Dodaj do ulubionych

Tramwaj widmo

08.03.13, 00:10
zamknięty
Tramwaj widmo od dziś do poniedziałku będzie krążyć po torach aglomeracji. Tzw. ghost tram będzie kursował na trasie Katowice - Bytom, wyłącznie nocą. Nie da się do niego wsiąść, nie zatrzymuje się na przystankach, z jego wnętrza "bije" ciepłe, jasne światło. Jeździ "donikąd
Tramwaj widmo w czwartek wieczorem wyjechał z zajezdni w katowickim Zawodziu, pojechał na plac Wolności, zawrócił i na rynku skręcił na Rondo im. gen J. Ziętka. Do poniedziałku będzie się pojawiał po zmroku na torach między Bytomiem a Katowicami.
Tajemnicę tramwaju widmo wyjaśnia Łukasz Kałębasiak, rzecznik Instytucji Kultury Katowice - Miasto Ogrodów. - Ghost Tram to wyjątkowy projekt przygotowany specjalnie dla Katowic przez niemieckiego artystę Mischę Kuballa. Jedni artyści pracują w drewnie, inni malują na płótnie, a Kuball tworzy za pomocą światła. W Toronto rozświetlał kolejne okna w wielkim wieżowców za pomocą windy i dwóch ludzi myjących okna. Zmienił nocny pejzaż Wuppertalu tworząc świetlne instalacje na fasadach wieżowców jednego z kampusów tamtejszego uniwersytetu. Dzięki światłom LED sprawił, że most w miejscowości Tokushima w Japonii falował w rytm własnej muzyki - wyjaśnia. To właśnie Miasto Ogrodów odpowiada za ten nietypowy projekt artystyczny.
Kuballa na potrzeby katowickiego projektu w tramwaj widmo przemienił wagon 105 N. Po co? - Światło symbolizuje u niego radość, nadzieję, życie i ciepło. Dlatego Ghost Tram ma nie tyle straszyć, co rozjaśniać ulice Katowic i Górnego Śląska, dając nam odrobinę światła i ciepła na koniec zimy - tłumaczy Kałębasiak.

forum.gazeta.pl/forum/w,49353,76806076,143039349,Tramwaj_widmo.html
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka