Dodaj do ulubionych

Radny PiS: budujemy sobie piramidy i Sfinksa

05.11.11, 22:24
Straszne, ale musze się zgodzić z PiSowcem. Piramidy, Sfinks Łuk Triumfalny ... a przecież Poznań to w skali Europy żadna metropolia. Chorobliwa ambicja Grobelnego poparta jego i jego ludzi arogancją.
Z Szynkowskim nie zgadzam sie tylko wobec jednego - Poznań to nie tylko centrum, na przedmieściach mieszka kilkadziesiat tysiecy ludzi, im też się coś od miasta należy, to ich podatki również zasilają kasę miasta. Ale Sęk jak Grobelny - tego nie widzi.
Wszystkich politykierów ta ślepota dotknęła?


W Poznaniu jest kilkaset hektarów gruntów bez miejscowego planu. Mogły by śłużyć ludziom i miastu. ludzie nie musieliby szukać działek poza granicami miasta, ale lepiej utrzymywać burdel urbanistyczny, arbitralnie wydawać decyzje, rżnąć/zabudowywać miejsca zieleni, likwidować użytki ekologiczne, dogadywać się z deweloperami, likwidować żłobki, zapomnieć o budownictwie komunalnym, zapominać o mieszkańcach przedmieść
Szkoda, że tylu durni głosowało na Grobelnego i jego gnuśny dwór.
Obserwuj wątek
  • Gość: Jo Za dużo na kulturę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.11, 23:41
   Przy cmentarzu Górczyńskim (jadąc od Głogowskiej) jest wieli bilboard o kulturze z wizerunkiem starego rynku! Dla Kogo? Co chce Gobelas przez to pokazać poznaniakom? Czy 37 tyś wyjęte z miasta (i przekazane na bankiet na stadionie Lecha) dla Litara (za gorzałę dla dydintży presia to tesz pomocyja posnanientis?
  • spinaker206 Brak kasy wymusza bardziej racjonalne decyzje 06.11.11, 09:49
   Ma rację Pan Radny, ale czy w trakcie planowania wydatków na inwestycje prowadzono rachunek ciągniony kosztów, uwzględniający także późniejsze koszty eksploatacyjne?

   Czy radni domagali się przedstawienia takich analiz?
   Jeśli Prezydent nie przedstawiał, to Rada ma możliwości zamówienia własnych ekspertyz.

   Co do nie trafionych inwestycji jak za duży Stadion, czy Termy, to jak dobrze pamiętam Prezydent nie był entuzjastą tych pomysłów.

   Obecnie najpilniejszym problemem, jest zakorkowane miasto i to nie tylko z powodu remontów dróg.

   Brak Kolei Aglomeracyjnej generuje duży ruch samochodów osobowych osób dojeżdżających do pracy z Aglomeracji Poznańskiej.

   Dokończenie III Ramy ma kosztować tyle ile wybudowanie dwóch linii metra.
   Metro w Poznaniu? To absurd i mrzonka! A czy absurdem nie jest budowanie III Ramy?
   Znowu brak rachunku ciągnionego kosztów.

   I tak można dalej punktować...

   Czy pozostaje nam tylko sprawiedliwe dzielenie biedy?
   Poznańską Kolej Aglomeracyjną z Metro w Centrum mogą nam wybudować Chińczycy, to wymaga porozumienia Marszałka, Prezydentów, Wójtów.
   Kto ma być liderem tego przedsięwzięcia?

   Na Sejmik nie ma co liczyć, bo Poznań ma zaledwie kilku radnych a radni z okolic Leszna, Gniezna, Wrześni, Jarocina, Pniew, Szamotuł, to jeszcze trochę za mało. Budowę PKA sfinansowaliby Chińczycy, to może egoizm regionalny udałoby się przezwyciężyć?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka