Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Dom wakacyjno-weekendowy

IP: 157.25.128.* 09.06.05, 14:09
    Chciałbym zapytac forumowiczow co sadza o domach weekendowych, letnich, etc.
    Czy jest to zjawisko ktore w Polsce istnieje (w stopniu marginalnym lub innym)
    czy sie rozwija, czy tez nie jestesmy jeszcze spoleczenstwem na tyle zamoznym
    zeby prowadzic tego rodzaju zycie
    Jesli jednak taki trend sie ujawnia to jakie kierunki na wypoczynek weekendowy
    sa obierane, etc.?
    Obserwuj wątek
      • Gość: locco Re: Dom wakacyjno-weekendowy IP: *.idzik.pl / *.idzik.pl 09.06.05, 15:46
        Mimo możliwości nie mam takowego, dlaczego ?
        primo - nie wyobrażam sobie żebym przez najbliższe x lat musiał jeździć ciągle
        w to samo miejsce, oglądać te same strony, te same twarze itd. do totalnego
        znudzenia
        secundo - (chyba ważniejsze) nie zamierzam pakować pieniędzy i zdrowia w coś co
        będzie regularnie kilkakrotnie w ciągu roku okradane, grabione, niszczone, mam
        wśród znajomych aż nadto TAKICH przykładów więc nie będę popełniał błędu
        a nie wyobrażam sobie każdorazowego wożenia pompy,kosiarki, kuchenki i
        pozostałego wyposażenia
        tertio - nie zamierzam pracować na złodziei.
        Zaznaczam, że to są moje subiektywne poglądy na sprawę "daczy" i NIKOGO z tego
        powodu nie zniechęcam.To jest tylko moja opinia.
      • belika Re: Dom wakacyjno-weekendowy 09.06.05, 16:05
        obiekcje mojego przemówcy targały nami również przez lat kilka, ale....właśnie
        jestemy w trakcie kupowania domku letniskowego :)
        W żadnym wypadku nie będziemy go traktowac jako miejsca gdzie co roku będziemy
        spędzać urlopy, bo prawdę mówiąc nie mamy zamiaru spędzić tam ani jednego
        urlopu, natomiast większość weekendów od wiosny do wczesnej jesieni będziemy
        spędzać w domku, który od miejca zamieszkania czyli od Gdyni jest oddalony o 40
        km, położony nad jeziorem w przepięknej okolicy, w niewielkiej wsi. Z tego domu
        mogą też korzystać nasi rodzice i bliższa rodzina, a latem można nawet
        dojeżdżać do pracy, bo nie jest to mordercza odległość. Jest to dom całoroczny,
        więc i zaśnieżonego Sylwestra też można w nim spędzać.
        Gdyby podchodzić do posiadania domu w kwestii potencjalnych (choć na pewno
        nieuchronnych) kradzieży, to tak naprawdę posiadanie domu mieszkalnego, też
        mijałoby się z celem, przecież pracujemy, dziecko w szkole, nie ma nikogo od
        7.30 do 18.00.... to przecież wręcz zaproszenie dla złodzeja, nie jest trudno
        zaobserwować kiedy co stoi puste.
        Decyzję o posiadaniu domku podjęliśmy bo:
        - mamy dośc spędzania słonecznych dni nad jeziorem w otoczeniu grillów i
        rozwrzeszczanych ludzi, gdzie po kocach biegaja dzieciaki i obcy w poszukiwaniu
        lotek i piłek,
        - mogę tam spędzać noce, co w przypadku nieposiadania włanej działki jest dośc
        trudne,
        - ciągnie nas do przyrody, własnej przyrody i mamy już dość weekendowych
        wypadów do znajomych, którzy szczęśliwymi posiadaczami takich domków są od
        jakiegoś czasu :))

Gdyby posiadanie domku letniskowego było taką udręką i nieszczęściem to
        przecież nie budowałoby się ich, aż tak dużo, prawda?
        :))
        • belika Re: Dom wakacyjno-weekendowy 13.06.05, 12:04
          w tym tyg. podpiszemy umowę przedwstępną :))
          klamka zapadła.
      • turystka1975 Re: Dom wakacyjno-weekendowy 17.08.22, 12:59
        W Polsce są piękne domy wakacyjne czy weekendowe. I nie mówię tu tylko o mazurach czy o terenie polskiego morza. Takie domy wakacyjne są też np. nad polskimi pięknymi jeziorami. Przykład: województwo lubuskie, Łagów Lubuski, prawdziwa perełka. Domy wakacyjne LouisaPark. Z kominkiem, dużym terenem do zabawy. Zobacz, co można wynająć z grupą przyjaciół albo z rodziną. Idealny weekend lub idealne wakacje: domy wakacyjne. Nie ma ścisku, rewelacyjny klimat. Ładnie, czysto, schludnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka