Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Niemcy wypuścili aresztowaną Polkę

    IP: 141.46.181.* 04.03.04, 08:52
    .... i dzieki Bogu. Szkoda ze tak pozno o tym pomysleli.
    Obserwuj wątek
      • Gość: Robaczek Szwaby IP: *.dip.t-dialin.net 04.03.04, 08:53
        Trzeba zweryfiowac ta przyjazn polsko - niemiecka.
        A jesli chodzi o scislosc to ta ustawa miala wejsc od 1.Maja.
        Na razie tylko sa obostrzenia ze strony Niemiec i szykany.
        Co za zdraciecki narod /pisze z Niemiec ale jestem Polakiem/.
        Niemcy to taki narod ze jak cos daja to zaraz patrza jak cos innego zabrac i to
        z nawiazka .
        • Gość: Andrzej Cos mi to przypomina umowy o dzielo w Polsce... IP: *.proxyplus.cz / *.warszawa.sdi.tpnet.pl 04.03.04, 15:59

          Cos mi to przypomina 50% koszty od praw autorskich
          i zatrudnianie na umowe zlecenie czy o dzielo
          zamiast umowe na prace w Polsce, czyli robienie
          idiotow z ZUS i urzedow skarbowych.

          Polacy chyba zbyt przywykli do zawilego prawa w RP
          i niektorzy sadza ze tak mozna wszedzie. A tutaj
          taka niespodzianka:-(
      • Gość: Ja Aresztować 3 prezesów Niemców pracujących w Polsc IP: 82.139.15.* 04.03.04, 08:56
        dla równowagi, dlaczego rządzik pozwala pomiatać naszymi obywatelami?
      • gandalv TAK WYGLĄDA TRADYCYJNA PRZYJAŹŃ POLSKO-NIEMIECKA 04.03.04, 08:59
        Pamiętam, że gdy w Polsce zlapano cudzoziemca(za pedofilie) to wypuścili go
        (chyba nawet kaucji nie było), a tu?
        Pozdrawiam
        Gandalv
        www.twojamagia.republika.pl
      • Gość: Władek Niech żyje przyjaźń Niemiecko-Polska IP: 217.11.130.* 04.03.04, 09:28
        A czego spodziewać sie mozna było od odwiecznego wroga? Każdy powód będzie
        dobry, aby unieszkodliwić wrednych Słowian na rynku pracy w Niemczech. To nic
        nowego. Nie liczmy na nic dobrego od nich.
        No ale jednak zwolnili z aresztu ksiegową. Dawniej pewnie tego by nie zrobili.
        A nasze firmy niech bardzo uważają - bezrobocie w Niemczech wśród budowlańców
        niemieckich wzrosło znacząco przez ostatnich kilka lat.
      • Gość: olo Czas na retorsje... IP: 213.76.130.* 04.03.04, 09:29
        • Gość: Karol K. Re: Czas na retorsje... IP: *.dip.t-dialin.net 04.03.04, 09:38
          Slusznie, racja, rzad RP powinien sie zatroszczyc o wszystkich polskich
          zlodziei samochodow, rozpruwaczy magazynow ze sprzetem elektronicznym,
          kieszonkowcow, oszustow, jak slynny Heinrich Szajca z Monachium, ktory dostal 4
          lata za wyludzenie od panstwa i rodakow (Polakow) kilkaset tysiecy Euro. Szajca
          powiedzial w sadzie, ze "nam Polakom bedzie sie tak dlugo dobrze wiesc, jak
          dlugo Niemcy beda glupi". Rzad powinien o ta elite narodu, naszych ambasadorow
          zadbac, posylac im paczki do kicia. Wstyd przyznac sie, ze sie jest Polakiem,
          ale to wpienione szambo szowinistyczno-narodowe tego nigdy nie zrozumie, za
          duzo wodki w czubie.Fuj.
      • Gość: ron kiedyś sami wywozili Polaków do Niemiec IP: 213.76.130.* 04.03.04, 09:33
        trzeba im to przypomnieć.
      • Gość: kij Wyborcza znowu wpuściła w maliny. IP: 195.205.4.* 04.03.04, 09:56
        Kolejna udana akcja GW.
        Najpierw było "Zostań ławnikiem, dorobisz sobie na flaszkę", potem "oszukaj
        niemieckie urzędy, omiń zakaz pracy". Gratuluję skutaczności
      • Gość: Stary Wiarus Re: Niemcy wypuścili aresztowaną Polkę IP: *.skanska.pl / 213.17.161.* 04.03.04, 10:45
        Temat RZEKA. Najwyższy czas abyśmy brali przykład z Niemcow i traktowali ich
        tak samo u nas. Korzystajmy z ich doświadczeń i rozwiązań. Np.: sprawę
        przepisywania praw jazd załatwili pozytywnie w kilka miesięcy dopiero po
        decyzjach ministra Widzyka o stosowaniu takich samych wymogow w stosunku do
        Niemcow pracujących w Polsce. Niemcy liczą się tylko z mocnymi a nie z
        zastraszonymi słabeuszami. A szykany w stosunku do polskich firm budowlanych
        znane są naszym władzom od lat i nic nie robią. VdPD jest praktycznie jedyną
        instytucją walczącą od lat z tą patologią. Bez najmniejszej pomocy ze strony
        władz.
        • Gość: Przemo Re: Niemcy wypuścili aresztowaną Polkę IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 04.03.04, 10:57
          oczywiście,Urząd Pracy w Polsce równiez powinien wjeść na wszystkie place budów
          w Polsce i zrobić "raban" za wszystko co możliwe, tak aby w Niemczech im sie
          czkawką odbiło. ONI NIGDY NIE BĘDĄ NAS TRAKTPWAĆ POWAŻNIE GDY BĘDZIEMY SIE
          PRZED NIMI PŁASZCZYĆ !!!!!!! . NIE LIŻMY IM ....!!!!
        • Gość: pracodawca Re: Niemcy wypuścili aresztowaną Polkę IP: *.dip.t-dialin.net 04.03.04, 11:14
          Zgadzam się z opiną. Ale mówić o sprawie to za mało. Rząd polski powinien
          namaścić Pana Kormana i wynająć go do negocjacji. Na szerokim jednak tle.
          Niemieckie budowy i firmy budowlane potrzebują naszych pracowników. Ci
          zatrudnieni w polskich firmach chętnie wyjeżdżają za chlebem. Jak zalegalizować
          inaczej ich status? Dopuki będzie obowiązywać polsko - niemiecka umowa o
          umowach o dzieło, która rodzi już sama patologie (np. karencje,
          przyporządkowania do adresów itd)doputy startowa pozycja do negocjacji jest
          słaba. Moim zdaniem należałoby tę umowę wypowiedzieć i wprowadzić inny status
          firmy budowlanej i jej pracownika. Panie Korman do dzieła!
      • Gość: pracodawca Re: Niemcy wypuścili aresztowaną Polkę IP: *.dip.t-dialin.net 04.03.04, 10:55
        Nie należy ulegać emocją a na pewno nie należy na sprawę patrzeć w kategoriach
        przyjaźni lub nieprzyjaźni. Jast tajemnicą poliszynela, że polskie firmy robią
        co mogą aby się utrzymać na rynku niemieckim. Pytanie podstawowe brzmi: Czy
        strategią niemiecką jest stosowanie i egzekwowanie prawa - jeśli tak to firmy
        mają szansę. Jeśli natomiast jest to postępowanie zmierzające do "wykoszenia"
        na zasadzie: pokaż mi człowieka a znajdę na niego paragraf to poważniejsza
        sprawa i o nią powinny zapytać wprost nasi politycy - jeśli potrafią.
        Legalnie pracujących polskich pracowników budowlanych jest na rynku niemieckim
        średnio w miesiącu 10 - 15 tys. Są to głównie wysokiej klasy fachowcy, chętnie
        widziani jako podwykonawcy na bardziej skomplikowanych niemieckich budowach.
        Lobby firm budowlanych niemieckich i polskich powinno wykazać inicjatywę i
        stanąć solidarnie do dyskusji naprawiającej wypaczone przepisy, które pozwalają
        urzędnikom decydować o statusie gospodarczym partnerów. Czy jest taka możliwość?
      • Gość: Leszek564 Re: Niemcy wypuścili aresztowaną Polkę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.04, 11:41
        Deutschland , Deutschland ueber alles , ueber ganze Welt ( mialo byc tak
        pieknie - Egalite , Fraternite i ta jak jej tam - Liberte...gospodarcza tez)
      • Gość: 1939 potrzebna akcja odwetowa IP: *.zgora.dialog.net.pl 04.03.04, 12:34
        Sprawa jest prosta i oczywista. Ostatnią rzeczą, jaką
        Niemcy zrobią jest zaprzestanie szykanowania polskich
        firm polskich na niemieckim rynku. Sytuacja jest podobna,
        jak w 1939 r. (z zachowaniem proporcji, oczywiście).
        Pokój ma swoją cenę. Polski rząd nie ugiął się przed
        szantażem Hitlera w 1939. Teraz również chcemy
        zdecydowanych kroków polskiego rządu. Dla porządku
        należy stwierdzić, że Buzek właściwie nic nie zrobił,
        żeby postawić się niemieckiemu szantażowi. Ale teraz
        mamy rząd Millera. Niech pokaże, co potrafi.

        Niemcom trzeba w jednakowym stopniu utrudnić
        warunki funkcjonowania na polskim rynku. Nie inaczej.
        Jeśli niemiecka firma zniknie z polskiego rynku,
        straty będą minimalne. Zyska polska przedsiębiorczość,
        a miejsce firm niemieckich zajmą holenderskie,
        amerykańskie bądź brytyjskie.

        Jakie niemieckie firmy wziąć na celownik na początek?
        Proponuję supermarkety. Paragraf zawsze się znajdzie,
        bo w każdym supermarkecie łamane są przepisy.

        Do dzieła.




        • Gość: German Re: potrzebna akcja odwetowa IP: 212.65.27.* 04.03.04, 14:10
          wy tylko o wojnie !!!po co do nas przyjezdzacie!!!nikt was u nas nie
          chce...jestescie narodem nieudacznikow, zlodzeji.....musicie jak filipinczycy
          pracowac za pare groszy po calym swiecie ..a my a racze moj Opa (dziadek, ktory
          przgral wojne jezdzi po calym swiecie a wasi kombatanici zyja w ubustwie !!!
          Tale umiecie!!!talko duzo GADAC!!!I zazdroscic narodom , ktorym sie udalo!!!!
          Nawet slowacy sa lepsi!!!!Wszyscy sie z was smieja obojetnie czy
          amerykanie,Niemcy,Anglicy, Rosjanie!!!!
      • Gość: komar Re: Niemcy wypuścili aresztowaną Polkę IP: *.proxy.aol.com 04.03.04, 13:17
        brawo dla 1939, nic +, nic -.
        • Gość: Warhol Re: Niemcy wypuścili aresztowaną Polkę IP: *.62.202.62.cust.bluewin.ch 04.03.04, 14:07
          Jak zwykle jako narod zaslepiony i nie znajacy prawy i jego zastosowania
          pienimy sie i warholimy.
          Caly swiat placze i smieje sie z naszej glupoty i szowinizmu.

          Czy ktos zastanowil sie co My mozemy dac jakiejs wspolnicie. Nauke
          lapowkarstwa, zlodziejstwa, kombinatorstwa i warholstwa - co jeszcze???

          Kontrole na budowach i jak najbardziej - czas zastosowac prawo i przyzwyczajac
          nasze firmy budowlane do jego przestrzegania i to juz w Polsce.
          Co droga osoba na polskich budowach pracuje na czarno i jest bez ubezpieczenia.
          Chcemy nasze porzadki wprowadzic u innych?

          Inni dawno juz wojny zapomnieli tylko My nadal na konika i daj, daj - powstancy
          z ulanska fantazja. Pod ta przykrywka probujemy ukryc nasza nieudolnosc i
          zacofanie - naprzod WARHOLY i pepki swiata!

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka