Forum   kierunku studiów

kierunku studiów

(110 wyników)
 • Właśnie w jestem w klasie maturalnej i tak myślę, jaki ciekawy kierunek związany z chemia i matematyką mogę znaleźć. Na razie patrzyłem na 2 Inżynieria chemiczna i procesowa oraz Technologia Chemiczna. Ale z tego co słyszę pierwszy nie ma prawie nic związanego z chemią mimo nazwy i bardzo ciężko znaleźć pracę czy też praktyki, natomiast drugi jest ponoć strasznie nudny i ten sam problem co wcześniej. Mógł by mi ktoś coś doradzić? Albo wymienić się spostrzeżeniami?
 • Jestem osobą ambitną i zawsze jeśli postawiłam sobie cel, dążyłam do niego. Studiuję jednocześnie dwa kierunki- edukację elementarną z językiem angielskim oraz filologię angielską z filologią rosyjską. Studia, które wymieniłam jako pierwsze to kierunek pedagogiczny, nauczycielski z jezykiem obcym (idę na ostatni, piąty rok studiów), natomiast drugie studia jakie studiuję to czysta filologia (bez konkretnego ukierunkowania, ponieważ teraz idę dopiero na trzeci rok- będę pisać pracę licencjacką...
 • Witam, mam problem. Wydaje mi się, że wybrałam zły kierunek studiów, a mianowicie chemie... wszystko zaczęło się od liceum. Dostałam się na profil biol-chem. Nie interesuje się konkretnie jakimś przedmiotem, ale nie lubię matmy i fizyki oraz historii, więc ten profil wydawał mi się wyjściem najlepszym z najgorszych. Szło mi całkiem nieźle (śr. 4,5)Zdałam maturę z biologii i chemii rozszerzoną, ale nie poszła mi rewelacyjnie, więc wybrałam studia na UŚ na kierunek chemia leków. Jednak, ...
 • witam ! jestem studentką I roku prawa i od jakiegoś czasu nachodzi mnie jedna określona myśl, która jednocześnie jest bardzo dla mnie fascynująca : rozpoczęcie 2 kierunku studiów. i chciałabym się Was wszystkich zapytać, co radzilibyście mi zacząć? Myślę o czymś, co pomogłoby mi znaleźć w przyszłości potencjalną dobrą pracę. i mówię na wstępie, że prawo i ekonomia w moim przypadku nie zdadzą egzaminu ze względów matematycznych ... ;) a zatem może prawo i filozofia? filologia? europeisty...
 • Myślę, że powinienem się zdecydować na jakie studia chciałbym iść. Oczywiście interesuje mnie po nich dobrze płatna praca i żeby była związana z czymś co mnie interesuje ;) Wiem, że o to bardzo ciężko, ale podpowiedzcie coś. Na maturze będę zdawał: - Matma - rozszerzona - Angielski - prawdopodobnie rozszerzony - Polski - podstawowy A interesuje mnie głównie sport i języki obce, być może będę zdawał rosyjski ;) Raczej nie chciałbym spotkać się z chemią i jakąś bardzo zaawansowaną fizyką.
 • Od października zaczynam II rok na medycynie, ale nie cieszę się na ponowną przeprowadzkę do innego miasta, na kolejne godziny spędzone nad książkami. Na studiach idzie mi dobrze, jestem nawet jedną z lepszych na roku, ale zaczynam się zastanawiać nad sensem studiowania tego kierunku - tak naprawdę dopiero na praktykach mogłam zobaczyć pracę lekarza, często mogłam się spotkać z tym jacy ludzie potrafią być niewdzięczni... Trochę zmieniło to moje zdanie na temat pracy lekarza w Polsce - wcale ...
 • Witajcie! Dostałam się na dwa kierunki studiów: *zarządzanie i inżynieria produkcji (Politechnika Śląska) *inżynieria biomedyczna (Uniwersytet Śląski) Jak myślicie, który kierunek lepiej wybrać? Który z nich jest bardziej przyszłościowy? Mam mętlik w głowie i nie wiem co wybrać. Pomóżcie.
 • Witam ;)... Sluchajcie, przydalaby mi sie bezposrednia relacja kogos kto studiuje/studiowal psychologie, dziennikarstwo, public relation badz kulturoznawstwo... Znajdzie sie ktos taki? Ktory z tych kierunkow najciekawszy :)...?
 • A więc tak jak szedłem do liceum, byłem 100% pewien że w przyszłości będę studiował informatykę bo znam się na tym dobrze ale jest pewien problem otóż nie umiem matematyki dostatecznie dobrze na poziom rozszerzony więc w klasie 2 lo , zmieniłem swoje plany i postanowiłem zostać tłumaczem jęz. ang. Obecnie jestem w klasie 3 i myślę teraz nad czymś zupełnie innym ale sam nie wiem nad czym :( Na maturze będę zdawał ( ang roz + pol pods + geo pods ) Myślę że na tłumacza za słabo znam angielski na...
 • Warto by było jeszcze zestawić kierunki studiów technicznych, które może nie są tak popularne, a powinny patrząc na rosnące potrzeby na inżynierów.
 • Witam jestem obecnie w klasie maturalnej i najwyższy czas podjąć jakąś decyzje w sprawie studiów. Zwracam się do Was z prośbą o radę dotyczącą kierunku studiów. Przedmioty jakie będę zdawał to: Matematyka - poziom podstawowy Język polski - poziom podstawowy Język angielski - poziom rozszerzony Język niemiecki - jeśli mi się przyda to zdałbym poziom podstawowy WOS - poziom rozszerzony historia - poziom podstawowy lub rozszerzony(ciągle się waham, ale raczej podstawowy)
 • Witam. W tym roku piszę maturę, myślę o przedmiotach obowiązkowych +dodatkowo rozszerzonej matematyce i ew. podst. chemii. Jestem jednak zupełnie rozchwiana co chcę robić później. Myślałam o studiach takich jak socjologia, finanse i rachunkowość, inżynieria bezpieczeństwa. Pierwszy kierunek jest związany z tym co mnie interesuje, jednak wiem, że jest masa osób po tych studiach, podobnie na finansach, które pracy nie znalazły. Chciałabym spróbować inż. bezpieczeństwa jednak obawiam się, że nie...
 • Witam, mam do was pytanie. Za rok zdaje mature i mam cholerny dylemat jaki kierunek studiów wybrać. Chodzi mi o kierunki humanistyczne. Który kierunek z przedmiotów humanistycznych ma jakiś sens? Jestem zainteresowany psychologią, ale z statystyk wynika, że za 5 lat to będzie więcej psychologów niż informatyków. Prawo tak samo odpada, szansa, że dostane się na aplikację bez znajomości jest bardzo mała. Chodzi mi o dobry kierunek po którym można wykonywać naprawdę dobrą pracę.
 • Szukam informacji o kierunkach studiów, czyli przede wszystkim informacji o danym kierunku, a także przy okazji jakie są przedmioty i takie ciekawe informacje. Moze wy macie ciekawe spostrzeżenia na te kierunki. Chodzi mi konkretnie o dziennikarstwo, stosunki międzynarodowe, politologię, socjologię, europeistykę i zarządzanie i marketing. Który najciekawszy/daje największe szanse znalezienia ciekawej pracy?
 • Witam Słyszeliście może o przypadkach, że jakiś osobnik przerywał studiowanie danego kierunku, podejmował inny kierunek studiów (bądź pracę), a potem ostatecznie znowu wracał na pierwotny kierunek studiów? Czy dajmy na to, będąc wtedy na którymś z wyższych roczników (3 czy 4,obojętnie), wracał na ten sam (bądź wyższy) rocznik (mając przepisywane do nowego indeksu zdobyte za zeszłm razem oceny) czy raczej rozpoczynał studiowanie tego samego kierunku od nowa, od początku? Wiem, że ...
 • zastanawiam się jaki będzie najbardziej oblegany kierunek studiów w tym roku- ja zamierzam zdawać na dziennikarstwo, ale nawet nie wiem jakie mam szanse... a Wy gdzie zamierzacie startować?
 • Witam! Czy Waszym zdaniem warto isć na wymarzoną filologie angielską- specjalność translatoryka na prywatnej uczelni- Wyższa Szkoła Zawodowa Kadry dla Europy? Wiem, że studiować zaocznie filologię mogę na lepszej uczelni, tylko, że ta specjalność bardzo mi sie podoba. Na WSJO niestety mnie nie stać. Dodam, że to byłby mój drugi kierunek, pierwszy (taki raczej z rozsądku) wybrałam na uniwersytecie.
 • Witam, Chciałam zapytać czy jest możliwość pogodzenia studiów na 2 kierunkach od 1 roku? Chciałabym jednoczenie studiować prawo (umcs) + zarządzanie (politechnika lubelska) czy dam radę? czy to jest wykonalne?
 • 3 raz zaczynam nowy kierunek studiów. Dobry jestem. Czy ktoś mnie pobije?
 • Witam, jestem juz po testach i wybieram liceum. Chciałbym dostać się na kierunek bio-chem bo to mnie najbardziej interesuje, a w przyszlosci chciałbym wybrać się na studia biologiczne. Problem w tym, że kandydatów jest podobno dużo i nie wiem czy się dostanę. Czy po skończeniu innego kierunku - mat-inf, human mogę się dostać na studia biologiczne ???

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się