Gość: barnaba
IP: *.lodz.msk.pl
08.02.10, 13:15
lodz.naszemiasto.pl/artykul/312210,nowe-ulice-na-mapie-lodzi,id,t.html?kategoria=660
<<<<<<<<<
Trzy nowe ulice przybędą w tym tygodniu na mapie Łodzi.
Na Stokach ulica bez nazwy, łącząca ul. Giewont i Dębowskiego, będzie nosić
imię gen. Mariusza Zaruskiego, ulica pomiędzy ul. Brzezińską a Beskidzką
otrzyma nazwę Karkonoska, a przedłużenie pabianickiej ul. Rypułtowickiej w
obrębie Łodzi będzie nazywać się ul. Nad Dobrzynką.
/>>>>>>>>>
BTW: kiedyś Dziennik Łódzki prowadził akcję porządkowania nazw ulic- okazało
się, że niektóre "ulice" są kawałkiem chodnika, wjazdami na parking (do tego
poprzedzielanymi słupkami) lub są prostopadłe do siebie samej. Może czas
rozplątać ten gordyjski węzeł?