Dodaj do ulubionych

Bojkot "Wiary Lecha"

09.09.11, 01:42
Na forum internetowym "Wiary Lecha" regularnie pojawiają się treści nacjonalistyczne, rasistowskie i homofobiczne. Może czas aby normalni kibice Lecha Poznań ( a jest ich mnóstwo) zorganizowali się wreszcie i przeciwstawili grupie skrajnie prawicowych kiboli, którzy zawłaszczyli sobie miano "prawdziwych kibiców Kolejorza" ?
Na Facebooku powstała strona na której zamieszczane będą skandaliczne cytaty z forum WL.
www.facebook.com/pages/Jestem-kibicem-Lecha-chrzani%C4%99-nacjonalist%C3%B3w-z-Wiary-Lecha/278699642141770?sk=info
Obserwuj wątek
    • magda2grzegorz2 Re: Bojkot "Wiary Lecha" 09.09.11, 03:55
      Nacjonalizm w WL?????? Teraz każdy kto zapali znicz pod pomnikiem i uczci ludzi ktorzy walczyli o Polske to nacjonalista????..ja tez zapalam znicz za mojego pradziadka ktory był obrońca Westerplatte...jestem patriotką czy już nacjonalistka?:) ps.Odwiedziłam forum Wiary Lecha i nie widziałam tam tresci nacjonalistycznych.
      • lili_marleen Szli krzycząc Polska, Polska... ale jaka? 09.09.11, 07:14
        magda2grzegorz2 napisał:

> Nacjonalizm w WL?????? Teraz każdy kto zapali znicz pod pomnikiem i uczci ludz
        > i ktorzy walczyli o Polske to nacjonalista????..ja tez zapalam znicz za mojego
        > pradziadka ktory był obrońca Westerplatte...jestem patriotką czy już nacjonalis
        > tka?

Ja każdego 1 listopada wraz z rodziną zapalam światełko na Miłostowie na kwaterze żołnierzy niemieckich poległych tu latach 1939-45. Mam świadomość, że gdyby świadkiem tego gestu była grupa kibiców spod znaku WL miałabym problemy z opuszczeniem tego cmentarza w całości.

Nacjonalizm bowiem żeruje na niskich instynktach wywyższania własnego plemienia ( druzyny sportowej, narodu kosztem podsycania nienawiści do innych plemion. Patriotyzm zaś to przywiązanie, miejsca urodzenia, do kraju przodków, praca dla jego przyszłości i pamięć o przeszłości przy pełnym szacunku dla podobnych odczuć przedstawicieli innych grup etnicznych czy światopoglądowych.

Nie obracam się w tych środowiskach ale ilekroć mam jakąkolwiek stycznosć z kibicami to ich zachowania z tolerancją i szacunkiem choćby dla miłośników druzyn przeciwnych nie miały nic wspólnego.
    • kazek100 Re: Bojkot "Wiary Lecha" 09.09.11, 09:06
      Nie mam zbyt wiele sympatii do WL, ale tak szczerze, to zbyt wielu tego rodzaju wpisów tam nie widzę. Pewnie są do znalezienia, ale i na tym tutaj forum niejednokrotnie wypisują swoje brednie różni "chrześcijańscy narodowcy".

Szybciej można tam znaleźć wpisy po prostu groteskowe. Jak np. w wątku o "politycznej poprawności" (już od dawna bycie "niepoprawnym politycznie" jest tak modne, że właściwie stało się to "poprawne"). Uczestnicy forum WL nie są nawet w stanie ustalić, co właściwie jest "poprawne" a co "niepoprawne" i trudno się nie pośmiać czytając wpisy napinających się nastolatków. Ale znów - na forum GW też gtakie cuda znaleźc można.

Oczywiście jeszcze bardziej groteskowe są te ich "patriotyczne" deklaracje a'propos wojen i powstań, bo nie jesteśmy tego w stanie udowodnić (ani obalić), a historia uczy, że odważni werbalnie czesto pierwsi uciekali z podkulonymi ogonami, lepiej więc takie deklaracje zostawić na czas faktycznego zagrożenia (oby nigdy), a w czasie pokoju nie doprowadzac do inflacji pięknych słów, ale wybaczmy młodym ludziom, którzy - znów - i na tym forum potrafią fantazjować.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka