Dodaj do ulubionych

impregnat do drewna

29.08.12, 08:05
Witam szanowne gremium:) wprawdzie rzadko się na tym forum wypowiadam, ale usilnie podczytuję i wyciągam informacje potrzebne do moich prac remontowych. Niemniej jednak tą razą mam problem i nie wiem jak go rozwiązać. Remontuję poddasze domku (domek poniemiecki, z początku ubiegłego wieku), wywaliłam cegły ze ścianki między pokojem a skrytką, odsłoniłam wszystkie miecze, stemple i takie tam. I teraz muszę to pomalować jakoś. Pytanie - jaki impregnat nałożyć na to drewno, żeby dało się to potem pomalować farbą? A może lepiej dać tylko bejce? Przeleciałam w Casto i LM impregnaty, ale w znacznej większości są do drewna trzymanego na zewnątrz. Jeden środek znalazłam do wnętrz, ale tylko do wnętrz bez stałego pobytu ludzi. Na poddaszu ma być moje docelowe mieszkanie.... Drewno będzie wygładzone, bo w tej chwili łatwo ręce sobie załatwić. No a potem właśnie muszę je zaimpregnować i na to pójdzie farba biała do drewna... Stąd pytanie - jaki impregnat? I z góry baaardzo dziękuję za pomoc:)
Obserwuj wątek
  • cyklina-klimkiewicz Re: impregnat do drewna 29.08.12, 09:35
   Zobacz w ofercie Remmers, to bardzo dobra firma, ma produkty do renowacji zabytków, a ma też i do mebli współczesnych, czyli dla stolarzy, ma i do okien i drzwi. To profesjonalna Firma nagradzana za renowacje od wielu lat w każdym kraju, w którym działa. W Polsce , też.Do tego zawsze wyjaśnią Ci wątpliwości, pomogą wybrać właściwy produkt. B.Klimkiewicz.
   • magjug Re: impregnat do drewna 29.08.12, 09:56
    dzięki ogromne za namiar :) nie znałam tej marki kompletnie.. i tak sobie czytam i czytam i dochodze do wniosku, że tego drewna, co będzie na zewnątrz (właśnie stemple i miecze) to w sumie impregnowac jakoś szczególnie nie trzeba... wygładzić i pomalować, np. tym czymś www.remmers.pl/76+M500c0a161df.0.html ... a impregnat dać tylko na te elementy więźby, co schowam pod płyty k-g... dobrze rozumuję?
    • cyklina-klimkiewicz Re: impregnat do drewna 29.08.12, 10:10
     Wszystko trzeba zabezpieczać i chronić , by mogło mieć i dalszy żywot . Renowacja i konserwacja zawsze jest potrzebna. Jak dom ma ponad 80 lat, to by dłużej w świetnym stanie trwał, trzeba o niego dbać. Bardzo dużo różnych produktów Remmers ma w ofercie. Zawsze coś odpowiedniego można nabyć. B.Klimkiewicz.
     • magjug Re: impregnat do drewna 29.08.12, 10:22
      do świetnego stanu to tej chałupie dużo brakuje:) ale pracuję nad tym:) wysłałam do nich zapytanie i zobaczę co odpiszą:) w kazdym razie dzięki raz jeszcze:)
      • cyklina-klimkiewicz Re: impregnat do drewna 29.08.12, 21:39
       Tam jest specjalizacja. Drewnem i jego ochroną zajmuje się dla woj Mazowieckie,Łódzkie i Świętokrzyskie Pan Pruski Robert.Bardzo dobry specjalista w tych zagadnieniach. Poradzi na pewno. B.Klimkiewicz.
       • magjug Re: impregnat do drewna 30.08.12, 07:52
        oj, ja wysłałam zapytanie do takiego, co się zajmuje lubuskim:) ale zakładam, że też zorientowany w temacie...
        • cyklina-klimkiewicz Re: impregnat do drewna 30.08.12, 08:19
         Pewnie, ale możesz mieć daleko do źródła zakupów. Wszędzie jest regionalizacja,i rejonizacja, bo to znaczne usprawnienie. Jak w przypadku kontaktu, by coś pokazać, czy zademonstrować, to pewna komplikacja jednak, jest, bo to drugi koniec kraju. B.Klimkiewicz.
         • magjug Re: impregnat do drewna 30.08.12, 08:55
          ale ja własnie z lubuskiego jestem:D
          • cyklina-klimkiewicz Re: impregnat do drewna 30.08.12, 17:55
           No to właściwy adres i człowiek.B.Klimkiewicz.
  • turnesolka Re: impregnat do drewna 23.05.13, 14:45
   Ogólnie bym sprawdziła oferty firm skandynawskich oni ten temat mają dokłądnie przerobiony. Osobiście bym zaczęła od Fuggera bo te farby używam na ściany i do malowania mebli i wiem że nie śmierdzą.
   • cyklina-klimkiewicz Re: impregnat do drewna 23.05.13, 22:42
    Ja używam Bona to wiem,że nie śmierdzi. To Szwedzka Firma, właściwie międzynarodowa korporacja i w USA, Niemcy Singapur, i Szwecja.
    • solejrolia Re: impregnat do drewna 19.06.13, 21:04
     ostatnio rozmawiałam z handlowcem (lakiery do drewna, parkietów itp) i stwierdził , że jak lakier czy farba nie śmierdzi to GORZEJ, bo jest bardziej toksyczna od tej śmierdzącej
     i jak śmierdzi, to ludzie uciekają, wietrzą mieszkania na potęgę. a jak nie śmierdzi, to nie wietrzą (bo przecież nie ma potrzeby) i siedzą sobie w oparach i się podtruwają niczego nieswiadomi. a przecież jedno i drugie to CHemia, przez duże CH;-)
     • cyklina-klimkiewicz Re: impregnat do drewna 19.06.13, 22:25
      Zadrwił sobie z Ciebie, albo wała z Ciebie chciał zrobić. Normy EU to regulują. Jak farby czy lakiery są standardu DIBt, to dla kobiet w ciąży, noworadków i ludzi starszych jest bezpieczna. Jak śmierdzi to w ogóle do domu się nie nadaje. Chyba za własną kasę nie chcesz zdrowia tracić ? Tak prosto to nie jest nawet w kryzysie. Bo wtedy szczególnie mocne parcie na cenę wprowadza stare cuchnące szkodliwe barachło. Jak tym podobno dopuszczonym szajsem wysmarują klatkę schodową to trzeba przerywać pracę bo w domu przez kilka dni wytzymać nie można. A trują ludzi za 7-9 zł na puszce. Tyle warte życie i zdrowie człwieka. B.Klimkiewicz.
  • cyklina-klimkiewicz Re: impregnat do drewna 19.06.13, 22:36
   Radzę uważać, bo znam przypadki śmierci ze smrodu na zaimpregnowanym poddaszu . To rozpuszcza mózg. Prokurator ma robotę. B.Klimkiewicz.
   • izasapoz Re: impregnat do drewna 21.10.13, 00:49
    Witam,
    parkieciarz na moja prośbę o przyciemnienie podłogi sosnowej na kolor Dąb położył mi na powierzchni 34 m2 Impregnat Extra Drewnochron. Z informacji jakie uzyskałam jest to środek, który nie powinien być stosowany wewnątrz pomieszczeń. Gdy zwróciłam mu na to uwagę stwierdził, że mam jakieś fanaberie. Ja tymczasem zaczęłam poważnie obawiać się o to czy stałe przebywanie w mieszkaniu w którym podłoga pokryta została tym środkiem nie zaszkodzi mojemu zdrowiu. Czy rzeczywiście moje obawy są słuszne?
    • cyklina-klimkiewicz Re: impregnat do drewna 21.10.13, 07:39
     Masz absolutną rację. Co ma zastosowanie do wnętrz jest bezpieczne dla ludzi. Jak śreodek ma ograniczenia stosowania to jest to po to by nie stracic zdrowia i życia. Znam wypadki z drewnochronem stosowanym we wnętrzach na poddaszu zakończone śmiercią uzykującego mieszkanie i prokuratorskim dochodzeniem w Warszawie. Parkieciarz o którym piszesz jest lekkomyślny . On wierzy, że człowiek wszystko wytrzyma. To wiara nie podparta doświadczeniem . Smród zabija. Pod farby do desek stosuje się lakiery podkładowe. Impregnaty nie są konieczne. B.Klimkiewicz.
     • izasapoz Re: impregnat do drewna 21.10.13, 08:06
      Parkieciarz zastosował ten środek zamiast bejcy - nałożył na deskę impregnat barwiący.
      Teraz uparcie twierdzi, że błędu nie popełnił i nie ma zamiaru poprawić wykonanej pracy.
      Jakie mam drogi wyjścia w tej sytuacji? Oczywiście poza znalezieniem innego parkieciarza, który raz jeszcze wykona całą pracę -chcę wyegzekwować to za co zapłaciłam.
      • cyklina-klimkiewicz Re: impregnat do drewna 21.10.13, 12:12
       Materiały do wnetrz to inne materiały niż te stosowane na dworze. Te szkodliwe składniki na powietrzu nie są groźne czy uciążliwe. Natomiast jak konkretnie jest z materiałem użytym na podłodze w tym konkretnym przypadku warto wyjaśnić sprawę u producenta. Radzę się dopytać w jego pionie produkcyjnym, bo tam są testy robione. B.Klimkiewicz.
       • izasapoz Re: impregnat do drewna 21.10.13, 12:16
        Od producenta dostałam informację, że środek nie może być używany wewnątrz pomieszczeń. Jedynie na małych powierzchniach np na poddaszach czy strychach nieużytkowych.
        Ale parkieciarz uparcie twierdzi, że producent się myli.

        Ostatecznie zabrał swój sprzęt i zniknął zostawiając to świństwo na moich podłogach.        • cyklina-klimkiewicz Re: impregnat do drewna 21.10.13, 12:23
         Śmierci na takim strychu właśnie dotyczyła moja uwaga. Słońce nagrzało zabezpieczone takim produktem poddasze i w nim umarł ze smrodu szkodliwego dla życia mieszkający tam człowiek. B.Klimkiewicz.
         • izasapoz Re: impregnat do drewna 21.10.13, 12:25
          Dlatego właśnie obawiam się o swoje zdrowie. Mam ten środek na 34 m2 podłogi. A parkieciarz zniknął :/

          • cyklina-klimkiewicz Re: impregnat do drewna 21.10.13, 12:36
           Większość parkieciarzy jest członkami stowarzyszeń zawodowych jak np OSP czy SPP. Może i ten do jakiegoś należy? Koledzy zawsze wpływają łagodząco na konflikty. Wejdziesz na stronę to sie dopytasz. Popełnił błąd to należy go naprawić. Szybciej zawsze lepiej, szkoda czasu. B.Klimkiewicz.
  • iggi44 Re: impregnat do drewna 23.06.13, 16:47
   ja mam dom drewniany i zarowno do wewnątrz jak i do zewnątrz uzywam produktow tikkurilli, i bardzo sobie chwalę, te przeznaczone do wewnatrz nic a nic nie smierdza
  • saszka45 Re: impregnat do drewna 14.09.13, 17:03
   całkiem niezły jest impregnat śnieżki, drewkorn expert, można pomalować najpierw impregnatem, a potem lakierobejcą. U mnie sam impregant wystarczył.
  • malczik63 Re: impregnat do drewna 14.12.14, 10:19
   wiem, że mój mąż, spec od remontów domowych, kupił kiedyś lakierobejcę ochronno-dekoracyjną vidaron, z teflonem. Bardzo ją sobie chwalił w trakcie malowania, a ja też widzę, że podłoga mimo że w przedpokoju, wygląda bardzo dobrze, bez zarysowań i pęknięć, A więc może ta lakierobejca?
   • mistal_poznan Re: impregnat do drewna 24.02.15, 13:15
    Osobiście mnie do gustu przypadły lakiery tej firmy lakiery.pl/
  • duszekkkk Re: impregnat do drewna 27.09.21, 11:16
   Polecam zajrzeć do sklepu natural-wood.pl/, w którym posiadają wysokiej jakości produkty w dobrych cenach.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka