16.09.07, 14:24
Białystok. Płaciliśmy za prywatne telefony, wyjazdy w nieznanym celu, etaty
kolegów prezesa, niepotrzebną reklamę. Setki tysięcy złotych wyciekły z
naszych kieszeni! To rażąca niegospodarność - tylko tak można nazwać to, co
się działo w miejskiej spółce "Lech" w Białymstoku pod rządami obecnego
wicemarszałka Senatu Krzysztofa Putry z PiS. On sam zapewnia, że "Lech" był
dobrze zarządzany.

Jako pierwsi dotarliśmy do raportu z audytu spółki "Lech" za lata 2002-2006
(do jesieni 2005 kierował nią prezes Putra), wykonanego przez Biuro Usług
Księgowo-Audytorskich "Buchalteria". Jego lektura jest porażająca!

Umarzano odsetki
W spółce, którą utrzymują wszyscy mieszkańcy Białegostoku, płacąc za
składowanie śmieci, wydawano lekką ręką pieniądze, nie patrząc na to, czy
wydatki mają jakikolwiek sens, czy nie są zwykłą rozrzutnością!
Po pierwsze, zarząd spółki nie naliczał odsetek firmom, które spóźniały się z
opłaceniem rachunków. Zyskały na tym przede wszystkim duże firmy oczyszczające
Białystok: MPO, Astwa i Czyścioch. Audytorzy wyliczyli, że "Lech" (a więc i
miasto) stracił na tym przynajmniej 202 tys. zł! Nie wiadomo też, na jakiej
podstawie umarzano odsetki - niezbędnych dokumentów dotyczących takich decyzji
nie ma.

Prywata za nasze pieniądze!
To nie jedyne dokumenty, których brakuje w spółce. Badający nie odnaleźli
regulaminu zasad korzystania z usług "Lecha", który powinien zatwierdzić
prezydent miasta. Nie ma też dokumentacji pracy zarządu.
- Księga protokołów, protokoły, uchwały zarządu w zakresie zakupów powyżej
wartości wskazanej w regulaminie zarządu - dokumenty te nie istnieją -
napisali audytorzy.
Podczas kontroli ustalono także, że na koszt spółki prowadzone były prywatne
rozmowy pracowników. Nic dziwnego, że rachunki telefoniczne były ogromne! W
2005 r. średnio miesięcznie wydawano na ten cel 6-7 tys. zł, a we wrześniu
2005 r. (gdy trwała kampania wyborcza do parlamentu) aż 15 tys. zł! Najwyższe
rachunki płacono zresztą za telefon komórkowy prezesa Putry - od 500 do 1000
zł miesięcznie!
- Nie znam treści tego audytu. Jak będę miał możliwość się z nim zapoznać,
będę mógł się do jego treści odnieść - przesłał nam w oświadczeniu
wicemarszałek Krzysztof Putra. - Jestem pewien, że w spółce w czasie, kiedy
byłem prezesem, nie występowały nieprawidłowości. Spółka zawsze miała niskie
ceny usług i niskie koszty funkcjonowania. Nie szczędziła też wsparcia
finansowego wielu potrzebującym (organizacjom sportowym, charytatywnym).
Corocznie osiągała dodatnie wyniki finansowe. Każdego roku była badana przez
biegłych rewidentów, którzy nie stwierdzali żadnych uchybień. Myślę, że jest
to próba medialnego zdyskredytowania mojej osoby przed zbliżającymi się
wyborami parlamentarnymi.

Anna Mierzyńska
Obserwuj wątek
    • wioskowy Re: PUTRA 16.09.07, 17:41
      A łostawcie Wąsatego czego sie do Niego czepiata toć łuczciwośc i
      krześcjańska dobroć bijet z Jego łoblicza ! Hej !
      • alex.4 Re: PUTRA 16.09.07, 17:52
        A oczyszczalnia odcieków to wstętni komuniści wynaleźli aby biednego Putrę wmieszać w układ (i Kozłowskiego i kilku jeszcze specjalistów)...
        • jagiellonczyk1920 Re: PUTRA 16.09.07, 19:40
          Komunistyczny układ oligarchów wkradł się do zarządu spółki Lech i robił
          przekręty. Gdyby przeprowadzono porządną lustrację, dekomunizację i deubekizację
          - nie doszłoby do tego.
          • jagiellonczyk1920 Re: PUTRA 16.09.07, 19:41
            Marszałek Putra, jako szlachetny, wąsaty i mądry człowiek, na pewno zrobił
            porządek i rozbił układ panoszący się w miejskich spółkach.
    • inks Re: PUTRA 16.09.07, 20:22
      A póki co zakrzykuje wszystkich w czasie każdej dyskusji politycznej w
      pokazywanej w TV- wszystko zawsze wie lepiej. Co zrobić ze śmieciami które
      niedługo nas zasypią jakoś nie wiedział.
      • jagiellonczyk1920 Re: PUTRA 16.09.07, 20:45
        Nie wiesz co zrobić ze śmieciami?
        1) Zdeubekizować
        2) Zdekomunizować
        3) Zlustrować
        Śmieci podrzucił prawdopodobnie układ.
        • inks Re: PUTRA 16.09.07, 21:33
          No tak, trzeba tam wpuścić kolegę P, żeby nakrzyczałem potem silną grupę z CBA i
          w miejscu Hryniewicz będzie łąka pełna kwiatów oraz malowniczy strumyczek :-)
    • wioskowy Re: PUTRA 16.09.07, 21:31
      Krzychu to najlepszy polski polityk i krew was zalewa że ten chłopak
      z Raczek prosty tokarz zrobił taką karierę i na głowę bije Tuska i
      całe PO a PiS to wygra w cuglach wybory i rozliczy tą całą chołotę i
      CBA za d.u.p.ę weźnie całą opozycje i posadzi do pierdla bo Polska
      tylko dla Polaków i Katolików a PiS musi zdobyć 100% wszystkich
      mandatów a komu sie to nie podoba to niech w.y.p.i.e.r.d.a.l.a z
      Polski ! Hej !
      • Gość: były pracownik FPi Re: PUTRA IP: *.csk.pl 18.09.07, 01:03
        taaaaaaaaaaaa taki porządny,ale ludzi z FPiU nie poznaje.Punkt widzenia mu się
        zmienił bo i siedzenie inne......................................prostak to on
        zostanie ,tylko wąs ten sam.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka