alex.4
20.05.04, 19:54
Hipermarket Carefour powstanie przy ul. Hetmańskiej w ciągu kilkunastu
miesięcy. Wczoraj inwestor - firma InterCommerce - otrzymał od Urzędu
Miejskiego pozwolenie na budowę. Prace powinny rozpocząć się w ciągu
miesiąca, a na Wielkanoc w przyszłym roku, klienci będą mogli zrobić tam
pierwsze zakupy.
- Teraz dokument zostanie rozesłany do stron, czyli inwestora i jego sąsiadów
przy ul. Hetmańskiej. Jeśli w ciągu 14 dni nikt nie wniesie skargi, decyzja
będzie prawomocna - wyjaśnia Tadeusz Arułkowicz, rzecznik prasowy prezydenta
Białegostoku.
Negocjacje w tej sprawie trwał ponad trzy lata. Inwestor liczył na otwarcie
hipermarketu jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, ale po przeciągających
się negocjacjach z miastem, ten termin jest niemożliwy. W zamian za
pozwolenie na budowę hipermarketu musi wydać na białostockie drogi prawie 15
mln zł.
pozdr
P.S.
Pozdrowienia dla Bialostaczanina