> Generlanie nalejpeij jest uznac, ze prawo usa jest prawm miedzynarodowym No ale de facto tak właśnie jest. Jak USA uchwalają sobie ustawę Foreign Account Tax Compliance Act, to prawie wszystkie banki na świecie zaczynają wymagać od swoich klientów złożenia stosownej deklaracji FATCA w
Ale po co zglaszac bankowi, ze jest sie nierezydentem? Sprawdź, jakie są kary za podanie fałszywych informacji w ankietach FATCA/ CRS lub ich nieaktualizowanie...
> Zobacz. Stany sobie jakoś z tym radzą. Trypel, bez jaj. USA mogą wprowadzać i egzekwować rozwiązania typu FATCA, bo nie dobierają się w ten sposób bezpośrednio do obywateli, tylko przerzucają to zadanie na instytucje finansowe pod groźba utraty dostępu do amerykańskiego rynku. A żadna
trójce najbardziej zam > ordystycznych reżimów świata. Dla nich "podatki" wysyłane przez diasporę to głó > wne źródło twardej waluty. Oni oczywiście nie mają możliwości zmuszenia banków > z całego świata do implementacji FATCA pod groźbą cofnięcia licencji na działal > ność w USA
Erytrea. W pierwszej trójce najbardziej zamordystycznych reżimów świata. Dla nich "podatki" wysyłane przez diasporę to główne źródło twardej waluty. Oni oczywiście nie mają możliwości zmuszenia banków z całego świata do implementacji FATCA pod groźbą cofnięcia licencji na działalność w USA - po prostu jak
kryc. Ale mnie zamkna, na wszelki wypadek. Przepisy maja, FATCA. F.B.A.R. Benji przynajmniej jest powaznym politykiem. A stary debil jedzie na urlop do Irlandii, kiedy swiat naokolo plonie. Nogdzie juz bo pewnie nie chca? Irlandia, Polska, moze Kanada? Chhinczycy znow mu nie oddzwonili, ze tez sie
razy i nic. Albo podpisywac kaza i patrza sie jak na murzyna z Madagaskaru. Warto otworzyc konto w np Citi Handlowym i uzywac swietnej karty debetowej. A do tego nie trzeba wysylac FATCA ani FBARa :) Zajebiste. -- Vote all democrats out. Our lives depend upon it.
Nie teoretyzuję, sam musiałem wypełniać jakąś gównianą deklarację związaną z FATCA, bo bank dostał do wyboru: albo podporządkuje się amerykańskim przepisom i wymusi to na swoich kompletnie nieamerykanskich klientach w krajach ni chuja niebędących USA, albo dostanie bana na operacje na rynku
> No i należy powiedzieć Amerykanom jasno i klarownie, ze mienie > bezspadkowe mogą sobie windykować od Niemców Tak jak cała UE pokazała jankesom fakulca w sprawie FATCA na przykład?
, ze wieki temu musialam zadzwonic do skarbowki i podawalam NIN, zeby uzyskac jakiekolwiek informacje. Zmylilo mnie tylko to, ze jakis czas temu inny polski bank domagal sie tez w zwiazku z FATCA - numeru identyfikacji podatkowej w formie 9 znakow, ale to musialy byc same numery, bez liter. Ech
Jeden moj bank w Polsce sobie zazyczyl (w zwiazku z FATCA), ale na zadnym tutejszym "finansowym" dokumencie, ktory posiadam nie ma takiej informacji. Co mam im podac? - NIN? Pewnie najlatwiej byloby zadzwonic do "skarbowki", ale dlugosc oczekiwania na rozmowe z zywym czlowiekiem mnie przeraza
pepe49 napisał: > I Guernsey podpisała. ☺ USA nie. No wiesz, jaki dziwny jest ten swiat. FATCA wymylily USA, zmusily do podpisania tego 1/3 swiata a same to nietylko pierdola w czapke, ale nawet nie przerabiaja danych, splywajacych z krajow na ktyrych wymuszono partycypacje : )
Tak naprawde ? Technicznie co ta ma robic? Bo FATCA jest jasna: USA zmusily inne kraje do donoszenia na swych wlasnych obywateli do Urzedu Skarbowego USA ( IRS) w kwestii tego, czy maja obowiazek podatkowy w USA. Ustawa przy tym dziala "obustronnie" pomiedzy USA a kazdym krajem sygnujacym .To