Gość: simp023 IP: 141.46.181.* 04.03.04, 08:52 .... i dzieki Bogu. Szkoda ze tak pozno o tym pomysleli. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Robaczek Szwaby IP: *.dip.t-dialin.net 04.03.04, 08:53 Trzeba zweryfiowac ta przyjazn polsko - niemiecka. A jesli chodzi o scislosc to ta ustawa miala wejsc od 1.Maja. Na razie tylko sa obostrzenia ze strony Niemiec i szykany. Co za zdraciecki narod /pisze z Niemiec ale jestem Polakiem/. Niemcy to taki narod ze jak cos daja to zaraz patrza jak cos innego zabrac i to z nawiazka . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Cos mi to przypomina umowy o dzielo w Polsce... IP: *.proxyplus.cz / *.warszawa.sdi.tpnet.pl 04.03.04, 15:59 Cos mi to przypomina 50% koszty od praw autorskich i zatrudnianie na umowe zlecenie czy o dzielo zamiast umowe na prace w Polsce, czyli robienie idiotow z ZUS i urzedow skarbowych. Polacy chyba zbyt przywykli do zawilego prawa w RP i niektorzy sadza ze tak mozna wszedzie. A tutaj taka niespodzianka:-( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja Aresztować 3 prezesów Niemców pracujących w Polsc IP: 82.139.15.* 04.03.04, 08:56 dla równowagi, dlaczego rządzik pozwala pomiatać naszymi obywatelami? Odpowiedz Link Zgłoś
gandalv TAK WYGLĄDA TRADYCYJNA PRZYJAŹŃ POLSKO-NIEMIECKA 04.03.04, 08:59 Pamiętam, że gdy w Polsce zlapano cudzoziemca(za pedofilie) to wypuścili go (chyba nawet kaucji nie było), a tu? Pozdrawiam Gandalv www.twojamagia.republika.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Władek Niech żyje przyjaźń Niemiecko-Polska IP: 217.11.130.* 04.03.04, 09:28 A czego spodziewać sie mozna było od odwiecznego wroga? Każdy powód będzie dobry, aby unieszkodliwić wrednych Słowian na rynku pracy w Niemczech. To nic nowego. Nie liczmy na nic dobrego od nich. No ale jednak zwolnili z aresztu ksiegową. Dawniej pewnie tego by nie zrobili. A nasze firmy niech bardzo uważają - bezrobocie w Niemczech wśród budowlańców niemieckich wzrosło znacząco przez ostatnich kilka lat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karol K. Re: Czas na retorsje... IP: *.dip.t-dialin.net 04.03.04, 09:38 Slusznie, racja, rzad RP powinien sie zatroszczyc o wszystkich polskich zlodziei samochodow, rozpruwaczy magazynow ze sprzetem elektronicznym, kieszonkowcow, oszustow, jak slynny Heinrich Szajca z Monachium, ktory dostal 4 lata za wyludzenie od panstwa i rodakow (Polakow) kilkaset tysiecy Euro. Szajca powiedzial w sadzie, ze "nam Polakom bedzie sie tak dlugo dobrze wiesc, jak dlugo Niemcy beda glupi". Rzad powinien o ta elite narodu, naszych ambasadorow zadbac, posylac im paczki do kicia. Wstyd przyznac sie, ze sie jest Polakiem, ale to wpienione szambo szowinistyczno-narodowe tego nigdy nie zrozumie, za duzo wodki w czubie.Fuj. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ron kiedyś sami wywozili Polaków do Niemiec IP: 213.76.130.* 04.03.04, 09:33 trzeba im to przypomnieć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kij Wyborcza znowu wpuściła w maliny. IP: 195.205.4.* 04.03.04, 09:56 Kolejna udana akcja GW. Najpierw było "Zostań ławnikiem, dorobisz sobie na flaszkę", potem "oszukaj niemieckie urzędy, omiń zakaz pracy". Gratuluję skutaczności Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stary Wiarus Re: Niemcy wypuścili aresztowaną Polkę IP: *.skanska.pl / 213.17.161.* 04.03.04, 10:45 Temat RZEKA. Najwyższy czas abyśmy brali przykład z Niemcow i traktowali ich tak samo u nas. Korzystajmy z ich doświadczeń i rozwiązań. Np.: sprawę przepisywania praw jazd załatwili pozytywnie w kilka miesięcy dopiero po decyzjach ministra Widzyka o stosowaniu takich samych wymogow w stosunku do Niemcow pracujących w Polsce. Niemcy liczą się tylko z mocnymi a nie z zastraszonymi słabeuszami. A szykany w stosunku do polskich firm budowlanych znane są naszym władzom od lat i nic nie robią. VdPD jest praktycznie jedyną instytucją walczącą od lat z tą patologią. Bez najmniejszej pomocy ze strony władz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Przemo Re: Niemcy wypuścili aresztowaną Polkę IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 04.03.04, 10:57 oczywiście,Urząd Pracy w Polsce równiez powinien wjeść na wszystkie place budów w Polsce i zrobić "raban" za wszystko co możliwe, tak aby w Niemczech im sie czkawką odbiło. ONI NIGDY NIE BĘDĄ NAS TRAKTPWAĆ POWAŻNIE GDY BĘDZIEMY SIE PRZED NIMI PŁASZCZYĆ !!!!!!! . NIE LIŻMY IM ....!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pracodawca Re: Niemcy wypuścili aresztowaną Polkę IP: *.dip.t-dialin.net 04.03.04, 11:14 Zgadzam się z opiną. Ale mówić o sprawie to za mało. Rząd polski powinien namaścić Pana Kormana i wynająć go do negocjacji. Na szerokim jednak tle. Niemieckie budowy i firmy budowlane potrzebują naszych pracowników. Ci zatrudnieni w polskich firmach chętnie wyjeżdżają za chlebem. Jak zalegalizować inaczej ich status? Dopuki będzie obowiązywać polsko - niemiecka umowa o umowach o dzieło, która rodzi już sama patologie (np. karencje, przyporządkowania do adresów itd)doputy startowa pozycja do negocjacji jest słaba. Moim zdaniem należałoby tę umowę wypowiedzieć i wprowadzić inny status firmy budowlanej i jej pracownika. Panie Korman do dzieła! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pracodawca Re: Niemcy wypuścili aresztowaną Polkę IP: *.dip.t-dialin.net 04.03.04, 10:55 Nie należy ulegać emocją a na pewno nie należy na sprawę patrzeć w kategoriach przyjaźni lub nieprzyjaźni. Jast tajemnicą poliszynela, że polskie firmy robią co mogą aby się utrzymać na rynku niemieckim. Pytanie podstawowe brzmi: Czy strategią niemiecką jest stosowanie i egzekwowanie prawa - jeśli tak to firmy mają szansę. Jeśli natomiast jest to postępowanie zmierzające do "wykoszenia" na zasadzie: pokaż mi człowieka a znajdę na niego paragraf to poważniejsza sprawa i o nią powinny zapytać wprost nasi politycy - jeśli potrafią. Legalnie pracujących polskich pracowników budowlanych jest na rynku niemieckim średnio w miesiącu 10 - 15 tys. Są to głównie wysokiej klasy fachowcy, chętnie widziani jako podwykonawcy na bardziej skomplikowanych niemieckich budowach. Lobby firm budowlanych niemieckich i polskich powinno wykazać inicjatywę i stanąć solidarnie do dyskusji naprawiającej wypaczone przepisy, które pozwalają urzędnikom decydować o statusie gospodarczym partnerów. Czy jest taka możliwość? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leszek564 Re: Niemcy wypuścili aresztowaną Polkę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.04, 11:41 Deutschland , Deutschland ueber alles , ueber ganze Welt ( mialo byc tak pieknie - Egalite , Fraternite i ta jak jej tam - Liberte...gospodarcza tez) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 1939 potrzebna akcja odwetowa IP: *.zgora.dialog.net.pl 04.03.04, 12:34 Sprawa jest prosta i oczywista. Ostatnią rzeczą, jaką Niemcy zrobią jest zaprzestanie szykanowania polskich firm polskich na niemieckim rynku. Sytuacja jest podobna, jak w 1939 r. (z zachowaniem proporcji, oczywiście). Pokój ma swoją cenę. Polski rząd nie ugiął się przed szantażem Hitlera w 1939. Teraz również chcemy zdecydowanych kroków polskiego rządu. Dla porządku należy stwierdzić, że Buzek właściwie nic nie zrobił, żeby postawić się niemieckiemu szantażowi. Ale teraz mamy rząd Millera. Niech pokaże, co potrafi. Niemcom trzeba w jednakowym stopniu utrudnić warunki funkcjonowania na polskim rynku. Nie inaczej. Jeśli niemiecka firma zniknie z polskiego rynku, straty będą minimalne. Zyska polska przedsiębiorczość, a miejsce firm niemieckich zajmą holenderskie, amerykańskie bądź brytyjskie. Jakie niemieckie firmy wziąć na celownik na początek? Proponuję supermarkety. Paragraf zawsze się znajdzie, bo w każdym supermarkecie łamane są przepisy. Do dzieła. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: German Re: potrzebna akcja odwetowa IP: 212.65.27.* 04.03.04, 14:10 wy tylko o wojnie !!!po co do nas przyjezdzacie!!!nikt was u nas nie chce...jestescie narodem nieudacznikow, zlodzeji.....musicie jak filipinczycy pracowac za pare groszy po calym swiecie ..a my a racze moj Opa (dziadek, ktory przgral wojne jezdzi po calym swiecie a wasi kombatanici zyja w ubustwie !!! Tale umiecie!!!talko duzo GADAC!!!I zazdroscic narodom , ktorym sie udalo!!!! Nawet slowacy sa lepsi!!!!Wszyscy sie z was smieja obojetnie czy amerykanie,Niemcy,Anglicy, Rosjanie!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: komar Re: Niemcy wypuścili aresztowaną Polkę IP: *.proxy.aol.com 04.03.04, 13:17 brawo dla 1939, nic +, nic -. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Warhol Re: Niemcy wypuścili aresztowaną Polkę IP: *.62.202.62.cust.bluewin.ch 04.03.04, 14:07 Jak zwykle jako narod zaslepiony i nie znajacy prawy i jego zastosowania pienimy sie i warholimy. Caly swiat placze i smieje sie z naszej glupoty i szowinizmu. Czy ktos zastanowil sie co My mozemy dac jakiejs wspolnicie. Nauke lapowkarstwa, zlodziejstwa, kombinatorstwa i warholstwa - co jeszcze??? Kontrole na budowach i jak najbardziej - czas zastosowac prawo i przyzwyczajac nasze firmy budowlane do jego przestrzegania i to juz w Polsce. Co droga osoba na polskich budowach pracuje na czarno i jest bez ubezpieczenia. Chcemy nasze porzadki wprowadzic u innych? Inni dawno juz wojny zapomnieli tylko My nadal na konika i daj, daj - powstancy z ulanska fantazja. Pod ta przykrywka probujemy ukryc nasza nieudolnosc i zacofanie - naprzod WARHOLY i pepki swiata! Odpowiedz Link Zgłoś