722 wyników w czasie 239 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

ciasto drożdżowe z kruszonką (początek wątku)

szukam przepisu na drożdżowe z krusznką, pieczone w keksowej foremce takie puszyste i, które można potem z masełkiem jeszcze długo wcinać. znalazłam dużo przepisów, ale one wszystkie różnią się od siebie i nie mogę się zdecydować. szukałam też w forum gazety ale chyba bez waszej pomocy się

Ciasto drożdżowe z kruszonką (początek wątku)

Może wiecie gdzie w Warszawie kupić pyszne ciasto drożdżowe z kruszonką? Takie nie suche, pachnące wanilią. Robienie osobiście odpada! pozdrawiam

Re: Ciasto drożdżowe z kruszonką

Wiem, wiem, masz rację, domowe rzeczywiście najlepsze i zrobiłabym, ale mam jedną rękę na długo wyłączoną z użytkowania, a nie odmówię sobie przez ten czas ulubionego ciasta. Stąd moje poszukiwania.

Drożdżowe z kruszonką (początek wątku)

Witam nie mam ręki do drożdżowego ciasta ale kupiłam sobie misę Tupwere i pizza wychodzi ale zawsze lubiłam ciasto drożdżowe tylko z kruszonką proszę o jakiś FAJNY PRZEPISIK Pozdrawiam Jola

Re: Drożdżowe z kruszonką

mam przepis na ciasto to przygotowania wlasnie w tej misce... jesli Ci zalezy mogę poszukać... mnie ZAWSZE wychodziło :)

Ciasto drożdżowe z kruszonką "z wody" (początek wątku)

Czy ktoś posiada przepis na ciasto drożdżowe, które przed pieczeniem "leżakuje" w np. lnianym woreczku w zimnej wodzie (przez kilka godzin, moja Mama zostawiała je na całą noc) przed pieczeniem. Placek ten był później przepyszny, pulchny i rozpływał się w ustach. Niestety, już się nie dowiem od

Re: Ciasto drożdżowe z kruszonką "z wody"

Ja robię normalne ciasto drożdżowe, tyle że trochę słodsze i tłustsze niż takie na szybko. Zostawiam je na noc w wodzie. Piekę z kruszonką. Też znam tę metodę od swojej Mamy. Żeczywiście smakuje wspaniale, tym bardziej, że smak połączony jest ze wspomnieniami z dzieciństwa z Mamą. Pozdrawiam Ula

Drożdżowe z kruszonka (początek wątku)

wyrósł.Zółtka utrzeć zcukrem,wyłożyć do miski,dodać rozczyn,resztę mleka,skórkę z cytryny,wanilię,szczyptę soli i wyrobić. Gdy ciasto jest gładkie i lśniące dodać stopione masło i nadal wyrabiać. Po wyrobieniu przykryć ściereczką i odstawić na godzinę do wyrośnięcia. W tym czasie robimy kruszonkę

Re: Drożdżowe z kruszonka

alez puszyste to twoje ciasto Issys!

Drożdżowe z kruszonką

Ciasto drożdżowe z kruszonką- takie jak mojemu tacie mama piekła ale przepis z internetu :-) • 300 g mąki pszennej (około 1,76 szkl) • 1,5 łyżeczki drożdży suchych • pół szklanki letniego mleka (125 ml) • 1 jajko + 1 żółtko • 50 g roztopionego masła (1

Bardzo łatwe ciasto drożdżowe z kruszonką (początek wątku)

drewnianą łyżką, albo z użyciem robota kuchennego z hakiem do wyrabiania ciasta drożdżowego. Wylać na blachę, wyrównać, ułożyć owoce i równomiernie przysypać kruszonką. Wstawić do pieca nagrzanego do 170st na 40-50 min. -- Mój dom w Skandynawii

Re: Bardzo łatwe ciasto drożdżowe z kruszonką

Ja na 60 dag mąki daję 125 gramów masła i to w/g mnie jest akurat.Mam taki przepis ze starej (1958 rok ) książki kucharskiej na ciasto drożdżowe podstawowe : 1200 g mąki + szklanka do podsypania 10 dag drożdży 2 szklanki mleka 250 g cukru 250 g masła 5 jajek całych łyżeczka soli dodatki

Ciasto drożdżowe ze śliwkami i kruszonką

wzburzy. Dodać masło, jajko i nieco skórki, wyrobić. Przykryć i postawić na garnku z ciepłą wodą. Ciasto ma podwoić swoją objętość. Ciasto rozwałkować, pokładać połówki śliwek. Postawić formę na klapie otwartego, podgrzanego do 50 st. piekarnika do wyrośnięcia. Kruszonka: 350 g mąki 200 g cukru

Kawa i ciasto drożdżowe z kruszonką :-) (początek wątku)

Właśnie wyjęłam z piekarnika. Pachnące, mniam. Do tego zapraszam na kawę. W planach brak planów. Nawet obiad wczorajszy. Śnieg zaczął lekko prószyć.

Re: Kawa i ciasto drożdżowe z kruszonką :-)

o jak domowo , kawka i ciasto. Zjadlabym, koniecznie z kruszonka. U nas grypa x3 wiec wspaniale. Obiad jeszcze w planach bo nawet nie wiem co bym zjadla. o..pierogi bym zjadla, ide robic bo mam resztki miesa z zupy.. Mam nadzieje ze sil mi starczy.. na deser zarcik bo ogladamy Marta Mowi na

Placek drożdżowy z kruszonką

Przepis z żółtej książki, w nawiasie dałam moje modyfikacje i uwagi. Ciasto: 250 ml ciepłego mleka (daję 200 ml i rozpuszczam w nim drożdże z łyżeczką cukru) 120 g cukru (daję 100 g) 4 żółtka (daję 2-3 jajka w całości) 60 g drożdży (daję 40 g, rozpuszczone w mleku, czekam momencik aż

Re: Ciasto drożdżowe

Przepis na ciasto drożdżowe (zawsze wychodzi): Składniki: 4 jajka 170 g cukru 170 g masła 80 g drożdży Miksować wszystko 2 min., temp. 40 stopni, poz. 4 Dodać: 800 g mąki 2 łyżki oleju 250 ml wrzącego mleka (zaparzyć mąkę) i wyrabiać ciasto, czas 6-8 min., poz. Interwał Pieczenie

1 2 3 4 5 6