zejdzie do popoludnia. gdyby ktos mial ochote na blyskawiczne , bardzo zdrowe i bardzo tresciwe ciastka owsiane to podaje moj sprawdzony przepis: szklanka platkow owsianych gorskich 3/ 4 szklanki maki (najlepiej zytniej) 1 jajo 50 g roztopionego masla troche cukru ( ja dalam 4 lyzki miodu) lyzeczka
Xystos, takie mamy czasem gorzkie zycie, ze trzeba na sile dosladzac sobie cukrem, cukru uzywam tylko do wypiekow. Kendo, ciastka, no nie powiem same prosza sie do gabki. SLO, jak juz Kendo chwali ciasteczka owsiane to musza byc dobre, moze i kiedys sobie upieke, duzo wchodzi miedzy zeby
nie wiem, czy są bardzo dietetyczne, ale w miarę chyba tak: płatki owsiane podsmażyć z masłem, żeby się ładnie zrumieniły (ja biorę niecałe pół kostki masła i ok. 250 g płatków. Potem przestudzić, wymieszać z jajkiem (albo tylko żółtkiem, nie pamiętam, dodać cukru i miodu (ja daję łyżkę
mozecie zapodac jakiś sensowny przepis na ciastka owsiane albo inna dietetyczna a chrupiaca przekaske, taka ktora imitowalaby herbatniki? -- http://lilypie.com https://lb3m.lilypie.com/pIGSp2.png http://lilypie.com https://lb1m.lilypie.com/tJsOp2.png
katka, wrzuce w weekend pare przepisow, chwilowo nie mam czasu :) -- "tak jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach" by prababcia Luśki
Były kiedyś takie ciasteczka owsiane LU.Bardzo mi smakowały.Były z rodzynkami,orzeszkami, sezamem,siemieniem lnianym.Czy można je jeszcze gdzieś kupić?
najlepiej upiec sobie samemu! korzystajac oczywiscie z rewelacyjnego przepisu autorstawa naszej nieocenionej mistrzyni ciasteczkowej - Cynamoon :))
(spora) płatków owsianych (ok. 1/3 szkl.) * 3 łyżki (czubate) otrębów pszennych * 3 łyżki konfitur wiśniowych - jeśli mają za dużo syropu - osączyć (można użyć świeżo drylowanych wiśni) * 1 jajko * 3 łyżki cukru * 2 łyżki siekanych migdałów * 1 łyżeczka (płaska) proszku do pieczenia * oliwa
piekny grzybek :P prosze o kilka sztuk na wynos.
właśńie z pieca wyciągnęłam, pamiętacie matki karmiące ten zapach? Nieodmiennie mi się kojarzy z wczesnym niemowlęctwem mojej Ani. A teraz powtórka przy Martusi, a Ania już pomaga mieszać.
Ha!! My się właśnie zabieramy za cizsteczka owsiane z dziećmi. Franuś śpi, a my będziemy piekli we trójkę :) No to do roboty!! -- Jan 26.11.2004, Zofia 22.07.2007, Franciszek 08.02.2009
Tak, tak popieram robiłam te ciasteczka z twojego przepisu są rewelacyjne !!!! Dzisiaj też je zrobię !!!!!!!!!! Dzięki za kolejny fajny przepis z Twojej kolekcji .
..ja dodaje utarta na grubych oczkach czekolade i sa rownie pychotka....
Witam wszystkie mamuśki i nie tylko!!! Czy któraś z Was ma może przepis na owe ciasteczka,kiedyś robiłam je ale zgubiłam przepis.Tyle co pamiętam to to,że robiło się bardzo szybko i bez pieczenia. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi. -- Mama trojaczków:Róży,Piotra,Pawła (01.10.2003 r.) i j
500 g płatków owsianych (raczej drobne) 250 g cukru 125 g masła 3 jajka ½ łyżeczki proszku do pieczenia trochę olejku migdałowego rodzynki/czekolada/orzechy/suszone owoce - co kto lubi Wszystkie składniki dokładnie zagniatamy. Łyżką nakładamy ciastka na blachę. Pieczemy na bardzo
, kokosem, rodzynkami, o smaku manjar(czyli toffi:)), do zjedzenia w wersji oryginalnej raczej chetnych nie bedzie a smaku ciastkom doda, doloze mniej maku, wiecej rodzynek. Ale to pozniej teraz zbieram sie na targ, powesze tez za czyms ciekawym do ciastek
He, he :-))) Ja chwilowo mam na glowie "lokatorow"- znajomych u ktorych jest remont generalny i u mnie pomieszkuja. CODZIENNIE przynosza ze sklepu skladniki i zadaja pieczenia ciastek, ktore zostaja natychmiast pozarte :-)
macie pomysly na jakies szybkie ciatska z platkow? glodna sie zrobilam:(
Cos takiego? Tłumaczyć? www.cookies-in-motion.com/Oatmeal-Cookies.html -- "Mądrej głowie dość dwie słowie". Przepisy kulinarne są dłuższe.