Dodaj do ulubionych

SP85 Poznań

01.04.15, 08:23
Co sądzicie o tej szkole? Od września moje dziecko zaczyna edukację i jestem zainteresowany co może (lub nie może) zaoferować szkoła.
Obserwuj wątek
  • gauner Re: SP85 Poznań 08.04.15, 07:51
   Zależy czego od szkoły oczekujesz. Jeśli przekazania dziecku dużej partii wiedzy ... to nie licz na to. Jest to szkoła nastawiona przed wszystkim na zajęcia nijak mające się do edukacji, tj. zajęcia sportowe, pozalekcyjne (sobotnie) imprezy dla dzieci i rodziców.
   • Gość: niezadowolony Re: SP85 Poznań IP: *.cable.net-inotel.pl 18.11.15, 23:12
    Ktoś wcześniej napisał o agresywnym dziecku w klasie IV. Zastanawiam się dlaczego to dziecko nie zostało skierowane przez pedagoga i psychologa, którzy mają w szkole etat, na odpowiednie badania. Moim zdaniem dla takich dzieci właściwe są inne szkoły. Nie może być tak, że inne dzieci boją się iść na lekcje. Zastanawiające jest - dlaczego przez wcześniejsze lata nic nie zrobiono? Co robił nauczyciel od klas I-III???? Co robił i robi pedagog i psycholog?????
  • Gość: sprawiedliwy Re: SP85 Poznań IP: *.cable.net-inotel.pl 26.06.15, 21:43
   Niestety jest to szkoła bardzo kiepska i promująca miernotę. Nauczyciele robią co chcą - Dyrektorka nie ma nad nimi kontroli. Jeden chce dać nagrodę i świadectwo z paskiem dla 70% klasy - to daje; inny uznaje za najlepszych 3 uczniów z klasy, to tylko oni zostaną uznani za uczniów na medal. Samowolka, brak jasnych zasad. Kadra kiepska. Jeżeli dziecko ma zacząć edukację - to teraz wypuściła 3 klasą Sylwia Tajsner i lepiej na nią nie trafić - była wychowawczyni świetlicy, słaba merytorycznie..
   • Gość: GonzoŻaba Re: SP85 Poznań IP: *.hti.pl 30.06.15, 12:11
    Jako rodzic zgadzam się ze stwierdzeniem, że szkoła toleruje miernotę bo jak inaczej można określić sytuację gdy przyjmuje się do niej osoby wyrzucone z innych szkół za naganne zachowanie. A kto na to się godzi - DYREKCJA. Zamiast kłaść nacisk na lepsze kształcenie to ważniejsze jest to jak szkoła jest reprezentowana na imprezach sportowych. Dla kogo - znów DYREKCJA. Czy kadra jest kiepska? Być może ale przy takim traktowaniu nauczycieli przez dyrektorkę to sukces że przychodzą oni w ogóle do pracy do szkoły. Kilka lat temu była zmiana dyrekcji - miało być na lepsze a jest nawet nie na gorsze - na fatalne. "Sodówka" komuś uderzyła do głowy i tyle.
   • Gość: gość Re: SP85 Poznań IP: *.hti.pl 03.07.15, 14:45
    Według mnie to dyrekcja narzuca swoją wolę nauczycielom - wystarczy choć chwilę postać na korytarzu i przysłuchać się jaki jest ton żądań dyrektorki.
    Jak ktoś tu napisał - za duże mniemanie o sobie i sodówka w jednym ...
  • Gość: gość bo co? Re: SP85 Poznań IP: *.hti.pl 28.07.15, 07:47
   Moim zdaniem za aktualny stan szkoły ponosi obecna dyrekcja. Za czasów poprzedniej panował jeszcze jako taki porządek natomiast teraz, jak chodzą słuchy po Poznaniu, na najwyższych szczeblach władzy SP85 codziennością są jakieś ciemne sprawy, sprawki, układziki itp. Aż dziw bierze, że kuratorium nic z tym nie robi...
  • Gość: zdziwiony Re: SP85 Poznań IP: *.cable.net-inotel.pl 29.08.15, 18:11
   Szkoła jest rzeczywiście mierna. Dodatkowo promuje dzieci spokojne i bierne - wypełniające ślepo polecenia nauczycieli, bez własnego zdania i inicjatywy. Lepiej żeby uczeń nie myślał, a już w żadnym wypadku nie wolno mu wyrazić własnego zdania o ile jest ono inne niż zdanie nauczyciela. Nauczyciele nie są sprawiedliwi. W klasie mojego syna "uczniem na medal" nie został uczeń, który był mistrzem szkoły ze wszystkich przedmiotów - najlepszy w klasie i w szkole na swoim poziomie. Dlaczego??? Uczniami na medal zostały dzieci rodziców schlebiających Dyrektorce. Coś w tym chyba jest, że rządzi DYREKCJA.
   • Gość: xyz Re: SP85 Poznań IP: *.wschowa.net.pl 07.11.15, 11:28
    Najlepiej jest promować dzieci agresywne, biegające z ostrymi narzędziami po szkole lub te, które nie mają za grosz szacunku do dorosłych. Dodatkowo, za złe zachowanie, bicie kolegów, wyzywanie nauczycieli od "poj..banych" powinno przyznawać się nagrody ministra. Z pustego w próżne nie przelejesz...
    • Gość: abcadło Re: SP85 Poznań IP: *.hti.pl 16.11.15, 10:01
     w klasie IV jest problem z jednym z dzieci - agresja w stosunku zarówno do pozostałych dzieci z klasy jak i nauczycieli. A co w tej sytuacji robi dyrekcja - a jakże - zamiata sprawę pod dywanik w nadziei że wszystko się samo ułoży. Tyle tylko że jeśli coś się komuś w końcu stanie to bez policji i sądu się nie obejdzie. Oczywiście odpowie za to nie nauczyciel a właśnie dyrekcja która ma za zadanie zapewnić BEZPIECZNE warunki do nauki.
  • Gość: racja Re: SP85 Poznań IP: *.cable.net-inotel.pl 29.08.15, 18:20
   Zgadzam się z poprzednikami. W szkole nie ma jasnych zasad. Panuje dowolność i samowola - nauczyciele robię co i jak chcą. Nie ma kontroli. Nie ma przekazu informacji. Uczniowie nie są mobilizowania lecz zniechęcani. Szkoła nie motywuje dzieci do myślenia, działania. Szkoła promuje bierność umysłową i wysiłek fizyczny, a nie umysłowy. Szkoła jest dla zdolnych fizycznie bezmyślnych. Dzieci zdolne tylko się tam zmarnują, ponieważ nie zostaną docenione.
   • Gość: warszawiak Re: SP85 Poznań IP: *.hti.pl 02.09.15, 12:09
    Zgadzam się w 100% że szkoła stawia na sport a nie na wiedzę uczniów. Czyli de facto szkoła nie powinna istnieć (i wielu ma nadzieję, że tak wkrótce będzie) bo nie spełnia swojej podstawowej misji. Hokej na trawie to chluba szkoły i "dyrekcji". A wydaje się, że szkoła powinna dążyć do zaistnienia w konkursach, olimpiadach na poziomie conajmniej Poznania.
  • Gość: Oburzony Re: SP85 Poznań IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.06.18, 17:47
   Na wczorajszej uroczystości zakończenia roku szkolnego wręczane były świadectwa z czerwonym paskiem. Otrzymują je uczniowie z zachowaniem bardzo dobrym lub wzorowym. Jakież było moje zdziwienie, gdy uczeń klasy piątej (odbierający takie świadectwo) podszedł do Pani Dyrektor pełnym lekceważenia szerokim krokiem machając rękoma i udając, że trzyma arbuzy pod pachami. Następnie obrócił się do Niej tyłem i wypinając pupę zrobił kilka kroków w przód i do tyłu. Czy ktoś jeszcze był czymś zdegustowany?
  • Gość: Aga P. Re: SP85 Poznań IP: *.echostar.pl 09.01.20, 12:07
   Szkoła prócz samowolki nauczycieli i braku czytelnych zasad nie ma do zaoferowania nic. Szkoła/nauczyciele z wielką przyjemnością podpisują się pod osiągnięciami zdolniejszych uczniów, a na tych mniej zdolnych nie mają pomysłu jak tylko taki, żeby zgnębić i zaszczuć rodzica i ucznia. Zero motywacji, zero współpracy, zero pomysłów na mobilizowanie i docenianie. Fatalne grono nauczycielskie i Pani Dyrektor-w roli adwokata swoich koleżanek i kolegów nauczycieli-zamiecie pod dywan wszystko co niewygodne (wszystko zawsze jest winą rodziców i problem zawsze jest w domu rodzinnym, nigdy w szkole)....wstyd. Stare podejście (zważywszy, że spora część kadry to nauczyciele uczący jeszcze w latach 80-tych i 90-tych), że nauczyciel zawsze ma rację, a jak nie ma racji to patrz punkt pierwszy....porażka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka