezły dochód.
        Ale jeżeli radny miałby się przygotować, żeby zająć stanowisku w każdej!!!! sprawie, to zastanówmy się - kogo wybrać? Kto będzie tylko wykrzykiwał w naszych sprawach??? Czy tego, kto zainteresuje się regulacjami w obszarze oświaty, gospodarki wodnej, środowiskowej, zasadach działalności socjalnej, ochronie zdrowia, itp.
        Jeżeli zajrzycie do ustawy o samorządzie gminnym - w części dotyczącej władz gminy - na pierwszym miejscu jest RADA GMINY, na drugim Wójt.
        Zatem zastanówmy się, jakie kompetencje powinna mieć rada, jej członkowie. Powiem z praktyki funkcjonowania rad nadzorczych, w tym rad spółek skarbu państwa - w radzie powinien być co najmniej: prawnik, ekonomista i branżowiec, czyli w sytuacji gminy - ktoś, kto zna zna zasady pracy samorządu.
        Zachęcam do refleksji.
        • colorado24 Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 14:35
          zamknięty
          Dokładnie... Takie osoby jak prawnik, ekonomista i branżowiec oraz wiele innych znajdują się w KWW Rafała Kończyka. bardzo dobry skład. Czytam wcześniejsze wpisy i aż włos się jeży od pomówień pisanych "lekką ręką". Co do braku możliwości pozyskania funduszy, nie jest prawdą że nie ma projektów, rok 2014 jest rokiem przejściowym, fundusze i środki będą od roku 2015 i musimy mieć operatywną osobę która w końcu zrobi coś dobrego dla naszej gminy, która jest zadłużona i bez tych dodatkowych środków będą kolejne 4 lata w plecy.
          Poza tym wybierzmy kogoś kto mieszka w naszej gminie, a nie kogoś kto nie mieszka, chce sobie dorobić do renty i jednocześnie ubiega się o inne mandaty żeby zabezpieczyć sobie źródło dochodów. Pan Kończyk jest młody i ambitny. Rozmawiałam z nim 10 minut, byłam sceptycznie nastawiona, ale to co mówi ma sens. Ma doświadczenie w administracji, jest bardzo dobrze wykształcony,pracował w gminie więc wie jak wszystko funkcjonuje, co trzeba zmienić. Specjalizuje się w pozyskiwaniu funduszy i znany jest w okolicznych miejscowościach jako wybitny specjalista. Burmistrz sąsiedniej gminy wypowiadał się o nim w samych superlatywach. Więc może i my powinniśmy dostrzec i promować ludzi którzy naprawdę chcą coś zrobić, ludzi nowych a nie tych którzy już rządzili i niestety, za wiele z tego nie wyszło.
          • pprokopc Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 20:02
            zamknięty
            colorado24 napisała:

> Specjalizuje się w pozyskiw
            > aniu funduszy i znany jest w okolicznych miejscowościach jako wybitny specjalis
            > ta. Burmistrz sąsiedniej gminy wypowiadał się o nim w samych superlatywach.

Znaczy w jakich miejscowościach? Któreś z nich pozyskiwały fundusze z UE? Bo myślałem, że robi to samorząd gminy.
            I który burmistrz? Z której gminy? Bo pisać to można, ale proszę o konkrety, chętnie zapytam tego burmistrza czy zna tego Pana :)
          • graubek Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 23:07
            zamknięty
            Tak jest ambitny i zaradny az szkoda ze gmina pobyla sie takiego pracownika,ponadto jest kompetentny tak kompetentny ze w opini pracownikow urzedu wszystko wykonywal na za 5 dwunasta .Moze te tak kandydat powiedzial by z jakiego powodu zostal zwolniony czy podstawie byl zapis o utracie zaufania.....no i czy udalo mu sie wygrac proces w Sadzie. Pracy
            To ze w jego komitecie sa ludzie opisywani to fakt pytanie tylko jakie motywy nimimi kieruja choc moze to dorze ze zaplecze jest mocniejsze od lidera
          • graubek Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 23:14
            zamknięty
            Ciekawe skad informacje o wpowiedziach tego urzednika z sasiedniej gminy na temat kandydata pewnie jak sie dowie kto sie chwali jego poparciem to sie troche zdenerwuje..polecam bardziej obiektywne uzyskiwanie opini o tym panu ....ps jezeki taka opinia jest to moze pokarze na stronie jakis dokument list itp jak nie to caly ten post to tylko propaganda i to bez podstaw prawie jak u obecnego .....
            • colorado24 Re: Wybory samorządowe 2014 27.10.14, 07:37
              zamknięty
              Wypowiedź miała charakter prywatny, wynikający ze znajomości na stopie prywatnej, ja także pisałam o swoich prywatnych przekonaniach. Zwykła rozmowa o człowieku a nie udzielenie poparcia. Nie powołuję się na referencje. Są to przesłanki które mnie przekonały a mój wpis to nie propaganda. Każdy ma prawo wyrażać opinie na tym forum.
              • pprokopc Re: Wybory samorządowe 2014 27.10.14, 16:46
                zamknięty
                colorado24 napisała:

> Wypowiedź miała charakter prywatny, wynikający ze znajomości na stopie prywatne
                > j, ja także pisałam o swoich prywatnych przekonaniach. Zwykła rozmowa o człowie
                > ku a nie udzielenie poparcia. Nie powołuję się na referencje. Są to przesłanki
                > które mnie przekonały a mój wpis to nie propaganda. Każdy ma prawo wyrażać opin
                > ie na tym forum.
                O nie, nie, nie. Jeśli była to rozmowa prywatna to nie pisz tu, że "wypowiadał się burmistrz sąsiedniej gminy". Jak dla mnie odwracasz kota ogonem i migasz się od odpowiedzi.
                • colorado24 Re: Wybory samorządowe 2014 27.10.14, 17:07
                  zamknięty
                  :) :) :) wydźwięk mojego postu jest taki jak napisałam, prywatna opinia i prywatne uzasadnienie. Nie migam się od odpowiedzi. Mam taką opinię bo m.in. słyszałam pozytywne opinie innych znaczących osób - nie muszę tutaj wymieniać nikogo z nazwiska żeby coś takiego napisać. Myślę że inni na tym forum powołują się na bardziej znaczące i negatywne w swoim wydźwięku plotki i przekazują fakty zasłyszane od innych nie podając źródła, które można spokojnie zaklasyfikować jako pomówienie. Co do mojej opinii - można się nie zgadzać. Można też ją zweryfikować we własnym zakresie i zainteresować się tym co p. Kończyk ma do zaoferowania i wyrobić sobie własną opinię, nie bazując na tym forum. Poza tym, odnośmy się do siebie kulturalnie. Pozdrawiam.
                  • pprokopc Re: Wybory samorządowe 2014 28.10.14, 00:10
                    zamknięty
                    A w którym punkcie byłem niekulturalny? Bo nie napisałem "pani"?
                    Widzisz, nie zgodzę się z Tobą. Jeśli to była rozmowa prywatna to znaczy, że rozmawiałaś też z osobą prywatną i powoływanie się na jej stanowisko jest nie na miejscu. Jeśli zaś byłaby to rozmowa oficjalna to mamy prawo wiedzieć kto się tak wypowiada aby móc tą wypowiedź zweryfikować. Widzisz, problem polega na tym że Twoje wypowiedzi jasno określają kogo popierasz a takie stwierdzenia że jakiś burmistrz się dobrze wypowiadał o kandydacie ale nie powiesz kto dla rozsądnych ludzi nie są argumentem bo nie można ich zweryfikować. Ja też mogę napisać, że rozmawiałem prywatnie z jednym posłem i wypowiadał się w samych superlatywach o kandydacie X a znów pewien burmistrz oraz wójt jednej z gmin zachwalali mi kandydata Y. Ale nie powiem kto to. Uwierzyła byś mi?
                    • colorado24 Re: Wybory samorządowe 2014 28.10.14, 05:49
                      zamknięty
                      Oczywiście że nie, tak samo jak nie wierzę w to co piszą inni. Cieszę się że jesteś taki sceptyczny, przywraca wiarę w ludzi którzy czytają to wszystko, że oni także nie wyrabiają sobie opinii tylko i wyłącznie na podstawie tego co tutaj przeczytają. Mi się wydaje że trzeba dać szansę p. Kończykowi i tyle, mnie przekonuje (if you know what I mean ;) - już nie będę pisała dlaczego. A dlaczego mnie inni nie przekonują - bo słyszałam to i owo o innych - też nie napiszę od kogo, ale dla mnie opinie tych ludzi się liczą.
    • obserwator9367 Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 15:34
      zamknięty
      Witam,przepraszam zwłaszcza pprokopc,że przyłączam się do dyskusji na forum,ale skoro mamy demokrację, to czemu nie?Naprawdę wzruszyłem się tą deklaracją Pana Rucińskiego...Jeszcze kilka takich innych gestów i o budżet gminy nie musimy się już martwić...Dobrze, że środki te będą w dobrych rękach tzn. na koncie fundacji p. Rucinskiego i chronione przez wskazaną przez niego osobę...mogę więc spać spokojnie, że znajdzie sie dla nich szczytny cel:)Przy okazji byłbym nieco bardziej ostrozny w oskarżaniu kogoś o przekręty. Proszę pamiętać, ze Internet nie daje już tak dużej bezkarności jak kiedyś...Poza tym,opieranie się na niepotwierdzonych informacjach, zasłyszanych opiniach, plotkach nie majacych, tak sądzę, nic wspólnego z prawdą, doprawdy upoważnia już do kreowania wyroków...Tak to rzeczywiście ogromny wstyd, ale czy wywołanego do tablicy kandytata na wójta...?Co do tego mam duże wątpliwości. Mimo to, gratuluję tak obszernej wiedzy.Jakby jeszcze coś ta osoba usłyszała, to proszę koniecznie się z nami podzielić...ja w każdym bądź razie będę czekał z niecierpliwością:)Co do samych wyborów.Cztery lata temu ktoś, coś nam obiecywał i co...w zasadzie niewiele. Minęło te kilka lat i znów padaja obietnice z tych samych ust. Może więc warto zweryfikować swoje poglady i odpowiedzieć sobie na pytanie, co taki radny/a zrobiła dla mnie i gminy.Ktoś powie 4 lata to za mało...Może i prawda,ale są przecież tacy, o ile sie nie mylę,którzy "dbają" o nas już dwie a nawet trzy kadencje.Może warto dać im już nieco odpocząc, aby nabrali dystansu, znów zbliżyli się do nas, zwykłych ludzi z gminy...Kiedyś dla źle pojmowanej zdrowotności, upuszczano krew chorym. Może więc gminie przydałoby się może nie upuszczanie lecz transfuzja świeżej, młodej krwi, ludzi otwartch na nowe wyzwania, nie bojących się zmian - czego sobie i Państwu życzę:) Ukłony dla wszystkich z forum,czy to z lewej czy z prawej. Więcej Panie i Panowie merytoryki i jak najmniej sięgającej bruku kampanii wyborczej. Wtedy skorzystamy na tym wszyscy:)
        • graubek Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 23:22
          zamknięty
          Calkowity brak zrozumienia w tej materi na poczatku twierdzi sie ze50% oddania zarobkow to nie jest prawda potem ze kwestia odebrania renty jest istotna '.Informuje ze w takim przypadku rente mozna zawiesic i w konsekwencj po 4 latach dostac swiadczenie ponownie .
      • pprokopc Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 16:20
        zamknięty
        obserwator9367 napisał(a):

> Witam,przepraszam zwłaszcza pprokopc,że przyłączam się do dyskusji na forum,ale
        > skoro mamy demokrację, to czemu nie?
        Nie bardzo rozumiem czemu do mnie pijesz :) Chodzi Ci o moje luźne stwierdzenie, że przed wyborami forum się ożywia i pojawiają się nowe osoby? A czy to nie prawda? Od razu widać, że większość z tych osób tak naprawdę jest po to aby napisać źle o jednych kandydatach i dobrze o swoich :) A po wyborach znikną :) Ale to dobrze, bo takie wpisy też dużo mówią o tych których będziemy wybierać :) Piszcie więc, piszcie, pomożecie wybrać mi najlepszego kandydata na wójta i jego ekipę :) Bo kandydatka odpadła w przedbiegach ;)
      • graubek Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 22:52
        zamknięty
        W odpowiedzi na post wzruszonego ....propozycja o ktorej dyskutuja wszyscy jest zamieszczona na jego stronie komitetu i wystarczy przeczytac ze zrozumieniem i watpliwosci przy zachowaniu kryterium dobrej woli zostana rozwiane.Pnadto zaznaczam ze budzet gminy jest o tyle materia skomplikowana ze taka ironia jaka pan zawiera jest chybiona lub swiadczy o calkowitej nieznajomosci materii.Bardziej istotne w chwili obecnej jest do jakiej wysosci Wszechwiedzacemu Wojtowi oraz jego zastepcy uda sie zadlurzyc nasza gmine o czym pan nawet nie wspomina
    • stopobatelom Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 15:50
      zamknięty
      Widzę, że kampania w pełni. Pojedyncze wpisy od ludzi niezrzeszonych, a reszta od aktywistów poszczególnych kandydatów. Szczególnie dużo od Pana Rucińskiego. I tu chciałbym uczulić Pana wójta in spe, by powściągnął niektórych swoich propagatorów przed wypowiedziami naruszającymi prawo bo paradoksalnie może to zaszkodzić Panu, a nie kontrkandydatom. Myślę tu o oskarżeniach Pani "karska lat 77". Bo jeśli nie ma Pani dowodów na swoje słowa, to znalezienie Pani IP i skazanie w trybie wyborczym nie przysłuży się Panu Rucińskiemu. A hasła wyborcze jak to hasła: im marchewka większa tym więcej osiołków będzie chciało ją ugryźć.
      • 2gosia2410 Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 19:28
        zamknięty
        Zamiast straszyć kogoś, że go znajdziesz po IP, lepiej poczytaj ulotkę p. Wodnickiej. Podpisała się pod tym. Jeżeli zawarła tam prawdę, to ok. Jeżeli nie, te dowody powinny trafić do sądu i to szybko.
    • stopobatelom Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 16:38
      zamknięty
      Słuchajcie Państwo jaki niesamowity przypadek trafił się w naszej gminie w związku w wyborami samorządowymi. Otóż dwoje z kandydatów na wójta ma swoich odpowiedników, o tych samych imionach i nazwiskach kandydujących na inne stanowiska: Tomasz Ruciński kandydat do rady powiatu mińskiego - okręg wyborczy nr 3 lista PiS pozycja 8 i Hanna Zofia Wodnicka kandydatka do sejmiku wojewódzkiego okręg wyborczy nr 6 lista PSL pozycja 8. Nie dopuszczam możliwości, że są to te same osoby. Znaczyłoby to, że nie ważne kim zostaną byleby znaleźć się u żłobu i nie zależy im na gminie ale na własnym stołku bo stanowisk tych nie da się łączyć z wójtowaniem. Dodatkowo jakoś tak zaśmierdziało partyjniactwem.
      • tomasz_rucinski23 Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 20:49
        zamknięty
        Kodeks Wyborczy nie zabrania kandydować na urząd wójta i radnego powiatowego. Nie widzę nic zdrożnego, aby swoją osobą wspomóc listę Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Rady Powiatu. Jako wójt można zrobić dużo dla naszej małej społeczności, jako radny powiatowy też bardzo dużo. Nie chodzi tu o stołki a o kontynuację przyjętej wizji sprawowania stanowiska publicznego. Stanowiska rozumianego jako misję, nie dla pieniędzy i splendorów, a dla dobra naszych mieszkańców. To robiłem przez ostatnie 4 lata - przeznaczałem ponad 50 % swoich diet na zakup laptopa dla najlepszego ucznia klasy VI SP Ruda. Był to pomysł, aby podnieś wyniki egzaminów po klasie VI. Pomagałem potrzebującym. Organizowałem Gminną Ligę Szkół, pozyskiwałem sponsorów. Szczycę się tym, iż dane jest mi reprezentować PiS w nadchodzących wyborach samorządowych w naszej gminie. Bliskie są mi ideały i program PiS
      • graubek Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 21:24
        zamknięty
        Tak to prawda wymienieni kandydaci sa wspierani przez partie o ktorych tu mowiono .Pani Wodnicka miala wsparcie PSL juz wczesniej .Pan Kalinowski ma w swoim zapleczu ma osobe bardzo mocno zwiazana z PO Z tego co slychac tylko jeden kandydat jest sierota pewnie ze wzgledu na swoje wyjatkowe zalety ........ktore przyczynily sie do jego zwolnienia z urzedu gminy.
    • karska77 Re: Wybory samorządowe 2014 26.10.14, 23:07
      zamknięty
      Ja absolutnie nie jestem niczyją zwolenniczka i nie mam nic wspólnego z nikim.
      Zawsze myślałam, że forum jest miejscem gdzie można wyrazić opinie, zasłyszane informacje. Wiec napisałam to co usłyszałam, a widzę, ze wszyscy się strasznie spinają, nie napisała nigdzie" wiem, ze ukradł", "ze zabrał". Jeśli kogoś to uraziło to przepraszam zwracam honor, informacje nie potwierdzona usłyszała ją od kilku osób, może zbyt pochopnie.
      Wiece co, szczerze to zrobiło się strasznie mało ciekawe na tym forum. Fajnie aby ludzie pisali co można dobrego zrobić ale nie tylko kłócić. Myśle, że powinna odbyć się debata publiczna i sprawa załatwiona.
      Jeszcze jedno do Pana Kończyka (domyślam się, ze to on się ukrywa za niektórymi Nickami) jesli chodziło o projekty Unijne to akurat tu mam zupełną rację. To nie jest tak, że jest przestój w projektach tylko tych projektów NIE MA, nie są zupełnie rozpisane, nie ma Pan pewności, że te projekty będą tak rozpisane, że akurat będzie mógł Pan z nich skożystać. I jeszcze jedno Pytanie skoro pracował Pan jako spec. do spraw pozyskiwania funduszy to jakie fundusze pozyskał Pan dla gminy i jeśli jest Pan takim specjalistą to czemu Pana zwolniono? Jeśli nie słusznie to chętnie bym się dowiedziała, myśle, ze ta sprawa nie tylko mnie ciekawi. Nie jest to strzał w Pana, kieruje mną po prostu czysta kobieca ciekawość.
      Od wielu lat interesuje się wyborami samorządowymi. Chciałabym przeczytać chętnie programy innych ktoś ma może Kończyka i Kalinowskiego? Jestem Ciekawa co oni chca zaproponować,
      a rozmowa na forum naprawdę zaczyna mnie przerastać.
      P.S widze, że w dyskusji brakuje jeszcze tylko P.Wodnickiej.
    • ulapacyga Re: Wybory samorządowe 2014 27.10.14, 11:17
      zamknięty
      Wszyscy prawie chowają się pod dziwnymi Nickami, nie ujawniając swojej tożsamości. Ja nie mam czego się wstydzić, a jako dorosły czlowiek odpowiadam za swoje słowa. Nazywam się Urszula Pacyga-Glanowska i startuje do rady gminy z KWW Tomasza Rucińskiego. Czytam te wszystkie komentarze i włos mi się jeży na głowie. Znam jeszcze Tomasza Rucińskiego jako... mojego nauczyciela wf-u, człowiek ambitnego, bezinteresownego, który nauczył mnie dążyć do celu i nigdy sie nie poddawać, to on nam wiejskim dzieciom, gdzie nie mieliśmy nawet nawet sali gimnastycznej, pokazał, ze liczą się w życiu nasze umiejętności i ciężka praca. Bezinteresowanie w nas jeszcze dzieciakach potrafił rozbudzić siłe do walki. Nie piszę tego, że startuje z jego komitetu naprawdę, darze tego człowieka ogromnym szacunkiem. To dzięki niemu osiągnełam wiele sukcesów sportowych, to on pokazał mi miłość do sportu. I wiem, że naprawdę jest człowiekiem wielkiego serca, a co najważniejsze nigdy się nie poddał!!! Mimo strasznego wypadku, nie załamał się i jest nadal człowiekiem ambitnym dążącym do celu. Najbardziej denerwują mnie komentarze o rencie! LUDZIE czy wy myślicie, ze on tego chciał, ze to jakieś wielkie źródło dochodu?! Nie przesadzajcie, ktoś napisał, zeby dać szanse ludziom młodym, kreatywnym bez dodatkowego źródła dochodu. Czasem się zastanawiam czy w naszym kraju panuje ciemnogród, jesli uważa się, ze na rencie zbija się "kokosy" i niepełnoscprawność nogi wpływa na złe funkcjonowanie mózgu. Kolejna sprawa zarzucanie, że 50% do budżetu nie jest czystą intencja! No na zdrowy rozum ludzie, przecież jakby chodziło o pieniądze, to bardziej by się opłacało zrezygnować z renty na te 4lata, i mieć miesięcznie nie 5tys,(50% pensji wójta + renta), tylko te 8tys. Mam wrażenie , że po prostu nie macie czego mu zarzucić, bo sprawdza się jako maż, ojciec, sprawdził sie znakomicie jako rady, ale również sąsiad i przyjaciel i doszukujecie się problemów zarzutów, gdzie ich naprawdę nie ma.
      Urszula Pacyga-Glanowska
      • aldona072 Re: Wybory samorządowe 2014 27.10.14, 20:06
        zamknięty
        Zaraz.. zaraz.. To ja mam pytanie, czy ja dobrze zrozumiałam, że ten Ruciński chce oddać 50 % pensji wójta dlatego żeby nie przepadła mu renta????? To on nie jest filantrop tylko spryciarz...? Tylko jak spryt ma się do uczciwości i sprawiedliwości? Szkoda bo był moim faworytem.. ale po takim czymś.. to ja dziękuję.
        • joaw1 Re: Wybory samorządowe 2014 27.10.14, 20:53
          zamknięty
          Pani Aldono072, proszę przeczytać cały wątek, dowie się Pani więcej. Myślę jednak, że to się mu nie opłaca.
          Ktoś już poruszał ten temat. Kiedy Pani to przekalkuluje, dojdzie Pani do podobnych wniosków.
          Na facebooku można zapoznać się z pełnym programem Pana Rucińskiego
          www.facebook.com/kwwrucinski
          Dowie się Panie więcej.
          Polecam też lekturę programu Pani Wodnickiej.
          www.solidnysamorzad.com.pl/
          Tak się składa, że odnośnika do programu Panów Kalinowskiego i Kończyka nie mam.
          Jeśli ktoś dysponuje takim, poproszę.
          Przed wyborami nie ma się co opierać na emocjach z forum. Obyśmy zdecydowali dobrze.
              • ruda.1976 Re: Wybory samorządowe 2014 27.10.14, 22:15
                zamknięty
                Łał, widać, że radni nie próżnują na forum. Chwali się, że przynajmniej tu pomądrzą się trochę, bo tak jak do fuchy radnego w większości wszystkim się spieszy tak w rzeczywistości to nic jeszcze nie zrobili w naszej gminie sami od siebie społecznie. I tego właśnie nikt nie poruszył na forum. Kto to jest RADNY ? Ten kto już coś robił, w czymś zabłysnął na rzecz tego kochanego społeczeństwa któremu tak chce służyć. A kto z Was zapytał kandydata na radnego ze swego okręgu co takiego konkretnie zrobił, kto rozliczył poprzednich lub tych co znów się pchają bo nikt od nich niczego nie oczekuje i nie wymaga. Głosujecie nie wiedząc na kogo, na ślepo. Pan RUCIŃSKI też był radnym i co ? Twierdzi, że miejscem jego zamieszkania jest budynek przedszkola na wspólnej, a tymczasem nie wiedział jako radny tak bardzo oddany gminie (to cytat), że na jego ulicy planowane jest odwodnienie terenu i poprowadzenie korytka odwadniającego. Mało tego twierdzi na wystąpieniach publicznych obecnie przedwyborczych , że wszystkim się interesuje, tymczasem zaskoczony i zdenerwowany publicznie demonstrował swoje zaskoczenie o planowanych pracach. A dlaczego ? ponieważ w planach nie uwzględniono jego posesji. I gdyby tam mieszkał o wszystkim by wiedział. Sąsiedzi Pana Rucińskiego tonęli w wodzie i prośby o pomoc do niego kierowane nie dały rezultatu. pani Wodnicka przez 4 lata też była na nie głucha. Pan Wójt Kalinowski zareagował i jest korytko. Na pytanie co Pan zrobił dla społeczeństwa podczas swojej kadencji . Odpowiada krótko : jak ja byłem radnym to został zrobione to ... i to... Ale my pytamy co Pan zrobił od początku do końca, a nie co zrobiono (lub ktoś zrobił) jak Pan figurował jako radny. A propo statutu RENCISTY. O tym się naczytałam wyżej, jak Pan Tomasz pogodzi doglądanie koni arabskich, o których mówi, że są na jego głowie i to obowiązek w sąsiedniej gminie. Przy swoim stanie zdrowia cienko to widzę, obrządzanie (o którym Pan opowiada), dojazdy tak daleko i przedszkole.... Wątpię w tę dyspozycyjność z całym szacunkiem. Poza tym Panie Tomaszu niech Pan nie opowiada w Dębem, że Pan mieszka na wspólnej, bo my sąsiedzi wiemy, że tak nie jest. Aha, a ta Fundacja to chyba każdy prosty człowiek nawet wie, że to lipa jest. Fundacja to jest od prania pieniędzy. Pan już chyba wie, że szans nie ma w tych wyborach stąd koło ratunkowe w powiecie. Dobór kandydatów na radnych, przepraszam nie koniecznie trafiony. Wystarczy prześledzić wykształcenie, opinie no i zapytać co zrobili sami do tej pory dla społeczeństwa. I tu fakty i czyny się liczą. Poproszę też częściej samemu odpowiadać na pytania wyborców, mam wrażenie, że na forum i chyba nie tylko wysługuje się Pan pomocnikiem. No chyba nie tak ma działać w przyszłości Wójt, bo tego byśmy nie chcieli. Kalinowski przyzwyczaił nas o dostępności informacji w pytaniach do Wójta.
                P.S. Esse_to_ja, teofil, colorado24 - lubie Was.
                • ulapacyga Re: Wybory samorządowe 2014 27.10.14, 23:20
                  zamknięty
                  Fajnie byłoby wiedzieć z kim prowadzę "konwersacje" ale niestety świat nie należy do ludzi odważnych, najlepiej wypowiadać oszczerstwa pod pseudo Nickiem, a w realnym świecie siedzieć cicho. Przyznam, ze najbardziej zirytowała mnie Pani wpisem o składzie rady. Czy Pani w ogóle zapoznała się z kandydatami do rady z KWW Tomasza Rucińskiego, chyba nie, zapraszam więc do lektury www.rucinskinawojta.pl/ , piszę Pani, że prawie nikt nie ma wyższego wykształcenia, mamy w swoim komitecie specjalistów od Ekonomi, sportu, pedagogiki i wielu innych u Pana Kalinowskiego naliczyłam 2 takie osoby,a jeśli chodzi o działalność społeczną to zapraszam do lektury, bo jednak na forum za dużo by pisać, zarzut, że "do fuchy radnego każdemu się spieszy" to to już jest śmieszne, czy Pani jest świadoma ile "zarabia" Radny gminy, kwota to 100-150zł od sesji, komisji. Czyli miesięcznie ok 200zł. Więc myślę, że kandydatom na radnych nie zależy na "dorwaniu do koryta", takie myślenie jest już naprawdę śmiesznie. Przecież każdy chce poświecić swój czas dla dobra gminy. Jeszcze jedna rzecz, zadziwia mnie ludzka wyobraźnia jeśli chodzi o te 50% pensji, człowiek chce oddać część swojej pensji, a wy doszukujecie się drugiego dna. To naprawdę jest niesamowtie.

Pozdrawiam
                  Urszula Pacyga-Glanowska
                  • ruda.1976 Re: Wybory samorządowe 2014 28.10.14, 15:43
                    zamknięty
                    2 osoby z wyższym wykształceniem na 15 kandydatów to naprawdę za mało. Zapoznałam się z kandydatami, jak najbardziej. Szkoda, że większość z nich nie działała społecznie na rzecz swojego okręgu wyborczego. Teraz na pewno jak zostaną radnymi będą działać i to za tak małe pieniądze. Pani żartuje. Jakby się nie opłacało nie kandydowaliby, a jak chcą działać to dlaczego dotychczas tego nie robili. Poproszę konkretne przykłady podać co takiego zdziałali sami z własnej inicjatywy, a nie, co zrobiono jak byli na liście radnych. Po za tym spotkałam się publicznie z Panem Rucińskim i odbyliśmy szczerą rozmowę publicznie także nie ukrywam się. A na forum dlaczego choć raz nie był anonimowym. Doskonale zna Pan Ruciński moje stanowisko w tej sprawie. A właśnie proszę powiedzieć co Pani zrobiła konkretnie - zbadam to. Nie interesują mnie wykonane telefony, tylko efekty telefonów. Tak się składa, że jestem społecznikiem , wiele działam i nie jestem radną. Wiem co mówię. Ochotnicy do roboty to wyginęli na wojnie proszę Pani. Najpierw czyn później głos.
                    • obiektywny-2 Re: Wybory samorządowe 2014 28.10.14, 17:07
                      zamknięty
                      Czy Pani uważa, że w Radzie Gminy powinny zasiadać wyłącznie ludzie z wyższym wykształceniem? Rada Gminy jest ciałem w którym zasiadają przedstawiciele naszych mieszkańców ich reprezentanci. Idąc Pani tokiem myślenia w Radzie Gminy powinny zasiadać osoby posiadające wyższe wykształcenie, jaki odsetek naszego społeczeństwa takie wykształćenie posiada? Czy wśród nas nie ma ludzi z wykształceniem średnim, zawodowym ,podstawowym?. Czy Oni nie mają mieć prawa reprezentacji w Radzie Gminy? Oni też są naszymi mieszkańcami, Oni też chcą zadać pytanie i to właśnie ci którzy mają podobny stopień wykształcenia są ich przedstawicielami, sa ich głosem w Radzie Gminy

[b]A może po prostu Panią zżera zazdrość, niemoc że takich ludzi poproszono o kandydowanie a Pani nie, dlaczego? czy zadała sobie Pani takie pytanie? sądząc po Pani wypowiedziach sprawa jest jakby jasna, dlaczego nie zrobiono tego.[/b]
                    • lady2014 Re: Wybory samorządowe 2014 01.11.14, 19:58
                      zamknięty
                      Urszula Pacyga - lansować zawstydzila wszystkich mnie też, że pomimo młodego wieku widziałem na stronie jest odważna w poglądach i szkoda że ruda 1976, to chyba 38 wiosen minęło jest na tyle egocentryczna że nie wierzy w możliwość pracy społecznej osób bez wyższego wykształcenia. To nie uczelnia tylko zmysł społecznika i umiłowanie ludzi oraz zrozumienie ich problemów świadczą o tym czy nadaje się do funkcji radnego. Słaba była obecna rada bo oddala całkowitą władzę dla wójta który na PR wlasnej osoby oparł swoją kadencję, a ważne sprawy i zostawiając może zastepcy który też dbał o firmę żony bardziej niż o gminę. ...żal
                • majka0613 Re: Wybory samorządowe 2014 28.10.14, 01:55
                  zamknięty
                  Pani ruda1976 nie wie chyba o czym mowi. Odwodnienie i korytka na ul. Wspolnej byly realizowane z funduszu soleckiego a nie gminnego. Do zrealizowania calej inwestycji na Wspolnej zabraklo 3000 zl. Dlatego tez prace zakonczyly sie przy posesji Pana Rucinskiego. Pan Rucinski nie podejmowal interwencji w gminie aby zakonczyc inwestycje, bo nie chcial byc posadzanym o wykorzystywanie stanowiska radnego dla zalatwienia prywatnych interesow. Pan wojt Kalinowski nie mial w tym zadnego udzialu ani w zadnej mierze nie przyczynil sie do prac na tej ulicy. Gdyby brala pani udzial w zebraniu soleckim, to bylaby Pani w posiadaniu elementarnej wiedzy. Z tego co znam Pana Rucinskiego, nie spostrzeglam aby stan jego zdrowia nie pozwalal mu na poruszanie sie na swoich nogach, ani nie mogl on prowadzic samochodu. Rente otrzymal, bo nie mogl wykonywac swojego zawodu. Byl sedzia sportowym. Inne zawody moze wykonywac z powodzeniem, jak kazdy z nas. Jezeli do tej pory bedac radnym prowadzil stadnine i dawal sobie rade, to dlaczego gdyby zostal wojtem, mialo byc inaczej. Przedszkole prowadzi jego zona, nie on. Jak mozna robic w tak perfidny sposob ze sprawnie funkcjonujacego czlowieka osobe niepelnosprawna. Trzeba odrozniac kim jest osoba z ograniczona niepelnosprawnoscia od osoby niepelnosprawnej. To podstawowa wiedza dobrze wyksztalconego czlowieka. Jak sie nie wie, to trzeba czytac, czytac..... I jeszcze jedna sprawa.... Szanowna pani pomylila osoby.... To pan Kalinowski sam sobie zadaje pytania i sam na nie odpowiada..... Nie widzialam tam istotnych pytan dotyczacych na przyklad Chemy...... Lub programu Partnerstwa Prywatno Publicznego....... Czyzby byly zbyt klopotliwe ? Nie nalezy ograniczac sie tylko do plotek i wydawac publicznie tak perfidnych opinii.
                  • essa_to_ja Re: Wybory samorządowe 2014 28.10.14, 09:13
                    zamknięty
                    majka0613 napisała:
                    "Z tego co znam Pana Rucinskiego, nie spostrzeglam aby stan jego zdrowia nie pozwalal mu na poruszanie sie na swoich nogach, ani nie mogl on prowadzic samochodu. Rente otrzymal, bo nie mogl wykonywac swojego zawodu. Byl
                    sedzia sportowym. Inne zawody moze wykonywac z powodzeniem, jak kazdy z nas. Jezeli do tej pory bedac radnym prowadzil stadnine i dawal sobie rade, to dlaczego gdyby zostal wojtem, mialo byc inaczej."
                    Proszę Pani,
                    1. wszystko co napiszę poniżej oparte jest na porównaniu oświadczeń majątkowych pana TR z 2013 i 2014 roku (dostępne publicznie)
                    2. pan TR nie wykazał innych dochodów poza rentą i wynagrodzeniem za funkcję radnego, łącznie 14 tysięcy złotych w 2013 roku,
                    3. pan TR nie posiada gospodarstwa rolnego, które mogło by mu przynieść dochód lub stratę, nie prowadzi również działalności gospodarczej, nie ma dochodów z najmu budynków, których został właścicielem, nie pracował na umowę zlecenie lub o dzieło,
                    4. pan TR nie zaciągnął w ostatnich latach kredytu, nie otrzymał darowizny,
                    5. majątek pana TR wzrósł w ostatnim roku o 45 tysięcy złotych w gotówce.
                    To jest możliwe tylko w Polsce.
                    A jeśli pan TR może wykonywać zawód inny niż sędzia sportowy, to dlaczego tego nie robi, dlaczego się utrzymuje wyłącznie z renty finansowanej przez podatników? Ma przecież dwa fakultety, a trzeci w toku.
                    • majka0613 Re: Wybory samorządowe 2014 28.10.14, 10:36
                      zamknięty
                      Jestem pod wrazeniem..... Taka doglebna analiza dochodow Pana Rucinskiego...... Znam go troche i wiem, co przytrafilo sie mu w zyciu. Nikomu tego nie zycze, chociaz niektorym by sie przydalo...... Awantura o rente 600 zl, ktora otrzymal po wypadku....... Tragicznym..... Oswiadczenie majtkowe jest jego oswiadczeniem. Z zona ma rozdzielnosc majatkowa i tym samym majtku zony nie wyszczegolnia. Nie znaczy to jednak, ze nie pozostaja we wspolnym gospodarstwie domowym. Argument, ze nie utrzymuje sie z renty i nie wykonuje innego zawodu jednoczesnie jest sprzeczny. I smieszny. To znaczy, ze moze byc prawnikiem, bo takie studia skonczyl, ale wojtem nie...... Ciekawe, co jeszcze bedzie mu zarzucone..... Pozdrawiam.
                      • essa_to_ja Re: Wybory samorządowe 2014 28.10.14, 12:34
                        zamknięty
                        Raczej pobieżna... Pana Kalinowskiego oświadczenia też przejrzałam, a inni jeszcze muszą poczekać ;-)
                        A teraz tłumaczę jeszcze raz, najbardziej łopatologicznie jak można:
                        1. dlaczego TR może być wójtem skoro jest rencistą? Odpowiedź: bo ma tylko częściową niezdolność do pracy, tylko w pierwszym wyuczonym zawodzie, co nie przeszkadza mu podjąć innego rodzaju pracy.
                        2. dlaczego nie podjął w takim razie innej pracy? Tutaj nie ma na razie odpowiedzi. Chciałabym poznać powód, najlepiej z ust samego TR.
                        3. jeśli nie pracuje i nie osiąga dochodów, nie otrzymał darowizny, to skąd nagle ma 45 tysięcy do własnej dyspozycji jako odrębny majątek? Również pieniądze otrzymane od żony są darowizną i podlegają zgłoszeniu choćby do US.

Mam nadzieję, że ma Pani zgodę TR, aby poruszać na forum publicznym bardzo osobiste sprawy z jego prywatnego życia - ja bym się nie odważyła.
                        • majka0613 Re: Wybory samorządowe 2014 28.10.14, 14:11
                          zamknięty
                          Nie udostepniam zadnych informacji prywatnych, tylko mowie o tym o czym sam kandydat informowal na spotkaniach wyborczych. Nalezalo tylko sluchac. O pieniadze, ktore pania tak bardzo interesuja nalezy spytac kandydata. Jest tu nawet watek poswiecony jego osobie. Na pewno sie z tego wytlumaczy......
                      • obserwator9367 Re: Wybory samorządowe 2014 28.10.14, 16:20
                        zamknięty
                        Obserwuję tak sobie, co ciekawego dzieje się na forum i zastanawiam się, czy przypadkiem nie za dużo zajmujecie się tą nieszczęsną rentą TR...to momentami żenujące w obliczu tego, co przeżył ten człowiek. Wiem o czym piszę, proszę mi wierzyć... Dajcie już z tym spokój, proszę. Gdyby mógł TR cofnąć czas, z pewnością oddałby wszystko, aby nie być w dzisiejszym miejscu swojego życia. Stracił bowiem najcenniejszą dla siebie osobę... A, że walczy o siebie, to zrozumiałe. Być może chce nawet i dobrze dla gminy...nikt jednak, zapewniam, nie chciałby żyć z tymi wspomnieniami i uszczerbkiem na zdrowiu, co on. I tyle mam do powiedzenia w tej sprawie...
        • graubek Re: Wybory samorządowe 2014 28.10.14, 00:45
          zamknięty
          Pani Aldono, trzeba przeczytac caly watek a nie poszczegolne wpisy. Z watku wynika,ze renta pana Rucinskiego nie ma tu nic do rzeczy. Rente mozna zawiesic i pobierac cale wynagrodzenie za obowiazki wojta, czyli ok. 8000 zl. Pan Rocinski nie musi pobierac renty i pewnie by i tak ja zawiesil, bo taki jest wymog prawny. Zadnego oszustwa tu nie ma. Przeciez cale wynagrodzenie za prace bedzie na jego PICie. PIT idzie do Urzedu Skarbowego i tam bedzie wpisana cala kwota za wynagrodzenie a nie polowa. 50 % pensji bedzie wysylane z jego konta na konto fundacji. Wynagrodzenie odbiera sie w calosci a nie w polowie. Ksiegowosc tez sie zadzi swoimi prawami. Pan Rucinski zaplaci tez caly podatek od swoich poborow a nie polowe. Ponadto, chyba przekroczy prog 30% we wrzesniu lub pazdzierniku. Mimo to nie wycofuje sie z zobowiazania. Tak jak napisala Ula..... Dziwie sie, zamiast go szanowac i cieszyc sie, ze chce zrobic cos dobrego dla gminy, obrzuca sie go blotem..... Wynika z tego, ze lepiej jest krasc, wtedy sie nikt nie dziwi ani nie nazywa sie go oszustem ( i nikogo sie tu nie czepiam), ale jak ktos daje to oszust. Dziwny jest ten kraj.
        • obiektywny-2 Re: Wybory samorządowe 2014 28.10.14, 06:18
          zamknięty
          Ludzie dajcie chłopu spokój, jedziecie po tym Rucińskim jak po łysej kobyle (podobno ma stajnię).
          Niech komentarzem do waszych wypowiedzi będzie zdanie przeczytane na jednym z powyższych postów:[b] Lepiej kraść, kombinować to wtedy nazwą się kreatywnym, obrotnym. A jeżeli gość chce oddać 50 % pensji to się go nazywa oszustem, spryciarzem itp.....[/b]
          Oj dziwny kraj, dziwni ludzie.......................
          • ruda.1976 Re: Wybory samorządowe 2014 28.10.14, 15:53
            zamknięty
            Odda 50% pensji a odbierze sobie w inny sposób. Nikt nie napisał kto ten zwrot będzie sprawdzał i kiedy ? przecież wszyscy nie macie czasu przez cały rok. Od wyborów do wyborów przypomina wam się, że coś trzeba zmienić i to najlepiej Wójta od razu. Śmiech.
            • majka0613 Re: Wybory samorządowe 2014 28.10.14, 17:25
              zamknięty
              Juz drugi raz Pani ruda.1976 podejmuje kwestię fundacji.... No cóż...... Każdy ocenia według siebie. Jak ja postepuję, tak będą postępować inni. Już wielokrotnie na tym forum było napisane, że co miesiąc w biuletynie gminy będzie zamieszczone potwierdzenie wpłaty..... Co miesiąc.... po pierwszym każdego miesiąca. Przez 4 lata. Potwierdzenie wpłaty zastępcy też..... Nie wiem co może być bardziej czytelne...... Jeżeli mieszkańcy sobie zażyczą, to pewnie i stan konta fundacji da się zamieścić.... żeby wszyscy sobie poczytali. Wystarczy od czasu do czasu wejść na stronę Gminy.... Przyrzeczenie, czy obietnica - jak ją zwał- Pana Rucińskiego regulowana przeciez jest zapisem w Kodeksie Cywilnym.... Więc o co chodzi. Jak ktos znajdzie inny sposób weryfikacji przepływu pieniązków, bardzo proszę Pan Ruciński wszystkie opinie (znając go) weźmie pod uwagę. Pośmiać to można się z Pani.
              • stopobatelom Re: Wybory samorządowe 2014 28.10.14, 19:07
                zamknięty
                Szanowni, mili Uczestnicy forum, błagam dość plucia jadem wobec siebie i kandydatów. Wchodząc na forum o wyborach spodziewałem się rzeczowych i sprawdzonych informacji o kandydatach, tak by wyrobić sobie opinię i wybrać właściwie. Dosyć osobistych wycieczek. Nic mnie nie obchodzi co kto robi prywatnie, co robi ze swoimi pieniędzmi. Żyjemy w wolnym demokratycznym kraju, gdzie każdy może zmienić pracę, w czasie wolnym zajmować się działalnością społeczną, przeprowadzać staruszki przez pasy, brać rentę czy należeć do partii. Nadal nic mnie to nie obchodzi jeśli nie będzie wpływać na pełnienie funkcji.
                Jeśli mam zatrudnić urzędnika - wójta to chciałbym wiedzieć jakie ma kwalifikacje, jakie projekty udało mu się zrealizować, jakie zmiany uzyskać, jaki ma plan dla gminy i jakie są szanse jego realizacji, jaki zespół ludzi go wspiera i dlaczego, kim są Ci ludzie co osiągneli? Nie interesuje mnie moralność tych przyszłych urzędników, czy są brunetami, czy są niscy lub się spóźniają. Chce wiedzieć czy są mądrzy ale to ocena bardzo subiektywna, dlatego ważne czy są wykształceni lub czy sprawdzili się w życiu, czy mają sukcesy finansowe? Czy ich działalność nie ma styku z finansami gminy, bo to rodzi korupcję itd.
                Chciałbym przeczytać opinię Państwa jak wyobrażacie sobie idealnego wójta, ale bez porównań z kandydatami, te każdy zrobi sobie samodzielnie. I proszę może ktoś zacznie od określenia kompetencji wójta i rady bo to ona jest ważniejsza.
                  • stopobatelom Re: Wybory samorządowe 2014 28.10.14, 21:22
                    zamknięty
                    Znowu to samo. Nie ma odmiany. Nie chcę ludzi związanych z partiami by nie przedkładali interesów partyjnych nad nasze interesy lokalne. Nie chcę oszukiwania wyborców, a tym jest podwójne kandydowanie. Jeżeli podwójny kandydat zostanie wójtem oszuka wyborców głosujących na niego jako na radnego powiatowego czy sejmikowego. Jeżeli wybierze bycie radnym oszuka tych, którzy głosowali na niego jako na wójta. Nie da się trzymać dwóch srok za ogon i być trochę w ciąży. Jakikolwiek będzie wynik wyborów będą ludzie oszukani, to nieuczciwe. Poza tym kim w końcu chcą być tacy podwójni kandydaci - ludźmi niezdecydowanymi. To obiektywne przemyślenia nie odnoszące się do kandydatów personalnie, ale intencjonalnie.
                    Dosyć o tym.
                    Jakie przymioty powinien mieć wójt i radny? Bezosobowo proszę.
                    • essa_to_ja Re: Wybory samorządowe 2014 28.10.14, 21:59
                      zamknięty
                      stopobatelom napisał(a):
                      "Jakie przymioty powinien mieć wójt i radny?"
                      Radny?
                      To proste. Powinien umieć myśleć globalnie w skali całej gminy i potrafić przekonać do tego ludzi z własnego sołectwa, nawet jeśli to "globalne myślenie" będzie wymagało od tych ludzi, poświęcenia własnego lokalnego interesu.

Wytłumaczę na przykładzie negatywnym.
                      Kilka lat temu Nivea fundowało place zabaw dla dzieci. Gmina zgłaszała lokalizację, a internauci głosowali. Wygrywały trzy lokalizacje z największą liczbą głosów, a edycji było 4.
                      Nasza gmina nie miała wtedy żadnego placu zabaw; zgłosiła 4 lokalizacje: Rudę, Górki, Dębe i Cygankę bodajże. Pomimo dyskusji na forum, pomimo rozsądnych propozycji, ludzie nie byli w stanie się dogadać i głosować wszyscy razem tylko na jedną wybraną miejscowość w każdej z edycji konkursu. Głosowano na "własne" i w efekcie głosy się rozłożyły, a sponsor ufundował te place komu innemu.
              • ruda.1976 Re: Wybory samorządowe 2014 28.10.14, 21:13
                zamknięty
                A Adwokat czuwa, żeby każde zastrzeżenie, uwagę, opinię o TR odbić w odwrotną stronę, nie ważne ile przyjmie się haseł na forum. Ok. Nie ważne jak mówią oby mówili - taka tania reklama, Pan TR też za każdym razem to podkreśla w wypowiedziach na forum. Ja się wypisuję z tego tematu bo kojarzy mi się źle, trochę jak historia z czerwonej gazety. Pozostaję bez dalszego komentarza w sprawie TR.
                Życzę jak jak najwięcej powodów do uśmiechu - to samo zdrowie.
            • noem-i35 Re: Wybory samorządowe 2014 28.10.14, 22:41
              zamknięty
              Droga Pani! Zamiast prowadzić zawczasu śledztwo: da, nie da, odbierze sobie, kto go skontroluje ..., po prostu proszę na niego nie głosować. Nie zostanie wójtem i nie będzie problemu z kasą, którą dziś chce dać na potrzeby gminy. A tu całe forum się trzęsie od domysłów. Po co handlować skórą na żywym niedźwiedziu? Szkoda, że Pani, jak rozumiem społecznica, nie startuje na radną ze swojej miejscowości. Na pewno zrobiłaby Pani wiele pożytecznych rzeczy i wiele załatwiła, zwłaszcza, że w przeciwieństwie do TR, mieszka Pani w Rudzie.
              • aldona072 Re: Wybory samorządowe 2014 30.10.14, 12:43
                zamknięty
                przeczytałam programy wyborcze wszystkich kandydatów i mam pytanie Ruciński pisze, że zapewni żłobki i przedszkola ale ktoś pisał że był przeciwny budowie Przedszkola Gminnego - jak to się ma do jego obecnych obietnic, zmienił zdanie będzie budował przedszkole gminne ?
                • aldona072 Re: Wybory samorządowe 2014 30.10.14, 12:48
                  zamknięty
                  co do Kończyka to chyba jakiś idol miejscowych strażaków, remizy nie widać tyle banerów Komitetu p .Kończyka, chyba nawet na "niewymownych" chłopcy strażacy mają jego wizerunek ( myślałam że OSP jest bardziej obiektywna)
                • majka0613 Re: Wybory samorządowe 2014 30.10.14, 15:28
                  zamknięty
                  Jak mi się wydawało p. Ruciński juz odpowiadał na to pytanie. I faktrycznie, w wątku " Kampania Rucińskiego odnosi pierwsze efekty "... 26 pażdziernika...jest odpowiedź. Jest też ciąg dalszy sprawy żlobków i przedszkoli na terenie naszej Gminy. Zainteresowani mogą poczytać o tym na Facebooku, oficjalnej stronie p. Rucińskiego.
                • magda_100 Re: Wybory samorządowe 2014 31.10.14, 16:06
                  zamknięty
                  aldona072 napisał:

> przeczytałam programy wyborcze wszystkich kandydatów i mam pytanie Ruciński pis
                  > ze, że zapewni żłobki i przedszkola ale ktoś pisał że był przeciwny budowie Pr
                  > zedszkola Gminnego - jak to się ma do jego obecnych obietnic, zmienił zdanie b
                  > ędzie budował przedszkole gminne ?

Spytam przewrotnie: a pisze jakie to będą żłobki i przedszkola? Państwowe czy prywatne ;)?
                  • ros15 Re: Wybory samorządowe 2014 31.10.14, 17:57
                    zamknięty
                    Nie do końca rozumiem dlaczego wszyscy tak się uczepili tego prywatnego przedszkola.
                    Mnie o wiele bardziej razi to że do gminnego przyjmowane są dzieci "po znajomości", tak jak ktoś tu napisał nawet ok 3 latki a starsze odsyłane jest z kwitkiem bo jeszcze zajęło by miejsce komuś "ważniejszemu". Może warto najpierw z tym zrobić porządek.

Niech sobie to przedszkole prywatne będzie i nie ważne kto je prowadzi. Tym bardziej że z tego co widzę na stronie czesne jest całkiem przystępne.

Rozbudowa gminnego przedszkola, owszem ale według mnie w tej gminie jest wiele równie ważnych rzeczy do zrobienia.
                • 2gosia2410 Re: Wybory samorządowe 2014 31.10.14, 16:23
                  zamknięty
                  Obowiązki dotyczące zapewnienia opieki nad dziećmi gmina może realizować nawiązując współpracę z podmiotami prowadzącymi działalność w tym zakresie. Podmioty te, ponoć są takie możliwości, mogą nawet ubiegać się o status podmiotów publicznych. Trzeba to sprawdzić i upominać się, jeżeli chcemy z tego skorzystać.
                  • stopobatelom Re: Wybory samorządowe 2014 31.10.14, 17:27
                    zamknięty
                    Choć nie było łatwo, ja również przejrzałem programy przyszłych wójtów. Wnioski: wszędzie prawie to samo. Sporo obietnic, ale bez rozpisywania się jak je spełnią i skąd wezmą kasę. A na razie mamy, zdaje się, około 10 mln długu. Brak planu jak zwiększyć dochód gminy tak by spłacić dług i zrealizować zapowiedziane inwestycje. Chyba, że sięgną do naszych kieszeni. Nadal nie wiem kogo wybrać.
                    Nie pomogło mi w wyborze wizytowanie wczorajszej sesji rady gminy. Było i śmiesznie i strasznie. Pani kandydatka Wodnicka mocno okładała kandydata, a za razem obecnego wójta Kalinowskiego, okazało się, że nie odpowiada on jedynie za "gradobicie i koklusz". Jednak za chwilę sama musiała stać w deszczu połajanek ze strony wielu osób, którym przypomniało się jak bywało za jej kadencji. Oj ciężko być wójtem! Ale dla widowni to jak walka kogutów lub cyrk za darmo. Wychodzi na to, że rację miał Waligórski w piosence "Cysorz to ma klawe życie" kończąc ją słowami: "dobrze, dobrze być Cysorzem, choć to świnia i krwiopijca".
                    • essa_to_ja Re: Wybory samorządowe 2014 31.10.14, 20:46
                      zamknięty
                      A możesz podać dla wszystkich adresy www stron z programami 4 kandydatów na wójta?
                      Ja programu Kończyka jeszcze nie widziałam. W sumie to chętnie bym zweryfikowała w jego przypadku dwie sprawy:
                      1. ilość "wniosków unijnych" przyjętych do rozpatrzenia (brak błędów formalnych) w ramach pracy w gminie w latach 2006-2014,
                      2. ilość projektów rozliczonych i zamkniętych - cała sztuka polega bowiem na takim poprowadzeniu realizacji danego projektu, aby sprawozdanie końcowe zostało przyjęte a pieniądze wypłacone.
                          • dorot-ka30 Re: Wybory samorządowe 2014 01.11.14, 00:42
                            zamknięty
                            to wychodzi, że tylko Kalinowski nie ma strony internetowej, jest w tyle za Kończykiem?

ale, ale ma za to baner wielki jak stodoła za grubą kasę pewnie za jakiś 1500 zł ale jak się zarabia 8 tysia miesięcznie, to przez 4 lata można odłożyć na kampanie ze 30 tysięcy.
                            • stopobatelom Re: Wybory samorządowe 2014 02.11.14, 20:00
                              zamknięty
                              Faktycznie podstawowa pensja wójta mogłaby być trochę mniejsza. Ale by nie było dziadowania, rada gminy powinna mieć możliwość przyznawania premii za wykonanie konkretnych zadań lub zdobycie funduszy dla gminy i uwaga, żeby wykluczyć konszachty każda premia powinna być publikowana. Myślę, że motywacja do pracy i zysk dla gminy byłby większy, niż populistyczne 50% - 150 tys. To nędzna kwota dla gminy o budżecie 26 mln. Bo cóż za nią można zdziałać wielkiego, 3 komiksy? Obecny wójt przewidział ok. 50 tys. za komiks, mam nadzieję, że było warto. Premia zadaniowa to jest to. W materiałach jednego z kandydatów słychać pretensje do dyrektorki szkoły w Górkach. Nie znam tej pani ale jej i innym nauczycielom premia się należy. Sprawdźcie sobie Państwo wyniki egzaminu szóstoklasistów (to nie tylko sprawdzenie wiedzy uczniów, ale też profesjonalizmu i wkładu pracy nauczycieli). Szkoła w Górkach jest najlepsza w gminie, jest lepsza od szkoły w Dębem o ok. 2 pkt. A to po prostu przepaść i przy okazji dowód, że można!!
    • graubek Re: Wybory samorządowe 2014 03.11.14, 17:49
      zamknięty
      W jednym z postow z gminy podobno Wojt oskarza p Konczyka ze przez niego gmina dostala dotacje z 10 mc opoznieniem ciekawe czy kontrkandydat Wojta pozwoli sobie na takie nieslychane wrecz przedstawianie go w zlym swietle
      • stopobatelom Re: Wybory samorządowe 2014 04.11.14, 12:07
        zamknięty
        Każdy pełniący funkcje publiczne powinien być rzetelny i uczciwy, w końcu są to zawody zaufania publicznego, tak jak w przypadku lekarzy, strażaków czy prawników. Niestety tych cech nie można stopniować, ani zmierzyć. Gospodarność to jest to zapraszam zwolenników poszczególnych kandydatów do przedstawienia ich osiągnięć. Szanowna Pani "dorot-ko" hasło "potrafiący oddać ze swojego"? To czysty komunizm, bo swoje trzeba najpierw wypracować i mieć, a potem co odjąć swoim dzieciom od ust? A pieniądze naszej gminy z dobroci serca przekazać innym? Nie sądzę. Pozyskiwanie pieniędzy z UE jest super bo wbrew obiegowym opiniom nie leżą one na ziemi. Ile kandydaci wyciągnęli funduszy unijnych lub czy potrafią to zrobić w przyszłości? Jakie sukcesy finansowe, organizacyjne osiągnęli prywatnie lub zawodowo do tej pory?
        • dtrela Re: Wybory samorządowe 2014 04.11.14, 17:11
          zamknięty
          Stopbatelom, dzieci trzeba ciagle o tym przypominać ludzom bo dają sie wkręcać.
          Dodam, że dotyczy to rownież radnych [ a zwlaszcza ich] gdyz to oni stanowią wsparcie wojta a wojt musi dobrze wszystko spinac weryfikowac osiagnieca motywowac, zwalniac za brak efektow a nie z klucza politycznego.
          Jednoczesnie chcialam zdementowac wysokosc wynagrodzenia radnych ( ktos napisal, ze to 150-200zl i, ze to charytaywna praca...to raczej zgubil 1 zero).
          Dobrze przyjrzyjcie sie kandydatom i glosujcie na OSOBY nie na partie.... ktos kto jest bierny w życiu niewiele ma doswiadczenia zawodowego, to bedzie zaDUŻE wynagrodzenie jak na posiadane umiejętności. ?.czyli wypije kawe na sesji nieprzygotowany i do domu....
          Jezeli kandydat cos osiagna zawodowo, lub dziala w spolecznosci to to wynagrodzenie bedzie odpowiednie a nawet za male wzamian co ma do zaferowania...
          To jest swego rodzaju rekrutacja na stanowisko menedżerskie wiec dobrze przyjrzymy sie tym ludziom....
          Nie co zrobia tylko WJAKI Sposob to zrobia z kod wezna pieniadze i czy maja odpowiednie narzedzia w postaci wiedzy, zaangażowania checi do ciężkiej pracy.
          • ulapacyga Re: Wybory samorządowe 2014 04.11.14, 21:38
            zamknięty
            hahahha :D To mnie teraz Pani rozbawiła z tym jak zarabia radny :D Jakby to była taka pensja to pewnie nie moglibyśmy odpędzić się od startujących.
            "W Dębe Wielkim przewodniczący Rady Gminy otrzymuje 1100 zł (ryczałt miesięczny), jego zastępca – 450 zł (ryczałt miesięczny), przewodniczący komisji za posiedzenie komisji – 100 zł, członek komisji za posiedzenie komisji – 80 zł, radny za sesję rady – 120 zł."
            www.strefaminsk.pl/artykul/634/lokalna-lista-plac/
        • dtrela Re: Wybory samorządowe 2014 05.11.14, 21:10
          zamknięty
          Szanowna Pani; 'ulapacyga' pozwole przytoczyć ustawę z bardziej rzetelnych stron (bo mydli się oczy, że niby charytatywnie)...

Wynagrodzenie Radnych okres obowiązywania: od 1.01.2014 do 31.12.2014
          Wysokość diet przysługujących radnemu gminy nie może przekroczyć w ciągu miesiąca łącznie półtorakrotności kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe na podstawie przepisów ustawy o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw. W 2014 r. kwotę bazową dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe ustala się w wysokości przysługującej tym osobom w 2008 r., czyli w wysokości 1.766,46 zł. Oznacza to, że w 2014 r. maksymalna wysokość diet przysługujących radnemu gminy wynosi 2.649,69 zł, z zastrzeżeniem, że wysokość diety jest uzależniona od liczby mieszkańców w gminie i wynosi:

liczba mieszkańców powiatu
          maksymalna wysokość diety

powyżej 100 tys. mieszkańców
          2.649,69 zł
          (100% maksymalnej wysokości diety)

od 15 tys. do 100 tys. mieszkańców
          1.987,27 zł
          (75% maksymalnej wysokości diety)

poniżej 15 tys. mieszkańców
          1.324,85 zł
          (50% maksymalnej wysokości diety)

Podstawa prawna:

- ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r. poz. 594 z późn. zm.),

- ustawa z dnia 23 grudnia 1999 r. o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. z 2011 r. nr 79, poz. 431 z późn. zm.),

- rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2000 r. w sprawie maksymalnej wysokości diet przysługujących radnemu gminy (Dz. U. nr 61, poz. 710).

ps troche pokory nie każdy musi wszystko wiedzieć wypraszam takie cytaty "bu ha ha" bo nigdy nie wie pani z kim rozmawia
          • dtrela Re: Wybory samorządowe 2014 05.11.14, 21:15
            zamknięty
            [u]Wynagrodzenie radnych[/u]
            Radni pełnią funkcje społecznie, po wyborze mogą kontynuować pracę zawodową. Za czas przeznaczony na pracę w radach otrzymują jednak miesięczne diety, przysługuje im także zwrot kosztów podróży służbowych. Przepisy określają maksymalną wysokość diety, którą może otrzymać radny. I tak w przypadku radnych sejmiku województwa, radnych powiatu liczącego ponad 120 tys. mieszkańców oraz tych z gminy liczącej powyżej 100 tys. mieszkańców jest to 2 649,69 zł (1,5-krotność kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej, a wynoszącej 1 766,46 zł).

Diety radnych mniejszych powiatów i gmin są niższe. W powiecie mającym od 60 do 120 tys. mieszkańców radny może otrzymać maksymalnie 2 252,24 zł. W powiatach poniżej 60 tys. mieszkańców jest to 1 854,78 zł (70 proc. diety maksymalnej).

[b][u]W gminie od 15 tys. do 100 tys. mieszkańców maksymalna dieta wynosi 1 987,27 zł, a w gminach poniżej 15 tys. mieszkańców - 1 324,85 zł.[/u][b][/b][i][/i]

Wysokość diety radnego zależy m.in. od pełnionych przez niego funkcji (przewodniczącego rady, przewodniczącego komisji) oraz od tego, czy i w ilu zasiada komisjach. Diet nie otrzymują ci radni, którzy zasiadają w zarządach województwa lub powiatu. Członkowie zarządów bowiem otrzymują wynagrodzenie ustalane przez radę.
              • ulapacyga Re: Wybory samorządowe 2014 05.11.14, 22:15
                zamknięty
                Mam pytanie czy po przeczytaniu zeznań majątkowych nie nasuwa się Pani jednak myśl, że może mam racje? nie zauważyłam aby ktoś w zeznaniu majątkowym napisał iż przychód z bycia radnym wyniósł 20tys. Jeśli się mylę to proszę przytoczyć mi fragment przynajmniej jednego takiego zeznania.
                Piszę Pani, ze moje źródło jest mało rzetelne, myślę jednak, że strona tvn nie jest również najlepszym źródłem informacji.
                Co do "hahaha" to moje rozbawienie w tamtym momencie naprawdę było dużo, a napisanie, że zacytuje " troche pokory nie każdy musi wszystko wiedzieć wypraszam takie cytaty "bu ha ha" bo nigdy nie wie pani z kim rozmawia" jest naprawdę ciekawe. Ja się nie ukrywam pod wymyślonymi Nickami i podpisuję się pod postem i przyznam, że szczerze chciałabym wiedzieć z kim "rozmawiam". Jeśli Pani chce możemy nawet w dniu jutrzejszym spotkać się pod gminą poprosić o stosowną ustawę i rozwiać wątpliwości wszystkich.
                Bo do odważnych świat należy.

Pozdrawiam
                Urszula Pacyga-Glanowska
              • fe-torek Re: Wybory samorządowe 2014 05.11.14, 22:20
                zamknięty
                Prosze pani, skoro jest pani tak bardzo dociekliwa i jak widac umie pani korzystac z internetu, to prosze sobie spojrzec na oswiadczenia majtkowe naszych radnych..... Ulapacyga powiedziala prawde, takie sa u nas stawki..... Ale skoro pani prawda jest inna niz ta zamieszczona na oficjalnych stronach gminy, to juz nic na to nie poradzimy.....
          • dtrela Re: Wybory samorządowe 2014 05.11.14, 22:49
            zamknięty
            Widze ogromne zdenerwowanie.
            1.Nik jest prawdziwy.
            2.Przytoczylam ustawe o max stawkach...ja nic nie napisalam o tym, ze radni z naszej Gminy... trzeba czytac ze zrozumieniem.
            3.Nie oznacza to, że radni nie skorzystają z mozliwosci zmiany stawek skoro Nasz Wojt zarabia najwiecej w powiecie..
            4.Skoro Gmina nedznie placi Radnym to dlatego taka nędza w zarządzaniu.?
            5.Rzetelnosc-Zawarte są odnosniki do ustawy.
            6. Niech sie Pani zwiekszy odpornosc na stres
            7.Podpisano wyborca nie z Pani okregu wiec nie musi mnie Pani przekonywac szkoda czasu.
            8. Z neutralnosci przeszlismy do antagonizmu.
              • dtrela Re: Wybory samorządowe 2014 05.11.14, 23:42
                zamknięty
                Rozumiem, ze fe-totek a nawet faretol to Pani Ulu taki nie oficjalny nick bo trzeba czasem blotkiem rzucic.
                Mozna bylo sprawe zakonczc grzecznie informujac o stawkach...a kandydata na radnego/ną obowiazuja wyzsze standardy komunikacji z wyborca. To punkt 9. i 10.
                Tytul postu Wybory samorzadowe....mamy prawo znac stawki w Gmine oraz stawki zgodne z prawem aby miec porownanie oraz wiedziec, ze Radni moga sobie podniesc pensje...co nie jest złe prosze tak tego nie zrozumiec.
                Zarabiajcie wiecej ale ja mam wymagania wobec Radnych....nie moga to byc osoby przypadkowe. Chce jako wyborca zaplacic ale za kompetentnych menedzerow nie za np gospodynę domowa, ktorej cos sie wydaje, ze chce zrobic ale nie wie naprawde jak.
                • noem-i35 Re: Wybory samorządowe 2014 06.11.14, 05:54
                  zamknięty
                  Najlepiej sam wystartuj w wyborach. W pewnych sytuacjach nie tylko gospodyniom domowym "coś się wydaje", że chcą coś zrobić, ale nie wiedzą jak... Dowodzą tego rządy naszych wójtów i ich Rad. Diety radnych w naszej gminie trudno nazwać zarobkami, bo jeśli ktoś się przykłada, naprawdę interesuje się sprawami gminy, czyta dokumenty, które potem poddaje się głosowaniu, organizuje zebrania wiejskie i widzi trochę więcej niż własny grajdołek, to musi na to przeznaczyć sporo czasu. Ich diety nie są sumami bajońskimi. Dobrze, że wyborcy nad tym dyskutują, bo nawet ci , mniej dociekliwi, mogą z obiektywnych źródeł poznać prawdę.
                  • dtrela Re: Wybory samorządowe 2014 06.11.14, 06:57
                    zamknięty
                    Owszem byla taka propozycja...ale widzac co jest do zrobienia w gminie( finanse) przekierowalam do osoby ktora duze doswiadczenie z zarzadzaniem duzymi pieniedzmi w prywatnej firmie .
                    Pozatym dzialam juz społeczne a nie chcialabym raezygnowac z tego.
                        • stopobatelom Re: Wybory samorządowe 2014 07.11.14, 22:17
                          zamknięty
                          Oto macie zestawienie kandydatów na wójta na podstawie ich stron www
                          a. Krzysztof Kalinowski ? 39 l, wykształcenie wyższe techniczne, bezpartyjny choć związany z PO przez wice wójta
                          Dotychczasowe osiągnięcia i umiejętności:
                          - wójt obecnej kadencji
                          - radny w radzie gminy w latach 2002-2006
                          - Członek Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP
                          - Członek Powiatowej Rady Zatrudnienia
                          - założyciel i prezes Stowarzyszenia Przyjazne Dębe
                          - wszystko co zrobiono i będzie zrobione w gminie

b. Rafał Kończyk -29 l, magister europeistyki UW oraz magister zarządzania (specjalność kierowanie organizacjami) w Akademii Obrony Narodowej, certyfikowany audytor energetyczny, doktorant w Katedrze Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego SGH, bezpartyjny
                          - ekspert ds. funduszy europejskich
                          - wiceprezes zarządu Lokalnej Grupy Działania Ziemi Mińskiej 2008-2012
                          - od 2009 r. wiceprezes zarządu Mazowieckiego Leader?a
                          - od 2013 r. prezes Fundacji Woda i Energia
                          - członkiem Grupy Roboczej ds. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 powołanej przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
                          - członkiem zespołu ds. operacjonalizacji narzędzia Community Led Local Development powołanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
                          - pozyskał 40 mln z funduszy europejskich

c. Tomasz Ruciński ? lat ?, Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie ? kierunek nauczycielski, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, Wydziału Prawa i Nauk Społecznych ? kierunek prawo, Rozpoczęte studia w: Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, Wydział Psychologii ? kierunek Psychologia Społeczna , członek PiS, równocześnie kandyduje z listy PiS na radnego powiatowego
                          - Kurs Kwalifikacyjny Zarządzania w Oświacie
                          - Trener II klasy piłki nożnej
                          - Były sędzia piłki nożnej szczebla centralnego
                          - Nauczyciel mianowany
                          - Hodowca koni czystej krwi arabskiej
                          - Radny Rady Gminy Dębe Wielkie obecnej kadencji

d. Hanna Wodnicka ? 60 l, Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego- mgr filologii polskiej, Studia podyplomowe w Instytucie Socjologii w zakresie Stosunków pracy i zasobów ludzkich, bezpartyjna, równocześnie kandyduje do sejmiku wojewódzkiego z lisy PSL.
                          - 1980-2002 zamieszkiwała i pracowała w Warszawie jako nauczyciel języka polskiego
                          - Zastępca Sekretarza w Redakcji Dokumentu Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
                          - wójt gminy Dębe Wielkie w latach 2002 ? 2010
                          - budowała 2 stacje uzdatniania wody , oczyszczalnię ścieków, wodociąg, kanalizację, drogi , dokończyła budowę Sali gimnastycznej w Rudzie i inne.
                          • oto_masz Re: Wybory samorządowe 2014 08.11.14, 02:34
                            zamknięty
                            To - jak rozumiem - oznacza, że na 4 kandydatów jest
                            - 2 magistrów,
                            - jeden który studia techniczne ukończył (zapewne więc jest inżynierem),
                            - i jeden, który chodził do Szkoły Wyższej, a nawet dwóch, ale nie udało się ukończyć żadnej (jeszcze).
                            • dracena111 Re: Wybory samorządowe 2014 08.11.14, 10:58
                              zamknięty
                              Oto_masz, kto ci te posty pisze ? Jeden ma problem z wyszukiwaniem informacji i wklejaniem z worda, drugi z czytaniem. Z mysleniem problem maja obaj. Ciekawe co jeszcze sie pojawi, zeby dyskredytowac w sposob tak niski kandydatow a zwlaszcza jednego. Dyskusja merytoryczna nie wchodzi w gre, bo to za wysoki poziom, lepiej pisac glupoty.
                              • oto_masz Re: Wybory samorządowe 2014 08.11.14, 12:43
                                zamknięty
                                dracena111 napisał:
                                > Oto_masz, kto ci te posty pisze ? Jeden ma problem z wyszukiwaniem informacji i
                                > wklejaniem z worda, drugi z czytaniem. Z mysleniem problem maja obaj. Ciekawe
                                > co jeszcze sie pojawi, zeby dyskredytowac w sposob tak niski kandydatow a zwlas
                                > zcza jednego. Dyskusja merytoryczna nie wchodzi w gre, bo to za wysoki poziom,
                                > lepiej pisac glupoty.

Jak rozumiem, starą PiSowską metodą, kiedy nie stać Cię na odpowiedź, zaczynasz ubliżać.
                                Druga stara metoda PiS: jeżeli już nie masz kontrargumentów, to znaczy, że wszyscy dyskredytują Jarosława Kaczyńskiego.
                • farertol Re: Wybory samorządowe 2014 08.11.14, 09:34
                  zamknięty
                  dtrela napisała:

> Rozumiem, ze fe-totek a nawet faretol to Pani Ulu taki nie oficjalny nick bo tr
                  > zeba czasem blotkiem rzucic.

Gwoli ścisłości, nie jestem Urszulą Pacygą. Błotkiem nie rzucam.
                  Proszę nie przekręcać mojego nicku.

• stopobatelom Re: Wybory samorządowe 2014 08.11.14, 11:17
                    zamknięty
                    Szanowna Pani draceno człowiek ułomny jest i myślenie czasem go zawiedzie, zgoda. Ale kultura i poziom wpisów na forum to z kolei Pani słabsze strony.
                    Jeśli ktoś dyskredytuje kandydatów w moim wpisie to oni sami, bo to przeklejki z ich stron www. Nie wiem, którego to kandydata dyskryminuje wpis z jego własnej strony, a może jakaś informacja jest niezgodna ze źródłem? Konkretnie proszę i bez wyzwisk, oczywiście jeśli jest Pani w stanie nad sobą zapanować, a jeśli nie proszę sobie ulżyć do woli. Pozdrawiam i życzę przyjemnego relaksu w trwającym czasie wolnym.
                    • essa_to_ja Re: Wybory samorządowe 2014 08.11.14, 20:13
                      zamknięty
                      Ruciński jest z 1978 roku, wiec ma 36 lat (źródło: oświadczenie majątkowe radnego).
                      Co do szkół to prawo chyba skończył, choć nigdzie nie ma informacji, że jest mgr prawa albo mgr nauczycielem. Podobno był na stażu w Prokuraturze Rejonowej w Mińsku. (źródło: www.facebook.com/profile.php?id=100005999895227)
                      • oto_masz Re: Wybory samorządowe 2014 08.11.14, 20:30
                        zamknięty
                        Esso,
                        Pan Ruciński dał się już na tyle poznać, że gdyby miał tytuł magistra nauk, bez wątpienia ów tytuł - jako dość nośny - pojawiłby się na wyborczych ulotkach. A nie ma, to nie ma. Nie każdy musi być magistrem (na szczęście).

Zaś wszelkie staże i praktyki podczas studiów mają niewiele wspólnego pisaniem i z obroną pracy magisterskiej. Nie sądzę nawet, by je ułatwiały, a wręcz przeciwnie ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka