towarzystwu wzajemnej adoracji 😡⁉️ Konstytucjonalista prof.Marek Chmaj nie pozostawia suchej nitki na argumentacji Nawrockiego, którą zawarł w piśmie do Trybunału Konstytucyjnego. -"Pismo skierowane do TK to kompletny absurd. Nawrocki wnosi o ustalenie, "czy kompetencja prezydenta związana z odebraniem
https://youtu.be/sXgeDOyU3JY;;sXgeDOyU3JY;;https://i.ytimg.com/vi/sXgeDOyU3JY/default.jpg;;Prof. Chmaj: Doradca Nawrockiego to „idi_ta”? | Onet Rano
interpretuje Konstytucji, tylko ordynarnie ją przerabia. To akurat Ty przerabiasz i chmara ekspertów, których dochody zwiększyły się o miliony (np Chmaj) zaraz po przejęciu władzy przez bezprawników Tuska. > Po drugie: > Konstytucja nie daje Prezydentowi żadnej kompetencji do współdecydowania o
boggi_dan napisał: > Chmaj. Z niego taki konstytucjonalista jak ja Barbara Radziwiłł, nie słyszałem > żadnej jego merytorycznej wypowiedzi I głos zabrał tańka, prawdziwy konstytucjonalista, merytoryczny jak zawsze🤣 Erudyta, prawdziwy człowiek renesansu-z podziwem. 🤣
Chmaj. Z niego taki konstytucjonalista jak ja Barbara Radziwiłł, nie słyszałem żadnej jego merytorycznej wypowiedzi, nie powołał się nigdy na konkretny zapis ustawy zasadniczej , nie tłumaczy co on oznacza , używa tylko i wyłącznie młotka politycznego jak cytat po wyżej. Ale za to jak się ślicznie
mówi prof. Marek Chmaj – jej powołanie było nielegalne, bo przekroczyła wiek umożliwiający kandydowanie. Więc może nie tylko „fala nienawiści”, ale i „fala bezprawia” ma tu coś do powiedzenia. Bo jeśli powołanie było nieważne, to odprawa też może być jak z kartonu – niby wygląda, ale jednak nie działa
zabrał również profesor Krystian Markiewicz: „Prezydent nie ma kompetencji do wydawania decyzji odmownej. Konstytucja nie daje mu takiego uprawnienia.” A konstytucjonalista prof. Marek Chmaj dodaje: „Karol Nawrocki nie miał prawa do tego, żeby odmówić powołania sędziów.”
Zgromadzenie Narodowe, odwolujacych sie bezposrednio do Konstytucji. Najwieksze autorytety prawnicze zgadzaja sie z ta koncepcja, prof. Sadurski, prof. Wrobel, prof. Safian, prof. Gersdorf, prof. Chmaj, sedzia Tuleya, sedzia Juszczyszyn, nawet Minister Sprawiedliwości Waldemar Zurek, gdy byl jeszcze sedzia
Prof. Chmaj: "Właściwy Marszałek zwołuje posiedzenie w formie postanowienia, które jest ogłaszane w Monitorze Polskim. Dokonując tego, Marszałek powinien powołać się na określony przepis Konstytucji i podać przedmiot obrad, ponieważ wykluczone jest zwoływanie posiedzeń in blanco, bez podania
razem z Tuskiem kurier Tuska- Chmaj i Banasiowie. Tacy są Narodowo-Wolnościowi tylko w gębie i nic więcej. Teraz też krytykują i atakują słuźalca Niemiec i jego pacynki, ale jak przyjdzie czas na łapki w Sejmie, będą razem z V kolumną. Mam żal bo teraz rządzi ta koalicja. I przez te lata nie będzie