Dodaj do ulubionych

Decoupage w Łodzi??

24.01.06, 21:51
Za radą "kreatywnych " przenoszę zaptyanie big_grinecoupage w Wa-
wie ,Poznaniu ,Wrocławiu ,a moze ktoś wie gdzie i kiedy w
Łodzi??Bardzo prosze o informacje.
Obserwuj wątek
    • beti361 Re: Decoupage w Łodzi?? 24.01.06, 22:07
      Było kiedyś w Łodzi w Domu Kultury na Retkini.
      Nie byłam tam - więc nie wiem na jakim poziomie...
      Swego czasu...chyba z rok temu, łodzianki próbowały się skrzyknąć i spotykać co
      jakiś czas w jednej knajpce,,,ale umarło to śmiercią naturalną. Doszło do tego -
      że na jakim tam spotkaniu byłam,,, sama jedna!
      Ostatnio dość prężnie "zapraszały" dziewczyny do Dobrej - ale chyba wszystkie
      jednak mamy mało czasu na codzień. Na mnie zawsze (prawie) smile możecie liczyć.
      Chętnie znów powymieniałabym się serwetkami, doświadczeniami i nie tylko.
      Potrzebuję jakieś namiary na stolarnię, która robi dziwne rzeczy z resztek
      drewna.
      Mam kilka fajnych gazetek włoskich z dekoracjami (niestety świątecznymi) ale
      zawsze, można coś podpatrzeć na przyszły rok. smile
      Pozdrawim serdecznie.
      • krystyna_54 Re: Decoupage w Łodzi?? 24.01.06, 22:22
        Ja jestem bardzo początkująca ,przymierzam się i brak mi odwagi .Mam zebranych
        troche serwetek i papierów ,ale jak sama mówisz czasu mało Może jednak jak się
        troszkę ociepli.....Gdzie kupujesz te wszystkie farby i lakiery .Szukałam farb
        akrylowych {małych -komplet) ale nie stety
        beti361 a maże ty wiesz?
        • kreatywni Re: Decoupage w Łodzi?? 24.01.06, 22:39
          Witam Was Łodzianki serdecznie!
          Jeżeli chodzi o mnie to dysponuje czasem i jestem otwarta na wszelkie
          propozycje smile
          W moim przypadku wymiana serwetek raczej odpada, ponieważ jestem bardzo
          początkująca w sprawach decu i niewiele mi się uzbierało serwetek.
          Od dłuższego czasu natomiast robię biżuterie i lepię aniołki smile

Chętnie bym wpadła na kurs decu w Ośrodku kultury na retkini. Może macie więcej
          informacji na ten temat? Czy kursy odbywają sie do tej pory?

Pozdrawiam Łodzianki!
          • esmolny Re: Decoupage w Łodzi?? 24.01.06, 22:50
            Dziewczyny ,tak bardzo mnie ucieszylo,ze chcecie sie spotkac z
            innymi 'maniaczkami'dekupazu z Lodzi.Ewa /Waga/ wlasnie z Dobrej juz od pewnego
            czasu przeszukuje forum,aby wylowic bratnie dusze.W ten zimowy czas troche
            trudno bedzie sie umowic,ale wpisujcie sie,kto jeszcze chetny z Lodzi-moze uda
            nam sie cos zorganizowac jak pogoda troche sie poprawi.Serdecznie pozdrawiam,Ela
        • waga30 Re: Decoupage w Łodzi??-z Dobrej :) 24.01.06, 22:54
          Dziewczyny-zaproszenie do Dobrej zawsze aktualne smileWiem że teraz aura nie
          sprzyja wypadom dokądkolwiek że już nie wspomnę za miasto. Zdaję sobie sprawę z
          tego że każdy jakoś swoją codzienność ma zorganizowaną a wciąż jeszcze krótki
          dzionek ogranicza spontaniczne wypady i wyjścia. Ja co prawda pracuję w domu-
          mam dwójkę maluszków-córeczka już prawie dziewieciomiesięczna ząbkuje, nie
          sypiam od trzech miesięcy...ale odkąd jest ze mną moja mama na jakąś chwilkę na
          kawkę zapraszam -mogłybyśmy się gdzieś na mieście spotkać-nie wiem gdzie
          dziewczyny w ubiegłym roku chciały to spotkanie decou zorganizować...Beti widzę
          jest lepiej zorientowana smile Beti -a swoją drogą to jeśli masz możliwość to
          zaglądnij do mnei na wieś-to blisko-muszę do Ciebie chyba w końcu zadzwonić ale
          ostatnio właśnie z niewyspania smilejakoś trudno chwilami zebrać myśli do kupy smileA
          jeśli chodzi o farby akrylowe-polecam nie zestawy-2/3 farb niwykorzystaną
          pozostaje- ale zakup pięciu sześciu kolorkow podstawowych z których można
          uzyskać rozmaite barwy np.-ochra , czerwień kadmową ,
          siena ,ultramaryna ,czarny, umbra i biały. To oczywiście tylko sygestia-z
          czasem sama będziesz wiedziala jakich kolorów potrzebujesz. Ja używam farb
          różnych firm, ale z gotowych kolorów polecam zieloną farbę polycolor maimeri-
          "verdaccio"-fajna zieleń z którą można robić rozmaite rzeczy smile
          pozdr ewa
    • bobinia Re: Decoupage w Łodzi?? 25.01.06, 14:40
      witam wszystkie łódzkie maniaczki. Trafiłam na to forum przypadkiem szukając
      info o homeopatii no i odrazu zakochałam się w decu. Mam za sobą już kilka prac
      (wszystkie wg wskazówek z tutejszego forum)jednak chętnie wzięłabym udział w
      jakimś profesjonalnym kursie albo powymieniała doświadczeniami z bardziej ode
      mnie zaawansowanymi dekupażystkami. Jestem więc baaardzo ZA spotkaniem łódzkiej
      grupy.
      • waga30 Re: Decoupage w Łodzi?? 25.01.06, 15:00
        Dziewczyny-zatem musimy się spotkać !!!! Mam serdeczna prośbę-niech każda
        napisze czy np. któraś sobota lub piątek popołudniowy byłyby dobrymi dzniami na
        spotkanie ??? Może ta lub następna sobota ??? Mam nadzieję że tym razem
        spotkanie dojdzie do skutku smileCzekam na odzew-ewa
          • beti361 Decoupage w Łodzi?? 25.01.06, 21:37
            Popieram spotkanie łódzkie - na "wolnej" stopie. Tzn. zanim się poznamy -
            gdzieś w mieście, w knajpce, a dopiero potem będziemy się "po domach ciągać" smile
            Uprzedzam że popołudnie sobotnie - jest złym pomysłem, bo - a to kino, a to
            imieniny u cioci, a to coś tam,,, smileA co byście powiedziały na przyszły
            czwartek?
            A propo farb - jedna biała litrowa, i do tego mam (już!) 5 kolorów w tubkach.
            To naprawdę daje duże możliwości.
            Siedzę w tym od ponad roku, i ćiut kruczków złapałam. Choć niestety nie
            pracowałam z krakiem 2-składnikowym. No i chciałabym umieć lepić aniołki smile.
            Pozdrawiam.
      • waga30 Re: Decoupage w Łodzi?? 26.01.06, 09:32
        Dziewczyny-ja nie znam za specjanlnie łódzkich knajpek...nie pochodzę z Łodzi i
        nawet jak wiecie nie mieszkam w niej-więc czekam na jakieś pomysły smile-pozdr i
        milego dnia życzę -ewa
        • sylka22 Re: Decoupage w Łodzi?? 26.01.06, 10:27
          witam smile
          ja tez jestem z Łodzi (mieszkam na chojnach)..wasze forum odwiedzam dopiero od
          kilku dni, bo zaczęłam moją przygodę z decoupage
          jak narazie raz idzie lepiej raz gorzej - kilka rzeczy które zrobiłam wydaje mi
          sie że schrzaniłam, ale kilka tez wyszło bardzo ładnie - i nawet jedno
          pudełeczko poszło do teściowej w prezencie
          kupiłam sobie zestaw startowy z Nerchau, dokupiłam parę rzeczy i próbuje

szukałam na necie jakiśch namiarów na kurs w Łodzi ale nic nie znalazłam..takie
          spotkania wiele by mi dały, duzo bym mogla się dowiedzieć od starych
          wyjadaczek smile
          o ile przyjmiecie mnie do swojego grona
          pozdrawiam
              • beti361 Decoupage w Łodzi? 26.01.06, 20:48
                Więc czwartek tj. 02,02,2006 r
                Godz... 17?
                Centrum miasta - aby każda miała tak samo blisko (daleko) czyli Plac Wolnośći.
                W zeszłym roku spotykałyśmy się na Legionów przy placu, ale uprzedzam - mało
                miejsca - tylko 4 stoliczki, no i cena kawy... hm... aż 6 zł. A wypada coś
                zamówić smile.
                Macie inne pomysły???

• waga30 Re: Decoupage w Łodzi? 26.01.06, 20:58
                  Ja słyszałam od bratowej o klimatycznej herbaciarni "Niebieskie migdały"-to na
                  Piotrkowskiej za Centralem w stronę Uniwersalu. Ceny ponoć bardzo przystępne-
                  herbatke można w dzbankach zamawiać-to taniej smile-czyli mamy dwie propozycje
                  lokalowe smile A 17 jest dla mnie optymalnasmile-pozdr ewa
                  • ania_z_poddasza Re: Decoupage w Łodzi? 26.01.06, 22:12
                    a też myślałam i już nawet napisałam o nich ale net mi siadł i się poszło hm...

Knajpka bardzo klimatyczna-taka w tarym stylu jak mieszkanie babci która całe
                    życie zbierała bibeloty.na ścianach są obrazki z krakiem a na schodach stoją
                    przepiękne małe kredensiki akurat to decu wink
                    niebieskie migdały mają jeszcze jedną siedzibe na Sienkiewicza przy placu
                    Komuny Paryskiej i właśnie tego lokalu jest to mały opisikwink Herbatki w
                    dzbankach od 5.5 albo 6 zl. Dzbanek wystarczy na 2,5 filiżanki.
                    miejsca jest sporo z tym że trzeba by połączyć stolik.jeden jest średnio na 4
                    osoby.zawsze jednak można zarezerwować stoliki bez dodatkowej opłaty.Trzeba by
                    tylko wiedzieć ile mniej więcej miejsc jest potrzebnych i na którą godzinę.
                    Na Pietrynie nie byłam i nie wiem jak rozmiarowo wygląda tamten lokal.
                      • teq3 Re: Decoupage w Łodzi? 27.01.06, 13:24
                        Ja co prawda nie decupażuję, ale z racji bycia Łodzianką - podpatruję Wasz
                        wątek. Polecam Wam Cafe Verte. To jest na Piotrkowskiej na przeciwko pasażu
                        Shillera, trzeba wejść w podwórze (duże, okratowane przejście w bloku-plombie),
                        minąć pizzerię Da Grasso i już jest kawiarnia. Mają tam 2 sale, w jednej jest
                        duży stolik (taki na 6-8 osób). Kawa, herbata, napoje, pyszne domowe (naprawdę
                        domowe) ciasta. Fajny, zaciszny lokalik.
                          • teq3 Re: do teq3 27.01.06, 14:14
                            Przyznam, że nie myślałam o tym. Jestem totalnie uwiązana z małym dzieckiem w
                            domu, poza tym decoupage to nie moja dziedzina smile
                            • krystyna_54 Re: do teq3 27.01.06, 17:53
                              Ustaliłyśmy ,że spotykamy się 2.02 ogodz 17 i może jednak przy
                              Piotrkowskiej,tam gdzie proponuje teg3 jest to miejsce prawie w centrum
                              teg3 a może jednak uda Ci się wyrwać z domu choć na 0,5 godz.Ja co prawda mam
                              już duże dzieci i szybciej mi do pilnowania wnuków (choć ich jeszcze nie mam)
                              ale pamiętam jaka to była frajda nawet te 0,5 godz."wiekowa "jestem ale sama
                              ten wątek zaczełam nie mam zamiaru jak narazie zrezygnować
                              • ania_z_poddasza Re: do teq3 27.01.06, 18:09
                                tak się składa że Niebieskie migdały są niedaleko od Verte,to też miejsce prawie w centrum.
                                Verte jest droższa,jedna kawa to koszt 5 zł.
                                Czy ewentualnie w Verte można zarezerwować miejsca? myślę że tym się chyba powinnyśmy kierować.o godzinie 17 może być mało miejsc więc lepjej by było pójść na pewniaka a nie ewentualnie czekać na wszystkie dziewczyny i szukać nowego lokalu.
                                ah i jeszcze jedno-lokal dla palących czy nie?
    • toxicloki PILNA PROSBA DO ŁODZIANEK !!!! 27.01.06, 19:31
      sorka dziewczynki za caps ale w ciezkim szoku jestem:o
      wlasnie obejrzalam "fakty" na tvn...
      czy ktoras z was zna moze adres pani Beaty Grzybowskiej??
      a moze ktoras zna osobiscie?
      bylabym bardzo wdzieczna, gdyby znalzl sie ktos, kto by mi go podal - sama mam
      dziecko, wiem jak ciezko czasem bywa, chcialabym jej jakos pomoc...
      macie? dacie? proooosze!!!
      probowalam dzwonic do tvn ale jak zwykle sekretarka... sie nie doczekam pewnieuncertain
    • ania_z_poddasza Niebieskie 31.01.06, 12:50
      byłam w Niebieskich.
      za zarezerwowanie całej sali-około 12 miejsc pobierają zaliczke 20 zł i chcą
      aby się zobowiązać do zamówienia minimalnego na kwote ilośś osób x 10 zł.
      Dlatego nie zarezerwowałm sali. Przy rezerwacji dwóch stolików również takie
      same warunki.
      Rezerwacje można oczywiście odwoływać.
      Narazie zarezerwowany jest stolik na 5 osób w sali fotograficznej. W każdej
      chwili mogę zadzwonić do nich i próbować rezerwować dalej. Zawsze też inna z
      was może do nich zadzwonić czy wejść i zarezerwować koeljny stolik w tej salii.
      Jesli któraś się chce tego podjąć bądź obejrzeć wnętrza na foto to zapraszam tu
      www.niebieskie-migdaly.pl/ .Jest tam tel. do herbaciarni.
      Dowiedziałam się że w czwartek o 17 nie powinno być problemu z miejscami jagby
      co ale wiadomo-lepjej iść na gotowe.
      Prosiłabym abyście się ostatecznie deklarowały.
    • mampka Re: Decoupage w Łodzi?? 31.01.06, 13:19
      Dziewczyny fju fju jestem pełna podziwu. super że się skrzyknęłyście. Razem z
      Beti próbowałam bywać na spotkaniach rok temu, ale się wszystko posypalo.
      Rzeczywiście na którymś spotkaniu była tylko ona.
      Mam nadzieję, że tym razem pójdzie Wam sprawniej.
      Pozdrawiam z Łodzi
      Mampka
      • ania_z_poddasza Re: Decoupage w Łodzi?? 31.01.06, 13:35
        myślę że jeśli uda zarezerwować się reszte stolików w fotograficznej to nie.
        tak sie zastanawiam nad innym lokalem jeszcze i przychodzą mi do głowy tylko
        bary kawowe np daily cafe.może jeszcze orfeusz przy placu dąbrowskiego
        Mampka a będziesz?
        • beti361 :-) nie kombinujcie... 31.01.06, 19:23
          Ustalone jest, i nie zmieniajcie.
          Nie każda jest codziennie na tym forum - aby śledzić na bieżąco co się dzieje.
          Jak na Sienkiewicza będzie "kicha" - to po prostu już nigdy tam nie pójdziemy
          smile
        • mampka Re: Decoupage w Łodzi?? 01.02.06, 11:55
          Na to spotkanie nie dam rady bo pracuje do 18 poza tym mam kinola zapchanego i
          nie chce Was pozarażać. Moje robótki siedzą jeszcze nie rozpakowane w pudlach
          po przeprowadzce.
          Niebieskie Migdały mogą byc b. fajnym miejscem. Są b. klimatyczne i jest tam b.
          dużo szydełkowych serwet. Może jedynie być nam trochę ciasno bo mają zaledwie
          kilka stolików.
          Pewnie większość z nas to takie "bywalczynie" na mieście jak ja. Nie mam
          pojęcia gdzie można by fajnie spędzić czas, nie rujnując portfela. Wydaje mi
          się że kawa na mieście będize zawsze kosztowala ok. 5-8 zl. Zawsze możemy
          zwiedzić kilka miejsc zanim ustlimy gdzie jest najfajniej i zagościmy tam na
          stałe.
          pozdrawiam
          Mampka
      • kreatywni Re: Decoupage w Łodzi?? 01.02.06, 18:29
        Nie wiem czy któraś z Was prowadzi jeszcze odliczanie...?
        Wychodzi mi na to, że milia jest 9. Moja kolezanka szczęśliwie przełożyła
        wizyte u lekarza i najprawdopodobniej też się pojawi więc będzie 10. No według
        moich obliczeń oczywiście...

Pozdrawiam wszystkie Łodzianki!
      • sylka22 Re: Decoupage w Łodzi?? 02.02.06, 02:04
        to moje ostanie dzieło..
        nie jest najpiekniejsze ale na błedach się człowiek uczy

voila.pl/5fboy/index.php?59

napiszcie dziewczyny tez ile to jest Sieniewicza te Niebieskie Migdały...mam
        nadzieję że uda mi sie dotrzec..jak mąz sie wyrobi to mnie zawiezie...a jak nie
        to musze zostac w domu bo do 16:30 w polotach do 16:40 musze siedziec w domu bo
        takto wczesniej nie ma mi sie kto młodym zająć...
        najwyzej sie spóxnię...mama nadzieje że wtedy was znajdę smile
      • esmolny Re: Decoupage w Łodzi?? 02.02.06, 22:09
        Dziewczyny z tematu nalezy wykreslic znaki zapytania - jest decoupage w Lodzi i
        sa zakrecone dekupazystki.Dzieki Wam rowniez - jestem naladowana pozytywna
        energia do nastepnego spotkania.Ela
    • krystyna_54 Re: Decoupage w Łodzi?? 03.02.06, 22:23
      Dziewczyny dzięki .Było super (kto nie był niech żałuje )Elax2 i Ewa powaliły
      mnie na kolana swoimi pracami,wiadomościami ect.,zapał Beat i przebojowość
      proszę naśladować,o oprecyzyjności i wyczuciu Ani najlepiej mówią jej prace -
      boskie,kreatywni z kolelzanka ciche i spokojne a ja z milą mam się czego i od
      kogo uczyć do usłyszenia i zobaczenia
      • waga30 Re: Decoupage w Łodzi?? 03.02.06, 23:57
        A myślałam,że nowy wątek powstanie o naszym spotkaniu smilesmilesmile-no to ja dopisuję
        się do starego wątku-mimo późnej pory smile-Dziękuję -fajnie ,że są ludzie których
        łączą pasje tworzenia różnych rzeczy !!!!!!!!!!!!już się nie mogę doczekać
        spotkania na Liściastej-no to hej !!
        ewa
        • scorpionka19 Re: Decoupage w Łodzi?? 08.03.06, 20:07
          Byłam na waszym ostatnim spotkaniu na Liściastej 02.03.06 .przywlokłam się z
          Beti żeby zobaczyć co i jak.Bardzo mi się spodobało wasze spotkanie i chętnie
          bym odwiedziła was ponownie .Trochę próbowałam w domu tych magicznych wyczynów
          z "pękaniami"itd. wychodzi mi to raczej średnio i potrzebuję pomocy.Czy mogę na
          was liczyc?czekam na wiadomość Aga
          • esmolny Re: Decoupage w Łodzi?? 08.03.06, 21:04
            Aga,naprawde nam wszystkim jest milo,ze spodobalo Ci sie to co robimy.Jesli
            moge doradzic,rzuc te spekania-wiem,ze one na poczatku najbardziej fascynuja w
            dekupazu,ale to jest jakby wyzszy stopien wtajemniczenia.Na poczatek doradzam
            klejenie na gladkich powierzchniach serwetek - to jest dopiero radocha jak uda
            sie przykleic bez zmarszczek /wiem,bo mnie zabralo to duzo czasu i cwiczen/.Do
            zobaczenia,Ela
            • waga30 Re: Decoupage w Łodzi?? 09.03.06, 09:34
              Zgodze się w całej rozciągłości z Elą smile-zaczynaj od prostszych rzeczysmile-
              zapraszamy 11 marca do Niebieskimch Migdałów-można potwierdzić obecność w
              odzielnym wątku-pozdr i zapraszm serdecznie ewa
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka