Mozesz jeszcze 'dorwac' Ericha Fromma charakterystyke Hitlera. Ja mam ja zawarta w takim dosc grubym skrypcie, gdzie sa takie 'wypisy' z Fromma. Nie pamietam tytulu, musialbym przekopac cala biblioteczke, a teraz musze cos pisac, ale to sa takie 'utwory zebrane', tak to nazwijmy
uświadomiona konieczność? ha... i to mi da szczęście? zawieszam głos. retorycznie :)
kochamy tych, którzy nie mogą się nam na nic przydać. Erich Fromm (1900 - 1980)
Wszelkiego rodzaju sentencje to wyrafinowane metody, za pomocą, których usiłuje się kształtować świadomość czytelnika a magia wielkich nazwisk ma przyćmić banał. Po raz pierwszy zgodzę się z Lalą, choć tylko częściowo, bo uważam, że ok.10 % z nich ma jakiś sens. >Człowiek tylko wówcza
Ucieczka od wolności. Ludzie chcą być niewolnikami. Nie mogą znieść, że inni są wolni.
Erich Fromm - Byc czy miec? kacha napisał(a): > jakie książki? nie jakieś głupkowate glupkowata na pewno nie jest > ale takie które wiążą się trochę z tym okresem w życiu i problemami .... > taką do pomyślenia??? dokladnie, ta ksiazka prowokuje do myslenia, przy czym mimo ze
nie czytałam jego książek bo obecnie jestem przy Jungu ale streszczenie tego co zrobił dla psychologii. Fromm wyróżnia dwa typy ludzi-typ biofilny,zakochany w życiu i nekrofilny,niszczy wszystko,dąży do śmierci.w zasadzie ja się z tym zgadzam.u Freuda zasada życie i śmierci jest zrównoważona
Moją ideologią nie jest Fromm ani jego książka, ja raczej lubię poznawać różne punkty widzenia i ogólnie dowiadywać się różnych rzeczy. Zauważyłam już dawno temu, że społeczeństwo utrudnia jednostkom szukanie wiedzy oraz wyrażanie własnych poglądów a teraz akurat trafiłam na Fromma, który
Czytał ktoś jego dzieła? Co o nim myślicie?
Czytałem, polecam. Fromm to był ktoś pokroju naszego ś.p.prof.Kępińskiego. Też pisze pięknie i przystępnie o tym co najważniejsze i trudne. Pozdrowienia wojtek
Brawo, że ktoś jeszcze pamięta o tym miejscu - tak kultowego pubu nigdy nie było i nie będzie, niestety. Nawet Masarnia to już nie było to... Pozdro dla wszystkich fromowców :-)
Czlowiek ktory zmarl ponad 30 lat temu dostrzegl i opisal to, o czym my teraz dyskutujemy. http://pl.wikipedia.org/wiki/Erich_Fromm Erich Fromm dla "przyjaciela ameryki" to tylko niezaslugujacy uwagi "lewak", dla innych - niezaslugujacy uwagi Zyd. "Fromm opisuje człowieka w nowoczesnym
malky jak poszedlem dalej, nie mam domowego telefonu (dzwonie przez google) o tv juz pisalem. rzeczy ktorych nie dotykam przez rok wydaje biednym, najgorzsz e sa ksiazki trudno sie z nimi rozstac , raz wyrzucilem (lokalna biblioteka nie chciala wziasc) i po miesiacu potrzebowalem jedna z nich
-- "To, czego nie włączymy do świadomości, pojawia się w naszym życiu jako los"
Nie mogę się powstrzymać od komentarza. Moim skromnym zdaniem pisarstwo Fromma to wątpliwej jakości literatura poetycka , będąca materiałem dla onanizmu nastolatek. Jeśli Fromm jest klasyfikowany jako filozof, to ja się wstydzę za swoje bycie filozofem. Z góry zaznaczam, że ze względu na groźbę