9 179 791 wyników w czasie 7 714 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Głupi i głupszy

> Odrzucałaś moralność w polityce określając ją jako "lewactwo-fuj" > Nie szastaj moralnością; w końcu byłaś jej przeciwna. No nigdy w życiu. Nigdy nie odrzucałam moralności w polityce: mój podstawowy zarzut wobec tzw. prawicy jest taki, że jest ona dogłębnie nihilistyczna. Nie mają

Re: Głupi i głupszy

znaleźć coś o stosunkach polsko-ukraińskich (w sensie nacji ) wcześniej. Jedynie wzmianki, że polska okupacja (kolonizacja) była wobec Ukraińców bezwzględna. Polscy chłopi nie mieli lekko ale ukraińscy mieli przechlapane "do spodu". Często byli traktowani jak nie-ludzie. Taka bezosobowa czerń jak to

Re: Mąż i koleżanka z pracy/sąsiadka

To ja ci gruu mówię, możesz wierzyć lub nie: nie ważę 150kg ani nie mam wygórowanych wymagań (niektórzy w innym wątku stwierdzili nawet, że jestem bardzo niewybredna) ani nie jestem incelem. A nigdy nie miałam romansu i jestem wierna od stuleci ( czy ile tam ludzie żyją ;) Wcale nie dlatego, że

Re: Mąż i koleżanka z pracy/sąsiadka

Tylko my tu mówimy o zdradzie małżeńskiej, a nie trwałej relacji czy choćby stałym kochanku. To jest łatwe, okazji mnóstwo. Jak ktoś ma jakieś trudności w relacjach to będzie miał szereg nieudanych relacji pozamałżeńskich zamiast np. jednej długiej i satysfakcjonującej, ale zdrada pozostaje zdradą

Dobry pomysł (początek wątku)

polską "mocarswowość" i jednak jest jakoś związana z nami. Nowe pokokolenia litewskie olewają może Polskę od morza, do morza, ale mają ciągle wiele wspólnego z Koroną:) -- Droga pani z telewizji Niewielki móżdżek mam i nie jestem w stanie Zdań wielce mądrych tuzin wkuć na pamięć Bo pełno w nich

Re: kto nam pozabiera medale?

dane te poprawne, ale w dwóch miejscach wkradły się drobne nieścisłości, które jako historyk muszę doprecyzować i skorygować. Diabeł tkwi w szczegółach klas (stopni) orderów oraz w tym, czy odznaczenie zostało fizycznie odebrane. Oto precyzyjne korekty historyczne: 1. Sprawa Lecha Wałęsy i

Re: kto nam pozabiera medale?

Mein Kampf wyjaśni powody dlaczego UPA jest bohaterem narodów (dzieło ponadczasowe), ale faktycznie dopiero uzupełnienie Himmlera w ratuszu poznańskim Himmlera podczas przemówienia w temacie definicji nadczłowieka, wieńczy to dzieło. Problem, że tubylcy mają problem z kształceniem und edukacją

Re: Klimatyzator przenośny, macie?

bmtm napisał: > upał to 40 stopni a nie 25. Gdy czytam cos takiego to honestly, jak za czasow mlodosci "noz mi sie w kieszeni otwiera" 😡 Gdy sie ocenia "upal", temperatura to jeden czynnik a wilgotnosc drugi. My akurat mamy w tym roku very good June - przyjemne temps (max +25-26), not

Re: Klimatyzator przenośny, macie?

Mam.Stoi w sypialni. Przy czym nie wystawiam rury przez okno tylko wywiercilismy otwór w elewacji. Ma to te wadę że na zimę trzeba ten otwór uszczelniać żeby nie wiało :) Czy działa? Well .. chyba tak, ale: - ja mam w domu open space, więc ciężko odizolować powietrze w jednym pomieszczeniu - mam

2023IPNszanujeWybórUkrainyBohaterzyUPA (początek wątku)

Karol Nawrocki jako szef Instytutu Pamięci Narodowej w 2023 roku mówił: Uważam, że swoich bohaterów Ukraińcy mają prawo wybierać sobie sami, nawet jeśli dla nich bohaterem jest Stepan Bandera czy Roman Szuchewycz

Re: Czy studia stomatologiczne powinny byc bezpła

PIszesz jako osoba nie mająca problemów z zębami? Mam 43 lata i nie mam ubytku. Nie jest to jednak moja zasługa, takie zęby dostałam w genach ( moja mama 60+ i tez bez ubytków). O zeby dbam...ale bez porównania z tym jak dba o zęby mój mąż. I on ma ubytki. I nie, nie ma dobrego dostępu do leczenia

Re: Czy studia stomatologiczne powinny byc bezpła

Nie odpowiem, ale skomentuje ;) Ja to w zasadzie nie rozumiem, dlaczego leczenie stomatologiczne jest traktowane jako cos ekstra, poza podstawowa opieka zdrowotna. Skoro wiadomo jak na zdrowie wplywaja nieleczone zeby (do chorob serca wlacznie...) to dlaczego stomatolog jest w innej przegrodce niz

Re: Piastowie śląscy - do odbrązowienia

, którego działalność trywialni muzealnicy brzescy traktowali zawsze i traktują ciągle panegirycznie. Skutek tego panegiryzmu był taki, że doszło wtedy do obchodów pierwszego Laurentianum, to jest świętowania rocznicy założenia tego gimnazjum na którym student Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w

Re: Piastowie śląscy - do odbrązowienia

może powiedzieć, że "oddał duszę Piastom śląskim", gdy nie istnieją oni ani w polskiej poezji, ani prozie, wybitny polski genealog pominął ich z powodu zgermanizowania, w ich archiwach nie ma jednego zdania po polsku, a biblioteki pełne niemieckich starodruków wśród których jest kronika Schickfussa

Re: W Dniu Ojca wszystkim forumowym ojcom,

także nie jest Ojcem ale z przyczyn niezależnych od niego. > TOKFM właśnie nadał, że Ojcowie skupieni nad pracą w Redakcji zostali zaszczyceni odwiedzinami Ojca Polskiej Demokracji Powojennej. Był szampan i ulubiony jabłecznik Redaktora Naczelnego. -- --------------- Pamiętaj o skutkach

Re: Mamy nastrój przefpogromowy

Jeśli chodzi o to forum jak i inne podobne miejsca w sieci, to oczywiście że ma to miejsce. Tutaj nie da się skrytykować Ukraińców czy czegoś co jest skutkiem ich napływu do Polski i wyrazić własnych poglądów, bo zaraz jest się ruską onucą, co jest i tak jednym z delikatniejszych określeń. Przecież

Re: Mamy nastrój przefpogromowy

analoga_niet napisała: > Nie ma narodu, który nie jest zdolny do pogromu. Tylko pogromy nigdy nie dzi > ełem przypadku i "oddolną inicjatywą", inspirowanym z zewnątrz instrumentem > politycznym. Więc zadaj sobie pytanie, czy w Polsce siły polityczne, w który > ch

1 2 3 4 5 6