Dodaj do ulubionych

Jandach - Plewiska

02.08.12, 19:46
Czy ktoś może coś napisać na temat (prawie zrobionych) szeregowców przy Grunwaldzkiej budowanych przez Jandach ? Zastanawiam się nad mieszkaniem tam, mieszkania wyglądają na solidne. Jakieś opinie ?
Obserwuj wątek
    • Gość: GOŚĆ Re: Jandach - Plewiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.13, 10:36
      osobosiście wręcz odradzam tego "dewelopera", znajoma miała kupić u nich na ul.szczawnickiej mieszkanie, przed zakupem zatrudniła inspektora żeby zweryfikował jakość i zastosowane materiały, i na szczęcie przed zapłata wyszły różne kwiatki, teraz sprawa jest w sadzie w celu odzyskania zaliczki, bo nie chce uczciwie oddac wpłaconych pieniedzey wobec wykrycia szeregu nieprawidłowosci. Naszczęsie kobitka moze pozwolic sobie na zamrozenie tej kasy.
    • ytamina Re: Jandach - Plewiska 08.05.13, 11:10
      My przymierzamy się do kupna mieszkania na tym osiedlu Grunwaldzka 589, zostało jeszcze parę lokali, jesteśmy po wstępnych oględzinach ze znajomym budowlańcem i wcale nie jest tak strasznie. Jeśli coś było nie tak, to już pewnie dawno poprawili. Fabio, a mogę wiedzieć, które mieszkanie wybrałeś dlaczego akurat to? Z której strony?
          • ytamina Re: Jandach - Plewiska czy Tygrysie Robakowo 16.05.13, 12:33
            Ale Grunwaldzka 589 a Robakowo to dwie zupełnie inne strony miasta! A chyba poszukuje się mieszkania trochę pod dojazd do pracy, do szkoły i tak dalej... Ja bym jednak wolała zostać bliżej miasta ze względu na dojazd, który od zachodu nie jest najgorszy, a jak zamkną wiadukt na Krzywoustego, to do centrum będziesz jeździć objazdami.

Fabio, właśnie widzę, że w tym budynku same narożne... A uważasz, że one są gorsze? Lepiej wziąć narożne w 591 czy na środku w 589? Na środku sąsiedzi trochę dogrzeją zimą :)
            • Gość: Fabio Re: Jandach - Plewiska czy Tygrysie Robakowo IP: *.awakom.net 16.05.13, 21:58
              Te typowo narożne (2,7) też mają sąsiadów z dwóch stron (z jednej podwójna ściana) jednakże inaczej ogródek, z jednej strony lepiej (niezależnie) z drugiej gorzej :) a te na brzegach jednego sąsiada większy oddzielny ogródek ale też jest ale. No wszystko kto co lubi także ciężko podpowiedzieć. Mieszkania są wszystkie oczywiście takie same. Trzeba obejrzeć kilka razy i zdecydować co bardziej odpowiada. Jedyna różnica to ogródek, no i ew. słoneczna strona.
              • ytamina Re: Jandach - Plewiska czy Tygrysie Robakowo 21.05.13, 13:57
                No masz rację, musimy przemyśleć sprawę, w co najlepiej zainwestować i kosztem czego... I chyba musimy zrobić to szybko, bo teraz spojrzałam na stronę i mieszkań wolnych jest jakby mniej? :( A jak spisuje się Jandach, nie było problemów przy formalnościach, miałeś jakieś uwagi? My na razie jesteśmy po wstępnym kontakcie i wrażenie pozytywne, ale wszelkie opinie tych, co już kupili, są mile widziane :)
                • Gość: Fabio Re: Jandach - Plewiska czy Tygrysie Robakowo IP: *.awakom.net 21.05.13, 18:52
                  Tak, z tego co wiem środkowe zostało ostatnie w 589, reszta to trochę droższe. Co do formalności to muszę powiedzieć, że bardzo sprawnie wszystko przebiegło i bez problemów, oczywiście po naszej stronie nie było żadnych opóźnień więc nie było powodów. Notariusz ustalony przez dewelopera ale wszystko bardzo profesjonalnie i uczciwie. Tylko trzeba pamiętać żeby przy odbiorze wszystko dokładnie sprawdzić żeby później nie było problemów. I tak jak pisałem, najlepiej kilka razy obejrzeć mieszkanie żeby trochę ochłonąć po pierwszych emocjach ;) wtedy więcej się widzi :)
                  • Gość: MM :) Re: Jandach - Plewiska czy Tygrysie Robakowo IP: *.icpnet.pl 27.05.13, 01:36
                    Robakowo jest jak jedziesz na Kórnik, 10 min za Ratajami - super okolica i dojazd do centrum tez. Oczywiście zależy jak co komu pasuje ale masz tu objazdówki w każdą część Poznania. Formalność są w ardens pierwsza klasa - wszystko jest pod klientów, nie na odwrót, na czas. Ostatnio była "parapetówka" pierwszych mieszkańców i "kupujących" z ogniskiem i baletami :) była okazja żeby się poznać - atmosfera na osiedlu na 5! white - decyduj się ;)
                    • Gość: ytamina Re: Jandach - Plewiska IP: *.208-100-6.static.steadfastdns.net 29.05.13, 15:31
                      No, ale zaraz, watek jest o inwestycji Jandach na Plewiskach, więc może nie kierujmy wątku w inną stronę :) Ten dział forum ma wątki dla każdego osiedla, więc może nie zaśmiecaj innych, co?

Fabio, dzięki za rady :) A miałeś jakieś uwagi przy odbiorze? Czy Ty już mieszkasz na tym osiedlu, czy dopiero się urządzasz? W przyszłym tygodniu planujemy umówić się na oględziny, już się nie mogę doczekać :) Przez telefon było miło, mam nadzieję, że w realu również.
                      • Gość: Fabio Re: Jandach - Plewiska IP: *.awakom.net 29.05.13, 21:43
                        Urządzam, prawie koniec :) za miesiąc się wprowadzamy. Przy odbiorze generalnie wszystko ok, jakiś tam zawór grzejnika lekko przeciekał ;) , zresztą wcześniej już mniej więcej widziałem co brałem, aha sprawdźcie piec czy działa prawidłowo, najlepiej na max. zostawić na 10min.
                        Ale umawiacie się już na odbiór ? kupiliście ? które ?
                        • ytamina Re: Jandach - Plewiska 05.06.13, 13:26
                          Dzięki za uwagi :) My dopiero jesteśmy na etapie kupna, a właściwie rozważań, choć na 90% zdecydujemy się na mieszkanie na tym osiedlu. A powiedz jeszcze, czy Jandach pomagał może w formalnościach związanych z kredytem?
                          • bortok Re: Jandach - Plewiska 06.06.13, 09:20
                            wtrącę, z tego co mi wiadomo deweloper nie zajmował się pomocą w kredytach. Wcześniej jakaś agencja nieruchomości również prowadziła im sprzedaż i ona pomagała. Ale wiadomo o co chodzi jeżeli agencja pomaga w kredytach, mają "swoje" przyjazne banki, najlepiej wybrać samemu kilka banków złożyć wnioski i wybrać.
    • dornger A ja tu mieszkam :) 13.06.13, 13:21
      Z perspektywy mojej, czyli kogoś kto tu faktycznie mieszka, to niektóre komentarze są strasznie śmieszne :). Przyjedźcie i zobaczcie jak tutaj teraz jest zamiast kierować się niektórymi komentarzami. Fajny sąsiad zawsze mile widziany
    • Gość: Jacek Re: Jandach - Plewiska IP: *.icpnet.pl 09.07.13, 10:42
      A ja mam pytanie do tych, co kupili/zamieszkali - jak z materialami, ktorych uzyl Jandach? Nie mieliscie zastrzezen przy kupnie czy odbiorze? Wiem, ze mieszkanie jest do wykonczenia, ale ciekaw jestem, czy jak sobie pomaluje sciane, to mi zaraz nie popeka albo plytek nie bedzie sie dalo rowno polozyc :P Sam dopiero zamierzam ewentualnie umowic sie z deweloperem, ale bede wdzieczny za odpowiedz na moje pytanie.
      • bortok Re: Jandach - Plewiska 09.07.13, 22:53
        Tynki są bardzo miękkie, samo wapno także lubią pękać szczególnie na ścianie z kominkiem. Ściany ogólnie proste ale szału nie ma, płytki da się "naciągnąć" ;) Dach u większości przeciekał, do poprawy. Schody tragedia. Jak masz uwagi to załatwiaj przed zakupem bo później z deweloperem będzie bardzo ciężka rozmowa, nie bardzo można z człowiekiem się po zakupie dogadać.
        • Gość: Jacek Re: Jandach - Plewiska IP: *.icpnet.pl 10.07.13, 12:08
          Hmmm, ale rozumiem, że przykładowo ten dach już ponaprawiali? Sprawdziłem i w innym watku piszesz, że ogólnie polecasz, jest uczciwie i że przyczepić to się można drobnostek, ale widziałeś, co kupujesz - to polecasz czy nie polecasz? :) Jak kupiłeś, to chyba Jandach nie sprawił się tak źle?
          • bortok Re: Jandach - Plewiska 10.07.13, 12:31
            Dobrze się wypowiadałem co do zakupu, aktu, formalności "przed", i tu nie mam zastrzeżeń, wszystko ok. Co do wykonania zastrzeżenia są i w większości ujawniają się później, tynk może pękać i pęka jednak w nowych domach jest to raczej częste i normalne, wiadomo budynek może osiadać. Jednak aż taki to nie jest duży problem. Dach z tego co wiem u kilku osób nie był szczelny no ale załatwili to (zobaczymy na jak długo), dachu nie robił jandach tylko jacyś podwykonawcy. Schody, hm temat rzeka, tu niespodzianek nie ma, widzisz jakie są, przyjdzie stolarz to Ci powie.
            Generalnie mieszka się świetnie (okolica i sąsiedzi), zakup przeszedł bez problemów, ale o wadach mimo wszystko jestem skłonny Cię poinformować :) żeby nie było.
            • Gość: Jacek Re: Jandach - Plewiska IP: *.icpnet.pl 10.07.13, 14:18
              No rozumiem, dzięki za opinie :) Ważne w sumie, że teraz się dobrze mieszka - i tak pewnie mniej problemów, niz z własną budową. A długo już tam mieszkasz? Generalnie jak czytam fora, to ludzie są w większości zadowoleni z tych mieszkań od Jandach-u (mają chyba jeszcze tylko jedno osiedle gdzieś na Podolanach), więc jestem skory do zakupu, bo nic ciekawszego w tej okolicy nie znalazłem ani w lepszej cenie.
              • bortok Re: Jandach - Plewiska 10.07.13, 19:14
                Dokładnie, w tej okolicy i w tej cenie nic lepszego raczej się nie znajdzie, wszystko zależy na czym Ci najbardziej zależy :)
                Co do standardów to jandach raczej w okolicy albo powyżej średniej (pajo znacznie zaniża ;) )
                Prebena odpada ze względu na ścisk, ogródek, poddasze, reszta deweloperów za droga albo beznadziejne układy.
                • Gość: Jacek Re: Jandach - Plewiska IP: *.icpnet.pl 11.07.13, 11:32
                  Tak właśnie po wstępnym rozeznaniu stwierdziłem, że oferta Jandach-u jest niezła, a trochę szkoda mi czasu na jeżdżenie i oglądanie każdego osiedla, więc wiele już przesiałem pod kątem ceny, metrażu i opinii. Wiem, że parę osiedli się dopiero buduje, ale chyba nie chcę czekać i dopiero móc obejrzeć je przykładowo za rok, a to osiedle na Plewiskach dobrze rokuje, więc chyba na przyszły tydzień postaram się umówić i obejrzeć. W każdym razie jestem wdzięczny za szczerą opinię :)
      • ytamina Re: Jandach - Plewiska 01.08.13, 12:41
        Mnie te poziomy nie przeszkadzają, bo tak naprawdę jak się pracuje, to rano wstaje się, schodzi na śniadanie i wychodzi, a popołudniu przychodzi, siedzi trochę w kuchni i salonie i spać :) Tak że ile jest sytuacji, że musisz po coś wejść na 1. czy 2. piętro? Tez pytałam pana od Jandach'u o to gospodarstwo, sąsiada jednego też, ale mówią, że tam nie ma żadnej hodowli, tak że nie ma "zapaszków" ani też hałasu.
      • dornger Re: Jandach - Plewiska 07.08.13, 13:15
        My jakoś dajemy radę na tych schodach ;) Ale prawdą jest, że nasze życie rodzinne toczy się na dole, a sypialnie mamy na górze, ja co chwilę tam nie chodzę, a dzieciakom to nie przeszkadza. Zresztą zobacz na zdjęciach: www.jandach.pl/go.live.php/PL-H83/aktualnie-w-sprzedazy/osiedle-grunwaldzka-589plewiska/zdjecia.html Jak zrobisz mądrze barierkę poza schodami, a nie na (u nas tak jest), to nie zabierzesz sobie nic z szerokości.

A co do tego godpodarstwa - ogólnie jest ich jeszcze trochę w Plewiskach, ale coraz mniej i nie są uciążliwe. Zresztą mieszkałem wcześniej na linii lądowania samolotów na ławicy i wierz mi, że jak teraz latem czasem ciągnik przejedzie czy kombajn, to jest nic w porównaniu z 1-2 samolotami za oknem w ciągu godziny w sezonie :P
      • Gość: Kristoff Re: Jandach - Plewiska IP: *.centertel.pl 30.09.13, 22:36
        Na sasiadow nie moge narzekac, trafilem bardzo sympatycznie, w dodatku dzieciaki maja juz kolegow na osiedlu :) Mieszka sie spokojnie, bezproblemowo, wydaje mi sie, ze Jandach jeszcze ma cos na sprzedaz, bo nie wszystkie mieszkania maja lokatorow, ale tez co chwila ktos nowy sie pojawia - okolica jest atrakcyjna, wiec nic dziwnego. Ja po prawie roku jestem zdania, ze dobrze wybralem i dobrze trafilem, nie chcialbym zmieniac wyboru :)
        • Gość: rafal Re: Jandach - Plewiska IP: *.icpnet.pl 17.09.20, 20:14
          oglądałem ich osiedle szeregowców w Dąbrowie i czytam opinie na forach - większość niezbyt pochlebnych mówiąca, że robią tak że sypie się bardzo szybko ale już po zakupie.
          możecie coś podpowiedzieć jak to wygląda z ich kolejnymi budowami ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka