Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    IP: *.ite.waw.pl 04.10.02, 09:19
    Chwała Trybunałowi Konstytucyjnemu. Juz myslałem, byłem niemal przekonany, że
    sędziowie ulegną presji polityków. Teraz TK jawi mi się (obok RPP) jako
    ostoja demokratycznego, sprawiedliwego i mądrego państwa. Chylę czoła !!!

    Czy może ktoś z W.Sz.P. Internautów zna wiarygodne źródło, z którego mógłbym
    uzyskać informację o kwocie "wartości odtworzeniowej 1m^2" w Krakowie ?

    Skąd wzięła się liczba 3 % ? Czy aby nie została ona również zdelegalizowana
    w poprzednim wyroku TK, ze stycznia 2000 roku ? Który (obowiązujący) paragraf
    ustawy ją zawiera ?

    Obserwuj wątek
      • Gość: błażej Re: CZYNSZ IP: 212.244.43.* 04.10.02, 11:33
        3% wynika z art. 28., ograniczenie jest aktualne, bo wynika z nowej ustawy.
        wskaźnik ustala wojewoda u nas dzwoń na Basztową pytaj o wskaźnik dla Powiatu
        grodzkiego.
        pamietaj o ograniczeniu z art. 9 ust. 1 - podwyżki co 6 miesięcy
          • Gość: krotki Re: CZYNSZ IP: proxy / *.torun.mm.pl 14.10.02, 12:27
            Gość portalu: dora5 napisał(a):

            > Witajcie!
            >
            > > pamietaj o ograniczeniu z art. 9 ust. 1 - podwyżki co 6 miesięcy
            > czy jest to jedyne ograniczenie ?
            >
            > 3% wartości daje kwote 6.71 miesiecznie.
            > Czy ta kwota jest zależna od standartu i lokalizacji? (strefy)
            >
            > Pozdrawiam
            > Dora


            ustawa mówi jedynie o maksymalnym, różnicowanie wyraźnie dotyczy tylko innych
            lokali, gdześ to juz pisałem
            - możesz wszystkim dać maxa ale spodziewaj się sądu z strony lokatorów
            - w Twojej sytuacji dałbym maxa i czekał - Ty chcesz pustego domu i półśrodki
            nie powinny Ciebie interesować

            pozdrawam
            • Gość: ajax Re: CZYNSZ IP: *.ite.waw.pl 14.10.02, 12:51
              Dziekuje. Juz w sobote wyslalem maxa minus 2gr/m^2 z ostroznosci (dane
              znalazlem w Rzeczpospolitej) i czekam na reakcje lokatorow.

              Moze przestanie sie im oplacac mieszkanie u mnie i wyprowadza sie na swoje ...
              marzenia ... marzenia ... marzenia.

              Po kolejnym przeczytaniu ustawy nie znalazlem w niej zadnego uzaleznienia
              czynszu od standardu lokalu. Jest nawet paragraf, ze wynajmujacy nie musi sie
              spowiadac lokatorom z wysokosci czynszu. Jedynie podwyzka "oplat niezaleznych
              od wynajmujacego" wymagaja uzasadnienia.
    Inne wątki na temat:

    Nie pamiętasz hasła

    lub ?

     

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

    Nakarm Pajacyka